Zaznacz stronę

6 najlepszych mechanizmów korbowych do wyścigów Sim-racing (według budżetu)

Sim Racer

Pilote e-sport & Passionné de Sim Racing, j’ai décidé de partager ma passion sur ce site web.

Wielu profesjonalnych zawodników symulacyjnych zgadza się, że wysokiej jakości mechanizm korbowy z pewnością sprawi, że będziesz szybszy niż bardzo dobre koło zamachowe. Sprawia to również, że wrażenia z gry są niewiarygodnie bardziej realistyczne, ponieważ posiadanie świetnego pedalboardu naprawdę sprawia, że czujesz się, jakbyś prowadził prawdziwy samochód.

W tym artykule przedstawimy nasz wybór modeli, które naszym zdaniem są najlepszymi mechanizmami korbowymi w zależności od zakresu i wyjaśnimy, jakie kryteria należy wziąć pod uwagę przy wyborze mechanizmu korbowego.

 

Najlepsze pedalboardy w skrócie 2024

#1 : Fanatec Clubsport V3

Ocena : 9.8/10

mechanizm korbowy fanatec clubsport v3

Autentyczne wrażenia z hamowania

“Uwielbiamy szybkość reakcji ogniwa obciążnikowego”

#2: Pedały Fanatec CSL Elite LC

Ocena : 9.6/10

pedały csl elite v2

Bezkonkurencyjny stosunek jakości do ceny

“Uwielbiamy go za precyzję i realizm hamowania”.

#3: Thrustmaster T-LCM

Ocena : 8.8/10

thrustmaster-t-lcm

Bardzo dobry pedalboard dla początkujących

“Uwielbiamy jego dostępność i jakość”.

Pedały Fanatec CSL Elite V2

Pedały CSL Elite V2 to zestaw 3 metalowych pedałów malowanych proszkowo z matowym metalicznym wykończeniem dla dłuższej żywotności. Mechanizm korbowy posiada również wyjmowane gumowe tuleje pedałów, które można łatwo zdjąć i które zapewniają dodatkowy komfort.

Hamulec jest wyposażony w ogniwo obciążnikowe , które może wytrzymać do 90 kg regulowanej siły. Wszystkie pedały można indywidualnie regulować pod względem wysokości i rozstawu, aby jazda była jak najbardziej komfortowa.

Możesz także użyć menu ustawień Fanatec, aby dostosować parametry czujnika obciążenia lub precyzyjnie dostroić sprężyny elastometru z tyłu hamulca. Można również zdjąć wszystkie pedały z podstawy i zamontować je oddzielnie w kokpicie.

Pedały Fanatec CSL Elite V2 to świetne połączenie techniki i prostoty, łatwe w użyciu zarówno dla bardziej doświadczonych jeźdźców, jak i początkujących. Za tę cenę otrzymujesz zestaw pedałów, którym nie będziesz się nudzić, zwłaszcza jeśli jesteś dobry w dokonywaniu regulacji!

Napisaliśmy pełną recenzję 2-pedałowej wersji CSL Elite. Aby dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą recenzję mechanizmu korbowego CSL Elite.

pedały csl elite v2

Pedalboard Thrustmaster T-LCM

The Pedalboard T-LCM to pierwsza nagroda firmy Thrustmaster na rynku pedałów z czujnikami wagowymi. Jest to model, który jest dostępny w rozsądnej cenie, ale nadal oferuje wysokiej jakości wzornictwo.

Wykonany jest w 100% z metalu, z solidną ramą i teksturowanym podnóżkiem. Pedały T-LCM posiadają regulację wysokości, kąta nachylenia i rozstawu, a wszystkie 3 pedały można regulować indywidualnie.

Jednym z jego największych atutów jest pedał hamulca Load Cell , który może wytrzymać nacisk do 100 kg, zapewniając dużą siłę nacisku na pedał, tak jak prawdziwy pedał hamulca.

W zestawie znajduje się sześć różnych sprężyn, które zapewniają najlepsze wyczucie pedału. Akcelerator i sprzęgło są również wyposażone w czujniki magnetyczne z efektem Halla.

W połączeniu z kierownicą z rodziny Thrustmaster jest ona kompatybilna z niemal wszystkimi urządzeniami, od konsol po komputery PC.

Jeśli szukasz podstawowego zestawu pedałów Load Cell, nie szukaj dalej niż pedalboard Thrustmaster T-LCM.

thrustmaster t-lcm

Najlepsze pedalboardy w przedziale od 300 do 700 euro

Do czasu pojawienia się pedałów z mechanizmami hydraulicznymi, mechanizmy korbowe wyposażone w Load Cell w tej kategorii były uważane za modele z najwyższej półki. Nawet jeśli w żaden sposób nie umniejsza to ich jakości, są one teraz dostępne na rynku z etykietą średniej klasy.

Fanatec ClubSport V3

Mechanizm korbowy Mechanizm korbowy Fanatec ClubSport V3 jest obecnie jednym z najpopularniejszych i najczęściej używanych mechanizmów korbowych na rynku i nie bez powodu. Ten zestaw zawiera 3 pedały wykończone efektownym czarnym metalem , który dobrze komponuje się z większością zestawów symulacyjnych. Metalowa konstrukcja zapewnia sztywność i bezpieczeństwo pedałów podczas jazdy oraz wytrzymałość i trwałość mechanizmu korbowego.

Fanatec ClubSport V3 oferuje wiele funkcji regulacji, dzięki czemu można ustawić pedały zgodnie z własnymi upodobaniami. Powierzchnie czołowe pedałów można regulować w szerokim zakresie konfiguracji, dzięki czemu każdy rowerzysta może znaleźć to, co najbardziej mu odpowiada.

Ten mechanizm korbowy zawiera hamulec Load Cell, zdolny do wytrzymania siły 90 kg, który można regulować, aby zapewnić mocne wyczucie pedału bolidu lub progresywne wyczucie pedału samochodu szosowego.

Ze względu na stosunek jakości do ceny, mechanizm korbowy Fanatec ClubSport V3 jest bardzo dobrym miejscem do rozpoczęcia. Oferuje wystarczające wyczucie i czułość, aby towarzyszyć ci przez wiele lat w symulacjach wyścigowych.

mechanizm korbowy fanatec clubsport v3

Pedały Heusinkveld Sim Sprint

3-pedałowy mechanizm korbowy Heusinkveld Sim Pedals Sprint jest wykonany z absolutną precyzją, przy użyciulaserowo ciętej stali, aby zapewnić zarówno lekką reakcję, jak i naprawdę solidne wyczucie.

Jest wyposażony w technologię Load Cell na wszystkich trzech pedałach , która nie zużywa się z czasem i dokładnie odtwarza siłę, z jaką na nie naciskasz.

Ten model jest naprawdę niezwykły dla rowerzystów znających się na technologii, ponieważ wszystkie pedały regulują się fizycznie, ale można również zaprogramować opór pedałów i obciążenia, a także skonfigurować martwe strefy i krzywe wyjściowe zgodnie z własnymi potrzebami. Model ten jest również kompatybilny z systemem SmartControl.

Jeśli szukasz pedalboardu, który pomoże ci być zarówno szybkim, jak i konsekwentnym w wyścigach GT i F1, Heusinkveld Sim Pedals Sprint to doskonały wybór. Jest idealny dla prawdziwych entuzjastów wyścigów symulacyjnych i tych, którzy chcą zostać profesjonalistami e-sportowymi, ponieważ oferuje spójność i realizm oraz jest jednym z najlepszych pedałów do wyścigów symulacyjnych, jakie można posiadać.

ogłoszenie o sprincie heusinkveld

Najlepsze pedalboardy za ponad 700 euro

Tutaj zajmujemy się crème de la crème zestawów korbowych, z modelami z najwyższej półki. W tym przedziale cenowym znajdziemy modele korb z zamontowanymi amortyzatorami hydraulicznymi, czyli technologią zapewniającą najlepsze doznania na rynku.

Pedały Heusinkveld Sim Ultimate

W górnej części rynku, Heusinkveld Sim Pedals Ultimate to fantastyczna opcja dla entuzjastów symulacji. Pedały te są zamontowane na aluminiowej ramie zapewniającej maksymalną sztywność i wytrzymałość, dzięki czemu można poczuć się jak w prawdziwym samochodzie wyścigowym.

Te pedały Heusinkveld nadają się do najwyższej klasy profesjonalnych symulatorów sportów motorowych, a ich solidna, sztywna, kompaktowa i trwała konstrukcja zapewnia natychmiastową i precyzyjną reakcję.

Ten mechanizm korbowy może być używany w najbardziej wymagających środowiskach i może symulować siły nacisku na pedały występujące w pojazdach F1 i LMP. Dwukierunkowe amortyzatory hydrauliczne sprzęgła i hamulca wyposażone w Load Cell oferują, naszym zdaniem, najlepsze symulowane wyczucie pedału, jakie można obecnie uzyskać na rynku.

Jeśli szukasz naprawdę wysokiej klasy pedałów wyścigowych, to Heusinkveld Sim Pedals Ultimate są bezkonkurencyjnym wyborem.

heusinkveld-ultimate

SIMTAG Hydraulic

Jeśli pieniądze nie grają roli i zadowalasz się tylko tym, co najlepsze, to hydrauliczna korba SIMTAG jest dla Ciebie! Model ten jest obecnie uważany przez wielu graczy Sim-racing za Świętego Graala pedalboardów.

Jest to zestaw 3 pedałów Tilton znanych z zastosowania w samochodach wyścigowych na całym świecie, wykonanych z kutego aluminium.

Pedały mają regulowane przełożenie (5,29:1, 5,44:1, 5,75:1) i oryginalny drążek równoważący hamulec.

Ten mechanizm korbowy zawiera układ hydrauliczny, zapewniający najbardziej spójne i precyzyjne wyczucie każdego pedału. Akcelerator jest wyposażony w czujnik pozycjonowania Bosch o najwyższej możliwej jakości pod względem wydajności.

Ponadto wszystkie czujniki są produkowane przez Cosworth i mają powłokę odporną na kurz i wilgoć, aby zapewnić, że dokładność i precyzja nigdy nie znikną.

Mechanizm korbowy SIMTAG Hydraulic wygląda jak prosto z samochodu wyścigowego, z dodatkową korzyścią w postaci szeregu ulepszeń dla entuzjastów wyścigów Sim. Jeśli masz środki na zakup najlepszej platformy symulacyjnej, możemy tylko polecić zainwestowanie w ten model.

Wybór odpowiedniego mechanizmu korbowego

Wybierając model mechanizmu korbowego, należy pamiętać o kilku istotnych kryteriach, aby podjąć właściwą decyzję.

Cena: o zakupie mechanizmu korbowego zadecyduje budżet. W zależności od ceny, jaką możesz wydać, możesz wybrać odpowiedni dla siebie zakres, dzięki czemu możesz skupić się na modelach, na które możesz sobie pozwolić i porównać je.

Adaptowalność: możliwość regulacji mechanizmu korbowego powinna być zawsze jednym z decydujących czynników przy podejmowaniu decyzji. Możliwość kontrolowania rozstawu pedałów do przodu, do tyłu, na boki, a nawet czułości hamulca jest niezbędna, aby zapewnić większy komfort i uczynić symulację wyścigów tak realistyczną, jak to tylko możliwe.

Jakość wykonania: nie chcesz modelu, który wygląda na słaby lub tani, ponieważ nie spełni on Twoich oczekiwań pod względem realizmu i trwałości. Będziesz potrzebował najlepszych materiałów dostępnych w ramach swojego budżetu, więc zawsze wybieraj pedały wykonane z metalu o solidnej powierzchni, aby zapewnić ich dłuższą żywotność.

Stabilność: zaleca się, aby mechanizm korbowy był wykonany z materiałów antypoślizgowych, aby zapewnić stabilność, zwłaszcza podczas intensywnych wyścigów. Pedały muszą być również w stanie wytrzymać znaczny nacisk, aby zapewniały realistyczny opór podczas użytkowania, tak jakbyś prowadził prawdziwy samochód.

Technologia: im bardziej zaawansowana technologia w każdym z komponentów, w tym w czujnikach obciążenia i amortyzatorach, tym wyższy poziom realizmu i wydajności.

Kompatybilność: w idealnej sytuacji powinna istnieć maksymalna kompatybilność z najpopularniejszymi konsolami na rynku (PlayStation i Xbox) oraz komputerami PC.

Wszystkie te czynniki składają się na przyjemne doświadczenie za każdym razem, gdy grasz w swoje ulubione symulacyjne gry wyścigowe.

 

Podsumowanie – wnioski

Jak widać, wybór odpowiedniego modelu pedalboardu ma kluczowe znaczenie dla zwiększenia realizmu gry, a także wydajności kierowcy.

Od modelipodstawowych po hydrauliczne mechanizmy korbowe, główne marki Sim-racing z pewnością mają zestaw pedałów odpowiedni dla Ciebie.
Mamy nadzieję, że masz teraz klucze potrzebne do podjęcia właściwej decyzji dotyczącej pedalboardu. Niezależnie od poziomu zaawansowania w wyścigach symulacyjnych lub budżetu, powinieneś być w stanie znaleźć to, czego szukasz w różnych modelach, które mamy w ofercie.

mechanizm korbowy fanatec clubsport v3

Fanatec Clubsport V3

Najlepszy mechanizm korbowy Sim Racing 2024

Notez cet article

Vous risquez également d’aimer…

Najlepsze pulpity Sim Racing

Najlepsze pulpity Sim Racing

Fani wyścigów symulacyjnych doskonale wiedzą, że każda konfiguracja jest mniej lub bardziej unikalna. Powód jest dość...

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

ZESTAWY FANATEC PONIŻEJ 400 EURO
This is default text for notification bar