Zaznacz stronę

5 najlepszych kierownic Fanatec dla PS5

Sim Racer

Pilote e-sport & Passionné de Sim Racing, j’ai décidé de partager ma passion sur ce site web.

Jeśli chodzi o symulację wyścigów na PS5, może być trudno znaleźć kierownicę symulacyjną, która jest w pełni kompatybilna z najnowszą konsolą PlayStation. W związku z tym, że w 2022 roku na PlayStation 5 pojawią się duże gry wyścigowe, takie jak Gran Turismo 7 i F1 22, nadszedł idealny czas na zakup kierownicy do PS5.

Ponieważ Fanatec jest obecnie jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na rynku symulatorów wyścigowych, naturalne jest, że chcesz zwrócić się do tego producenta. Ale którą kierownicę Fanatec PS5 wybrać?

W tym artykule przedstawimy nasz wybór najlepszych kierownic Fanatec kompatybilnych z PlayStation 5, a także porady dotyczące czynników, które należy wziąć pod uwagę przed zakupem kierownicy Fanatec PS5.

 

Najlepsze kierownice Fanatec PS5 w skrócie

#1 : Fanatec GT DD PRO

Ocena : 9.9/10

fanatec gt dd pro

Najlepszy stosunek jakości do ceny

“Uwielbiamy go za bezkonkurencyjną ofertę i najwyższą jakość”.

#2: Fanatec Clubsport Racing Wheel F1

Ocena : 9.8/10

Recenzja thrustmaster tgt2

Zaprojektowany dla profesjonalistów F1

“Uwielbiamy jego moment obrotowy 15 Nm i niezrównaną precyzję”.

#3 : Fanatec GT DD Extreme

Ocena : 9.8/10

thrustmaster-t248-avis

Najwyższa immersja GT

“Uwielbiamy go za ultra-realistyczny wyścigowy charakter”.

Fanatec CSL Elite McLaren GT3 V2

fanatec mclaren

Ta kierownica jest pełnowymiarową repliką kierownicy McLarena 650S GT3 i jest oficjalnie licencjonowana przez firmę McLaren.

Kierownica ma średnicę 30 cm, wyprofilowane gumowe uchwyty i dwie aluminiowe analogowe łopatki.

Model ten jest również wyposażony w ekran OLED, wskaźnik LED dla trybu Xbox i system QuickRelease.

Chociaż ta kierownica Fanatec jest oficjalnie licencjonowana dla Xbox One i Xbox Series X|S, jest również kompatybilna z Windows, PlayStation 4 i oczywiście PlayStation 5.

Kierownica Fanatec CSL Elite McLaren GT3 V2 to naprawdę doskonały wybór, jeśli szukasz modelu z najwyższej półki, ale bez rozbijania banku. Gwarantujemy, że nie pożałujesz swojej inwestycji!

Zalety

 • Doskonały stosunek jakości do ceny.
 • Najwyższa jakość wykończenia i wzornictwa.

Wady

 • System QuickRelease niekompatybilny z podstawami Fanatec DD.

Fanatec Clubsport Racing Wheel BMW GT2 V2

fanatec-clubsport-bmw-gté

Kierownica Fanatec ClubSport BMW GT2 V2 to oficjalnie licencjonowana przez BMW wersja oryginalnej kierownicy znajdującej się w samochodzie wyścigowym BMW o tej samej nazwie.

Kierownica i uchwyty są pokryte prawdziwą włoską Alcantarą , a do dyspozycji są dwie regulowane aluminiowe magnetyczne łopatki zmiany biegów.

Model ten jest również wyposażony w wyświetlacz LED do wyświetlania funkcji telemetrycznych (w zależności od gry) i RevLED do wyświetlania prędkości obrotowej silnika (również w zależności od gry).

Kierownica Fanatec ClubSport BMW GT2 V2 jest oczywiście kompatybilna z PlayStation 5, ale także z PlayStation 4 i PC.

Posiada system QuickRelease i jest kompatybilny ze wszystkimi akcesoriami w ekosystemie Fanatec.

ClubSport BMW GT2 V2 to wyjątkowa felga pod względem jakości, funkcjonalności i ceny, a także jedna z flagowych felg Fanatec.

Zalety

 • Wysokiej jakości materiały
 • Oferuje bardzo nowoczesne i przydatne funkcje

Wady

 • Nie jest kompatybilny z Xbox One lub Xbox Series X.

Fanatec Formula V2.5

fanatec clubsport formula v 2 5

Kierownica ClubSport Formula V2. 5 ma średnicę 27 cm i jest pokryta 5 mm płytką z włókna węglowego. Posiada dwie regulowane magnetyczne metalowe łopatki do zmiany biegów.

Posiada również dwa silniki wibracyjne wbudowane w uchwyty, którymi można sterować za pomocą menu ustawień kierownicy (SHO) lub w grze za pośrednictwem Fanatec SDK, a także wyświetlacz OLED, licznik obrotów z 9 centralnymi diodami LED do telemetrii i dwoma paskami LED.

Kierownica Fanatec Formula V2. 5 wyposażona jest w system QuickRelease i jest oczywiście kompatybilna z PlayStation 5, ale także z PC i PlayStation 4. Fanatec oferuje niemal identyczną wersję, Formula V2.5x, kompatybilną z konsolą Xbox.

Ten model kierownicy z serii ClubSport firmy Fanatec oferuje wiele możliwości personalizacji i jest wykonany z wysokiej jakości materiałów, które mogą wytrzymać całe życie symulacji wyścigów. Nawet jeśli jest to trochę za dużo dla początkujących graczy, stwierdziliśmy, że Fanatec Formula V2. 5 to naprawdę doskonała kierownica, która oferuje niesamowite wrażenia z gry.

A jeśli jesteś prawdziwym fanem F1, kierownica Fanatec ClubSport Formula V2. 5 jest właśnie dla Ciebie, więc nie wahaj się dłużej!

Zalety

 • Jego kąt obrotu jest nieograniczony.
 • Ekran OLED.

Wady

 • Dla początkujących może to być nieco trudne do opanowania.

Fanatec Gran Turismo DD Pro

fanatec gt dd pro

Zaprojektowana we współpracy z Gran Turismo Sport i Polyphony Digital, kierownica Fanatec Gran Turismo DD Pro jest pierwszą oficjalnie licencjonowaną kierownicą Direct Drive dla PlayStation 5.

Sprzedawana w pakiecie podstawa GT DD Pro, kierownica Gran Turismo, zestaw pedałów bezsprzęgłowych CSL i stojak biurkowy DD. Tak więc, w przeciwieństwie do CSL DD lub innych baz Fanatec, nie musisz szukać kompatybilnych produktów. Otrzymujesz wszystko za jednym zamachem od samego początku.

Zestaw Fanatec Gran Turismo DD jest dostępny w 3 wersjach: podstawowej wersji pro (5 Nm), wersji pro (8 Nm) i wersji premium.

Kierownica ma średnicę 28 cm, jest pokryta syntetyczną skórą i bardzo dobrze leży w dłoni. Posiada wszystkie przyciski kontrolera PlayStation, a nawet więcej, ponieważ zawiera pięć zabawnych przełączników (4+1), pasek LED do wyświetlania obrotów i mały ekran OLED do wyświetlania biegów lub innych informacji.

Kierownica Fanatec GT DD Pro jest również wyposażona w dwie plastikowe łopatki z czujnikami magnetycznymi, menu Standard Tuning, które pozwala początkującym szybko rozpocząć jazdę bez martwienia się o ustawienia, oraz system QuickRelease.

Ten pakiet zawiera również 2-pedałowy mechanizm korbowy CSL, który jest wykonany w całości z metalu i oferuje dobrą wytrzymałość. Dla tych, którzy wolą bardziej realistyczną konfigurację sprzęgła, sugerujemy zapoznanie się z doskonałym przewodnikiem Sim Racing Nerd po najlepszych 3-pedałowych mechanizmach korbowych.

Dla fanów GT, ale nie tylko, Fanatec GT DD Pro to niezwykła kierownica o praktycznie bezkonkurencyjnym stosunku jakości do ceny.

Zalety

 • Niesamowite doznania dzięki napędowi Direct Drive.
 • Materiały bardzo dobrej jakości.
 • W pełni konfigurowalny.

Wady

 • Cena dodatkowych opcji pozostaje wysoka.

Fanatec Clubsport Racing Wheel F1

Fanatec Podium Racing Wheel F1

Fanatec Clubsport Racing Wheel F1 to model dobrze znany fanom wyścigów symulacyjnych. Jest to druga wersja pierwszego w historii systemu Direct Drive Force Feedback na konsole i jest oficjalnie licencjonowana przez Formułę 1 i Sony do użytku na ich najnowszych konsolach, takich jak PS4 i PS5.

Kierownica Clubsport Racing Wheel F1 ma średnicę 27 cm i posiada kutą przednią płytę z niebieskiego włókna węglowego z perforowanymi skórzanymi uchwytami. Posiada dwie obrotowe łopatki typu F1 z czarnego aluminium z włóknistym wzmocnieniem z tyłu.

Kierownica Fanatec Clubsport Racing Wheel F1 jest wyposażona w system siłowego sprzężenia zwrotnego Direct Drive , który jest zarówno niezwykle mocny (15 Nm), jak i precyzyjny. Jego kąt obrotu wynosi 2520°.

Kierownica Fanatec Clubsport Racing Wheel F1 posiada 11 przycisków z niezawodnymi przełącznikami, dwa przełączniki dwustabilne, dwa 12-pozycyjne przełączniki wielopozycyjne z funkcją enkodera obrotowego oraz joystick analogowy do rozglądania się w kokpicie lub mapowania za pomocą dowolnej innej osi.

Ergonomia tego modelu jest doskonała, ponieważ oferuje dużą liczbę ustawień w czasie rzeczywistym, którymi można również zarządzać bezpośrednio z kierownicy, takich jak 1-calowy ekran OLED, który wyświetla dane telemetryczne, takie jak prędkość.

Ta kierownica jest oczywiście kompatybilna z PlayStation 5 , ale także PlayStation 4, PC i potencjalnie także Xbox One i Xbox Series, w zależności od podstawy kierownicy Fanatec używanej do gry.

Fanatec Clubsport Racing Wheel F1 to niesamowita kierownica i naszym zdaniem najlepsza pod względem osiągów na rynku.

Zalety

 • Kierownica z napędem bezpośrednim.
 • Najlepsze dostępne siłowe sprzężenie zwrotne.
 • Doskonałe wykończenie i ergonomia.

Wady

 • Jego wysoka cena.
 • Trudne do zrozumienia dla początkujących.

Fanatec Gran Turismo DD Extreme

fanatec gt dd pro

Nadeszły Święta Bożego Narodzenia w Fanatec, a w ciągu ostatnich kilku miesięcy pojawiło się wiele nowych produktów. Niemiecka marka przez długi czas była nieobecna na światowej scenie, a raczej w niektórych segmentach wyścigów symulacyjnych. Jak zapewne wiecie, Fanatec oferował jedynie podstawki klasy podstawowej i high-end. W jego katalogu znalazły się 4 bazy rozwijające odpowiednio 5, 8, 20 i 25 nm momentu obrotowego.

Według mnie to w sam raz, ponieważ zaspokaja potrzeby kierowców amatorów, którzy przejdą od razu do kategorii Top Fuel z bazami Podium. Tyle tylko, że w świecie baz pojawili się nowi gracze, którzy skupili się bezpośrednio na segmencie nieobjętym przez Fanateca, czyli 12-15 nm momentu obrotowego, a niemiecka marka nie przyjęła tego życzliwie. Zainspirowany repliką Thanosa, Fanatec potajemnie opracował dwie nowe bazy momentu obrotowego 12nm i 15nm, ClubSport DD i DD+. Jako bonus, wygraliśmy nowy zestaw GT DD Extreme dla fanów Gran Turismo® na Playstation i PC.

Ten pakiet wykorzystuje bazę stałego momentu obrotowego 15 nm, która jest po prostu ekscytująca w użyciu w wyścigach symulacyjnych. Niektórzy twierdzą, że to bardziej rozwodniony Podium DD1, ale ja uważam, że jest lepszy pod względem czucia, tylko mniej wydajny. Jeśli chodzi o kierownicę, jest to nowa kierownica inspirowana wersją CSL GT, tym razem z nieco bardziej luksusowymi materiałami.

Nowy zestaw jest już dostępny w sprzedaży na stronie internetowej Fanatec w cenie 1 300 euro. Jest w pełni kompatybilny z produktami Fanatec i będzie działać na PC i Playstation (4 i 5).

Zalety

 • Wysoki moment obrotowy 15 Nm zapewnia wciągające wrażenia z jazdy
 • Nowa podstawa Direct Drive, bardziej dostępna niż Podium DD1
 • Nowa kierownica premium inspirowana modelem CSL GT

 

Wady

 • Dość wysoka cena
 • Ciężki i nieporęczny

FAQ: najczęściej zadawane pytania dotyczące kierownic Fanatec PS5

 

Jak wybrać kierownicę PS5 Fanatec?

Jeśli szukasz idealnej kierownicy Fanatec PS5, jest kilka kluczowych aspektów , o których należy pamiętać podczas przeglądania różnych opcji. Elementy te decydują o ogólnej funkcjonalności zakupionej kierownicy i mogą radykalnie zmienić ogólne wrażenia z jej użytkowania.

Rozmiar i kąt obrotu

Wiele kierownic konsolowych stara się imitować wygląd i wrażenia prawdziwej kierownicy. Początkujący gracze mogą nie wziąć tego pod uwagę. Jeśli jednak szukasz niemal autentycznych wrażeń wyścigowych, najlepiej zdecydować się na te, które naśladują rozmiar i obrót prawdziwej kierownicy.

Z reguły tańsze koła są mniejsze i mają niższy stopień obrotu. Te droższe mają zazwyczaj taki sam zakres obrotu jak prawdziwa kierownica. Są one zazwyczaj prawie tego samego rozmiaru, co te używane w prawdziwych samochodach.

Nie zapominaj, że mniejsze koła wymagają mniejszej liczby obrotów na określoną liczbę obrotów. Z drugiej strony, większe kierownice wymagają większego obrotu przy tym samym stopniu skrętu.

Powrót siły

Siłowe sprzężenie zwrotne jest teraz w modzie. Niektóre kierownice nie oferują jednak tej technologii. Siłowe sprzężenie zwrotne pozwala odczuć nierówności lub gładkość terenu podczas jazdy i wyczuć zmiany terenu za pomocą kierownicy.

Jeśli masz pieniądze, możesz zdecydować się na kierownice z wbudowanymi silnikami. Można też wybrać produkty wyposażone w silniki przemysłowe. Ten typ silnika ściśle imituje prawdziwe wrażenia z wyścigów.

Budowa i zrównoważony rozwój

Jakość wykonania kierownicy decyduje o jej solidności i trwałości. Zaleca się wybieranie produktów wykonanych w 100% z metalu. Jeśli koła są również otoczone ręcznie szytą skórą, zapewni to dodatkową trwałość. Sprawiają również, że kierownica jest bardziej elegancka.

Oprócz zwrócenia uwagi na konstrukcję kierownicy, nie zapomnij również sprawdzić akcesoriów. Obejmują one pedały i manetki. Niektóre marki kładą duży nacisk na trwałość kierownicy, ale nie na akcesoria.

Budżet

Jest to kolejny czynnik, który należy wziąć pod uwagę przy zakupie dowolnego rodzaju produktu. Jeśli masz ograniczony budżet, powinieneś zdecydować się na kierownice, które mogą wykonywać najbardziej podstawowe zadania. Jeśli jednak chcesz uzyskać jak najbardziej realistyczne wrażenia, będziesz musiał zapłacić więcej.

Niektóre czynniki mają tendencję do zwiększania ceny zakupu kierownicy. Obejmują one jakość wykonania, siłowe sprzężenie zwrotne i włączenie akcesoriów (np. sprzęgła, pedałów, dźwigni zmiany biegów). Najdroższe kierownice są zazwyczaj replikami prawdziwych samochodów wyścigowych.

Kompatybilność

Oczywiście szukasz kierownicy Fanatec kompatybilnej z PlayStation 5. Zawsze jednak warto mieć model kompatybilny z innymi platformami, zwłaszcza jeśli posiadasz komputery i kilka konsol do gier.

Oczywiście kierownica nie będzie działać na każdej platformie. Przykładowo, większość oficjalnie licencjonowanych kierownic PlayStation nie współpracuje z konsolami Xbox. Wiele z nich działa jednak w systemie Windows 10.

Sprawdź, czy kierownica Fanatec, którą jesteś zainteresowany, jest kompatybilna ze wszystkimi akcesoriami.

 

W skrócie – Wnioski

Wiemy, że nie jest łatwo wybrać kierownicę ze wspaniałego katalogu Fanatec, zwłaszcza jeśli ma być kompatybilna z PlayStation 5.

Mamy nadzieję, że nasze porady okażą się przydatne i że zastosujesz je w praktyce podczas dokonywania zakupu.

Niezależnie od tego, który model kierownicy Fanatec PS5 wybierzesz spośród tych, które dla Ciebie wybraliśmy, możesz mieć pewność, że zostały one przez nas przetestowane i zatwierdzone! Nie powinno więc być żadnych przykrych niespodzianek.

gt dd pro

Fanatec GT DD Pro

Najlepsza kierownica Fanatec dla PS5 w 2024

Notez cet article

Vous risquez également d’aimer…

Najlepsze pulpity Sim Racing

Najlepsze pulpity Sim Racing

Fani wyścigów symulacyjnych doskonale wiedzą, że każda konfiguracja jest mniej lub bardziej unikalna. Powód jest dość...

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

ZESTAWY FANATEC PONIŻEJ 400 EURO
This is default text for notification bar