Zaznacz stronę

2024 Simagic: najlepsza symulacja wyścigów na ?

Sim Racing FR

Pilote e-sport & Passionné de Sim Racing, j’ai décidé de partager ma passion sur ce site web.

Na globalnym rynku wyścigów symulacyjnych istnieje wiele marek, które współistnieją ze sobą, dzieląc różne segmenty. Oczywiście mamy producentów, którzy koncentrują się na segmencie “przyjaznym dla budżetu”, oferując urządzenia peryferyjne skierowane do niższego segmentu rynku, ale których wydajność i immersja nie są na najwyższym poziomie. Mamy również producentów, którzy działają głównie w segmencie pre-mium, ale dotykają kilku segmentów, aby zadowolić szerszą bazę klientów.

Jeśli ścigasz się w symulatorach od jakiegoś czasu, na pewno znasz takie marki jak Fanatec , Simucube , Logitech lub Thrutsmaster a nawet Moza Racing . Marki te z pewnością produkują wysokiej jakości urządzenia peryferyjne do wyścigów symulacyjnych, ale koncentrują się na różnych segmentach. Fanatec, na przykład, jest trochę specjalistą od wszystkiego z produktami wysokiej jakości (zwłaszcza premium). Moza robi to samo. Simucube to producent z najwyższej półki, którego celem jest zadowolenie profesjonalnych pilotów.

Ale są też inni gracze, którzy pozostają niezauważeni. Na przykład Moza to bardzo młoda marka, która ma zaledwie 2 lata. W rzeczywistości tak nie jest, ponieważ Moza jest częścią firmy Gudsen Moza, założonej w 2012 roku. Tak jest również w przypadku Simagic : mało znanego chińskiego producenta wysokiej klasy urządzeń peryferyjnych do gier symulacyjnych.

W dalszej części opowiem trochę o Simagic, jej historii, produktach i tym, co myślę o marce, która mimo wszystko ma kilka dobrych urządzeń peryferyjnych i dlaczego była pod radarem od swoich narodzin.

Historia Simagic

Marka Simagic została założona w 2018 roku przez Barry’ego Lee, który jest inżynierem pracującym w branży silników elektrycznych. Zespół Barry’ego składał się również z utalentowanych kierowców wyścigowych, którym brakowało środków finansowych na wspieranie swojej pasji. Wszyscy wiedzą, że sporty motorowe to branża, która pochłania mnóstwo pieniędzy i że albo trzeba mieć wrodzony talent, aby zostać zauważonym przez zespoły w młodym wieku, albo mieć dobrze wypełnione konto bankowe, aby trenować, doskonalić się i być oznaczonym.

Tyle że w tamtym czasie chińscy kierowcy, których znał Barry, nie mieli odpowiednich funduszy i szukali sposobów na tanie doskonalenie swoich umiejętności, w szczególności poprzez wyścigi symulacyjne. Pierwszym produktem Simagic była podstawa z napędem bezpośrednim, M10. Moc silnika wynosiła 10 nm, jak sama nazwa wskazuje, użyte materiały były bardzo szlachetne (włókno węglowe, metal itp.), a Simagic opracował pierwszy QR bezpośrednio inspirowany tymi używanymi w sportach motorowych.

Aby uzupełnić katalog produktów, Simagic musiał rozwinąć swój ekosystem. W rzeczywistości marka ta jest jednym z niewielu producentów urządzeń peryferyjnych do wyścigów symulacyjnych, który oferuje kompletny katalog produktów, w tym wsporniki łańcucha, kierownice, pedały, manetki i hamulce ręczne.

Simagic z impetem wkroczył do świata wyścigów symulacyjnych, oferując produkty, które szybko zyskały popularność. Hasłem przewodnim była “jakość” i muszę przyznać, że od tamtej pory to się nie zmieniło. Biorąc pod uwagę, że Simagic zatrudnia kierowców wyścigowych, naturalne jest, że producent powinien skupić się na tworzeniu najwyższej jakości produktów spełniających potrzeby kierowców.

Segment docelowy Simagic

Jak wspomniałem wcześniej, Simagic to marka premium, która stara się zaspokoić potrzeby kierowców wyścigowych chcących trenować na symulatorze. Często mówi się, że “premium” idzie w parze z “drogie”, a w przypadku Simagic jest to względne. Produkty chińskiego producenta nie są bynajmniej skierowane do osób o ograniczonym budżecie, ale i tak są tańsze niż te oferowane przez innych graczy, takich jak Simucube.

Simagic jest producentem wysokiej klasy urządzeń peryferyjnych. Dla marki segmenty entry-level i mid-range nie są atrakcyjne, gdyż są one zarezerwowane dla początkujących i amatorskich sim-racerów. Marka chce pozyskać portfolio profesjonalnych klientów, od prawdziwych kierowców wyścigowych po hardkorowych fanów wyścigów symulacyjnych; w skrócie kierowców e-sportowych.

Katalog produktów Simagic

Simagic jest jedną z niewielu marek, które posiadają kompletny katalog urządzeń peryferyjnych do wyścigów symulacyjnych, podobnie jak Fanatec. Produkty Simagic obejmują wsporniki łańcucha, kierownice, manetki, hamulce ręczne i inne produkty, takie jak piasty. Wspaniale jest mieć kompletny ekosystem, ale czy warto? Cóż, tak! Produkty Simagic są doskonałe, znacznie lepsze od konkurencji.

Podstawy Simagic

Simagic Alpha Mini

simagic alpha mini

Podstawka Alpha Mini firmy Simagic reprezentuje podstawową gamę podstawek producenta. Zastępuje on pierwszy model wprowadzony na rynek, M10. Ta podstawa jest dość piękna i ma na celowniku CSL DD Fanateca, a dokładniej wersję 8 nm. Trzeba przyznać, że niemiecki producent zmienił zasady gry, oferując potężną i komunikatywną bazę DD w niskiej cenie, więc Simagic poszedł w jego ślady.

Alpha Mini jest wykonana w technologii 10 nm, podobnie jak podstawka, którą zastępuje. Cena detaliczna wynosi 525 euro, czyli nieco więcej niż 8 nm CSL DD. Jeśli chodzi o mnie, jest to doskonały stosunek jakości do ceny. Zastosowane materiały to włókno węglowe i metal, aby zapewnić wysoką jakość produktu, który jest doskonale wykończony i trwały.

Jeśli chodzi o doznania, czeka nas nie lada gratka. Ta baza jest niezwykle komunikatywna, precyzyjna i potężna. Immersja jest doprowadzona do granic możliwości, zwłaszcza jeśli zdecydujesz się na pełny ekosystem Simagic. Trzeba przyznać, że marka ma w swoich szeregach kierowców wyścigowych, a jej produkty są wyraźnie skierowane do profesjonalnych i półprofesjonalnych kierowców symulatorów. Naprawdę chylę czoła przed nimi za Alpha Mini.

Simagic Alpha

simagic alpha

Baza Alpha firmy Simagic zajmuje środkowy zakres chińskiego producenta, rozwijając 15 nm momentu obrotowego. Już teraz konkurencja w tym segmencie jest bardzo niewielka. Fanatec jest nieobecny, a Moza jest obecny ze swoim R16. Tak czy inaczej, Alpha wykorzystuje tę samą konstrukcję co mini w bardzo kompaktowej, ale zaskakująco ciężkiej obudowie. Zwierzę waży prawie 8 kg na wadze, a to tylko podstawa!

Jeśli chodzi o odczucia, jesteśmy doskonale obsługiwani. 15 nm momentu obrotowego sprawia, że ta podstawa jest cudem do wyścigów symulacyjnych, nawet jeśli słodki punkt znajduje się między 8 a 10 nm dla dobrych wrażeń. To, co jest wspaniałe w Alfie, to delikatne doznania, drobne szczegóły zapewniane przez podstawowy silnik i właśnie w tym miejscu różnica między tą bazą a konkurencją staje się nieco bardziej wyraźna.

Muszę powiedzieć, że to urządzenie jest najlepsze w swoim zakresie mocy. Masz wystarczający moment obrotowy, a przynajmniej masz wystarczający margines pod względem momentu obrotowego, aby uzyskać doskonałe wyczucie samochodu i być w stanie doskonale komunikować się z kierowcą bez zacinania się. Tyle tylko, że wszystko to ma swoją cenę. Simagic Alpha można wymienić za książęcą sumę 775 euro, bez QR, który należy zakupić osobno. To tani gest ze strony producenta, zwłaszcza że kosztuje nieco ponad 60 euro.

Simagic Alpha Ultimate

simagic alpha ultimate

Big Daddy Simagic, Alpha Ultimate. Jest to najwyższa baza producenta, konkurująca z Fanatec i Simucube na ich własnym terenie. Alpha Ultimate w kilku liczbach: 23 nm momentu obrotowego, 14 kg na wadze, czas reakcji 1 ms, 3 procesory do obliczania danych i 40 000 Hz dla częstotliwości odświeżania siłowego sprzężenia zwrotnego. Dinguerie, jeśli o mnie chodzi.

Konstrukcja pozostała niezmieniona, podobnie jak we wszystkich bazach Simagic. Tylko rozmiar różni się w zależności od bazy. Nie zmienił się również fakt, że QR jest sprzedawany osobno, co nadal wygląda tanio przy cenie bazowej wynoszącej ponad 950 euro.

To, co się zmienia, to odczucia. Konkurowanie z Fanatec DD2 i Simucube Pro 2, oba z 25 nm momentem obrotowym, to nie lada wyczyn. Ale Simagic Alpha Ultimate wypada raczej dobrze. Dzięki doskonałemu doświadczeniu w świecie baz DD, Simagic dostarczył bardzo dobrze wykończony produkt, który spełnia nasze oczekiwania.

Wrażenia są bardzo realistyczne, niezależnie od oglądanego tytułu. Siłowe sprzężenie zwrotne jest zaskakująco komunikatywne, zapisując wszystko, co robi samochód i wszystko, czego doświadcza pod względem siły. Szczerze mówiąc, nie można się nacieszyć sesjami symulacji wyścigów. Co więcej, baza ta jest znacznie tańsza niż konkurencja, kosztując około 500 euro mniej niż inne, a to nie lada wyczyn.

Kierownice Simagic

Kierownice Simagic nie są więc tak liczne jak kierownice Fanatec, a asortyment podzielony jest na dwie główne kategorie: Rally/Touring i single-seater/GT. Każda kategoria obejmuje obecnie trzy kierownice: GT1 (z wariantami R i D), GTS i GTC dla pierwszej oraz GT4, FX i FX Pro dla drugiej.

Pokażę ci dwa koła z każdej kategorii, ponieważ znajdziesz podobieństwa w gamie Simagic.

Simagic GTS

simagic gts

GTS to kierownica klasy średniej, która zastępuje model GT1, z którego zaczerpnęła wiele elementów. Kierownica ma średnicę 30 cm, co czyni ją idealnym rozmiarem do rajdów, wyścigów turystycznych, a nawet wyścigów GT. Kierownica jest okrągła, z aluminiową ramą i tapicerką ze skóry lub alcantary. Jest piękny i wysokiej jakości, zwłaszcza z czerwonymi przeszyciami i górnym paskiem w tym samym kolorze.

Pod względem funkcjonalności mamy do dyspozycji 2 joysticki, 7 przycisków, 2 łopatki węglowe i 2 enkodery obrotowe. Co więcej, GTS zawiera RevLED nad jego środkiem, który jest bardzo pomocny, jeśli chodzi o sprawdzanie prędkości obrotowej silnika.

Ogólnie rzecz biorąc, jest to doskonała kierownica w cenie 374 euro. Jest droższy niż Fanatec, ale to dobry produkt.

Simagic GTC

simagic gtc

GTC to najnowszy dodatek do gamy produktów Simagic. Ma kształt litery C i średnicę 32,5 cm, co czyni go większym niż GTS. Wyraźnie widać, że ta kierownica jest skierowana do entuzjastów i fanów wyścigów GT. Konstrukcja wykorzystuje aluminium i skórę lub alcantarę do wykończenia.

Jeśli chodzi o funkcjonalność, z tyłu kierownicy znajduje się hub z 8 przyciskami, 2 łopatkami, 4 pokrętłami, RevLED, a nawet opcją łopatek sprzęgła. Jest bardzo dobrze wykończony, a kierownica jest bardzo ergonomiczna, z przyciskami, które mieszczą się pod palcami.

Jeśli chodzi o design, jest on niezwykle piękny i bardzo stonowany. Kierownica wykonana jest ze szczotkowanego aluminium i wykończona skórą lub alcantarą. Jeśli chodzi o cenę, GTC kosztuje 365 euro, czyli nieco więcej niż GTS, ale jest to znacznie lepsza oferta dla entuzjastów wyścigów GT.

Simagic GT4

simagic gt4

GT4 jest typową kierownicą F1 i GT i reprezentuje podstawową gamę Simagic. Koło ma 30 cm długości, prostokątny kształt i jest wykonane z połączenia aluminium, włókna węglowego i silikonu. Pod względem estetycznym GT4 to piękna, dyskretna kierownica. Elementy sterujące znajdują się na końcu kierownicy, bardzo blisko dłoni, co zapewnia doskonałą ergonomię.

Z tyłu znajdują się 2 magnetyczne łopatki, a jeśli chcesz, możesz dodać łopatki sprzęgła (oczywiście opcjonalnie). Podsumowując, GT4 to bardzo dobra kierownica dla tych, którzy chcą zarówno konfiguracji GT, jak i F1, w cenie detalicznej 390 euro.

Simagic FX Pro

simagic fx pro

Simagic FX Pro to kierownica F1 chińskiego producenta z wielu powodów. Po pierwsze, jego kształt jest bezpośrednio inspirowany kierownicami jednomiejscowymi, z silikonowymi uchwytami, strukturą z włókna węglowego, 6 karbonowymi łopatkami, wieloma przyciskami i elementami sterującymi oraz dużym ekranem do telemetrii, a wszystko to w bardzo ergonomicznym kształcie dla F1.

Kierownica ta jest moim zdaniem najlepszą, jaką marka ma do zaoferowania pod względem immersji F1, znacznie przewyższając FX , która stanowi pierwszy prawdziwy krok Simagic w kierunku kierownic jednomiejscowych. Wszystko to ma jednak swoją cenę, i to dość wysoką. Cena FX Pro wynosi 732,5 euro, co jest naprawdę wysoką ceną jak na kierownicę F1, ale jest tego warta.

Dlaczego Simagic nie jest zbyt popularny we Francji?

Aby sprzedawać produkty, zwłaszcza te skierowane do określonego segmentu, trzeba być w centrum uwagi, być widocznym, a także mieć doskonałe produkty. Z wyjątkiem tego, że Simagic ma jeden atut w rękawie, a mianowicie swoje produkty, które są wyraźnie lepsze od chińskiej konkurencji, takiej jak Moza Racing.

Największym problemem Simagic jest wizerunek marki: praktycznie nie istnieje, a to karze jej produkty, które są wyjątkowo dobre w swoim segmencie. Simagic wie, jak produkować urządzenia peryferyjne, ale nie jak je sprzedawać. A przynajmniej nie zapewnia sobie doskonałego wizerunku, aby je sprzedać.

Co więcej, Simagic wykorzystuje dystrybutorów do sprzedaży swoich urządzeń peryferyjnych na całym świecie, a dystrybutor wybrany do reprezentowania Francji nie ma widoczności potrzebnej do wyniesienia tej marki na należne jej miejsce. I naprawdę szkoda patrzeć, jak udział w rynku wymyka się Simagic z palców z powodu problemów, które można wyeliminować za pomocą dużej akcji marketingowej i PR.

Co sądzę o Simagic

Jeśli chodzi o mnie, Simagic jest doskonałą alternatywą dla wielkich nazwisk w wyścigach symulacyjnych, które wszyscy znamy od dawna. Chiński producent oferuje produkty, które są dobrze przemyślane, wydajne, a przede wszystkim charakteryzują się jakością wykonania, przy której konkurencja wypada blado. Jeśli możesz sobie pozwolić na zakup urządzeń peryferyjnych Simagic, niezależnie od tego, czy jest to podstawa, kierownica czy shifter, radziłbym to zrobić. Nie będziesz tego żałować.

Notez cet article

Vous risquez également d’aimer…

Nie znaleziono żadnych wyników

Nie znaleziono szukanej strony. Proszę spróbować innej definicji wyszukiwania lub zlokalizować wpis przy użyciu nawigacji powyżej.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

ZESTAWY FANATEC PONIŻEJ 400 EURO
This is default text for notification bar