Zaznacz stronę

Moza Racing, nowa gorąca marka wyścigów symulacyjnych

Sim Racer

Pilote e-sport & Passionné de Sim Racing, j’ai décidé de partager ma passion sur ce site web.

Było tylko kwestią czasu, zanim chińscy producenci zaczną wchodzić na rynek wyścigów symulacyjnych i staną się silną konkurencją.

Niedawno chińska marka Moza Racing, początkowo zajmująca się produkcją rozwiązań audiowizualnych, wyrobiła sobie markę w społeczności simracingowej dzięki kompletnemu ekosystemowi rozwiązań: podstawom, kierownicom, pedałom, a nawet deskom rozdzielczym.

Postanowiliśmy więc opowiedzieć o tym więcej. W tym artykule dowiesz się wszystkiego o marce Moza Racing, od jej historii po produkty.

Marka Moza Racing: jej historia i pozycja rynkowa

Założona w 2012 roku przez inżynierów motoryzacyjnych i kierowców Simracing, Gudsen MOZA jest wiodącym na świecie producentem stabilizatorów kamer, kamer gimbalowych i sprzętu do symulacji. Jest wiodącym innowatorem w dziedzinie systemów stabilizacji kamer i technologii stabilizacji pojazdów.

Moza Racing jest względnym nowicjuszem w świecie Sim-Racing. ponieważ tylko od 2021 że marka weszła na rynek wyścigów symulacyjnych poprzez opracowanie kompletny ekosystem który obejmuje kierownice z napędem bezpośrednim, podstawy kierownicy, pedały ze stopu aluminium, cyfrowe tablice przyrządów i oprogramowanie sterujące.

Produkty, które do tej pory wypuścili, spotkały się ze względnym uznaniem, ponieważ starają się rzucić wyzwanie wielkim markom w wyścigach symulacyjnych, ale początkowe wrażenie jest bardzo pozytywne.

Moza Racing wydaje się budować świetny ekosystem produktów , który z czasem będzie się rozwijał. Co więcej, ich infrastruktura wsparcia jest bardzo dobra i szybko odpowiada na wszelkie pytania. Jest to zawsze dobry znak dla firmy, ponieważ można mieć pewność, że ludzie są pod ręką w razie problemów.

Marka Moza Racing wydaje się być zdeterminowana do tworzenia innowacyjnego i profesjonalnego sprzętu do wyścigów symulacyjnych , na którym kierowcy mogą polegać pod względem jakości i wytrzymałości.

Gama produktów Moza Racing

Kompletny ekosystem marki Moza Racing obejmuje wsporniki łańcucha, koła zamachowe z bezpośrednim sprzężeniem zwrotnym, pedały i deski rozdzielcze.

Podstawy kierownicy Moza Racing

Napęd bezpośredni R9

 

Napęd bezpośredni moza racing r9

Moza Racing celuje w podstawowy rynek napędów bezpośrednich ze swoją bazą R9.

Jego silnik ma maksymalny moment obrotowy 9 Nm i jest umieszczony w czarnej lub białej aluminiowej obudowie o wymiarach 240 mm x 157 mm x 124 mm.

R9 jest niewielkim urządzeniem o wysokiej jakości wykonania, co jest wielką zaletą, jeśli chodzi o montaż, szczególnie dla tych, którzy rozważają użycie opcjonalnej podstawki biurkowej.

Podstawka R9 jest kompatybilna wyłącznie z komputerami PC. Oprogramowanie Pit House pozwala kontrolować siłę i szczegóły sprzężenia zwrotnego, a także zapisywać indywidualne profile gry. Oprócz oprogramowania komputerowego, stacją bazową można również sterować za pomocą aplikacji telefonicznej.

Napęd bezpośredni R16

moza r16

Inspirowany supersamochodami, bazowy model R16 ma nadwozie wyrzeźbione w 3D i dwukolorowy lakier samochodowy. To idealne połączenie designu i mocy.

Wykonany ze stopualuminium lotniczego, zapewnia rowerzyście odpowiednią wagę i wyczucie.

Podstawa jest wyposażona w zoptymalizowany silnik , który oferuje praktycznie zerowe tętnienie i zbieg momentu obrotowego.

Dzięki enkoderowi R16 ma wyjątkową zdolność rozumienia pozycji koła, aby płynnie odtwarzać wrażenia z wyścigu.

Napęd bezpośredni R21

moza r21

Podstawa kierownicy Moza R21 Direct Drive jest najmocniejszą podstawą w gamie Moza i jest kompatybilna ze wszystkimi produktami w ekosystemie Moza Racing.

W porównaniu do swoich braci o momentach obrotowych 9 i 16 Nm, serwomotor R21 DD wytwarza ogromny szczytowy moment obrotowy 21 Nm.

Urządzenie jest wyposażone w szybkozłączkę kompatybilną z D1 i szereg portów połączeniowych. Wszystkimi ustawieniami i funkcjami można zarządzać bezpośrednio za pośrednictwem aplikacji Moza.

Kierownice Moza Racing

CS

moza cs

Kierownica MOZA CS oferuje wyjątkową jakość i jest wyposażona w 33-centymetrowe koło zapewniające realistyczne wrażenia z wyścigów.

Wyposażona w solidny system QuickRelease do wymiany kół w ciągu kilku sekund bez utraty sztywności, nowa kierownica CS posiada również 6 programowalnych przycisków.

Kierownica CS oferuje również kierowcy dwa uniwersalne joysticki i dwa pokrętła. Kute łopatki magnetyczne z włókna węglowego z bezdotykową technologią fotoelektryczną sprawiają, że łopatki zmiany biegów są niezwykle stabilne i redukują błędy zmiany biegów.

GS

moza gs

Kierownica Moza Racing GS to 30-centymetrowy model w stylu Formuły 1 lub GT o niezwykle atrakcyjnym wyglądzie. Jest to wysokiej jakości kierownica zaprojektowana tak, aby zapewnić wszystkie funkcje potrzebne pilotowi symulacyjnemu.

Kierownica wykonana jest z włókna węglowego o grubości 5 mm i posiada dwa uchwyty z Alcantary. Magnetyczne łopatki zmiany biegów i podwójne analogowe łopatki sprzęgła łączą się z solidnym systemem QuickRelease z tyłu kierownicy. Z przodu kierownicy znajduje się 10 podświetlanych przycisków, dwa obrotowe pokrętła, pięć 12-pozycyjnych pokręteł i dwa joysticki.

Kolory paska świetlnego i przycisków świetlnych można dostosować za pomocą dołączonego oprogramowania Pit House.

RS

moza rs

Kierownica RS o średnicy 33 cm wykonana jest z Alcantary, a panel i łopatki zmiany biegów z kutego włókna węglowego. Magnetyczne łopatki zmiany biegów zapewniają szybką i responsywną zmianę przełożeń.

Możesz zarządzać złożonymi operacjami za pomocą15 programowalnych przycisków, 2 uniwersalnych joysticków i 2 przycisków dwudziestosegmentowych .

Posiada system QuickRelease , który umożliwia zmianę kierownicy w ciągu sekundy.

Kierownica RS posiada pełny pasek LED z obsługą 256 kolorów RGB. Pełne dostosowanie odbywa się za pomocą oprogramowania Pit House Suite firmy Moza Racing.

Mechanizmy korbowe Moza Racing

Pedały SR-P

moza s rp

Wykonany zestali o wysokiej wytrzymałości , aby zapewnić najwyższą jakość i wyjątkową wytrzymałość, mechanizm korbowy Moza S-RP oferuje regulowany rozstaw pedałów i może być podłączony bezpośrednio do komputera przez port USB.

Dzięki wysoce precyzyjnemu czujnikowi nacisku o wadze do 75 kg, kierowcy mogą lepiej kontrolować nacisk na pedały dzięki pamięci mięśniowej, umożliwiając płynniejszą jazdę.

Mata antypoślizgowa na spodzie zapobiega ślizganiu się pedałów, gdy są używane na podłodze, a konstrukcja pedałów SRP umożliwia montaż pedałów na pedalboardach lub stojakach kokpitu.

Pedały CRP

moza crp

Prawie wszystkie części mechanizmu korbowego CRP są wykonane ze stopu aluminium CNC. Zapewnia to kierowcy solidną, trwałą platformę, która może poradzić sobie z hamowaniem i szybką pracą stopy na pedale przyspieszenia.

Pedały CRP są wyposażone w Mpressure firmy Moza. Precyzyjny czujnik wagowy oferujący najdokładniejszy sposób pomiaru przyłożonej siły.

Opatentowana przez Moza Racing konstrukcja regulacji kąta nachylenia pedałów pozwala naszeroki zakres ustawień.

Inne akcesoria Moza Racing

Cyfrowy pulpit nawigacyjny HD – CM

moza hd cm

MOZA CM to 5-calowy kolorowy pulpit nawigacyjny HDz 16,7 milionami kolorów i rozdzielczością 800 x 480, gwarantując oszałamiającą jakość obrazu. Smukła, futurystyczna, pływająca deska rozdzielcza oferuje częstotliwość odświeżania na poziomie 60 Hz i jest kompatybilna z większością popularnych gier wyścigowych.

Cyfrowa tablica przyrządów HD – RM

moza hd rm

Cyfrowy panel wskaźników RM firmy Moza to 5-calowy kolorowy panel przyrządów HD z 16,7 milionami kolorów i rozdzielczością ekranu 800 × 480. Kierowcy mają do dyspozycji oszałamiającą cyfrową deskę rozdzielczą, która może wyświetlać status samochodu, czasy okrążeń i nie tylko. Jest ona zamknięta w solidnej ramie ze stopu aluminium. Częstotliwość odświeżania monitora wynosi 60 Hz. Nie ma więc efektu smużenia ani rozmycia w ruchu.

Wnioski

Marka Marka Moza Racing dopiero niedawno pojawiła się na rynku gier symulacyjnych, ale już jest niezwykle obiecująca. Gama produktów Moza jest bardzo interesująca, jak wyjaśniliśmy w tym artykule.

Czy Moza Racing będzie w stanie konkurować z wiodącymi markami, takimi jak Fanatec i Thrustmaster? Czas pokaże! W międzyczasie nie wahaj się wypróbować jej produktów dla siebie.

Notez cet article

Vous risquez également d’aimer…

Nie znaleziono żadnych wyników

Nie znaleziono szukanej strony. Proszę spróbować innej definicji wyszukiwania lub zlokalizować wpis przy użyciu nawigacji powyżej.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

ZESTAWY FANATEC PONIŻEJ 400 EURO
This is default text for notification bar