Zaznacz stronę

5 najlepszych kierownic Fanatec dla Xbox Series X/S

Sim Racer

Pilote e-sport & Passionné de Sim Racing, j’ai décidé de partager ma passion sur ce site web.

Jeśli chcesz zamienić swój kontroler Xbox Series X/S na kierownicę, nie ma lepszej marki do wyboru niż Fanatec . Ale który z nich jest odpowiedni dla Ciebie? To prawda, że Fanatec, lider na rynku symulatorów wyścigowych, oferuje obecnie szereg modeli kierownic kompatybilnych z najnowszą konsolą Microsoftu. Dokonanie wyboru i upewnienie się, że nie popełni się błędu, nie jest zatem łatwe.

Dlatego zdecydowaliśmy się pomóc ci podjąć decyzję. W tym artykule przedstawimy wybór 5 najlepszych kierownic Xbox Series X/S Fanatec na rynku, a następnie powiemy, jak wybrać kierownicę Xbox Series X/S Fanatec i jakie kluczowe rzeczy należy wziąć pod uwagę przy zakupie.

Kierownica Fanatec ClubSport GT Forza Motorsport V2

fanatec forza

Fanatec ClubSport GT Forza Motorsport V2 to oficjalna kierownica wyścigowa Forza Motorsport, wykonana z autentycznych, luksusowych materiałów, które nadają jej wygląd prawdziwego samochodu wyścigowego.

Model ten wykonany jest głównie zanodyzowanego aluminium i pokryty gładką skórą naturalną z białymi przeszyciami.

Kierownica ma średnicę 33 cm, tak jak w prawdziwym samochodzie wyścigowym, i jest wyposażona w łopatki zmiany biegów oraz konfigurowalne przyciski. Teoretycznie można umieścić dowolną liczbę przycisków w dowolnym miejscu.

Kierownica Fanatec ClubSport GT Forza Motorsport V2 jest wyposażona w technologię DUAL HALL, z jednym czujnikiem zamontowanym na silniku i drugim na osi. System ten, w połączeniu z ultra mocnym bezszczotkowym serwomotorem, oferuje jedno z najlepszych sprzężeń zwrotnych siły na rynku, łącząc moc, płynność i gładkość.

Kąt obrotu kierownicy wynosi 900° i można go regulować za pomocą menu ustawień w dołączonym oprogramowaniu Fanatec ClubSport.

Fanatec ClubSport GT Forza Motorsport V2 posiada wyświetlacz LED z 2 możliwymi pozycjami, a także system QuickRelease , który pozwala na zmianę kierownicy w zaledwie kilka sekund.

Ten wysokiej jakości produkt został opracowany tak, aby był w pełni kompatybilny z konsolą Xbox One, ale działa wyjątkowo dobrze z komputerem PC, dlatego uwzględniliśmy go w naszym wyborze.

Kierownica Fanatec ClubSport GT Forza Motorsport V2, poza gwarancją niesamowitej jakości wykonania przy użyciu wysokiej jakości materiałów, to model oferujący naprawdę fantastyczną ergonomię i doznania podczas gry!

Korzyści

 • Niezwykle wydajne i płynne siłowe sprzężenie zwrotne.
 • Najwyższej klasy materiały i pierwszorzędna jakość wykonania
 • Niezwykle realistyczne wyczucie kierownicy.

Wady

 • Jego wysoka cena.
 • Konfiguracja jest trudna dla początkujących.

Ta kierownica jest teraz dostępna jako kompletny zestaw

Kierownica Fanatec Podium Porsche 911 GT3 R

fanatec porsche 911

Le Kierownica Fanatec Podium do Porsche 911 GT3 R to replika naturalnej wielkości (32 cm średnicy) oryginalnej kierownicy Porsche 991 GT3 R ze szczotkowanego i anodyzowanego aluminium , dostępnej w dwóch wersjach: jeden model pokryty czystą skórą zamszową, a drugi najwyższej klasy gładką skórą.

Posiada 10 przycisków, 2-osiowy drążek analogowy, dwa 2-kierunkowe przełączniki, 7-kierunkowy przełącznik funky i dwa wysoce konfigurowalne 12-pozycyjne przełączniki jako enkodery obrotowe dla wielu wejść na wyciągnięcie ręki.

Fanatec Podium Porsche 911 GT3 R jest wyposażony w konfigurowalny 2,7-calowy wyświetlacz OLED, który oferuje zawodnikom ulepszone możliwości oglądania z ITM (Intelligent Telemetry Mode), aby pomóc na torze. Wyświetlacz może przełączać się między 5 różnymi zestawami danych gry, które można zmieniać ręcznie lub automatycznie w zależności od gry, w którą grasz.

Są one rozmieszczone w kierownicy z natychmiastowym dostępem do ustawień siłowego sprzężenia zwrotnego za pomocą przycisku menu konfiguracji.

Łopatka zmiany biegów na kierownicy Fanatec Podium Porsche 911 GT3 R zapewnia wyjątkowe wyczucie przy każdej zmianie biegu.

Kierownica wyposażona jest w magnetyczne czujniki Halla umożliwiające szybką zmianę biegów. Łopatki oferują 4 różne tryby w zależności od potrzeb, co warto wiedzieć w każdej sytuacji.

Kierownica Fanatec Podium Porsche 911 GT3 R jest kompatybilna z konsolami Xbox Series X/S , a także Xbox One, PC i PlayStation 4.

Podsumowując, ta kierownica wyścigowa nie tylko oddaje hołd Porsche, ale jest także doskonałą kierownicą wyścigową dla fanów wyścigów symulacyjnych. A jeśli jesteś fanem firmy samochodowej Porsche, to ta kierownica wyścigowa jest dla Ciebie.

Korzyści

 • Luksusowe materiały.
 • Łopatki zapewniają cztery różne tryby.
 • Niesamowite wrażenia i wydajność.

Wady

 • Nie jest kompatybilna z konsolą Xbox One.
 • Jego cena jest nieco wysoka.

Kierownica Fanatec ClubSport Formula V2.5X

fanatec clubsport formula v 2 5

Kierownica Fanatec ClubSport Formula V2.5X jest oficjalnie licencjonowana dla konsol Xbox Series X/S i Xbox One.

Ma on średnicę 27 cm i jest pokryty 5 mm płytą z włókna węglowego. Posiada dwie regulowane magnetyczne metalowe łopatki do zmiany biegów.

Posiada również dwa silniki wibracyjne wbudowane w uchwyty, którymi można sterować za pomocą menu ustawień kierownicy (SHO) lub w grze za pośrednictwem Fanatec SDK.

Na kierownicy znajduje się 11 przycisków, przełącznik Funky do zmiany ustawień, przełączniki dwustabilne i joystick analogowy, a także wyświetlacz OLED, zaawansowane diody RevLEDS i dwie diody FlagLEDS sygnalizujące wszelkie problemy z oponami, poziomem paliwa lub komunikatami radiowymi. Niesamowite jest to, że ponad 50 funkcji gry można regulować na żywo.

Kierownica Fanatec Formula V2.5X jest kompatybilna z konsolami Xbox Series X/S, a także Xbox One, PC, PlayStation 4 i PlayStation 5. Co więcej, model ten jest wyposażony w system QuickRelease, dzięki czemu można zmienić koło w ciągu kilku sekund.

Ta kierownica jest pełna funkcji i jest idealna dla fanatyków F1.

Korzyści

 • Bardzo dobra jakość materiałów i wykonania.
 • Jego kąt obrotu jest nieograniczony.
 • Jego ekran OLED, RevLEDS i FlagLEDS.

Wady

 • Trudne do opanowania dla początkujących.

Kierownica Fanatec ClubSport NASCAR V2

FANATEC NASCAR

Kierownica ClubSport NASCAR V2 od Fanatec to oficjalnie licencjonowana kierownica NASCAR.

Ta 3-ramienna kierownica o średnicy 35 cm została specjalnie zaprojektowana do prowadzenia nowoczesnych pojazdów NASCAR. Wykonany jest zaluminium klasy samochodowej i wykończony uchwytami z prawdziwej Alcantary.

Zainstalowane fabrycznie magnetyczne łopatki zmiany biegów są bardzo przyjemne w dotyku i zapewniają rowerzystom szybką zmianę biegów. “Kliknięcie” zapewnia solidny opór magnetyczny przy każdej zmianie biegu, dzięki czemu zawsze czujesz się pozytywnie podczas manewrowania na torze.

W hubie wbudowano również pełną gamę przycisków, dzięki czemu wszystkie elementy sterujące są zawsze w zasięgu ręki. Przyciski na kierownicy są regulowane i można je umieścić w dowolnym miejscu. Jeśli nie chcesz tego robić i chcesz po prostu jeździć, można je łatwo zdemontować, aby uzyskać całkowicie czysty, kompaktowy wygląd.

Model ten jest wyposażony w trzycyfrowy wyświetlacz LED do wyświetlania funkcji menu konfiguracji i danych telemetrycznych z kompatybilnych gier lub oprogramowania innych firm. Można go zainstalować w dwóch pozycjach: pionowej lub płaskiej.

Kierownica Fanatec ClubSport NASCAR V2 jest kompatybilna nie tylko z konsolami Xbox Series X/S, ale także z Xbox One, PlayStation 4 i PC.

Korzyści

 • Na oficjalnej licencji NASCAR.
 • Najlepsza konstrukcja i ergonomia.
 • Materiały bardzo dobrej jakości.

Wady

 • Model przeznaczony głównie dla fanów NASCAR.

Fanatec Podium Racing Wheel F1

Fanatec Podium Racing Wheel F1

Kierownica Fanatec Podium Racing Wheel F1 to prawdziwy klejnot i jeden z naszych ulubionych modeli wszech czasów!

Oferuje stopień obrotu, który można ustawić w zakresie od 90° do 1080° i zawiera regulowane wibracje ABS . Zbudowano ją z połączeniaaluminium i włókna węglowego , a obręcz kierownicy mierzy 27 cm, dzięki czemu jest kompaktowa i stabilna podczas jazdy.

To pokrętło jest wyposażone w system siłowego sprzężenia zwrotnego z napędem bezpośrednim i zawiera dwie łopatki obrotowe typu F1.

Ergonomia kierownicy Fanatec Podium Racing Wheel F1 jest doskonała, z dużą liczbą ustawień w czasie rzeczywistym, którymi można również zarządzać bezpośrednio z kierownicy, takich jak 2,7-calowy ekran OLED zapewniający informacje zwrotne w grze.

Fanatec Podium Racing Wheel F1 to jedna z naszych ulubionych kierownic i zdecydowanie jedna z najlepiej sprzedających się na rynku.

Chociaż kierownica Fanatec Podium Racing Wheel F1 jest dystrybuowana na oficjalnej licencji F1 i PlayStation, jest ona kompatybilna z konsolami Xbox Series X/S, a także Xbox One, PlayStation 4, PlayStation 5 i PC.

Korzyści

 • Silnik i siłowe sprzężenie zwrotne są bardzo wydajne.
 • Dostępnych jest wiele ustawień.
 • Szeroka kompatybilność.

Wady

 • Jego wysoka cena.

FAQ: najczęściej zadawane pytania dotyczące kierownic Xbox Series S/X Fanatex

Jak wybrać kierownicę Xbox Series X/S Fanatec?

Sama liczba dostępnych kierownic do wyścigów symulacyjnych może być zniechęcająca. Skąd wiadomo, co sprawia, że kierownica wyścigowa działa obiektywnie?

Choć wybór sprzętu zależy w dużej mierze od indywidualnych upodobań, istnieje kilka kluczowych rzeczy, o których zdecydowanie należy pamiętać przed podjęciem decyzji o zakupie kierownicy Xbox Series X/S Fanatec.

Jego kąt obrotu

W każdej symulacyjnej grze wyścigowej istnieje magiczny stopień obrotu, który określa stopień obrotu kierownicy. Obrót o mniej niż 900 stopni oznacza, że musisz obrócić fizyczną kierownicę o więcej niż wymaga tego symulacja kierownicy w grze. Przypomina to bardziej grę zręcznościową niż wciągającą jazdę samochodem.

Mocny powrót

Mówiąc prościej, jest to czynnik, który odtwarza jazdę samochodem w prawdziwym życiu. Kierownica z niewielkim lub żadnym siłowym sprzężeniem zwrotnym nie będzie satysfakcjonująca w prowadzeniu i automatycznie znajdzie się w niekorzystnej sytuacji. Naszym zdaniem siłowe sprzężenie zwrotne jest niezbędne do całkowitego zanurzenia się w grze!

Jakość produkcji

Należy pamiętać, że w kierownicy do wyścigów symulacyjnych bardzo ważna jest wytrzymałość materiałów, a także wyczucie. Materiały takie jak stal nierdzewna, aluminium i skóra są synonimem jakości, zwłaszcza jeśli są używane na kierownicy, łopatkach zmiany biegów i pedałach. Tworzywo sztuczne to materiał z niższej półki, którego najlepiej unikać, choć niektóre plastikowe kierownice mogą oferować inne zalety.

Konstrukcja i rozmiar

Najbardziej zalecana średnica kierownicy to 27-28 centymetrów, ponieważ odpowiada ona wymiarom prawdziwej kierownicy, umożliwiając wygodne trzymanie i swobodne obracanie. Rozmiar i wygląd kierownicy zależą głównie od indywidualnych preferencji. Istnieje wiele różnych stylów kierownic, aby zaspokoić wszystkie gusta, a niektóre zostały nawet zaprojektowane we współpracy z głównymi producentami samochodów.

Kompatybilność

Aby uniknąć przykrych niespodzianek, koniecznie sprawdź, czy interesujący Cię model kierownicy jest kompatybilny nie tylko z konsolą Xbox Series X/S, ale także z całym sprzętem, z którego będziesz korzystać. Nie wszystkie modele kierownic Fanatec współpracują z konsolami Xbox.

Cena

Większość kierownic Fanatec jest wymienna, co zwiększa różnorodność i wszechstronność wrażeń z wyścigów. Wszystkie są mniej więcej w tym samym przedziale cenowym, z wyjątkiem tych wyposażonych w systemy Direct Drive Force Feedback. Fanatec jest znany z tego, że jest droższy niż inne konkurencyjne marki, więc sprawdź, czy interesujący Cię model mieści się w Twoim budżecie.

 

W skrócie – Wnioski

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu wybór kierownicy Fanatec kompatybilnej z konsolą Xbox Series X/S będzie znacznie łatwiejszy.

Nie zapomnij wziąć pod uwagę wszystkich naszych porad dotyczących czynników, które należy wziąć pod uwagę podczas dokonywania zakupu, aby nie skończyć rozczarowanym, jeśli wybrany model nie spełni Twoich oczekiwań.

Jeśli jednak zdecydujesz się na zakup jednego z wahadłowców Fanatec z naszej oferty, możesz mieć pewność, że nie podejmujesz żadnego ryzyka!

gt dd pro

Fanatec Forza Motorsport V2

Najlepsza kierownica Fanatec dla Xbox Series X/S w 2024

Notez cet article

Vous risquez également d’aimer…

Najlepsze pulpity Sim Racing

Najlepsze pulpity Sim Racing

Fani wyścigów symulacyjnych doskonale wiedzą, że każda konfiguracja jest mniej lub bardziej unikalna. Powód jest dość...

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

ZESTAWY FANATEC PONIŻEJ 400 EURO
This is default text for notification bar