Zaznacz stronę

Kierownice Logitech: Skoncentruj się na najtańszej marce Sim-racing

Sim Racer

Pilote e-sport & Passionné de Sim Racing, j’ai décidé de partager ma passion sur ce site web.

Spośród wszystkich akcesoriów potrzebnych do rozpoczęcia gry w SimRacing, kierownice są podstawą profesjonalnego doświadczenia. Podobnie jak w przypadku każdego samochodu, jest to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia dla prawdziwej symulacji jazdy.

Firma Logitech, której początkowo nie przewidywano przyszłości na rynku sim-racingowym, ostatecznie stała się jedną z najbardziej renomowanych marek, w szczególności dzięki gamie produktów sprzedawanych w cenach dostępnych dla wszystkich.

W tym artykule przyjrzymy się kierownicom Logitech , aby pomóc Ci zdecydować, która z nich jest dla Ciebie odpowiednia. Dowiesz się o historii marki, o tym, co sprawia, że Logitech jest tak sławny i powiemy Ci wszystko, co musisz wiedzieć, aby wybrać odpowiednią kierownicę do gier Sim-racing.

Historia marki Logitech

Ziarno Logitech zostało zasiane w 1976 roku na Uniwersytecie Stanforda, gdzie szwajcarski student Daniel Borel i Włoch Pierluigi Zappacosta studiowali na studiach magisterskich z inżynierii oprogramowania i komputerów.

W dniu 2 października 1981 r. Borel i Zappacosta połączyli siły z Giacomo Marini, aby założyć Logitech S.A., która otworzyła swoje pierwsze biuro w szwajcarskim mieście Apples, na obrzeżach Lozanny.

Od tego czasu do 2000 roku, po początkowym skupieniu się na oprogramowaniu, marka Logitech zrewolucjonizowała świat sprzętu dzięki wielu modelom myszy, klawiatur, kamer i kamer internetowych.

Na początku XXI wieku firma Logitech podjęła poważne zobowiązanie wobec urządzeń do grania, wprowadzając na rynek kierownice Logitech GT Force dla PlayStation 2, co zapoczątkowało rozwój pełnej gamy joysticków i akcesoriów do konsol do gier i komputerów PC.

Ta gama produktów była tak udana, że stworzyła własną tożsamość w ramach firmy znanej jako Logitech G, stawiając ją w czołówce klawiatur, myszy i akcesoriów do gier i e-sportu.

Nawet dziś kierownice Logitech z serii G są jednymi z najpopularniejszych na rynku symulatorów wyścigowych.

Dlaczego warto kupić kierownicę Logitech?

Być może zastanawiasz się, dlaczego recenzenci i gracze polecają Logitech zamiast innych konkurencyjnych marek. Dzieje się tak po prostu dlatego, że Logitech byłjednym z pierwszych producentów, który dystrybuował kierownice w przystępnych cenach, z funkcjami, które zapewniają elitarną przyjemność z jazdy.

Logitech zyskał reputację w świecie Sim-racingu jako producent oferujący najtańsze produkty na rynku już od kilku lat. I pomimo bezkonkurencyjnych cen, marka nie skąpi na jakości swoich modeli kierownic, ponieważ można je znaleźć wyposażone na przykład w bardzo wydajne siłowe sprzężenie zwrotne.

Firma ta oferuje produkty dla graczy w ramach serii Logitech G, która obejmuje wszystko, od myszy po słuchawki. Zakup kierownicy Logitech G to gwarancja jakości pod względem wykonania i trwałości materiałów.

Jak wybrać kierownicę Logitech?

Jeśli szukasz kierownicy do simracingu, niezależnie od marki, którą wybierzesz, jest kilka rzeczy , o których należy pamiętać przy podejmowaniu decyzji.

Przede wszystkim ważne jest określenie budżetu. W zależności od ceny, jaką chcesz zainwestować w kierownicę, możesz celować w modele z jednego lub drugiego zakresu. Kierownice Logitech są bardzo przystępne cenowo w porównaniu do innych marek, nawet w górnej części asortymentu, więc ich ceny nie powinny rozbić banku.

Następnie musisz mniej więcej wiedzieć, jak długo zamierzasz bawić się kierownicą. Nie ma sensu inwestować dużych pieniędzy w kierownicę, jeśli zamierzasz jej używać tylko raz na jakiś czas. W rzeczywistości, jeśli uważasz, że będziesz go używać tylko w niewielkim stopniu, możesz nawet lepiej pomyśleć o zakupie kierownicy klasy podstawowej lub w ogóle bez kierownicy.

Aby ustalić, jaki typ kierownicy najbardziej ci odpowiada, musisz wziąć pod uwagę styl wyścigów, w które lubisz grać. W rzeczywistości, jeśli jesteś wielkim fanem GT, lepiej mieć model kierownicy dostosowany do twoich potrzeb. To samo dotyczy osób preferujących Formułę 1 lub wyścigi rajdowe. Niektóre modele lotek są bardziej odpowiednie do określonych stylów wyścigów, więc weź to pod uwagę przed zakupem.

Wreszcie, bardzo ważne jest, aby sprawdzić, czy wybrana lotka jest kompatybilna z platformą, której używasz do gry. Nie wszystkie modele kierownic działają na wszystkich platformach: niektóre są kompatybilne wyłącznie z konsolami PlayStation, podczas gdy inne są kompatybilne z konsolami Xbox lub komputerami PC. Sprawdź, czy kierownica jest kompatybilna z konsolą lub komputerem, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek po przyjeździe.

Kierownice Logitech w cenie poniżej 250 euro

Poniżej przedstawiamy najbardziej przystępne cenowo kierownice Logitech, ponieważ należą one do kategorii podstawowej i można je kupić za mniej niż 250 euro.

Logitech G29

Kierownica Logitech G29 jest idealna dla początkujących lub średniozaawansowanych graczy Sim-racing dzięki dobremu stosunkowi jakości do ceny, oferując podstawowe funkcje kierownicy Sim-racing w przystępnej cenie.

Posiada siłowe sprzężenie zwrotne i jest wykonany z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu można w niego grać w salonie gier lub na symulatorze.

Jest kompatybilny ze wszystkimi głównymi platformami, z wyjątkiem Xbox i niektórych gier na PC, do których będziesz potrzebować Logitech G290.

Oto główne cechy kierownicy G29:

Wykonany jest z wysokiej jakości materiałów, które gwarantują trwałość. Łożyska kierownicy i pedałów są wykonane ze stali nierdzewnej, podobnie jak łopatki zmiany biegów, które są nie tylko trwalsze i bardziej niezawodne, ale także zapewniają bardziej realistyczne wrażenia niż te wykonane z tworzywa sztucznego. Kierownica G29 jest pokryta ręcznie szytą skórą, co nadaje jej bardziej realistyczny i luksusowy charakter.

Kierownica Logitech G29 ma dobre recenzje i oceny od kupujących. Choć nie jest to wysokiej jakości kierownica dla zaawansowanych simracerów, ma bardzo dobre recenzje, biorąc pod uwagę jej zasięg i cenę.

Oferuje obrót do 900°, tj. do dwóch i pół obrotu, zapewniając większą precyzję trajektorii. Kierownica została wyposażona w elementy zapobiegające cofaniu się kół, w tym łożyska kulkowe w kolumnie kierownicy orazczujnik Halla do śledzenia ruchu kierownicy.

Model ten oferujerealistyczne siłowe sprzężenie zwrotne dzięki dwóm silnikom i systemowi przekładni śrubowej, zapewniając płynne, ciche sterowanie i najbardziej realistyczne wrażenia z jazdy, umożliwiając symulację ruchów kierownicy i koła samochodu.

Jest to mała, ergonomiczna kierownica z łatwo dostępnymi przyciskami. Wszystkie przyciski i elementy sterujące znajdują się w zasięgu ręki i palców, a ich niewielki, ale wystarczająco ergonomiczny kształt zapewnia bardzo realistyczne wrażenia.

Kierownica Logitech G29 jest wyposażona w półautomatyczną skrzynię biegów z łopatkami na kierownicy. Są one wykonane ze stali z prawdziwie realistycznym akcentem. To pozwala nam dokonać sportowej zmiany.

Jeśli na przykład szukamy dźwigni zmiany biegów sekwencyjnej lub w kształcie litery H, będziemy potrzebować kompatybilnych akcesoriów, które możemy wykorzystać, ponieważ ten model zawiera dźwignię sprzęgła.

Kierownica Logitech G29 jest sprzedawana z jednym z niezależnych pedałów. Posiada niezależny mechanizm korbowy z 3 pedałami: przyspieszenia, sprzęgła i hamulca ze stalowymi łożyskami i automatyczną kalibracją. Pedał hamulca jest nieliniowy, co zapewnia większy realizm podczas gry. Mechanizm korbowy jest również wyposażony w matę antypoślizgową.

Model ten jest kompatybilny z PlayStation 5, PlayStation 4 i PC, a także wszystkimi grami nowej generacji na te platformy.

Naszym zdaniem kierownica Logitech G29 oferuje najlepszy stosunek jakości do ceny na rynku.

Zalety

 • Wykonane z wysokiej jakości materiałów.
 • Wyposażony w siłowe sprzężenie zwrotne.
 • Wyposażony w stabilny, antypoślizgowy mechanizm korbowy z 3 pedałami.

Wady

 • Siłowe sprzężenie zwrotne jest nieco niezrównoważone
 • W centrum znajduje się martwa strefa

Logitech G920

Kierownica Logitech G920 to Xboxowa wersja kierownicy G29, o której wspominaliśmy przed chwilą. Specyfikacje techniczne i produkcyjne są zatem praktycznie takie same.

Kierownica G920 różni się od G29 tylko pod względem estetyki, z różnicami w kolorze i przyciskach, które są specyficzne dla Xbox.

Logitech G920 ma 13 konfigurowalnych przycisków, w tym LB i RB, View, Options i Xbox, a także LSB i RSB.

Podobnie jak G29, model ten ma zakres obrotu do 900° i został zaprojektowany z wyposażeniem zapobiegającym przewróceniu, w tym łożyskami kulkowymi w kolumnie kierownicy iczujnikiem skrętu z efektem Halla. Jest on również wyposażony wdwusilnikowy układ siłowego sprzężenia zwrotnego i przekładnię śrubową.

Możesz więc cieszyć się wszystkimi funkcjami G29, które widzieliśmy wcześniej, ale na konsoli Xbox, ponieważ jest kompatybilny zXbox Series X|S, Xbox One, ale także PC i Mac, a także wszystkimi grami nowej generacji na tych platformach.

Jest to idealna kierownica dla średnio zaawansowanych symulatorów lub początkujących, którzy chcą zapoznać się ze światem wyścigów symulacyjnych.

Zalety

 • Bardzo dobra ergonomia.
 • Wykonane z wysokiej jakości materiałów.
 • Wyposażony w siłowe sprzężenie zwrotne i 3-pedałowe pedały.

Wady

 • Siłowe sprzężenie zwrotne jest nieco niezrównoważone.
 • W centrum znajduje się martwa strefa.

Kierownice Logitech w cenie od 250 do 500 euro

W rzeczywistości mówimy tutaj o jednej kierownicy, ponieważ Logitech nie opracował więcej modeli w tym przedziale cenowym. Oto Logitech G923, jedyna kierownica Logitech sprzedawana obecnie za ponad 250 euro .

Logitech G923 Trueforce

Logitech G923 Trueforce to nowa kierownica Logitech dla kierownic nowej generacji, z większą kompatybilnością niż poprzednie modele i nowym systemem sprzężenia zwrotnego oferującym większą wierność i realizm symulacji.

Kierownica Logitech G923 ma średnicę 28 cm i jest wykonana z polerowanego metalu pokrytego skórą. Z tyłu kierownicy znajdują się dwie obrotowe stalowe łopatki do zmiany biegów.

Kierownicę Logitech G923 można obracać w zakresie do 900°, co odpowiada dwóm i pół obrotom, zapewniając większą kontrolę nad pojazdem.

Ta kierownica jest wyposażona w Trueforce, system siłowego sprzężenia zwrotnego nowej generacji. Ten nowy system wymuszonego sprzężenia zwrotnego poprawia szybkość sprzężenia zwrotnego i łączy się bezpośrednio z silnikami fizyki i symulacji gry, aby poprawić wierność i zwiększyć poziom realizmu symulacji w porównaniu z poprzednimi generacjami.

Posiada sterowanie silnikiem w pętli zamkniętej, które dzięki nowemu oprogramowaniu sprzętowemu sprawia, że moment obrotowy silnika jest bardziej precyzyjny. W ten sposób silnik precyzyjniej dostosowuje napięcie do fizyki emitowanej przez grę wideo, gwarantując milimetrową precyzję.

Kierownica Logitech G923 jest wyposażona w 3-pedałowy system pedałów, który obejmuje przepustnicę, sprzęgło i hamulec z progresywnym systemem sprężyn, co zapewnia bardziej realistyczne wrażenia z wyścigów. Wysokość i rozstaw metalowych płyt można regulować.

Model ten posiada również podwójne sprzęgło programowane bezpośrednio z kierownicy dzięki funkcji Launch Control, dostępnej w kompatybilnych grach.

Kierownica ta posiada również zintegrowany wskaźnik LED. Jest on dostępny bezpośrednio z naszego punktu obserwacyjnego, dzięki czemu możemy szybko sprawdzić, kiedy osiągnęliśmy właściwy punkt obrotów i efektywniej korzystać ze zmiany biegów.

Kierownica Logitech G923 ma ergonomiczną konstrukcję z łatwo dostępnymi elementami sterującymi. Bez względu na to, na jakiej platformie do gier go używasz, masz wszystkie potrzebne elementy sterujące, łatwo dostępne na kierownicy, która jest mała jak jej poprzednicy, ale świetnie leży w dłoni. Zawiera obrotowy selektor do precyzyjnego dostrajania wszystkich ustawień i regulacji.

Kierownica Logitech G923 jest kompatybilna z konsolami PlayStation 4, PlayStation 5 i Xbox, a także komputerami PC i Mac.

Model ten jest wysoce konfigurowalny na komputerze PC przy użyciu oprogramowania symulacyjnego G Hub. Firma Logitech opracowała oprogramowanie komputerowe, które pozwala w pełni dostosować ustawienia kierownicy, czułość i nowy system Trueforce.

Zalety

 • Wyposażony w zaawansowaną technologię.
 • Wykonane z materiałów najwyższej jakości.
 • Wyposażony w 3-pedałowy mechanizm korbowy z ulepszonym układem hamulcowym.

Wady

 • Motoryka sprzężenia zwrotnego nieco szarpana.

Którą kierownicę Logitech powinienem kupić?

Teraz, gdy przedstawiliśmy przegląd różnych modeli kierownic Logitech i wspólnie ustaliliśmy, które parametry należy wziąć pod uwagę, aby określić, który model jest dla Ciebie najlepszy, pozostało tylko najważniejsze: wybrać kierownicę.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, będzie to zależeć głównie od osobistego gustu i budżetu .

Kierownice G29 i G920 są idealne na początek w świecie wyścigów symulacyjnych, nadają się do mniej więcej wszystkich stylów wyścigów i są sprzedawane w bardzo przystępnej cenie.

Ekosystem Logitech

Logitech nie oferuje wielu akcesoriów do symulatorów wyścigowych, w przeciwieństwie do marek takich jak Thrustmaster czy Fanatec.

Należy również pamiętać, że kółka w kierownicach Logitech nie są wymienne. Zawsze można coś zmajstrować, ale na własne ryzyko i z utratą gwarancji producenta.

Aby uzupełnić swój zestaw do symulacji wyścigów Logitech, możesz dodać do kierownicy i pedałów jedyną dźwignię zmiany biegów oferowaną przez markę: dźwignię zmiany biegów Logitech Driving Force.

Dźwignia zmiany biegów Logitech Driving Force

Jest to dźwignia zmiany biegów, którą Logitech zaprezentował wraz z kierownicami G29 i G920. Jest również kompatybilny z kierownicą Logitech G923, zarówno w wersji PlayStation, jak i Xbox.

Jest to jeden z najtańszych shifterów na rynku i okazało się, że działa bardzo dobrze. Co więcej, możesz go modyfikować i dostosowywać za pomocą modów, aby uczynić go jeszcze lepszym.

Kierownice Logitech PS2 i PS3

Wreszcie, dla nostalgików, przedstawiamy najlepsze kierownice Logitech kompatybilne ze starymi konsolami.

Kierownica wyścigowa Logitech G25

Logitech G25 była jedną z pierwszych kierownic Logitech, które poważnie potraktowały symulację wyścigów. W rzeczywistości wielu wirtualnych pilotów zaczynało właśnie od niego.

Ta kierownica waży 3 kg i ma średnicę 28 cm. Co więcej, kąt obrotu może wynosić od 200° do 900°, tak jak w prawdziwym samochodzie. Ręcznie szyte metalowe i skórzane pokrycie jest znacznie bardziej realistyczne i przyjemniejsze niż klasyczne połączenie plastiku i gumy. Łopatki zmiany biegów są dobrze rozmieszczone i nie przeszkadzają. Są bardzo czułe, lekkie i łatwe w użyciu.

Model ten jest wyposażony w wydajny, cichy i płynny systemsiłowego sprzężenia zwrotnego z dwoma silnikami.

Kierownica Logitech G25 zawiera 3-pedałowy aluminiowy mechanizm korbowy o wadze 3,250 kg, który jest bardzo wysokiej jakości, a także bardzo stabilny. Jego stosunkowo duża waga wynika z większych, dłuższych wymiarów, które są lepiej dopasowane do dużych stóp, a także z większej liczby metalowych części.

Dużą zaletą Logitech G25 jest to, że zawiera skrzynię biegów. Jest to pilot zdalnego sterowania, z opcją sekwencyjnej lub ręcznej prędkości w H, z sześcioma biegami i biegiem wstecznym.

Jeśli chodzi o system montażu, kierownica Logitech G25 jest wyposażona w zaczepy śrubowe, które zapewniają bezpieczne zawieszenie komponentów na stole.

Wydana w połowie 2006 roku na konsole PlayStation 2 i PlayStation 3, jest również kompatybilna z systemem Windows 7.

Zalety

 • Wydajne, płynne siłowe sprzężenie zwrotne.
 • Wyposażony w pedały i dźwignię zmiany biegów.
 • Wykonane z wysokiej jakości materiałów.

Wady

 • Ograniczona kompatybilność z obecnymi platformami.

Kierownica wyścigowa Logitech G27

Kierownica Logitech G27 Racing Wheel jest następcą modelu G25 i oczywiście przewyższa go pod względem jakości i funkcjonalności. Był tak udany, że stał się punktem odniesienia w świecie małych samochodów wyścigowych Sim, gdy tylko został wydany.

Ważąca 3 kg i mierząca 28 cm średnicy kierownica Logitech G27 to poważny sprzęt. Jeśli dodamy do tego skórzane etui zapewniające dodatkowy komfort, daje nam to wyobrażenie o przyczepności oferowanej przez ten model Logitech.

Kierownica Logitech G27 Racing Wheel jest wyposażona w wydajny mechanizm siłowego sprzężenia zwrotnego z dwoma silnikami który delikatnie i dokładnie symuluje utratę przyczepności, wagę samochodu i nierówności drogi, a także Wyjątkowy system przekładni śrubowych który praktycznie eliminuje wszelkie zakłócenia.

Model ten jest również wyposażony we wskaźnik zmiany biegów/tachometr , dzięki czemu wiadomo, kiedy zmienić bieg, aby uzyskać optymalny efekt momentu obrotowego (tylko w grach, które go obsługują).

Kierownica Logitech G27 jest wyposażona w3-pedałowy mechanizm korbowy , który waży 3 kg i oferuje trifectę “przyspieszenie-hamulec-paletka”. Wszystkie pedały są wykonane z metalu , co zapewnia maksymalny realizm i solidność. Jeśli miałbym znaleźć jakąś wadę tego mechanizmu korbowego, to byłaby to bliskość między sprzęgłem a hamulcem. Linia jest cienka na dużych stopach, co może uniemożliwić nam większą precyzję podczas naciskania pedału gazu lub hamulca. Jednak cały pakiet dobrze trzyma się nawierzchni, jest stabilny i nie ma ryzyka poślizgu podczas wyścigów.

Zaletą tego modelu jest również to, że jest sprzedawany z dźwignią zmiany biegów, co zapewnia naprawdę kompletny pakiet. Skrzynia biegów ma kształt litery H i oferuje 6 biegów, z biegiem wstecznym włączanym jednym naciśnięciem przycisku.

Aby zamontować kierownicę G27 na biurku, Logitech oferuje klasyczny system montażu podobny do innych kierownic Logitech. Składa się z dwóch plastikowych wsporników umieszczonych pod biurkiem. Co więcej, pod kierownicą znajdują się dwa punkty mocowania. Aby z nich skorzystać, konieczne będzie wycięcie otworu w stole lub posiadanie odpowiedniego kokpitu.

Model ten jest kompatybilny z konsolami PlayStation 2 i PlayStation 3, a także komputerami PC.

Nawet jeśli kierownica G27 nie jest już zbyt aktualna, biorąc pod uwagę jej ograniczoną kompatybilność z najnowszymi platformami do gier, jest to model, który może zachwycić retrogamerów, którzy chcą cieszyć się doznaniami przyjemności, jakie zapewniają starsze gry.

Zalety

 • Wydajne, płynne siłowe sprzężenie zwrotne.
 • Wyposażony w pedały i dźwignię zmiany biegów.
 • Wyposażony w prędkościomierz/wskaźniki zmiany biegów

Wady

 • Ograniczona kompatybilność ze względu na wiek

W skrócie – Wnioski

Jak widzieliśmy razem w tym artykule, marka Logitech oferuje kierownice Sim-racing, które stały się obowiązkowym elementem dzięki swojej cenie, szczególnie dla mniej doświadczonych graczy.

Pomimo niskiej ceny, kierownice Logitech oferują wiele korzyści i nie skąpią na jakości materiałów użytych w swoich produktach.

Ekosystem Logitech może nie być tak rozbudowany jak u konkurencji, ale nie przeszkodziło to marce w utrzymaniu doskonałej reputacji na rynku symulatorów wyścigowych.
Mamy nadzieję, że niniejszy przewodnik odpowiedział na wszelkie pytania dotyczące firmy Logitech i jej kierownic. Jeśli szukasz nowego modelu, w tym artykule znajdziesz wszystkie informacje, które pomogą Ci podjąć właściwą decyzję.

Notez cet article

Vous risquez également d’aimer…

Najlepsze pulpity Sim Racing

Najlepsze pulpity Sim Racing

Fani wyścigów symulacyjnych doskonale wiedzą, że każda konfiguracja jest mniej lub bardziej unikalna. Powód jest dość...

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

ZESTAWY FANATEC PONIŻEJ 400 EURO
This is default text for notification bar