Zaznacz stronę

9 najlepszych kierownic dla PlayStation 5

Sim Racer

Pilote e-sport & Passionné de Sim Racing, j’ai décidé de partager ma passion sur ce site web.

Jeśli lubisz symulatory lub gry samochodowe na PlayStation 5 i zastanawiasz się nad zakupem kierownicy, nie czekaj dłużej i przestań korzystać z tradycyjnego kontrolera. Dzięki kierownicy PlayStation 5 możesz zacząć cieszyć się emocjami związanymi z graniem w te gry tak realistycznie, jak to tylko możliwe.

Dlatego w tym artykule postanowiliśmy opowiedzieć o najlepszych kierownicach Sim-racing dla PlayStation 5, które możemy znaleźć na 2024, zawsze mając na uwadze stosunek jakości do ceny i najważniejsze cechy, jakie powinna mieć kierownica.

Podpowiemy, jak wybrać kierownicę odpowiednią dla siebie i jakie czynniki należy wziąć pod uwagę przed podjęcie m decyzji o zakupie.

Najlepsze kierownice PS5 w skrócie

 

Najlepsze tanie kierownice do PlayStation 5 (podstawowe)

Wybraliśmy dwie najlepsze kierownice Sim-racing w kategorii podstawowej, które są kompatybilne z PlayStation 5.

Fanatec CSL Elite McLaren GT3 V2

mclaren gt3 v2

Ta kierownica jest replika replika kierownicy McLaren 650S GT3 i jest objęta oficjalnej licencji McLaren.

Kierownica ma średnicę 30 cm, wyprofilowane gumowe uchwyty i dwie aluminiowe analogowe łopatki.

Model ten jest również wyposażony w ekran OLED, wskaźnik LED dla trybu Xbox i system QuickRelease.

Chociaż ta kierownica Fanatec jest oficjalnie licencjonowana dla Xbox One i Xbox Series X|S, jest również kompatybilna z Windows, PlayStation 4 i oczywiście PlayStation 5 (w zależności od używanej bazy).

Kierownica Fanatec CSL Elite McLaren GT3 V2 to naprawdę doskonały wybór, jeśli szukasz modelu z najwyższej półki, ale bez rozbijania banku. Gwarantujemy, że nie pożałujesz swojej inwestycji!

Zalety

 • Doskonały stosunek jakości do ceny.
 • Najwyższa jakość wykończenia i wzornictwa.

Wady

 • System QuickRelease niekompatybilny z podstawami Fanatec DD.

Logitech G29

logitech g29

Logitech G29, znana również jako Logitech G29 Driving Force, zasługuje na wyróżnienie jako jedna z najlepszych podstawowych kierownic PlayStation 5 ze względu na doskonałą wartość i imponującą siłę sprzężenia zwrotnego.

Wykonany jest z anodyzowanego aluminium i wyposażony w łopatki do zmiany biegów oraz pedały, które są zarówno wytrzymałe, jak i wygodne, zapewniając pełniejsze wrażenia z symulacji. Wykorzystuje również prosty system przekładni, który nie zawiera żadnych pasów, co upraszcza jego użytkowanie.

Posiada również 900-stopniowy kąt obrotu i 14-przyciskowy panel, optymalizując swoje funkcje specjalnie dla PlayStation. I

Ta kierownica firmy Logitech oferuje realistyczne siłowe sprzężenie zwrotne dzięki dwóm silnikom i systemowi przekładni śrubowej , a także czujnikowi skrętu z efektem Halla.

Logitech G29 Driving Force to doskonały sprzęt dla konsol nowej generacji, ponieważ nie kosztuje tyle, co większość innych modeli na rynku, ale oferuje doskonałe siłowe sprzężenie zwrotne i inne korzyści.

Jeśli jesteś nowicjuszem w świecie wyścigów symulacyjnych, prawdopodobnie będziesz potrzebować zestawu startowego zawierającego zarówno pedały, jak i kierownicę. Więc śmiało i kup Logitech G29!

Zalety

 • Wykonane z wysokiej jakości materiałów.
 • Wyposażony w siłowe sprzężenie zwrotne.
 • Wyposażony w stabilny, antypoślizgowy mechanizm korbowy z 3 pedałami.

Wady

 • Siłowe sprzężenie zwrotne jest nieco niezrównoważone.
 • W centrum znajduje się martwa strefa.

Thrustmaster T248

thrustmaster-t248-avis

Kierownica Thrustmaster T248 ma wysokiej jakości design ze skórzanymi wykończeniami na zewnątrz. Koło ma średnicę 28 cm i obraca się o 900°. Jej wszechstronny kształt oznacza, że można ją dostosować do wszystkich stylów gry.

Kierownica ma do 25 przycisków akcji, w tym 2 enkodery o podwójnym działaniu.

Thrustmaster T248 posiada również interaktywną deskę rozdzielczą z wyborem ponad 20 różnych wyświetlaczy na ekranie kierownicy.

Model ten oferuje bardzo dynamiczne siłowe sprzężenie zwrotne z dwoma silnikami szczotkowymi i regulację w locie (w tym 3 wstępnie ustawione tryby) za pośrednictwem ekranu. Jest kompatybilny ze wszystkimi grami. Kierownica posiada również dwie magnetyczne łopatki zmiany biegów z tyłu, wyposażone w opatentowaną technologię H.E.A.R.T.. Łopatki te są precyzyjne (12 bitów), czułe i zapewniają minimalny czas reakcji podczas zmiany biegów.

W zestawie z kierownicą znajduje się trójpedałowy mechanizm korbowy T3PM, który oferuje ogromną precyzję i zapewnia prawdziwą przyjemność i niesamowite doznania podczas wyścigów.

Thrustmaster T248 jest oficjalnie licencjonowany dla PlayStation 5, ale jest również kompatybilny z PlayStation 4 i PC.

Zalety

 • Bardzo dobry powrót siły.
 • Zintegrowany ekran sterowania.
 • Bardzo dobrej jakości mechanizm korbowy T3PM.

Wady

 • Łopatki są trochę głośne.

Najlepsze kierownice PlayStation 5 średniej klasy

W tej kategorii wybraliśmy dwie nasze ulubione kierownice średniej klasy, kompatybilne z PlayStation 5.

Logitech G923

logitech g923

Karta graficzna Logitech G923 to zaktualizowana wersja flagowego modelu firmy Logitech, G29. Jest to oficjalnie autoryzowany przez Sony do użytku z PlayStation 5 i PlayStation 4, a także jest kompatybilna z innymi konsolami oraz komputerami PC.

Kierownica Logitech G923 ma średnicę 28 cm, a jej skórzane przeszycia w stylu samochodowym oraz wysokiej jakości szczotkowany metal na kierownicy i akcentach nadają jej zdecydowanie klasyczny, wysokiej jakości wygląd.

Kierownica Logitech G923 może obracać się do 900° i jest wyposażona wTrueforce, system siłowego sprzężenia zwrotnego nowej generacji, a także sterowanie silnikiem w zamkniętej pętli, które dzięki nowemu oprogramowaniu sprzętowemu sprawia, że moment obrotowy silnika jest bardziej precyzyjny.

Posiada również 24-punktowe pokrętło wyboru do regulacji trakcji, momentu obrotowego i siły hamowania, progresywne pedały hamulca ze sprężynami naśladującymi wrażliwe na nacisk układy hamulcowe dla bardziej precyzyjnej kontroli i zintegrowany wskaźnik obrotów do wyświetlania obrotów na minutę w obsługiwanych grach, takich jak Gran Turismo 7.

Ten model kierownicy ma również wbudowany wskaźnik LED, dzięki czemu możemy szybko sprawdzić, kiedy osiągnęliśmy właściwy punkt obrotów i efektywniej korzystać ze zmiany biegów.

Logitech G923 jest również wyposażony w G-Hub i wbudowaną pamięć, dzięki czemu można dostosować i dostroić wiele aspektów kierownicy z komputera i przenieść te ustawienia do PlayStation 5, aby uzyskać jeszcze bardziej precyzyjną kontrolę w grach wyścigowych.

Najnowsza i najlepsza kierownica Logitech G923 to inwestycja, której nie pożałujesz!

Zalety

 • Wyposażony w zaawansowaną technologię.
 • Wykonane z materiałów najwyższej jakości.
 • Wyposażony w 3-pedałowy mechanizm korbowy z ulepszonym układem hamulcowym.

Wady

 • Stosunek jakości do ceny nie jest optymalny w porównaniu do konkurencji.
 • Motoryka sprzężenia zwrotnego nieco szarpana.

Fanatec Formula V2.5

fanatec clubsport formula v 2 5

Kierownica ClubSport Formula V2.5 ma średnicę 27 cm średnicy i jest pokryty 5 mm płytą z włókna węglowego. Posiada dwie regulowane magnetyczne metalowe łopatki do zmiany biegów.

Posiada również dwa silniki wibracyjne wbudowane w uchwyty, którymi można sterować za pomocą menu ustawień kierownicy (SHO) lub w grze za pośrednictwem Fanatec SDK, a także wyświetlacz OLED, licznik obrotów z 9 centralnymi diodami LED do telemetrii i dwoma paskami LED.

Kierownica Fanatec Formula V2. 5 wyposażona jest w system QuickRelease i jest oczywiście kompatybilna z PlayStation 5, ale także z PC i PlayStation 4. Fanatec oferuje niemal identyczną wersję, Formula V2.5x, kompatybilną z konsolą Xbox.

Ten model kierownicy z serii ClubSport firmy Fanatec oferuje wiele możliwości personalizacji i jest wykonany z wysokiej jakości materiałów, które mogą wytrzymać całe życie symulacji wyścigów. Nawet jeśli jest to trochę za dużo dla początkujących graczy, stwierdziliśmy, że Fanatec Formula V2. 5 to naprawdę doskonała kierownica, która oferuje niesamowite wrażenia z gry.

A jeśli jesteś prawdziwym fanem F1, kierownica Fanatec ClubSport Formula V2. 5 jest właśnie dla Ciebie, więc nie wahaj się dłużej!

Zalety

 • Jego kąt obrotu jest nieograniczony.
 • Ekran OLED.

Wady

 • Dla początkujących może to być nieco trudne do opanowania.

Thrustmaster T300RS GT

thrustmaster-t300rs-gt-avis

Kierownica Kierownica Thrustmaster T300 RS GT jest modelem dystrybuowanym specjalnie dla GT SIMULATORChociaż można go również dostosować do innych stylów biegania. Znajduje się na nim łącznie 13 przycisków, uzupełnionych o manualną dźwignię zmiany biegów i D-pad po lewej stronie kierownicy.

Thrustmaster T300RS GT ma 28 cm średnicy i wzmocnioną, teksturowaną powłokę gumową na całej powierzchni. Pośrodku kierownicy znajduje się oficjalne logo GT. Łopatki zmiany biegów mają 13 cm wysokości, co zapewnia bardziej intuicyjny dostęp.

3-pedałowy mechanizm korbowy T3PAGT jest dołączony do tej kierownicy, ale jest również kompatybilny z modelem pedałów T-LCM. Pedalboard, który towarzyszy tej edycji, wyróżnia się na tle innych pod względem wzornictwa i ma kilka poziomów konfiguracji. Pedał hamulca ma progresywny opór dla zwiększenia realizmu i zawiera stożkowy gumowy hamulec.

Model ten jest wyposażony w opatentowaną technologię HallEffect AccuRate Technology (H.E.A.R.T) z bezdotykowym czujnikiem magnetycznym i systemem QuickRelease do szybkiej i łatwej wymiany kierownicy.

Kierownica Thrustmaster T300RS GT jest wyposażona w system Tact Switch , który można aktywować nawet 10 milionów razy.

Jeśli jesteś fanem Gran Turismo, uważamy, że Thrustmaster T300RS GT to kierownica do wyścigów symulacyjnych dla Ciebie!

Zalety

 • Reaktywne, potężne siłowe sprzężenie zwrotne.
 • Wysoka jakość projektowania i produkcji.
 • Dołączone pedały są najwyższej jakości.

Wady

 • Brak dźwigni zmiany biegów w zestawie.
 • Problemem może być odległość między kierownicą a łopatkami zmiany biegów.

Najlepsze kierownice PlayStation 5 z najwyższej półki

W najwyższej kategorii prezentujemy dwie kierownice kompatybilne z PlayStation 5, które naszym zdaniem są obecnie najlepsze na rynku.

Thrustmaster T-GT 2

Recenzja thrustmaster tgt2

The Thrustmaster T-GT II na PlayStation 5 został zaprojektowany specjalnie dla fanów sagi Gran Turismo®, robiąc wszystko, co w jego mocy, aby uczynić go jednym z najbardziej realistycznych samochodów wyścigowych do tej pory.

Produkt został wyprodukowany z uwzględnieniem wszystkich danych zebranych od najlepszych graczy eSportowych biorących udział w GT World Series.

Zaprojektowany i zainspirowany w całości przez przemysł motoryzacyjny, oferuje innowacyjne technologie, takie jak T-Turbo Power, T-LIN, T-40VE, T-M.C.E i T-DFB, zapewniając wyjątkowe, realistyczne wrażenia w symulatorach jazdy.

Silnik nowej generacji Brushless II zapewnia jeszcze szybsze osiągi i jeszcze więcej emocji, sprawiając, że poczujesz każdy zakręt i każdą krawędź toru.

Siłowe sprzężenie zwrotne kierownicy działa w czasie rzeczywistym, bez martwych stref. Rezultatem jest niezrównana wydajność jazdy.

Jakość materiałów i zastosowane technologie kwalifikacji “AEC-Q” zapewniają doskonałą wytrzymałość i trwałość dla najbardziej wymagających graczy, którzy chcą cieszyć się bardzo długimi sesjami lub zawodami.

Mechanizm korbowy to T3PA GT II, z bardziej precyzyjną i trwalszą sprężyną hamulca niż T3PAGT.

Kierownica jest pokryta skórą i jestbardzo wysokiej jakości, dzięki czemu wygląda jak profesjonalna kierownica z prawdziwego samochodu. Podobnie jak wszystkie kierownice Thrustmaster,kierownica jest wymienna, dzięki czemu można ją zmienić w dowolnym momencie.

Podsumowując, ta kierownica do PlayStation 5 jest wyjątkowa ijedna z najlepszych w naszym przewodniku, ale należy zauważyć, że cena może być wygórowana, jeśli przede wszystkim jesteś nowy w świecie wyścigów symulacyjnych. Oczywiście, jeśli możesz sobie na to pozwolić, możesz mieć jedno z najlepszych doświadczeń symulacyjnych w domu.

Zalety

 • Zawiera technologię T-DFB.
 • Potężne, precyzyjne siłowe sprzężenie zwrotne.

  Wady

  • Pedały mogą być wykonane w całości z metalu, choć są wysokiej jakości.

  Kierownica wyścigowa Fanatec Podium F1

  Fanatec Podium Racing Wheel F1

  Fanatec Podium F1 przenosi autentyczność i luksus na zupełnie nowy poziom i jest bez wątpienia jedną z najbardziej oszałamiających kierownic dostępnych dla PlayStation 5 lub jakiejkolwiek innej konsoli.

  Ta kierownica Fanatec jest dystrybuowana na oficjalnej licencji F1 i PlayStation i jest oczywiście kompatybilna z Play Station 5 i PlayStation 4, a także PC, Xbox One i Xbox Series X i S.

  Oferuje stopień obrotu, który można ustawić w zakresie od 90° do 1080° i zawiera regulowane wibracje ABS . Zbudowano ją z połączenia aluminium i włókna węglowego, a obręcz kierownicy mierzy 27 cm, dzięki czemu jest kompaktowa i stabilna podczas jazdy.

  Kierownica Fanatec Podium Racing Wheel F1 jest wyposażona w system siłowego sprzężenia zwrotnego z napędem bezpośrednim. Koła z napędem bezpośrednim omijają paski i koła zębate standardowych kół, zapewniając dosłownie bezpośrednie połączenie między kołem a silnikiem napędowym – umożliwiając bardziej precyzyjną i autentyczną kontrolę niż kiedykolwiek wcześniej.

  Kierownica Podium Racing Wheel F1 ma średnicę 27 cm i jest wykonana z metalu i włókna węglowego. Zawiera dwie obrotowe łopatki w stylu F1 i oferuje funkcjonalność plug and play oraz łączność bezprzewodową o niskim opóźnieniu, diody revLED do śledzenia obrotów na bieżąco, wyświetlacz OLED, przełączniki wielopozycyjne i listę innych niesamowitych funkcji.

  Ci, którzy mogą sobie pozwolić na Fanatec Podium Racing Wheel F1 , będą zachwyceni niesamowitymi wrażeniami oferowanymi przez ten model, który naszym zdaniem jest obecnie jednym z najlepszych na rynku!

  Zalety

  • Kierownica z napędem bezpośrednim.
  • Najlepsze dostępne siłowe sprzężenie zwrotne.
  • Doskonałe wykończenie i ergonomia.

  Wady

  • Jego wysoka cena.
  • Trudne do zrozumienia dla początkujących.

  Fanatec Gran Turismo DD Pro

  Fanatec-GT-DD-Pro

  Zaprojektowana we współpracy z Gran Turismo Sport i Polyphony Digital, kierownica Fanatec Gran Turismo DD Pro jest pierwszą oficjalnie licencjonowaną kierownicą Direct Drive dla PlayStation 5.

  Jedną z pierwszych rzeczy, które należy wiedzieć o Fanatec Gran Turismo DD Pro jest to, że jest on domyślnie sprzedawany w zestawie. Otrzymujesz samą podstawę GT DD Pro, kierownicę Gran Turismo, zestaw pedałów bezsprzęgłowych CSL i stojak biurkowy DD. Tak więc, w przeciwieństwie do CSL DD lub innych baz Fanatec, nie musisz szukać kompatybilnych produktów. Otrzymujesz wszystko za jednym zamachem od samego początku.

  Zestaw Fanatec Gran Turismo DD jest dostępny w 3 wersjach: podstawowej wersji pro (5 Nm), wersji pro (8 Nm) i wersji premium.

  Kierownica ma średnicę 28 cm, jest pokryta syntetyczną skórą i bardzo dobrze leży w dłoni. Posiada wszystkie przyciski kontrolera PlayStation, a nawet więcej, ponieważ zawiera pięć zabawnych przełączników (4+1), pasek LED do wyświetlania obrotów i mały ekran OLED do wyświetlania biegów lub innych informacji.

  Kierownica Fanatec GT DD Pro jest również wyposażona w dwie plastikowe łopatki z czujnikami magnetycznymi, menu Standard Tuning, które pozwala początkującym szybko rozpocząć jazdę bez martwienia się o ustawienia, oraz system QuickRelease.

  Pakiet ten obejmuje również 2-pedałowy mechanizm korbowy CSL, wykonany w całości z metalu i oferujący dobrą wytrzymałość.

  Dla fanów GT, ale nie tylko, Fanatec GT DD Pro to niezwykła kierownica o praktycznie bezkonkurencyjnym stosunku jakości do ceny.

  Zalety

  • Niesamowite doznania dzięki napędowi Direct Drive.
  • Materiały bardzo dobrej jakości.
  • W pełni konfigurowalny.

  Wady

  • Cena dodatkowych opcji pozostaje wysoka.

  Jak zdecydować, która kierownica PlayStation 5 jest dla ciebie odpowiednia?

  Aby zdecydować , która kierownica kompatybilna z PlayStation 5 jest odpowiednia dla Ciebie, należy wziąć pod uwagę kilka kryteriów, które wyjaśnimy tutaj.

  Jakim typem symulatora jesteś?

  Jeśli chcesz rywalizować z innymi simracerami w elitarnym lub profesjonalnym stylu, powinieneś zaopatrzyć się w kierownicę z najwyższej półki. Jeśli nadal jesteś początkującym graczem, który chce poprawić ograniczenia kontrolera PlayStation 5, wystarczy kierownica klasy średniej lub podstawowej.

  Twój budżet

  Cena, jaką zainwestujesz w kierownicę, w głównej mierze określi kategorię, którą możesz wybrać. Najdroższe lotki niekoniecznie są najlepsze, dlatego zawsze zalecamy porównanie funkcji oferowanych przez różne modele w tej samej cenie.

  Twoja platforma do gier

  Niektóre modele można również podłączyć do konsoli Xbox lub PC. Jeśli jesteś również przyzwyczajony do grania na tego typu platformach, radzimy zdecydować się na model kierownicy, który jest kompatybilny ze wszystkimi platformami, które masz w domu.

  Twoje ulubione style wyścigowe

  Styl biegania, który przyciąga uwagę, jest również czynnikiem decydującym. Jeśli lubisz symulatory F1, to konstrukcja i układ przycisków pozwolą ci dać z siebie wszystko w tych wyścigach. To samo dotyczy GT, NASCAR, rajdów i innych gier. Najlepiej byłoby wybrać kierownicę, która odpowiada naszym gustom.

   

  Czego należy szukać w dobrej kierownicy Sim-racing dla PlayStation 5?

  Oto kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie kierownicy do PlayStation 5:

  Zanurzenie

  Ważne jest, aby wybrany model kierownicy zapewniał jak najbardziej realistyczne wrażenia. Jeśli wybierzemy model wyposażony w system Force Feedback, realizm będzie gwarantowany dzięki silnikowi, który doskonale symuluje jazdę prawdziwym samochodem. Inne funkcje i akcesoria mogą zapewnić większe zanurzenie w grze (ekran LED, skrzynia biegów, pedały itp.).

  Kąt obrotu

  Obrót koła odnosi się do kąta, pod jakim koło może obracać się w obu kierunkach. Ogólnie rzecz biorąc, im wyższa rotacja, tym lepiej dla użytkownika. Wyższy stopień rotacji zapewnia większą swobodę wykonywania skrętów i driftów.

  System siłowego sprzężenia zwrotnego

  Siła sprzężenia zwrotnego i wibracje to najważniejsze aspekty kierownicy, które sprawiają, że wrażenia z jazdy są tak realistyczne, jak to tylko możliwe. Mimo że wiele kierownic jest wyposażonych w siłowe i wibracyjne sprzężenie zwrotne, wiele z nich jest dość przeciętnych lub praktycznie nie istnieje.

  W skrócie / Wnioski

  Niezależnie od tego, który z modeli przedstawionych w tym artykule wybierzesz, zawsze uzyskasz więcej wrażeń i immersji niż w przypadku tradycyjnego handhelda PlayStation.
  Mamy nadzieję, że ten artykuł i nasza recenzja okazały się przydatne, a niniejszy przewodnik po najlepszych kierownicach do PlayStation 5 pomoże ci wybrać model, który najlepiej odpowiada twoim gustom i budżetowi.

  gt dd pro

  Fanatec GT DD Pro

  Najlepsza kierownica dla PS5 w 2024

  Notez cet article

  Vous risquez également d’aimer…

  Najlepsze pulpity Sim Racing

  Najlepsze pulpity Sim Racing

  Fani wyścigów symulacyjnych doskonale wiedzą, że każda konfiguracja jest mniej lub bardziej unikalna. Powód jest dość...

  0 komentarzy

  Wyślij komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Pin It on Pinterest

  ZESTAWY FANATEC PONIŻEJ 400 EURO
  This is default text for notification bar