Zaznacz stronę

5 najlepszych zestawów VR do wyścigów symulacyjnych

Sim Racer

Pilote e-sport & Passionné de Sim Racing, j’ai décidé de partager ma passion sur ce site web.

Gry wideo istnieją już od jakiegoś czasu, a na przestrzeni lat przeszły szereg zmian i przeszły poważną ewolucję, która wydaje się, że osiągnęła swój szczyt w wirtualnej rzeczywistości. Naturalnie więc powoli trafia do wszystkich rodzajów gier, a sektor wyścigów symulacyjnych nie jest wyjątkiem.

Wirtualna rzeczywistość to fascynujący sposób na podróżowanie, wykorzystujący jedynie moc technologii. Dzięki zestawowi słuchawkowemu i systemowi śledzenia ruchu pozwala eksplorować wirtualną przestrzeń tak, jakbyś tam był, lub grać w grę tak, jakbyś tam był.

Jeśli chcesz przenieść swoje wrażenia z symulacji wyścigów na wyższy poziom, nie ma lepszego dodatku do konfiguracji niż zestaw słuchawkowy VR. Istnieje wiele możliwości wyboru, ale niektóre są znacznie lepsze od innych.

W tym artykule omówimy aspekty, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze zestawu VR, a także przedstawimy nasz wybór 5 najlepszych zestawów VR do wyścigów symulacyjnych.

 

Najlepsze zestawy słuchawkowe VR do Sim Racing w skrócie

 

Co należy wziąć pod uwagę przy wyborze zestawu słuchawkowego VR?

Kupując zestaw słuchawkowy do rzeczywistości wirtualnej, należy wziąć pod uwagę wiele rzeczy. Aby pomóc ci w tej drodze, oto lista wszystkich funkcji, które musisz wziąć pod uwagę, abyś mógł dokonać zakupu, którego nie będziesz żałować.

Zakres ruchu i stopnie swobody (DoF)

Są to dwa istotne czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie zestawu słuchawkowego VR. Zakres ruchu wynosi zazwyczaj 360°, co oznacza, że podczas gry można rozglądać się dookoła.

DoF zasadniczo odnosi się do liczby rodzajów ruchów, które można wykonać. Trzy DoF są dość standardowe, pozwalając patrzeć w górę i w dół oraz w lewo i w prawo, stojąc lub siedząc w tym samym miejscu. Jeśli poruszasz się po pokoju, ruchy te nie będą śledzone i nie wpłyną na wrażenia z gry.

Niektóre zestawy słuchawkowe VR z najwyższej półki oferują sześć DoF, umożliwiając poruszanie się w przestrzeni fizycznej i śledzenie ruchów. Jest to mniej ważne w przypadku wyścigów symulacyjnych, ponieważ zazwyczaj siedzisz w samochodzie przez cały czas. Niekoniecznie trzeba więc wydawać więcej pieniędzy na trzy dodatkowe DoF, z których nie będzie można w pełni skorzystać.

Pole widzenia (FOV)

Pole widzenia jest jedną z najważniejszych cech maski VR do symulacji wyścigów, a stopnie pola widzenia są kluczowe dla uzyskania najlepszych wrażeń z symulatora wyścigów. Szersze pole widzenia pozwala nam widzieć więcej w kokpicie, podczas gdy mniejsze pole widzenia sprawi, że będziemy bardziej poruszać głową, aby spojrzeć w lusterko wsteczne.

Co więcej, szersze pole widzenia jest bardziej naturalne, ponieważ przypomina pole widzenia naszych oczu. Dlatego zalecamy wybranie szerszego pola widzenia, aby uzyskać lepsze wrażenia z gry.

Ekran i dźwięk

Czynnik ten jest nieco trudny do oceny dla graczy, którzy nie są zbyt obeznani z technologią. Aby uprościć proces wyboru monitora, zwróć uwagę na rozdzielczość każdego ekranu (na oko) i oferowaną częstotliwość odświeżania. Jeśli chodzi o dźwięk, można znaleźć zestawy słuchawkowe VR z wbudowanymi głośnikami, a niektóre mogą również zawierać mikrofon. Wybierz konfigurację, która najbardziej Ci odpowiada.

Kompatybilność

Kompatybilność odnosi się nie tylko do platformy, ale także do gier, które chcesz uruchomić. Większość dostępnych na rynku zestawów VR działa płynnie w systemie Windows, ale jeśli chodzi o gry, zawsze należy zapoznać się z oficjalną stroną internetową marki, ponieważ nie wszystkie gry wyścigowe są kompatybilne z wirtualną rzeczywistością.

Zawsze sprawdź wcześniej, aby nie marnować pieniędzy na gogle VR, których nie będziesz w stanie w pełni wykorzystać.

Komfort i ergonomia

Wybierając zestaw słuchawkowy VR do symulacji wyścigów, potrzebujesz czegoś lekkiego i wygodnego, abyś zapomniał, że masz go na sobie, aby uzyskać bardziej wciągające wrażenia. Poszukaj w pełni regulowanych zestawów słuchawkowych do rzeczywistości wirtualnej, aby uniknąć nadwyrężenia szyi podczas prowadzenia samochodu.

Cena

Najwyższej klasy zestawy słuchawkowe VR są zdecydowanie lepsze do symulacji wyścigów, a tańsze mają tendencję do ograniczania wrażeń i poczucia zanurzenia. Cena zestawów VR do symulacji wyścigów jest jednak bardzo zróżnicowana i choć najlepsze z nich są zazwyczaj najdroższe, można znaleźć wysokiej jakości modele i marki w bardziej przystępnych cenach.

5 najlepszych zestawów VR do wyścigów symulacyjnych

Postanowiliśmy przedstawić nasz wybór 5 najlepszych zestawów VR do wyścigów symulacyjnych, uszeregowanych według preferencji.

Oculus Quest 2

oculus quest 2

Oculus to firma, która była pionierem we wprowadzaniu wirtualnej rzeczywistości na rynek konsumencki, a po przejęciu przez Facebooka nadal inwestuje w ulepszanie i rozwój. Le Zestaw słuchawkowy Oculus Quest 2 to modernizacja jej pierwszego samodzielnego modelu. L’Oculus Quest 2 można podłączyć do komputera PC za pośrednictwem Oculus Link i przesłać do zestawu słuchawkowego o wysokiej częstotliwości, aby korzystać z niego jak z innych zaawansowanych zestawów słuchawkowych.

Przenośność jest wielką zaletą tego zestawu VR, nie wspominając o jego ekranie, rozdzielczości 1832 x 1920 na oko, częstotliwości odświeżania do 120 Hz i średnim polu widzenia 100º. Dzięki temu zestaw słuchawkowy gwarantuje bardzo naturalne wrażenia z wirtualnej rzeczywistości.

Oculus Quest 2 jest lekki, waży zaledwie 600 gramów, co czyni go jednym z najwygodniejszych zestawów VR do symulacji wyścigów. Co więcej, nie potrzebuje zewnętrznych czujników, kabli ani żadnych akcesoriów, które przeszkadzają nam w ruchach. Aby zagrać w iRacing, Project Cars lub Assetto Corsa, będziemy musieli po prostu podłączyć go do komputera za pomocą kabla USB-C.

Zalety

 • Lekkość i wygoda.
 • Doskonały stosunek jakości do ceny.
 • Wysoka jakość obrazu.

Wady

 • Słaba rozdzielczość w odległych punktach.
 • Nie najlepsza wydajność na rynku

Sony – Playstation VR

sony playstation vr

Ta opcja Sony opcja Możliwości dźwięku 3D i pole widzenia 100. Z tego powodu jest to idealne urządzenie, jeśli chcesz wejść w świat wirtualnej rzeczywistości, szczególnie dla PlayStation. Zawiera również interfejs do podłączenia za pomocą kabla HDMI i USB.

Posiada dwie soczewki i czujniki głębokości 3D, dzięki czemu śledzi pozycję kasku, gdziekolwiek jesteś i niezależnie od tego, jakie ruchy wykonujesz. Wszystko, co musisz zrobić, to użyć PlayStation Camera, która podąża za światłami LED w całym kasku.

Ma widok 360° dla całkowitego zanurzenia i jest wyposażony w bardzo dokładny 3-osiowy żyroskop i 3-osiowy akcelerometr.

Jego 5,7-calowy ekran OLED pozwala cieszyć się hiperrealistycznym środowiskiem 3D. Wreszcie, co nie mniej ważne, ma zdolność odtwarzania 120 klatek na sekundę. To właśnie ta kombinacja pozwala cieszyć się wyścigowymi grami wideo z najlepszą jakością obrazu i bez opóźnień.

Zawiera wbudowany mikrofon, dzięki czemu można organizować gry online ze znajomymi, a także wyświetlać obraz z urządzenia na ekranie telewizora.

Jest uważany za bardzo dobre urządzenie, nawet jeśli nie ma wszystkich zalet zestawu słuchawkowego PC VR. Gwarantuje doskonałe wrażenia z gry i jest kompatybilny z wieloma grami.

Zalety

 • Wciągające doświadczenie VR.
 • Działa z aplikacjami i grami innymi niż VR.
 • Obsługa sterowania ruchem.
 • Bardzo łatwa instalacja.

Wady

 • Jego wysoka cena.
 • Można go używać tylko z konsolą PlayStation.
 • Waży ponad 2 kg.

HP Reverb G2

hp reverb g2

Zestaw Zestawy słuchawkowe HP VR Uważa się, że priorytetem jest oferowanie płynnego i wiernego obrazu. Le HP Reverb G2 nie jest wyjątkiem, wyposażony w dwa panele LCD o rozdzielczości 2160 × 2160, co daje łączną rozdzielczość 4320 × 2160.

Ma również rozdzielczość 2160 x 2160 na oko, z częstotliwością odświeżania 90 Hz i polem widzenia do 114º.

HP Reverb G2 ma 4 kamery wbudowane w zestaw słuchawkowy, które śledzą nasze ruchy bez potrzeby stosowania zewnętrznych czujników. Ten zestaw słuchawkowy VR jest w pełni kompatybilny ze SteamVR i Windows Mixed Reality, dzięki czemu możesz w pełni wykorzystać swoje gry symulacyjne.

HP i Valve połączyły siły, aby podnieść głośniki douszne G2 do poziomu podobnego do indeksu Valve. Rezultatem jest potężny wyświetlacz i doskonała jakość dźwięku.

Zestaw słuchawkowy można również dopasować do dowolnego rozmiaru lub kształtu głowy, a do działania wymaga jedynie kabla USB 3.0 i złącza HDMI.

Zalety

 • Rozdzielczość 4K.
 • Niezależny, bez zewnętrznych czujników lub stacji bazowych.
 • Łatwa instalacja.

Wady

 • Częstotliwość odświeżania ekranu mogłaby być lepsza.

Oculus Rift S – VR na PC

oculus rift s

Zdecydowaliśmy się dołączyć Oculus Rift S headset ze względu na jego niesamowitą precyzję.

Model ten zawiera system wykrywania, dzięki czemu można poruszać się w przestrzeni w dowolnym kierunku. Nie posiada zewnętrznych czujników, a jego konfiguracja jest jedną z najprostszych na rynku.

Konstrukcja jest całkowicie ergonomiczna dzięki konstrukcji HALO, która została zaprojektowana w celu optymalizacji doświadczenia pod względem prędkości. Aby go wyregulować, wystarczy obrócić pokrętło regulacji, co jest idealnym rozwiązaniem podczas sesji gamingowych, w których masz tendencję do wykonywania nagłych ruchów.

Oculus Rift S zawiera kontrolery Oculus Touch, dzięki czemu możesz zoptymalizować swoje wrażenia z gry. Zawiera również inne akcesoria, takie jak zintegrowane głośniki i systemy czujników.

Jego ekran nowej generacji oferuje najostrzejszy i najjaśniejszy obraz, a model ten gwarantuje również zredukowany efekt siatki podczas czytania.

Naszym zdaniem zestaw słuchawkowy Oculus Rift S to jedna z najlepszych opcji dla osób o średnim budżecie, szukających czegoś wszechstronnego, nadającego się nie tylko do wyścigów symulacyjnych, ale także do wszystkich rodzajów gier w wirtualnej rzeczywistości.

Zalety

 • Bardzo dobra jakość obrazu.
 • Bardzo wygodne.
 • Doskonały stosunek jakości do ceny.

Wady

 • Musisz zoptymalizować swój komputer pod kątem Oculus z systemem Windows 10 i mieć co najmniej 8 GB pamięci RAM.
 • Elementy sterujące wymagają baterii.

HTC VIVE Pro

htc vive pro

Na koniec przedstawiamy zestaw słuchawkowy HTC VIVE Pro VR , który jest zdecydowanie naszym ulubionym modelem i najlepszą alternatywą w naszym wyborze.

Ten futurystyczny zestaw słuchawkowy VR oferuje jakość obrazu 2880 x 1600 px, którą można cieszyć się z całkowitą wyrazistością na 3,5-calowym ekranie.

Mapole widzenia 110º , dzięki czemu można zobaczyć wszystko, co dzieje się wokół, bez konieczności odwracania głowy. Kolejną jego zaletą jest to, że zawiera słuchawki zdolne do wyświetlania dźwięku w 3D.

Posiada również zewnętrzne czujniki do śledzenia Steam VR, żyroskop G-Sensor i czujnik zbliżeniowy.

Zestaw słuchawkowy HTC VIVE Pro jest wyposażony w łatwe w użyciu pokrętło regulacji zapewniające doskonałe dopasowanie i komfort. Posiada również wentylowaną powierzchnię zapobiegającą nadmiernemu poceniu się.

Ten model jest przeznaczony dla doświadczonych graczy lub profesjonalistów. To dobra opcja, jeśli szukasz urządzenia, które posłuży Ci przez kilka lat, do grania w gry wideo lub inne aplikacje wirtualnej rzeczywistości. Nie zapominaj, że potrzebujesz co najmniej jednego komputera z systemem operacyjnym Windows 10 i 4 GB pamięci RAM.

Zalety

 • Doskonały wyświetlacz i materiał.
 • Wbudowane głośniki i mikrofon.
 • Doskonałe czujniki śledzenia ruchu.

Wady

 • Wysoka cena.
 • Na komputerach PC konieczne są nieco wyższe wymagania minimalne.

W skrócie / Wnioski

Mamy nadzieję, że w naszej ofercie znalazłeś odpowiedni dla siebie model gogli VR do wyścigów symulacyjnych.

Jak właśnie zauważyliśmy, istnieje kilka dobrych opcji z różnymi funkcjami, ale przed dokonaniem wyboru należy wziąć pod uwagę kilka kluczowych elementów .

Cena nie zawsze jest ważna, ale może być decydującym czynnikiem. Dlatego zalecamy poświęcenie czasu na przetestowanie różnych dostępnych zestawów słuchawkowych, zwłaszcza jeśli zamierzasz wydać dużo pieniędzy.

 

Notez cet article

Vous risquez également d’aimer…

Najlepsze pulpity Sim Racing

Najlepsze pulpity Sim Racing

Fani wyścigów symulacyjnych doskonale wiedzą, że każda konfiguracja jest mniej lub bardziej unikalna. Powód jest dość...

Najlepsze zestawy Fanatec

Najlepsze zestawy Fanatec

Sim-rajdowcy na całym świecie stanęli przed tym samym problemem: co kupić, by rozpocząć zakupy? To bardzo trudne...

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

ZESTAWY FANATEC PONIŻEJ 400 EURO
This is default text for notification bar