Zaznacz stronę

Najlepsze kierownice na PC

Sim Racer

Pilote e-sport & Passionné de Sim Racing, j’ai décidé de partager ma passion sur ce site web.

Dla każdego gracza lub fana gier wideo ważne jest, aby mieć doświadczenie, które jest jak najbardziej zbliżone do rzeczywistości. Tym bardziej, jeśli chodzi o gry symulujące wyścigi, ponieważ spójrzmy prawdzie w oczy, nawet najlepsza klawiatura PC nie przebije precyzji dedykowanej kierownicy wyścigowej, zwłaszcza w bardziej symulacyjnych tytułach, które często są prawie niegrywalne na standardowym gamepadzie.

Wybór odpowiedniego modelu może być mylący, biorąc pod uwagę tak szeroki zakres funkcji i przedziałów cenowych do wyboru. Dlatego w tym artykule powiemy ci wszystko, co musisz wiedzieć, aby dokonać właściwego wyboru i kupić najlepszą kierownicę do komputera. Najpierw powiemy ci, o czym musisz pamiętać podczas dokonywania zakupu, a następnie przedstawimy nasz wybór najlepszych kierownic do komputerów PC według zakresu.

Najlepsze kierownice do PC w skrócie

 

Rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie kierownicy PC

Jeśli chcesz cieszyć się naprawdę realistycznymi wrażeniami z gry, sugerujemy, abyś pamiętał oponiższych zaleceniach przy wyborze kierownicy do komputera.

Powrót siły

Jest to jeden z najważniejszych aspektów kierownicy PC, ale nie wszystkie modele są w nią wyposażone. Dzięki siłowemu sprzężeniu zwrotnemu poczujesz każdy wybój na drodze, zauważysz, kiedy samochód traci przyczepność na zakrętach i przeanalizujesz każdą sekcję toru, aby zoptymalizować swoją konkurencyjną jazdę. Siłowe sprzężenie zwrotne to element, który zapewnia najbardziej realistyczne i wciągające wrażenia z gry.

Rozmiar kierownicy

Istnieje duża różnica między rozmiarem najtańszych lotek na rynku i tych ze średniej półki. Najbardziej podstawowe lotki są zazwyczaj mniejsze, co w dłuższej perspektywie wpłynie zarówno na grę, jak i komfort postawy.

Jeśli dysponujesz odpowiednim budżetem, zalecamy wybór kierownicy o wymiarach zbliżonych do prawdziwej kierownicy. Jeśli chcesz w pełni cieszyć się ulubionymi grami, upewnij się, że średnica kierownicy wynosi co najmniej 27 cm.

Kąt obrotu

Czy lubisz wpadać w poślizg na zakrętach i wychodzić z nich z pełnym wykorzystaniem przyspieszenia silnika? Kąt obrotu kierownicy może pomóc zaoszczędzić kilka dziesiątych na każdym okrążeniu. Koła zamachowe PC mogą mieć kąty obrotu od 180 do 1080 stopni. Aby uzyskać najbardziej realistyczne wrażenia, zalecamy kierownicę o kącie obrotu 900 stopni lub większym, co pozwoli ci wykonać więcej niż dwa obroty kierownicą i przecisnąć się przez najbardziej niedostępne luki, aby wyprzedzić rywali.

Materiały

Adrenalina generowana podczas wyścigu może powodować wstrząsy lub uszkodzenia kierownicy w grach wymagających bardziej agresywnej jazdy.

Jest to główny powód, dla którego warto wybrać kierownicę PC wykonaną z wytrzymałych materiałów, takich jak aluminium lub stal nierdzewna.

Aby zapewnić większy komfort, ergonomię i realizm, idealnym wyborem jest kierownica obszyta skórą. W miarę możliwości należy unikać plastikowych komponentów, choć prawdą jest, że rośnie liczba wysokiej jakości plastikowych kierownic PC, które są bardzo mocne i trwałe.

Kompatybilność

Ważne jest, aby sprawdzić kompatybilność kierownicy z komputerem, ale także z grami, których zamierzasz używać. Sprawdź specyfikację techniczną urządzenia, aby upewnić się, że jest ono kompatybilne z używanymi grami wideo lub czy można je podłączyć do konsoli PlayStation lub Xbox, a także do komputera.

Cena

Ważne jest, aby ustalić maksymalny budżet na kierownicę, aby wiedzieć, jaki zakres modeli wybrać. W zależności od potrzeb i funkcji, których szukasz, niekoniecznie musisz kupować najdroższy model kierownicy.

Najlepsze tanie kierownice do PC (klasy podstawowej)

Tutaj wybraliśmy trzy z naszych ulubionych kierownic PC w kategoriipodstawowej.

Hori Racing Wheel Apex

kierownica hori racing apex

Kierownica Hori Apex od dawna jest jednym z najtańszych modeli na rynku. Jest to również jeden z najlepszych stosunków jakości do ceny, biorąc pod uwagę, że jest oficjalnie licencjonowany przez Sony.

Największą zaletą tego modelu jest to, że jest on bezprzewodowy, co jest bardzo praktyczne, jeśli chcesz całkowicie zapomnieć o kablach lub jeśli nie masz stałego miejsca do grania na PC. Po każdej grze można go odłożyć bez plątania się kabli.

Jeśli chodzi o żywotność baterii, jest ona w stanie zapewnić do 15 godzin gry na każdym ładowaniu. Jeśli nie chcesz martwić się o baterię, dostępna jest inna wersja z kablem.

Posiada wibracje z technologią TouchSense, która zapewnia bardzo realistyczne odczucia podczas jazdy. Jego kąt obrotu wynosi od 180 do 270°.

Kierownica Hori Apex jest również wyposażona w dwupedałowy pedał ze składanymi podnóżkami, dzięki czemu zajmuje jak najmniej miejsca, gdy nie jest używana.

Kierownica ma wszystkie przyciski, które można znaleźć na konsoli PlayStation, a także łopatki do zarządzania zmianą biegów. Koło ma gumową powłokę zapewniającą dodatkową przyczepność i średnicę 28 cm.

Ważne jest, aby pamiętać, że system mocowania kierownicy łączy przyssawki i zaciski, dzięki czemu ma maksymalną możliwą stabilność, a Ty musisz skupić się tylko na prowadzeniu pojazdu.

Co nie mniej ważne, jest ona kompatybilna z komputerami PC oraz konsolami PlayStation 3 i 4.

Zalety

 • Stosunek jakości do ceny.
 • Piękny design.
 • Dobry system mocowania.

Wady

 • Lekki mechanizm korbowy.
 • Działa tylko w systemach Windows 7, 8 i 8.1.

Thrustmaster T150 – TMX Pro

THRUSTMASTER T150 TMX

Thrustmaster T150 – TMX Force Feedback to prawdopodobnie najlepsza podstawowa kierownica, jaką można obecnie znaleźć na rynku.

TMX został zaprojektowany z myślą o kompatybilności z Xbox One i PC, podczas gdy T150 jest dostępny dla PlayStation 4, PlayStation 3 i PC.

Ten model jest idealny dla początkujących, ale także dla bardziej regularnych graczy.

Kierownica Thrustmaster TMX-T150 ma średnicę 28 cm, zakres obrotu od 270° do 900° i jest wyposażona w duże, wykonane w całości z metalu łopatki sekwencyjne.

Model ten wyposażony jest w bezszczotkowy silnik z siłowym sprzężeniem zwrotnym i szerokim zakresem ustawień mocy. Posiada również unikalny system kół pasowych, który odprowadza dźwięk silnika, zapewniając jednocześnie płynne odczucia.

Posiada również szeroki, dwupedałowy zestaw pedałów, z regulacją kąta każdego pedału w trzech różnych kątach.

Thrustmaster TMX-T150 jest równie przekonująca na PC, jak i na konsoli, i obiecuje dostarczyć niesamowitych wrażeń podczas wyścigów i długich sesji gamingowych.

Zalety

 • Cena.
 • Jego potężny powrót.
 • Kierownica jest bardzo realistyczna.

Wady

 • Koło nie jest zdejmowalne
 • Silnik jest trochę głośny

Logitech G29 – G920

LOGITECH G29 G920

Logitech Driving Force G290-G29 to bez wątpienia doskonały model i bardzo popularny wśród początkujących graczy.

Wykonany jest z anodyzowanego aluminium i wyposażony w łopatki do zmiany biegów oraz pedały, które są zarówno wytrzymałe, jak i wygodne, zapewniając pełniejsze wrażenia z symulacji. Wykorzystuje również prosty system przekładni, który nie zawiera żadnych pasów, co upraszcza jego użytkowanie.

Klawiatura Logitech G920-G29 jest wyposażona w siłowe sprzężenie zwrotne z dwoma silnikami i system przekładni śrubowej, co zapewnia płynne, ciche sterowanie i najbardziej realistyczne wrażenia z jazdy. Pozwala to wyczuć opony na każdym zakręcie i symuluje efekty wibracji w bardzo realistyczny sposób, dzięki czemu można precyzyjnie reagować.

Co więcej, jego kąt obrotu wynosi 900 stopni i ma 14-przyciskowy panel, optymalizując jego funkcję specjalnie dla PlayStation w przypadku G29 i dla Xbox w przypadku G920.

Logitech G920-G29 nadal jest modelem, który naszym zdaniem oferuje najlepszy stosunek jakości do ceny, z funkcjami gwarantującymi bardzo realistyczne wrażenia z jazdy.

Zalety

 • Dobry stosunek jakości do ceny.
 • Świetna konstrukcja i ergonomia.
 • Bardzo dobre pedały w zestawie.

Wady

 • Dobry stosunek jakości do ceny.
 • Świetna konstrukcja i ergonomia.
 • Bardzo dobre pedały w zestawie.

Najlepsze kierownice PC średniej klasy

Poniżej przedstawiamy trzy modele, które naszym zdaniem są najlepszymi kierownicami do komputerów PC średniej klasy.

Fanatec Formula V2.5

fanatec clubsport formula v 2 5

Kierownica ClubSport Formula V2. 5 ma średnicę 27 cm i jest pokryta 5 mm płytką z włókna węglowego. Posiada dwie regulowane magnetyczne metalowe łopatki do zmiany biegów.

Posiada również dwa silniki wibracyjne wbudowane w uchwyty, którymi można sterować za pomocą menu ustawień kierownicy (SHO) lub w grze za pośrednictwem Fanatec SDK, a także wyświetlacz OLED, licznik obrotów z 9 centralnymi diodami LED do telemetrii i dwoma paskami LED.

Kierownica Fanatec Formula V2. 5 wyposażona jest w system QuickRelease i jest oczywiście kompatybilna z PC, ale także z PlayStation 5 i PlayStation 4. Fanatec oferuje niemal identyczną wersję, Formula V2.5x, kompatybilną z konsolą Xbox.

Ten model kierownicy z serii ClubSport firmy Fanatec oferuje wiele możliwości personalizacji i jest wykonany z wysokiej jakości materiałów, które mogą wytrzymać całe życie symulacji wyścigów. Nawet jeśli jest to trochę za dużo dla początkujących graczy, stwierdziliśmy, że Fanatec Formula V2. 5 to naprawdę doskonała kierownica, która oferuje niesamowite wrażenia z gry.

A jeśli jesteś prawdziwym fanem F1, kierownica Fanatec ClubSport Formula V2. 5 jest właśnie dla Ciebie, więc nie wahaj się dłużej!

Zalety

 • Jego kąt obrotu jest nieograniczony.
 • Ekran OLED.

Wady

 • Dla początkujących może to być nieco trudne do opanowania.

Logitech G923

logitech g923

Logitech G923 Trueforce to najnowsza kierownica firmy Logitech, z większą kompatybilnością niż poprzednie modele i nowym systemem sprzężenia zwrotnego oferującym większą wierność i realizm symulacji.

Kierownica Logitech G923 ma średnicę 28 cm i jest wykonana z polerowanego metalu pokrytego skórą. Z tyłu kierownicy znajdują się dwie obrotowe stalowe łopatki do zmiany biegów.

Kąt obrotu Logitech G923 wynosi 900°, co odpowiada dwóm i pół obrotom, zapewniając większą kontrolę nad pojazdem.

Ta kierownica jest wyposażona w Trueforce, system siłowego sprzężenia zwrotnego nowej generacji. Ten nowy system wymuszonego sprzężenia zwrotnego poprawia szybkość sprzężenia zwrotnego i łączy się bezpośrednio z silnikami fizyki i symulacji gry, aby poprawić wierność i zwiększyć poziom realizmu symulacji w porównaniu z poprzednimi generacjami.

Posiada sterowanie silnikiem w pętli zamkniętej, które dzięki nowemu oprogramowaniu sprzętowemu sprawia, że moment obrotowy silnika jest bardziej precyzyjny. W ten sposób silnik precyzyjniej dostosowuje napięcie do fizyki emitowanej przez grę wideo, gwarantując milimetrową precyzję.

Kierownica Logitech G923 jest wyposażona w 3-pedałowy system pedałów, który obejmuje przepustnicę, sprzęgło i hamulec z progresywnym systemem sprężyn, co zapewnia bardziej realistyczne wrażenia z wyścigów. Wysokość i rozstaw metalowych płyt można regulować.

Model ten posiada również podwójne sprzęgło programowane bezpośrednio z kierownicy dzięki funkcji Launch Control, dostępnej w kompatybilnych grach.

Kierownica ta posiada również zintegrowany wskaźnik LED. Jest on dostępny bezpośrednio z naszego punktu obserwacyjnego, dzięki czemu możemy szybko sprawdzić, kiedy osiągnęliśmy właściwy punkt obrotów i efektywniej korzystać ze zmiany biegów.

Kierownica Logitech G923 ma ergonomiczną konstrukcję z łatwo dostępnymi elementami sterującymi. Bez względu na to, na jakiej platformie do gier go używasz, masz wszystkie potrzebne elementy sterujące, łatwo dostępne na kierownicy, która jest mała jak jej poprzednicy, ale świetnie leży w dłoni. Zawiera obrotowy selektor do precyzyjnego dostrajania wszystkich ustawień i regulacji.

Zalety

 • Wyposażony w zaawansowaną technologię.
 • Wykonane z materiałów najwyższej jakości.
 • Wyposażony w 3-pedałowy mechanizm korbowy z ulepszonym układem hamulcowym.

Wady

 • TrueForce nie jest kompatybilny ze wszystkimi grami.
 • Brak dźwigni zmiany biegów w zestawie.

Thrustmaster T300RS GT

thrustmaster-t300rs-gt-avis

Kierownica Thrustmaster T300RS GT ma odłączane koło o średnicy 28 cm z regulowanym kątem obrotu od 270° do 1080°.

Charakteryzuje się precyzyjnym i wydajnym siłowym sprzężeniem zwrotnym, w szczególności dzięki bezszczotkowemu silnikowi i systemowi podwójnego paska. Wrażenia doświadczane podczas wyścigu są niezwykle realistyczne.

Pod względem konstrukcji i wzornictwa nie ma prawie na co narzekać: kierownica wykonana jest głównie z czarnego metalu, a wykończenie jest naprawdę czyste.

Kierownica Thrustmaster T300RS GT jest niezwykle wszechstronna i może być używana w rajdach, wyścigach GT, a nawet F1.

Jego zaletą jest również wyposażenie w technologię H.E.A.R.T (Halleffect Accurate Technology) oraz system szybkiej i łatwej wymiany kierownicy.

Oprócz kompatybilności z komputerami PC, model ten ma również tę zaletę, że jest licencjonowany przez PlayStation, więc jest kompatybilny z PlayStation 4 i działa z grami PlayStation 5.

Thrustmaster T300RS GT to najlepsza kierownica w swojej kategorii za bardzo rozsądną cenę.

Zalety

 • Niezwykle czułe i wydajne siłowe sprzężenie zwrotne.
 • Wysokiej jakości konstrukcja i materiały.
 • Piękny design i wykończenie.

Wady

 • Hamulec ręczny jest obsługiwany za pomocą przycisku.
 • Silnik trochę się nagrzewa.

Najlepsze wysokiej klasy kierownice do komputerów PC

Dla bardziej doświadczonych graczy wybraliśmy trzy najlepsze kierownice do komputerów PC, z których wszystkie są prawdziwymi perełkami.

Thrustmaster T-GT 2

THRUSTMASTER T GT 2

Kierownica Thrustmaster T-GT II została zaprojektowana specjalnie dla miłośników sagi Gran Turismo® i robi wszystko, co w jej mocy, aby uczynić ją jedną z najbardziej realistycznych kierownic wyścigowych do tej pory.

Produkt został wyprodukowany z uwzględnieniem wszystkich danych zebranych od najlepszych graczy eSportowych biorących udział w GT World Series.

Zaprojektowany i zainspirowany w całości przez przemysł motoryzacyjny, oferuje innowacyjne technologie, takie jak T-Turbo Power, T-LIN, T-40VE, T-M.C.E i T-DFB, zapewniając wyjątkowe, realistyczne wrażenia w symulatorach jazdy.

Silnik nowej generacji Brushless II zapewnia jeszcze szybsze osiągi i jeszcze więcej emocji, sprawiając, że poczujesz każdy zakręt i każdą krawędź toru.

Siłowe sprzężenie zwrotne kierownicy działa w czasie rzeczywistym, bez martwych stref. Rezultatem jest niezrównana wydajność jazdy.

Jakość materiałów i zastosowane technologie kwalifikacji “AEC-Q” zapewniają doskonałą wytrzymałość i trwałość dla najbardziej wymagających graczy, którzy chcą cieszyć się bardzo długimi sesjami lub zawodami.

Mechanizm korbowy to T3PA GT II, z bardziej precyzyjną i trwalszą sprężyną hamulca niż T3PAGT.

Kierownica jest pokryta skórą i jest bardzo wysokiej jakości, dzięki czemu wygląda jak profesjonalna kierownica z prawdziwego samochodu. Podobnie jak wszystkie kierownice Thrustmaster,kierownica jest wymienna, dzięki czemu można ją zmienić w dowolnym momencie.

Krótko mówiąc, ta kompatybilna z PC kierownica jest wyjątkowa ijedna z najlepszych w naszym przewodniku.

Zalety

 • Zawiera technologię T-DFB.
 • Potężne, precyzyjne siłowe sprzężenie zwrotne.

Wady

 • Pedały mogą być wykonane w całości z metalu, choć są wysokiej jakości.

Thrustmaster TS-PC Racer

thrustmaster ts pc racer

Thrustmaster TS-PC RACER ma wszystko, czego potrzeba, aby stać się najlepszą kierownicą do komputerów PC, oferując idealne wrażenia z jazdy w grach F1 dzięki stylowi kierownicy.

Ten model to kierownica Proto z metalową podstawą i dwoma szerokimi, pokrytymi zamszem uchwytami zapewniającymi dodatkowy komfort podczas długich sesji grania. Posiada również 2 sekwencyjne łopatki z metalu i polerowanego szczotkowanego aluminium.

Thrustmaster TS-PC RACER wyróżnia się silnikiem bezszczotkowym klasy przemysłowej (40 W FFB) i generacją 2ᵉ, obrotem do 1080 stopni i zastosowaniem technologii H.E.A.R.T (HallEffect AccuRate Technology), która oferuje 16-bitową rozdzielczość.

Model ten jest również wyposażony w zewnętrzny zasilacz TURBO, który dostarcza maksymalną moc szczytową do koła zamachowego, a także opatentowany pokładowy system chłodzenia MCE (Motor Cooling Embedded).

Kierownica jest solidna i dobrze wykonana, oferując wysoki poziom komfortu i ergonomii, zapewniając niesamowicie realistyczne wrażenia z wyścigów.

Jeśli możesz sobie pozwolić na ten mały klejnot Sim-racingu, nie wahaj się i kup kierownicę Thrustmaster TS-PC RACER– nie zawiedziesz się.

Zalety

 • Wydajne, elastyczne i czułe siłowe sprzężenie zwrotne.
 • Wysoka jakość wykonania.
 • Najwyższy komfort i ergonomia.

Wady

 • Sprzedawane bez mechanizmu korbowego.
 • Kompatybilny tylko z systemem Windows.

Kierownica Fanatec Podium Racing Wheel F1

Fanatec Podium Racing Wheel F1

Inspirowana kołami Formuły 1 i stworzona we współpracy z Sony, kierownica Podium Racing Wheel F1 ma średnicę 27 cm i jest wykonana z metalu i włókna węglowego. Posiada dwie obrotowe aluminiowe łopatki typu F1 z włóknistym wzmocnieniem z tyłu.

Kierownica Fanatec Podium Racing Wheel F1 jest wyposażona w system siłowego sprzężenia zwrotnego Direct Drive , który jest zarówno wydajny, jak i precyzyjny. Kąt obrotu wynosi od 90° do 1080°.

Kierownica Fanatec Podium Racing Wheel F1 posiada 11 przycisków z ultra niezawodnymi przełącznikami, dwa przełączniki dwustabilne, dwa 12-pozycyjne przełączniki wielopozycyjne z funkcją enkodera obrotowego oraz joystick analogowy do rozglądania się w kokpicie lub mapowania za pomocą dowolnej innej osi.

Ergonomia tego modelu jest doskonała, oferując dużą liczbę ustawień w czasie rzeczywistym, którymi można również zarządzać bezpośrednio z kierownicy, takich jak 2,7-calowy ekran OLED zapewniający informacje zwrotne w grze.

Ta kierownica jest oczywiście kompatybilna z PC, ale także z PlayStation 4, PlayStation 5 i potencjalnie Xbox One i Xbox Series, w zależności od podstawy kierownicy Fanatec używanej do gry.

Naszym zdaniem Fanatec Podium Racing Wheel F1 jest zdecydowanie naszym ulubionym modelem kierownicy i uważamy, że jest najlepsza pod względem osiągów na rynku.

Zalety

 • Wysoce wydajny silnik i siłowe sprzężenie zwrotne.
 • Szeroka kompatybilność.

Wady

 • Jego wysoka cena.

W skrócie / Wnioski

Ważne jest, aby wybrać kierownicę, na której można grać przez wiele lat, a nie tylko przez kilka miesięcy. Oceń, czego oczekujesz w ciągu najbliższych kilku lat i wybierz najlepszy dla siebie model kierownicy PC.

Zakup modelu ze średniej lub najwyższej półki jest z pewnością najbardziej logiczną opcją dla średniozaawansowanych graczy. A jeśli jesteś ekspertem od wyścigów symulacyjnych, radzimy wybrać kierownicę z najwyższej półki.

Mamy nadzieję, że ten artykuł okazał się przydatny, a przewodnik po najlepszych kierownicach do komputerów PC pomoże ci wybrać model, który najlepiej odpowiada twoim gustom i budżetowi.

gt dd pro

Zestaw Fanatec Ready2race

Najlepszy pakiet wyścigowy na PC 2024

Notez cet article

Vous risquez également d’aimer…

Najlepsze pulpity Sim Racing

Najlepsze pulpity Sim Racing

Fani wyścigów symulacyjnych doskonale wiedzą, że każda konfiguracja jest mniej lub bardziej unikalna. Powód jest dość...

Najlepsze zestawy Fanatec

Najlepsze zestawy Fanatec

Sim-rajdowcy na całym świecie stanęli przed tym samym problemem: co kupić, by rozpocząć zakupy? To bardzo trudne...

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

ZESTAWY FANATEC PONIŻEJ 400 EURO
This is default text for notification bar