Zaznacz stronę

Najlepsze kierownice do wyścigów symulacyjnych

Sim Racer

Pilote e-sport & Passionné de Sim Racing, j’ai décidé de partager ma passion sur ce site web.

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz przygodę ze światem wyścigów samochodowych online, czy jesteś już ekspertem w tej dziedzinie, prawdopodobnie będziesz chciał grać z kierownicą, a jeśli już ją masz, w pewnym momencie będziesz chciał ją ulepszyć.

Każdy dobry kierowca wyścigów symulacyjnych wie, jak ważna jestdobra kierownica. Wrażenia, jakich można doświadczyć korzystając z nich, są wyjątkowe i w zależności od rodzaju używanej konfiguracji, można doświadczyć bardzo, bardzo realistycznych doznań.

Z biegiem lat sprzęt i oprogramowanie tych maszyn uległy znacznej poprawie, szczególnie wraz z rozwojem technologii napędu bezpośredniego. Dlatego też jeszcze bardziej skomplikowane stało się podjęcie decyzji, która kierownica najlepiej odpowiada naszym osobistym potrzebom i gustom.

Postanowiliśmy więc przedstawić ci przewodnik po najlepszych kierownicach do simracingu dostępnych obecnie na rynku, aby ułatwić ci podjęcie decyzji. W tym artykule znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć przed zakupem kierownicy do Sim-racing, jakie są najważniejsze kryteria, o których należy pamiętać, a także wyszczególnimy nasze ulubione modele według kategorii.

 

Fanatec Ready 2 Race Bundle
#1
9.6

Thrustmaster T300RS
#2
9.5

Logitech G29
#3
9.1

Jak wybrać kierownicę?

Sama liczba dostępnych kierownic do wyścigów symulacyjnych może być zniechęcająca. Skąd wiadomo, co sprawia, że kierownica wyścigowa działa obiektywnie?

Choć wybór sprzętu zależy w dużej mierze od indywidualnych upodobań, istnieje kilka kluczowych elementów, o których zdecydowanie należy pamiętać przed podjęciem decyzji o zakupie kierownicy do symulacji.

Cena: ważne jest ustalenie maksymalnego budżetu na kierownicę, aby wiedzieć, jaki zakres modeli wybrać. Nie zapominaj, że zakupiona kierownica będzie również wymagać konsoli lub komputera, jeśli jeszcze go nie posiadasz, a także ekranu. Można również dodać inne akcesoria. Całkowity budżet może zatem szybko stać się znaczny, dlatego przed zakupem kierownicy należy dokładnie się zastanowić.

Funkcje: przed zakupem należy zapoznać się z funkcjami i specyficznymi cechami kierownicy. Kąt obrotu, rodzaj siłowego sprzężenia zwrotnego, łopatki prędkości, rodzaj wbudowanej technologii, umiejscowienie przycisków na kierownicy, pedały – wszystkie te informacje pomogą Ci zdecydować, który model jest dla Ciebie odpowiedni. Oczywiście, im więcej funkcji oferuje kierownica, tym więcej będzie kosztować.

Jakość wykonania: należy pamiętać, że w kierownicy do wyścigów symulacyjnych bardzo ważna jest wytrzymałość materiałów, a także wyczucie. Materiały takie jak stal nierdzewna, aluminium i skóra są synonimem jakości, zwłaszcza jeśli są używane na kierownicy, łopatkach zmiany biegów i pedałach. Tworzywo sztuczne to materiał z niższej półki, którego najlepiej unikać, choć niektóre plastikowe kierownice mogą oferować inne zalety.

Konstrukcja i rozmiar: najbardziej zalecana średnica kierownicy to 27-28 centymetrów, ponieważ odpowiada ona wymiarom prawdziwej kierownicy, umożliwiając jej wygodne trzymanie i swobodne obracanie. Rozmiar i wygląd kierownicy zależą głównie od indywidualnych preferencji. Istnieje wiele różnych stylów kierownic, aby zaspokoić wszystkie gusta, a niektóre zostały nawet zaprojektowane we współpracy z głównymi producentami samochodów.

Kompatybilność: bez wątpienia ważne jest, aby kupić kierownicę, która działa z daną platformą do gier, co może nie dotyczyć wszystkich. Niektóre kierownice działają tylko na PC lub tylko na konsolach (Xbox lub PlayStation), a niektóre na obu. To samo dotyczy gier i większości akcesoriów Sim-Racing. Aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek, sprawdź, czy interesujący Cię model kierownicy jest kompatybilny z całym sprzętem, z którego zamierzasz korzystać.

Najlepsze kierownice symulacyjne dla początkujących

Poniżej przedstawiamy dwa modele kierownic klasy podstawowej, które naszym zdaniem są obecnie najlepsze w swojej klasie.

Logitech Driving Force G920, G29

Logitech Driving Force G290-G29 to bez wątpienia doskonały model i bardzo popularny wśród początkujących graczy.

Wykonany jest z anodyzowanego aluminium i wyposażony w łopatki do zmiany biegów oraz pedały, które są zarówno wytrzymałe, jak i wygodne, zapewniając pełniejsze wrażenia z symulacji. Wykorzystuje również prosty system przekładni, który nie zawiera żadnych pasów, co upraszcza jego użytkowanie.

Karta graficzna Logitech G920 (dla konsoli Xbox) i Logitech G29 (do konsoli Playstation) są wyposażone w dwusilnikowy system siłowego sprzężenia zwrotnego i przekładnię śrubową zapewniającą płynne, ciche sterowanie i najbardziej realistyczne wrażenia z jazdy. Pozwala to wyczuć opony na każdym zakręcie i symuluje efekty wibracji w bardzo realistyczny sposób, dzięki czemu można precyzyjnie reagować.

Co więcej, jego kąt obrotu wynosi 900 stopni i ma 14-przyciskowy panel, optymalizując jego funkcję specjalnie dla PlayStation w przypadku G29 i dla Xbox w przypadku G920.

Logitech G920-G29 nadal jest modelem, który naszym zdaniem oferuje najlepszy stosunek jakości do ceny, z funkcjami gwarantującymi bardzo realistyczne wrażenia z jazdy.

Zalety

 • Dobry stosunek jakości do ceny
 • Udany projekt i ergonomia
 • Bardzo dobre pedały w zestawie

Wady

 • Nieco głośny mechanizm
 • Nieco nagły powrót do siły

Thrustmaster T150 – TMX Force Feedback

Thrustmaster T150 – TMX Force Feedback to prawdopodobnie najlepsza podstawowa kierownica, jaką można obecnie znaleźć na rynku.

Thrustmaster TMX został zaprojektowany z myślą o kompatybilności z Xbox One i PC, podczas gdy Thrustmaster T150 jest dostępny na PlayStation 4, PlayStation 3 i PC.

Ten model jest idealny dla początkujących, ale także dla bardziej regularnych graczy.

Kierownica Thrustmaster TMX-T150 ma średnicę 28 cm, zakres obrotu od 270° do 900° i jest wyposażona w duże, wykonane w całości z metalu łopatki sekwencyjne.

Model ten wyposażony jest w bezszczotkowy silnik z siłowym sprzężeniem zwrotnym i szerokim zakresem ustawień mocy. Posiada również unikalny system kół pasowych, który odprowadza dźwięk silnika, zapewniając jednocześnie płynne odczucia.

Posiada również szeroki, dwupedałowy zestaw pedałów, z regulacją kąta każdego pedału w trzech różnych kątach.

Thrustmaster TMX-T150 jest równie przekonująca na PC, jak i na konsoli, i obiecuje dostarczyć niesamowitych wrażeń podczas wyścigów i długich sesji gamingowych.

Zalety

 • Jego cena
 • Jego potężny powrót
 • Kierownica jest bardzo realistyczna

Wady

 • Koło nie jest zdejmowalne
 • Silnik jest trochę głośny

Najlepsze koła symulacyjne średniej klasy

Jeśli chcesz przejść na wyższy poziom dzięki kierownicy ze średniej półki, oto nasze dwa ulubione modele w tej kategorii.

Thrustmaster T300RS

Kierownica Thrustmaster T300RS posiada odłączaną kierownicę o średnicy 28 cm z regulowanym kątem obrotu od 270° do 1080°.

Charakteryzuje się precyzyjnym i wydajnym siłowym sprzężeniem zwrotnym, w szczególności dzięki bezszczotkowemu silnikowi i systemowi podwójnego paska. Wrażenia doświadczane podczas wyścigu są niezwykle realistyczne.

Pod względem konstrukcji i wzornictwa nie ma prawie na co narzekać: kierownica wykonana jest głównie z czarnego metalu, a wykończenie jest naprawdę czyste.

Kierownica Thrustmaster T300RS jest niezwykle wszechstronna i może być używana w rajdach, wyścigach GT, a nawet F1.

Jego zaletą jest również wyposażenie w technologię H.E.A.R.T (Halleffect Accurate Technology) oraz system szybkiej i łatwej wymiany kierownicy.

Ten model kierownicy ma również tę zaletę, że jest licencjonowany przez PlayStation, dzięki czemu jest kompatybilny z PlayStation 4 i komputerami PC oraz współpracuje z grami na PlayStation 5.

Thrustmaster T300RS to najlepsza kierownica w swojej kategorii w bardzo przystępnej cenie.

t300rs GT

Zalety

 • Niezwykle czułe i wydajne siłowe sprzężenie zwrotne
 • Wysokiej jakości konstrukcja i materiały
 • Piękny design i wykończenie

Wady

 • Hamulec ręczny jest obsługiwany za pomocą przycisku
 • Silnik trochę się nagrzewa

Kierownica wyścigowa Fanatec CSL Elite

Ci, którzy znają się na Sim-Racingu, wiedzą już, że Fanatec to jedna z najlepszych marek na rynku. Kierownica CSL Elite Racing Wheel jest częścią serii o najniższej cenie.

Jego konstrukcja jest nienaganna i bardzo realistyczna, mierzy 30 cm średnicy. Jego tapicerka jest skórzana, a tylna część wykonana jest z aluminium. Łopatki zmiany biegów zapewniają potężny, realistyczny dźwięk dzięki technologii Snapdome firmy Fanatec.

Kierownica ta wykorzystuje technologię Clubsport, zapewniając niesamowite poczucie sprzężenia zwrotnego dzięki inteligentnemu serwomotorowi. Technologia ta zapewnia bardziej realistyczne wrażenia z powrotu przy skręcie o 1080º. Posiada również wyświetlacz LED w górnej części kierownicy, na którym można zobaczyć prędkość i biegi.

Kierownica Fanatec CSL Elite Racing Wheel jest również kompatybilna z PlayStation 4 i PC.

Kierownica Fanatec CSL Elite Racing Wheel jest zatem doskonałą opcją, jeśli chcesz wejść do świata wyścigów symulacyjnych na właściwej stopie i przy stosunkowo niewielkiej inwestycji, korzystając z jednego z najbardziej prestiżowych modeli na rynku.

fanatec csl elite

Zalety

 • Niesamowite płynne siłowe sprzężenie zwrotne
 • Wysoce realistyczne doznania
 • Wyświetlacze LED na kierownicy i szybkie ustawienia zapisane w 5 profilach

Wady

 • Brak pedałów w zestawie
 • Brak kompatybilności z Xbox

CSL Elite jest obecnie niedostępny, ale możesz użyć poniższego linku, aby skonfigurować swoją konfigurację na oficjalnej stronie Fanatec.

Najlepsze koła do symulacji z najwyższej półki

W tym przedziale cenowym znajdziemy tak zwane kierownice z najwyższej półki, z których większość zawiera nową technologię Direct Drive, najlepszą w świecie sim-racingu.

Thrustmaster TS-PC RACER

The Thrustmaster TS-PC RACER ma wszystko, czego potrzeba, aby stać się najlepszą kierownicą do komputerów PC, oferując idealne wrażenia z jazdy w grach F1 dzięki stylowi kierownicy.

Ten model to kierownica Proto z metalową podstawą i dwoma szerokimi, pokrytymi zamszem uchwytami zapewniającymi dodatkowy komfort podczas długich sesji grania. Posiada również 2 sekwencyjne łopatki z metalu i polerowanego szczotkowanego aluminium.

Thrustmaster TS-PC RACER wyróżnia się silnikiem bezszczotkowym klasy przemysłowej (40 W FFB) i generacją 2ᵉ, obrotem do 1080 stopni i zastosowaniem technologii H.E.A.R.T (HallEffect AccuRate Technology), która oferuje 16-bitową rozdzielczość.

Model ten jest również wyposażony w zewnętrzny zasilacz TURBO, który dostarcza maksymalną moc szczytową do koła zamachowego, a także opatentowany pokładowy system chłodzenia MCE (Motor Cooling Embedded).

Kierownica jest solidna i dobrze wykonana, oferując wysoki poziom komfortu i ergonomii, zapewniając niesamowicie realistyczne wrażenia z wyścigów.

Jeśli możesz sobie pozwolić na ten mały klejnot Sim-racingu, nie wahaj się i kup kierownicę Thrustmaster TS-PC RACER– nie zawiedziesz się.

thrustmaster ts pc racer

Zalety

 • Wydajne, elastyczne i czułe siłowe sprzężenie zwrotne
 • Wysoka jakość produkcji
 • Najwyższy komfort i ergonomia

Wady

 • Sprzedawane bez mechanizmu korbowego
 • Kompatybilny tylko z systemem Windows

Fanatec Podium Racing Wheel F1

Nie trzeba dodawać, że ostatni i najlepszy produkt na tej liście najlepszych kierownic Sim-racing jest klasą samą w sobie! Fanatec oferuje pierwszy system Direct Drive dla PlayStation 4 i robi to w wielkim stylu.

Inspirowana kołami Formuły 1 i stworzona we współpracy z Sony, kierownica Podium Racing Wheel F1 ma średnicę 27 cm i jest wykonana z metalu i włókna węglowego. Posiada dwie obrotowe aluminiowe łopatki typu F1 z włóknistym wzmocnieniem z tyłu.

Kierownica Fanatec Podium Racing Wheel F1 jest wyposażona w system siłowego sprzężenia zwrotnego Direct Drive, który jest zarówno wydajny, jak i precyzyjny. Kąt obrotu wynosi od 90° do 1080°.

Ergonomia tego modelu jest doskonała, oferując dużą liczbę ustawień w czasie rzeczywistym, którymi można również zarządzać bezpośrednio z kierownicy, takich jak 2,7-calowy ekran OLED zapewniający informacje zwrotne w grze.

Kierownica ta jest kompatybilna z komputerami PC, konsolami PlayStation 4 i PlayStation 5, a potencjalnie także z konsolami Xbox One i Xbox Series, w zależności od podstawy kierownicy Fanatec używanej do grania.

Naszym zdaniem kierownica Fanatec Podium Racing Wheel F1 to prawdziwy klejnot i najlepszy pod względem wydajności produkt na rynku.

Fanatec Podium Racing Wheel F1

Zalety

 • Kierownica z napędem bezpośrednim
 • Najlepsze dostępne siłowe sprzężenie zwrotne
 • Doskonałe wykończenie i ergonomia

Wady

 • Jego cena
 • Trudne do zrozumienia dla początkujących

W skrócie – Wnioski

Naszym zdaniem najlepszą dostępną obecnie kierownicą do wyścigów symulacyjnych jest Podium Racing Wheel F1, wyposażona w technologię Direct Drive. Tak, jest bardzo drogi, ponieważ jest to model z najwyższej półki, ale zdecydowanie warto zaoszczędzić trochę czasu, aby móc sobie na niego pozwolić. W tej samej kategorii, Thrustmaster TS-PC RACER to kolejna kierownica najwyższej jakości, która naprawdę zrobiła na nas wrażenie.

Dla tych, którzy mają nieco mniejszy budżet, koła wyścigowe średniej klasy Thrustmaster T300RS i Fanatec CSL Elite są bardzo dobrym kompromisem. Nie będziesz rozczarowany ich funkcjonalnością i niesamowitymi doznaniami, jakich dostarczają.

Jeśli jednak szukasz wydajnej i niedrogiej kierownicy, polecamy Logitech G920-G29 lub Thrustmaster T150-TMX. Dzięki tym modelom otrzymujemy dobrą wydajność w znacznie bardziej przystępnej cenie.

Mamy nadzieję, że ten artykuł i nasza recenzja okazały się przydatne, a ten przewodnik po najlepszych kierownicach do sim-racingu pomoże ci wybrać model, który najlepiej odpowiada twoim gustom i budżetowi.

gt dd pro

Zestaw Fanatec Ready2Race

Najlepsza kierownica Sim Racing w 2024

Notez cet article

Vous risquez également d’aimer…

Najlepsze pulpity Sim Racing

Najlepsze pulpity Sim Racing

Fani wyścigów symulacyjnych doskonale wiedzą, że każda konfiguracja jest mniej lub bardziej unikalna. Powód jest dość...

Najlepsze zestawy Fanatec

Najlepsze zestawy Fanatec

Sim-rajdowcy na całym świecie stanęli przed tym samym problemem: co kupić, by rozpocząć zakupy? To bardzo trudne...

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

ZESTAWY FANATEC PONIŻEJ 400 EURO
This is default text for notification bar