Zaznacz stronę

5 najlepszych kierownic Fanatec dla Xbox One

Sim Racer

Pilote e-sport & Passionné de Sim Racing, j’ai décidé de partager ma passion sur ce site web.

Istnieje kilka rodzajów kierownic Xbox One produkowanych przez Fanatec , które można obecnie znaleźć na rynku. A to nie ułatwia wyboru, który model kupić.

Chociaż Fanatec słynie z produktów najwyższej jakości, nadal trudno jest zdecydować, który model jest odpowiedni dla Ciebie.

Właśnie dlatego postanowiliśmy pomóc Ci w dokonaniu tego wyboru, który rzeczywiście może wydawać się skomplikowany.

W tym artykule przyjrzymy się naszym 5 ulubionym kierownicom Xbox One Fan atec, a następnie powiemy, jak wybrać kierow nicę Xbox One Fanatec i o czym należy pamiętać przy zakupie.

Fanatec ClubSport GT Forza Motorsport V2

fanatec forza

Kierownica Fanatec ClubSport Racing Wheel GT Forza Motorsport V2 jest montowana na podstawie Fanatec ClubSport Wheel Base V2.5.

Kierownica ma średnicę 33 cm i jest wykonana z aluminium pokrytego miękką skórą z wyszytą na środku nazwą sagi Xbox One.

Posiada 16 przycisków zintegrowanych w górnej części huba, 4 strefy przycisków z 3 przyciskami w każdej strefie (łącznie 12 przycisków), przełącznik FunkySwitch z padem z metalowym przyciskiem, 4 kierunki, dwukierunkowy obrót i pulsację.

Fanatec ClubSport GT Forza Motorsport V2 posiada bezszczotkowy silnik serwo z pojedynczym napędem pasowym. Kąt obrotu wynosi 1080° i można go regulować za pomocą oprogramowania.

Kierownica ta oferuje wyjątkowe wrażenia z gry dzięki zastosowanym w niej technologiom, takim jak DirectSensor i technologia DUAL HALL.

Co więcej, Fanatec ClubSport GT Forza Motorsport V2 symuluje wibracje ABS na kierownicy i pedałach (w zależności od modelu).

Model ten wyposażony jest również w system chłodzenia z dwoma dużymi wentylatorami (po lewej i z tyłu) oraz ogromny radiator na silniku, a także wyświetlacz LED dla funkcji telemetrycznych.

Kierownica Fanatec ClubSport GT Forza Motorsport V2 jest wyposażona w system Quick Release umożliwiający wymianę kierownicy w ciągu sekundy. Zaprojektowany dla konsoli Xbox One, może być również używany na komputerach PC i konsolach Xbox Series X/S.

Kierownica Fanatec ClubSport GT Forza Motorsport V2 oferuje najlepsze wyczucie i ergonomię dla fanów wyścigów symulacyjnych, a w szczególności gry Forza.

Korzyści

 • Niezwykle płynny i potężny powrót siły.
 • Wysokiej jakości materiały i wykonanie.
 • Niesamowite wrażenia na każdym poziomie.

Wady

 • Jego cena jest wysoka.

Fanatec Podium Racing Wheel Formula V2.5X

fanatec clubsport formula v 2 5

Kierownica Fanatec ClubSport Formula V2.5X jest oficjalnie licencjonowana dla Xbox One i Xbox Series X/S.

Ma on średnicę 27 cm i jest pokryty 5 mm płytą z włókna węglowego. Posiada dwie regulowane magnetyczne metalowe łopatki do zmiany biegów.

Posiada również dwa silniki wibracyjne wbudowane w uchwyty, którymi można sterować za pomocą menu ustawień kierownicy (SHO) lub w grze za pośrednictwem Fanatec SDK.

Na kierownicy znajduje się 11 przycisków, przełącznik Funky do zmiany ustawień, przełączniki dwustabilne i joystick analogowy, a także wyświetlacz OLED, zaawansowane diody RevLEDS i dwie diody FlagLEDS sygnalizujące wszelkie problemy z oponami, poziomem paliwa lub komunikatami radiowymi. Niesamowite jest to, że ponad 50 funkcji gry można regulować na żywo.

Kierownica Fanatec Formula V2.5X jest kompatybilna z konsolami Xbox One, Xbox Series X/S, PC, PlayStation 4 i PlayStation 5. Co więcej, model ten jest wyposażony w system QuickRelease, dzięki czemu można zmienić koło w ciągu kilku sekund.

Ta kierownica jest pełna funkcji i jest idealna dla fanatyków F1.

Korzyści

 • Bardzo dobra jakość materiałów i wykonania.
 • Jego kąt obrotu jest nieograniczony.
 • Jego ekran OLED, RevLEDS i FlagLEDS.

Wady

 • Trudne do opanowania dla początkujących.

Kierownica Fanatec ClubSport NASCAR V2

FANATEC NASCAR

Kierownica ClubSport NASCAR V2 od Fanatec to oficjalnie licencjonowana kierownica NASCAR.

Ta 3-ramienna kierownica o średnicy 35 cm została specjalnie zaprojektowana do prowadzenia nowoczesnych pojazdów NASCAR. Wykonany jest zaluminium klasy samochodowej i wykończony uchwytami z prawdziwej Alcantary.

Zainstalowane fabrycznie magnetyczne łopatki zmiany biegów są bardzo przyjemne w dotyku i zapewniają rowerzystom szybką zmianę biegów. “Kliknięcie” zapewnia solidny opór magnetyczny przy każdej zmianie biegu, dzięki czemu zawsze czujesz się pozytywnie podczas manewrowania na torze.

W hubie wbudowano również pełną gamę przycisków, dzięki czemu wszystkie elementy sterujące są zawsze w zasięgu ręki. Przyciski na kierownicy są regulowane i można je umieścić w dowolnym miejscu. Jeśli nie chcesz tego robić i chcesz po prostu jeździć, można je łatwo zdemontować, aby uzyskać całkowicie czysty, kompaktowy wygląd.

Model ten jest wyposażony w trzycyfrowy wyświetlacz LED do wyświetlania funkcji menu konfiguracji i danych telemetrycznych z kompatybilnych gier lub oprogramowania innych firm. Można go zainstalować w dwóch pozycjach: pionowej lub płaskiej.

Kierownica ClubSport NASCAR V2 jest kompatybilna nie tylko z konsolą Xbox One, ale także z Xbox Series X/S, PlayStation 4 lub PC.

Korzyści

 • Na oficjalnej licencji NASCAR.
 • Najlepsza konstrukcja i ergonomia.
 • Materiały bardzo dobrej jakości.

Wady

 • Model przeznaczony głównie dla fanów NASCAR.

Kierownica Fanatec CSL Elite WRC

fanatec csl elite wrc

Kierownica CSL Elite WRC firmy Fanatec to popularny wybór wśród najbardziej wymagających fanów rajdów samochodowych. Jest to również kierownica często używana w zawodach WRC Esports na całym świecie.

Kierownica Fanatec CSL Elite WRC ma szprychy ze szczotkowanego aluminium i jest pokryta prawdziwą skórą Alcantara. Ma średnicę 30 cm, dzięki czemu nadaje się do wielu typów pojazdów i jest idealna do rajdów. Pomarańczowe przeszycia na kierownicy dodają kolorytu, azintegrowany 3-cyfrowy wyświetlacz LED umożliwia wyświetlanie przydatnych danych przez cały czas w kompatybilnych grach.

Łopatki pod kierownicą są również jaskrawopomarańczowe, co zapewnia atrakcyjny wygląd. Można je łatwo zdemontować i zastąpić innymi łopatkami do zmiany biegów, aby uzyskać bardziej komfortowe wrażenia podczas grania w różne gry wyścigowe. Układ przycisków Xbox można również zamienić na przyciski Racing Style, które znajdują się w zestawie.

Le Fanatec CSL Elite WRC jest oficjalnie autoryzowany przez Rajdowe Mistrzostwa Świata (WRC) w celu zapewnienia kompatybilności Xbox One oczywiście, ale także Xbox Series S | X i PlayStation 5, będziesz potrzebować podstawy kierownicy z licencją PlayStation, aby używać jej na konsoli Sony.

Ten model jest wyposażony w nowy system QuickRelease, który zapewnia jeszcze szybszą zmianę kierownicy.

Co zaskakujące, jest tojeden z najbardziej przystępnych cenowo lotek, jakie można kupić online, biorąc pod uwagę jakość, jaką otrzymujesz. Fanatec CSL Elite WRC to doskonały zakup, szczególnie dla fanów rajdów, ale ta kierownica sprawdza się również w innych symulatorach wyścigowych.

Korzyści

 • Najlepsze materiały i konstrukcja.
 • Realistyczny rozmiar i proporcje.
 • Nowy system QuickRelease.

Wady

 • Jego konstrukcja przypomina nieco zabawkę.

Fanatec Podium Racing Wheel F1

Fanatec Podium Racing Wheel F1

Pomimo faktu, że kierownica Fanatec Podium Racing Wheel F1 jest dystrybuowany w ramach oficjalna licencja F1 i PlayStationJest kompatybilna z Xbox One (a także Xbox Series X i S, PlayStation 4, PlayStation 5 i PC) i jest jedną z naszych ulubionych gier wszech czasów!

Oferuje stopień obrotu, który można ustawić w zakresie od 90° do 1080° i zawiera regulowane wibracje ABS . Zbudowano ją z połączeniaaluminium i włókna węglowego , a obręcz kierownicy mierzy 27 cm, dzięki czemu jest kompaktowa i stabilna podczas jazdy.

To pokrętło jest wyposażone w system siłowego sprzężenia zwrotnego z napędem bezpośrednim i zawiera dwie łopatki obrotowe typu F1.

Ergonomia kierownicy Fanatec Podium Racing Wheel F1 jest doskonała, z dużą liczbą ustawień w czasie rzeczywistym, którymi można również zarządzać bezpośrednio z kierownicy, takich jak 2,7-calowy ekran OLED zapewniający informacje zwrotne w grze.

Naszym zdaniem Fanatec Podium Racing Wheel F1 to prawdziwa perełka i jedna z najlepszych kierownic do Xbox One na rynku.

Korzyści

 • Wysoce wydajny silnik i siłowe sprzężenie zwrotne.
 • Dostępnych jest wiele ustawień.
 • Szeroka kompatybilność.

Wady

 • Jego wysoka cena.

FAQ: najczęściej zadawane pytania dotyczące kierownic Fanatec Xbox One

 

Jak wybrać kierownicę Fanatec do konsoli Xbox One?

Aby wybrać najlepszą dla siebie kierownicę Xbox One od Fanatec, zalecamy rozważenie następujących aspektów, które pomogą wybrać model najlepiej odpowiadający Twoim potrzebom i sprawią, że Twoje wrażenia z gry będą bardziej satysfakcjonujące:

Powrót siły

Jednym z najważniejszych elementów kierownic jest siłowe sprzężenie zwrotne. Innymi słowy, opór stawiany przez kierownicę podczas pokonywania zakrętów. Im bardziej realistyczne siłowe sprzężenie zwrotne, tym lepsza ogólna jakość gry i lepsze odczucia.

Kąt obrotu

Jest to zdolność skręcania samej kierownicy. Stopień obrotu powinien być jak największy. Co więcej, musi oferować pewien opór, tak jak prawdziwa kierownica. Aby uzyskać najbardziej realistyczne wrażenia, zalecamy kierownicę o kącie obrotu 900 stopni lub większym.

Materiały i produkcja

Zastosowane materiały i jakość wykonania kierownicy są oczywiście ważne. Zaleca się, aby kierownica była wykonana z materiałów antypoślizgowych, takich jak guma lub skóra, a mechanizm był wykonany z metalu, aby zapewnić długą żywotność.

Rozmiar i konstrukcja

W zależności od stylu gry, w który lubisz grać, wygląd kierownicy powinien być idealnie dopasowany. Kierownica do F1 to nie to samo, co na przykład kierownica rajdowa. Najlepiej jest dopasować rozmiar kierownicy do rozmiaru prawdziwej kierownicy, aby uzyskać bardziej realistyczny wygląd. Co więcej, będziesz potrzebować łopatek, jeśli nie masz dźwigni zmiany biegów.

Kompatybilność

Ważne jest, aby sprawdzić kompatybilność kierownicy z konsolą Xbox One, ale także z grami, których będziesz używać. Zapoznaj się ze specyfikacją techniczną urządzenia, aby upewnić się, że jest ono kompatybilne z używanymi grami wideo lub czy można go używać z innymi platformami (PC, PlayStation…).

Cena

Ważne jest, aby ustalić maksymalny budżet na kierownicę, aby wiedzieć, jaki zakres modeli wybrać. Możesz także chcieć dodać inne akcesoria, więc całkowity budżet może szybko stać się znaczny, dlatego przed zakupem kierownicy należy dokładnie przemyśleć.

 

W skrócie – Wnioski

Jak widać, jeśli chcesz kupić kierownicę Fanatec kompatybilną z Xbox One, możesz wybierać spośród szerokiej gamy modeli o różnych wzorach i funkcjach.

Niezależnie od tego, czy jesteś fanem F1, czy rajdów, czy masz bardzo mały budżet, czy nieograniczony, czy jesteś początkującym w świecie wyścigów symulacyjnych, czy już jesteś entuzjastą, mamy nadzieję, że znajdziesz wyścigi symulacyjne, których szukasz. W tym artykule znalazłeś kierownicę Xbox One od Fanatec, która jest dla Ciebie odpowiednia.

A przede wszystkim, nie zapomnij o naszych poradach podczas dokonywania zakupu, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek!

gt dd pro

Fanatec Forza Motorsport V2

Najlepsza kierownica Fanatec dla Xbox One w 2024

Notez cet article

Vous risquez également d’aimer…

Najlepsze pulpity Sim Racing

Najlepsze pulpity Sim Racing

Fani wyścigów symulacyjnych doskonale wiedzą, że każda konfiguracja jest mniej lub bardziej unikalna. Powód jest dość...

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

ZESTAWY FANATEC PONIŻEJ 400 EURO
This is default text for notification bar