Zaznacz stronę

Najlepsze kierownice do konsol Xbox Series X / S

Sim Racer

Pilote e-sport & Passionné de Sim Racing, j’ai décidé de partager ma passion sur ce site web.

Granie w wyścigowe gry symulacyjne za pomocą kierownicy to zupełnie inny świat niż korzystanie z joysticka. Od siłowego sprzężenia zwrotnego i wibracji kierownicy po płynny obrót, wirtualne wyścigi przy użyciu wysokiej jakości kierownicy wyścigowej będą tak realistyczne, jak to tylko możliwe. Decyzja o wyborze kierownicy do konsoli Xbox Series X lub Xbox Series S nie zawsze jest jednak łatwa.

Dlatego w tym artykule pomożemy ci znaleźć najlepszą kierownicę do konsoli Xbox Series X/S. Powiemy ci, jakiekryteria i czynniki należy wziąć pod uwagę przy wyborze dobrej kierownicy, która będzie dla ciebie odpowiednia, i przedstawimy nasz wybór najlepszych kierownic Xbox Series X/S , uszeregowanych według ceny.

 

Najlepsze kierownice Xbox Series X i S w skrócie

#1 : Fanatec Forza Motorsport V2

Ocena : 9.9/10

fanatec gt dd pro

LE Direct Drive dla konsoli Xbox

“Uwielbiamy go za bezkonkurencyjną ofertę i najwyższą jakość”.

#2: MOZA R3

Ocena : 9.7/10

Recenzja thrustmaster tgt2

Najpoważniejsza alternatywa

“Uwielbiamy go za realistyczne wrażenia w grze”.

#3 : Thrustmaster T248

Ocena : 8.8/10

thrustmaster-t248-avis

Doskonały zestaw dla początkujących

“Uwielbiamy jego żywy, precyzyjny powrót siły”.

Najlepsze kierownice Xbox Series X/S z najwyższej półki

W najwyższej kategorii kierownic Xbox Series X prezentujemy dwa modele, które naszym zdaniem są jednymi z najlepszych dostępnych obecnie na rynku.

Fanatec Forza Motorsport V2

Fanatec Podium Racing Wheel F1

Kierownica Fanatec Forza Motorsport V2 to prawdziwy klejnot i jeden z naszych ulubionych modeli wszech czasów!

Model ten wykonany jest głównie zanodyzowanego aluminium i pokrytygładką skórą naturalną z białymi przeszyciami.

Średnica kierownicy wynosi 33 cm jak w prawdziwym samochodzie wyścigowym i jest wyposażony w łopatki zmiany biegów, a także konfigurowalne przyciski. Teoretycznie można umieścić dowolną liczbę przycisków w dowolnym miejscu.

Le Kierownica Fanatec ClubSport GT Forza Motorsport V2 jest wyposażony w Technologia DUAL HALL i posiada czujnik zamontowany na silniku oraz drugi czujnik na wale. System ten, w połączeniu z ultra mocnym bezszczotkowym serwomotorem, oferuje jedno z najlepszych sprzężeń zwrotnych siły na rynku, łącząc w sobie moc, gładkość i płynność.

Kąt obrotu kierownicy wynosi 900° i można go regulować w menu ustawień dołączonego oprogramowania Fanatec ClubSport.

Fanatec ClubSport GT Forza Motorsport V2 posiadawyświetlaczLED z 2 możliwymipozycjami, a także systemQuickRelease, który pozwala na zmianę kierownicy w zaledwie kilka sekund.

Ten wysokiej jakości produkt został opracowany z myślą o pełnej kompatybilności z konsolą Xbox One, ale działa wyjątkowo dobrze z komputerami PC, dlatego też uwzględniliśmy go w naszym wyborze.

Kierownica Fanatec ClubSport GT Forza Motorsport V2, poza gwarancją niesamowitej jakości wykonania przy użyciu wysokiej jakości materiałów, to model oferujący naprawdę fantastyczną ergonomię i doznania podczas gry!

Zalety

 • Niezwykle wydajne i płynne siłowe sprzężenie zwrotne.
 • Najwyższej klasy materiały i pierwszorzędna jakość wykonania
 • Niezwykle realistyczne wyczucie kierownicy.

Wady

 • Jego wysoka cena.

Thrustmaster TS-XW Racer Sparco P310 Competition Mod

thrustmaster sparco p310

Kierownica Thrustmaster TS-XW Sparco P310 została opracowana we współpracy z firmą Sparco i, jak sugeruje jej nazwa, jest repliką w skali 1: 1 kierownicy znajdującej się w modelu Sparco P310. Jest pokryty czarną skórą zamszową i mierzy dokładnie 31 cm.

Kierownica ta oferuje unikalny owalny design z półpłaską stylistyką i solidną płytą czołową z sekwencyjnymi łopatkamipokrytymi szczotkowanym aluminium. Rezultatem jest realistyczny, luksusowy wygląd.

Ma kąt obrotu 1080 stopni i wysokiej jakości system siłowego sprzężenia zwrotnego dzięki 40-watowemu bezszczotkowemu serwomotorowi , którego można używać do długich biegów dzięki wbudowanemu systemowi chłodzenia silnika.

Przełączniki w zestawie to 9 przycisków akcji, 2 13-centymetrowe joysticki, D-pad z wewnętrznym popychaczem i 2 joysticki. Chociaż można go używać do wszystkich rodzajów wyścigów, model ten jest zalecany do tytułów GT.

Thrustmaster TS-XW Racer Sparco P310 jest oczywiście kompatybilny z Xbox Series X, ale także z Xbox One, PlayStation i PC.

Zalety

 • Wydajne, czułe siłowe sprzężenie zwrotne.
 • Bardzo dobra jakość wykonania.

Wady

 • Brak systemu szybkiej wymiany kół.

Najlepsze kierownice Xbox Series X średniej klasy

W kategorii średniej klasy, istnieje wiele kierownic kompatybilnych z Xbox Series X, które zasługują na uwagę. Poniżej przedstawiamy wybór naszych ulubionych modeli, które uważamy za najlepsze.

Kierownica Thrustmaster TX Racing Wheel Leather Edition

thrustmaster tx

Thrustmaster TX Racing Wheel Leather Edition to oficjalnie licencjonowana kierownica wyścigowa w stylu Xbox GT.

Ma średnicę 28 cm i jest wykonana z ręcznie szytej skóry, co zwiększa komfort biegania.

Podstawa, do której przymocowana jest kierownica, jest całkowicie niezależna, dzięki czemu można ją zdemontować, aby przymocować inne od dewelopera.

Jest to model wyposażony w bezszczotkowy serwomotor 2ᵉ generacji, z przemysłowymi aspiracjami do bardziej precyzyjnego i trwałego użytkowania. Ta alternatywa oferuje kąt skrętu 900° i obejmuje technologię H.E.A.R.T., która wykorzystuje czujniki magnetyczne.

Kierownica Thrustmaster TX Racing Wheel Leather Edition zawiera 3-pedałowy pedał T3PA, który można skonfigurować zgodnie z upodobaniami gracza.

Kierownica Thrustmaster TX Racing Wheel Leather Edition jest wyposażona w przycisk Xbox Guide i działa za pośrednictwem systemu wstążkowego, a nie kół zębatych.

Posiada system Quick Release, dzięki czemu można użyć dowolnej innej kierownicy Thrustmaster z adapterem.

Oprócz kompatybilności z konsolami Xbox Series X/S, kierownicy tej można używać na konsolach Xbox One i komputerach PC.

Zalety

 • Bardzo dobry powrót siły.
 • Zawiera diodę LED do wykrywania Kinect.
 • Jest kompatybilny z różnymi akcesoriami producenta.

Wady

 • Nieco wysoka cena

Thrustmaster T248

thrustmaster t248

Thrustmaster T248 to oficjalnie licencjonowana kierownica wyścigowa firmy Microsoft zaprojektowana z myślą o graczach szukających większej wydajności i immersji podczas wyścigów.

Ten model Thrustmaster ma wysokiej jakości design ze skórzanym wykończeniem na zewnątrz kierownicy. Koło ma średnicę 28 cm i obraca się o 900°. Jej wszechstronny kształt oznacza, że można ją dostosować do wszystkich stylów gry.

Thrustmaster T248 ma do 25 przycisków akcji, w tym 2 enkodery o podwójnym działaniu.

Ta kierownica Thrustmaster posiada interaktywną deskę rozdzielczą z wyborem ponad 20 różnych wyświetlaczy na ekranie kierownicy.

Model ten oferuje bardzo dynamiczne siłowe sprzężenie zwrotne z dwoma silnikami szczotkowymi i regulację w locie (w tym 3 wstępnie ustawione tryby) za pośrednictwem ekranu.

Kierownica posiada dwie magnetyczne łopatki zmiany biegów z tyłu, wyposażone w opatentowaną technologię H.E.A.R.T.. Łopatki te są precyzyjne (12 bitów), czułe i zapewniają minimalny czas reakcji podczas zmiany biegów.

Thrustmaster T248 zawiera pedalboard T3PM , który jest modelem z najwyższej półki. Wykorzystuje on tę samą technologię magnetyczną, co łopatki przy kierownicy i oferuje cztery opcje ciśnienia hamowania.

Ta kompatybilna z konsolami Xbox Series X kierownica to doskonały wybór zarówno dla początkujących, jak i bardziej doświadczonych graczy Sim-racing.

Zalety

 • Bardzo dobry powrót siły.
 • Dołączone pedały są bardzo wysokiej jakości.
 • Zintegrowany ekran sterowania (ustawienia, telemetria).

Wady

 • Łopatki są trochę głośne.
 • Koło nie jest zdejmowalne.

Logitech G923 True Force

logitech g923

Logitech G923 Trueforce to nowa kierownica Logitech dla kierownic nowej generacji, z większą kompatybilnością niż poprzednie modele i nowym systemem sprzężenia zwrotnego oferującym większą wierność i realizm symulacji.

Kierownica Logitech G923 ma średnicę 28 cm i jest wykonana z polerowanego metalu pokrytego skórą. Z tyłu kierownicy znajdują się dwie obrotowe stalowe łopatki do zmiany biegów.

Kierownicę Logitech G923 można obracać w zakresie do 900°, co odpowiada dwóm i pół obrotom, zapewniając większą kontrolę nad pojazdem.

Ta kierownica jest wyposażona w Trueforce, system siłowego sprzężenia zwrotnego nowej generacji. Ten nowy system wymuszonego sprzężenia zwrotnego poprawia szybkość sprzężenia zwrotnego i łączy się bezpośrednio z silnikami fizyki i symulacji gry, aby poprawić wierność i zwiększyć poziom realizmu symulacji w porównaniu z poprzednimi generacjami.

Posiada sterowanie silnikiem w pętli zamkniętej, które dzięki nowemu oprogramowaniu sprzętowemu sprawia, że moment obrotowy silnika jest bardziej precyzyjny. W ten sposób silnik precyzyjniej dostosowuje napięcie do fizyki emitowanej przez grę wideo, gwarantując milimetrową precyzję.

Kierownica Logitech G923 jest wyposażona w 3-pedałowy system pedałów, który obejmuje przepustnicę, sprzęgło i hamulec z progresywnym systemem sprężyn, co zapewnia bardziej realistyczne wrażenia z wyścigów. Wysokość i rozstaw metalowych płyt można regulować.

Model ten posiada również podwójne sprzęgło programowane bezpośrednio z kierownicy dzięki funkcji Launch Control, dostępnej w kompatybilnych grach.

Kierownica ta posiada również zintegrowany wskaźnik LED. Jest on dostępny bezpośrednio z naszego punktu obserwacyjnego, dzięki czemu możemy szybko sprawdzić, kiedy osiągnęliśmy właściwy punkt obrotów i efektywniej korzystać ze zmiany biegów.

Kierownica Logitech G923 ma ergonomiczną konstrukcję z łatwo dostępnymi elementami sterującymi. Bez względu na to, na jakiej platformie do gier go używasz, masz wszystkie potrzebne elementy sterujące, łatwo dostępne na kierownicy, która jest mała jak jej poprzednicy, ale świetnie leży w dłoni. Zawiera obrotowy selektor do precyzyjnego dostrajania wszystkich ustawień i regulacji.

Kierownica Logitech G923 jest oczywiście kompatybilna z konsolami Xbox Series X, ale także Xbox One, PlayStation 4, PlayStation 5 oraz komputerami PC i Mac.

Model ten jest wysoce konfigurowalny na komputerze PC przy użyciu oprogramowania symulacyjnego G Hub. Firma Logitech opracowała oprogramowanie komputerowe, które pozwala w pełni dostosować ustawienia kierownicy, czułość i nowy system Trueforce.

Zalety

 • Wyposażony w zaawansowaną technologię.
 • Wykonane z materiałów najwyższej jakości.
 • Wyposażony w 3-pedałowy mechanizm korbowy z ulepszonym układem hamulcowym.

Wady

 • Motoryka sprzężenia zwrotnego nieco szarpana.

Najlepsze tanie kierownice Xbox Series X (podstawowe)

Na koniec chcielibyśmy przedstawić nasze ulubione kierownice Xbox Series X w kategorii podstawowej, które są bardzo przystępne dla początkujących graczy.

Thrustmaster TMX

thrustmaster-tmx-avis

Thrustmaster TMX to najlepiej sprzedająca się kierownica Xbox Series X i to nie przez przypadek.

System Force Feedback, zbudowany poprzez połączenie przekładni z paskiem i kołem pasowym, zapewnia realistyczne wrażenia, w szczególności dzięki oporowi koła zamachowego, a także jakości metalowego wału, który umożliwia obracanie się systemu.

Thrusmaster TMX obejmuje mechanizm korbowy T3PA z 3 regulowanymi pedałami, również z metalu, o najwyższej jakości, do której przyzwyczaił nas producent.

Jeśli chodzi o kierownicę, ma ona kąt obrotu do 900º, rozmiar oparty na prawdziwych kierownicach o średnicy 28 cm, a także gumową powłokę, która daje poczucie trzymania w dłoni wysokiej jakości kierownicy.

TMX posiada również sekwencyjne metalowe łopatki zmiany biegów o ergonomicznej konstrukcji podobnej do samochodów wyścigowych.

A jeśli chcesz doświadczyć jeszcze większego realizmu podczas gry, możesz połączyć kierownicę z dźwignią zmiany biegów Thrustmaster TH8A i hamulcem ręcznym TSS Brake.

Zalety

 • Wysokiej jakości siłowe sprzężenie zwrotne.
 • Kąt obrotu 900º.
 • Wysokiej jakości kierownica i pedały.

Wady

 • Dźwignia zmiany biegów nie wchodzi w skład zestawu.

Hori Racing Wheel Overdrive

kierownica wyścigowa hori

Hori Racing Wheel Overdrive to oficjalnie licencjonowana kierownica firmy Microsoft, która oferuje jeden z najlepszych stosunek jakości do ceny na rynku kierownic Xbox Series X.

Ta kierownica o średnicy 28 cm jest estetyczna i bardzo przyjemna w dotyku: jej powłoka jest antypoślizgowa i teksturowana.

Chociaż posiada dwa analogowe pedały (przyspieszenia i hamulca), ma również sekwencyjne łopatki zmiany biegów, dzięki czemu możesz grać tak wygodnie, jak chcesz w dowolnym momencie.

Kierownica ma regulowaną czułość, dzięki czemu można ją obrócić o 270 stopni w celu bardziej precyzyjnego sterowania lub tylko o 180 stopni w celu szybkiej reakcji.

Interfejs posiada wskaźniki LED i programowalne przyciski. Pod względem ergonomii posiada przyssawki i chwytaki, które są cenione za stabilność.

Kierownica HORI Overdrive jest jedną z najlepszych kierownic do rozpoczęcia gry w Sim-racing i wymaga mniej inwestycji niż jej konkurenci.

Zalety

 • Pełnowymiarowa kierownica.
 • Regulowana czułość obrotu kierownicy.
 • Składany pedał.

Wady

 • Brak siłowego sprzężenia zwrotnego.
 • Nie jest kompatybilna z PC i Xbox 360.

Thrustmaster Ferrari 458 Spider

ferrari 458 spider

Kierownica Thrustmaster Ferrari 458 Spider to naprawdę zaskakujący model jak na swoją cenę.

Ma 28 cm średnicy i jest repliką 7/10ᵉ koła Ferrari 458 Spider.

Posiada 2 gumowane uchwyty i 2 sekwencyjne łopatki zmiany biegów w górę i w dół, wszystkie pokryte aluminium.

Zegarek Thrustmaster Ferrari 458 Spider ma kąt obrotu 240° i automatycznie powraca do środka. Kierunek kierownicy można modulować dzięki 4 dołączonym ustawieniom , oferując większą precyzję w każdej grze wyścigowej.

Podstawa kierownicy wyposażona jest w mechanizm Bungee Cord, który zapewnia liniowy opór niezależnie od kąta obrotu, dzięki czemu sterowanie jest wygodniejsze i bardziej intuicyjne.

Model ten posiada 9 przycisków akcji, manettino, d-pad, przycisk przewodnika Xbox i diodę LED wykrywania parowania dla Kinect.

Model Thrustmaster Ferrari 458 Spider zawiera duży, regulowany pedał z dwoma pedałami i szerokim podnóżkiem. Pedał hamulca ma progresywny opór, a nachylenie każdego pedału można regulować.

Ta kierownica Thrustmaster jest oczywiście kompatybilna z konsolami Xbox Series X i Xbox One, a także jest rozpoznawana na komputerach PC jako kontroler Xbox.

Kierownica ta, skierowana bardziej do ogółu społeczeństwa niż do doświadczonych kierowców, niestety nie ma siłowego sprzężenia zwrotnego ani wibracji, ale nadal oferuje wspaniałe wrażenia dla każdego, kto chce spróbować symulacji wyścigów po raz pierwszy.

Zalety

 • Piękny design.
 • Dobry chwyt i ergonomia.
 • Idealny dla początkujących.

Wady

 • Nie ma siłowego sprzężenia zwrotnego.
 • Mechanizmowi korbowemu brakuje stabilności.

Jak wybrać odpowiednią dla siebie kierownicę Xbox Series X/S?

Od czasu premiery konsoli Xbox Series X w listopadzie 2020 r. na rynku pojawiło się wiele opcji kierownic. Każdy model ma swoje zalety i wady, co utrudnia dokonanie właściwego wyboru.

Dlatego pomożemy ci wybrać odpowiednią kierownicę do konsoli Xbox Series X. Poniżej przedstawiono czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie kierownicy i jej akcesoriów.

1. Rozmiar i rotacja

Wiele kierownic konsolowych stara się imitować wygląd i wrażenia prawdziwej kierownicy. Początkujący gracze mogą nie wziąć tego pod uwagę. Jeśli jednak szukasz niemal autentycznych wrażeń wyścigowych, najlepiej zdecydować się na te, które naśladują rozmiar i obrót prawdziwej kierownicy.

Z reguły tańsze koła są mniejsze i mają niższy stopień obrotu. Te droższe mają zazwyczaj taki sam zakres obrotu jak prawdziwa kierownica. Są one zazwyczaj prawie tego samego rozmiaru, co te używane w prawdziwych samochodach.

Nie zapominaj, że mniejsze koła wymagają mniejszej liczby obrotów dla określonej liczby zakrętów. Z drugiej strony, większe koła wymagają większego obrotu przy tym samym stopniu skrętu.

2. Powrót siły

Siłowe sprzężenie zwrotne jest teraz w modzie. Niektóre kierownice nie oferują jednak tej technologii. Siłowe sprzężenie zwrotne pozwala odczuć nierówności lub gładkość terenu podczas jazdy i wyczuć zmiany terenu za pomocą kierownicy.

Jeśli masz pieniądze, możesz zdecydować się na kierownice z wbudowanymi silnikami. Można też wybrać produkty wyposażone w silniki przemysłowe. Ten typ silnika ściśle imituje prawdziwe wrażenia z wyścigów.

3. Konstrukcja i trwałość

Nikt nie chce kupować produktu, który nie działa zbyt długo. To samo dotyczy kierownic Xbox Series X. Jakość wykonania produktu decyduje o jego solidności i trwałości. Zaleca się wybieranie produktów wykonanych w 100% z metalu. Jeśli koła są również otoczone ręcznie szytą skórą, zapewni to dodatkową trwałość. Sprawiają również, że kierownica jest bardziej elegancka.

Oprócz zwrócenia uwagi na konstrukcję kierownicy, nie zapomnij również sprawdzić akcesoriów. Obejmują one pedały i manetki. Niektóre marki kładą duży nacisk na trwałość kierownicy, ale nie na akcesoria.

4. Akcesoria

Mówiąc o akcesoriach, mamy na myśli pedały, dźwignie zmiany biegów i inne elementy dostarczane wraz z kierownicą. Wiele kierownic dostępnych na rynku zawiera pedały, ale nie wszystkie.

Z reguły tanie kierownice mają gorsze pedały, podczas gdy pedały średniej klasy są bardziej wytrzymałe. Nadal mogą być wykonane z tworzywa sztucznego, ale mogą mieć metalowe wzmocnienia, aby były bardziej trwałe.

Jeśli jesteś gotów wydać pieniądze, najlepszym rozwiązaniem będzie kierownica z najwyższej półki i pedalboard. Są one zazwyczaj wykonane z bardzo wytrzymałych materiałów i oferują szeroki zakres opcji dostosowywania. Mogą nawet oferować bardziej realistyczne wrażenia z wyścigów dzięki technologii czujników lub podwieszanej konstrukcji.

Oprócz pedałów, warto zwrócić uwagę na dźwignię zmiany biegów. Wybierając jedną z nich, należy upewnić się, że jest ona kompatybilna z kierownicą i pedałami. Ponadto ważnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest jego trwałość i wrażenia, jakie zapewnia.

5. Budżet

Jest to kolejny czynnik, który należy wziąć pod uwagę przy zakupie dowolnego rodzaju produktu. Jeśli masz ograniczony budżet, powinieneś zdecydować się na kierownice, które mogą wykonywać najbardziej podstawowe zadania. Jeśli jednak chcesz uzyskać jak najbardziej realistyczne wrażenia, będziesz musiał zapłacić więcej.

Niektóre czynniki mają tendencję do zwiększania ceny zakupu kierownicy. Obejmują one jakość wykonania, siłowe sprzężenie zwrotne i włączenie akcesoriów (np. sprzęgła, pedałów, dźwigni zmiany biegów). Najdroższe kierownice są zazwyczaj replikami prawdziwych samochodów wyścigowych.

6. Kompatybilność

Oczywiście szukasz kierownicy kompatybilnej z konsolą Xbox Series X. Ale zawsze warto mieć model kompatybilny z innymi platformami, zwłaszcza jeśli masz komputery i kilka konsol do gier.

Oczywiście kierownica nie będzie działać na każdej platformie. Przykładowo, większość oficjalnie licencjonowanych kierownic Xbox Series X nie współpracuje z konsolami PlayStation. Wiele z nich działa jednak w systemie Windows 10.

Ważne jest, aby pamiętać, że jeśli kupiłeś kierownicę jednej marki, może być konieczne zakupienie mechanizmu korbowego lub dźwigni zmiany biegów od tego samego producenta. Dość często akcesoria jednej marki nie współpracują z kierownicami innych marek.

W skrócie / Wnioski

Jak widać, na rynku nie brakuje wysokiej jakości kierownic Xbox Series X, mimo że konsola ta jest wciąż stosunkowo nowa.

Mamy nadzieję, że ten artykuł i nasza recenzja okazały się przydatne, a ten przewodnik po najlepszych kierownicach Xbox Series X pomoże ci wybrać model, który najlepiej odpowiada twoim gustom i budżetowi.

gt dd pro

Fanatec Forza Motorsport V2

Najlepsza kierownica dla Xbox Series X/S w 2024

Notez cet article

Vous risquez également d’aimer…

Najlepsze pulpity Sim Racing

Najlepsze pulpity Sim Racing

Fani wyścigów symulacyjnych doskonale wiedzą, że każda konfiguracja jest mniej lub bardziej unikalna. Powód jest dość...

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

ZESTAWY FANATEC PONIŻEJ 400 EURO
This is default text for notification bar