Zaznacz stronę

5 najlepszych kierownic Fanatec na PC

Sim Racer

Pilote e-sport & Passionné de Sim Racing, j’ai décidé de partager ma passion sur ce site web.

Fanatec jest obecnie jedną z najbardziej wyspecjalizowanych marek na rynku, z katalogiem zawierającym wszelkiego rodzaju akcesoria dla graczy PC Sim-Racing. Nie tylko kierownice, ale także produkty takie jak pedały, dźwignie zmiany biegów i edycje specjalne.

Zastanawiasz się nad zakupem kierownicy Fanatec PC, ale nie wiesz, którą wybrać? W takim razie trafiłeś we właściwe miejsce! W tym artykule udzielimy kilku porad, które pomogą ci wybrać kierownicę Fanatec PC, a także przedstawimy wybór najlepszych kierownic Fanatec PC.

Fanatec Clubsport BMW GT2 V2

fanatec-clubsport-bmw-gté

Kierownica Fanatec ClubSport BMW GT2 V2 to oficjalnie licencjonowana przez BMW wersja oryginalnej kierownicy znajdującej się w samochodzie wyścigowym BMW o tej samej nazwie.

Kierownica i uchwyty są pokryte oryginalną włoską Alcantarą , a do dyspozycji są dwie regulowane aluminiowe magnetyczne łopatki zmiany biegów.

Model ten jest również wyposażony w wyświetlacz LED do wyświetlania funkcji telemetrycznych (w zależności od gry) i RevLED do wyświetlania prędkości obrotowej silnika (również w zależności od gry).

Kierownica Fanatec ClubSport BMW GT2 V2 jest zatem kompatybilna z PC, ale działa również z PlayStation 4 i PlayStation 5.

Posiada system QuickRelease i jest kompatybilny ze wszystkimi akcesoriami w ekosystemie Fanatec.

Czucie, komfort i stabilność sprawiają, że za kierownicą Fanatec ClubSport BMW GT2 V2 poczujesz się jak prawdziwy kierowca wyścigowy.

Korzyści

 • Wysokiej jakości materiały
 • Oferuje bardzo nowoczesne i przydatne funkcje

Wady

 • Nie jest kompatybilny z Xbox One lub Xbox Series X.

Fanatec ClubSport Formula V2.5

fanatec clubsport formula v 2 5

Kierownica ClubSport Formula V2. 5 ma średnicę 27 cm i jest pokryta 5 mm płytką z włókna węglowego. Posiada dwie regulowane magnetyczne metalowe łopatki do zmiany biegów.

Posiada również dwa silniki wibracyjne wbudowane w uchwyty, którymi można sterować za pomocą menu ustawień kierownicy (SHO) lub w grze za pośrednictwem Fanatec SDK, a także wyświetlacz OLED, licznik obrotów z 9 centralnymi diodami LED do telemetrii i dwoma paskami LED.

Kierownica Fanatec Formula V2. 5 wyposażona jest w system QuickRelease i jest oczywiście kompatybilna z PC, ale także z PlayStation 5 i PlayStation 4. Fanatec oferuje niemal identyczną wersję, Formula V2.5X, kompatybilną z konsolą Xbox.

Ten model kierownicy z serii ClubSport firmy Fanatec oferuje wiele możliwości personalizacji i jest wykonany z wysokiej jakości materiałów, które mogą wytrzymać całe życie symulacji wyścigów. Nawet jeśli jest to trochę za dużo dla początkujących graczy, stwierdziliśmy, że Fanatec Formula V2. 5 to naprawdę doskonała kierownica, która oferuje niesamowite wrażenia z gry.

A jeśli jesteś prawdziwym fanem F1, kierownica Fanatec ClubSport Formula V2. 5 jest właśnie dla Ciebie, więc nie wahaj się dłużej!

Korzyści

 • Jego kąt obrotu jest nieograniczony.
 • Ekran OLED.

Wady

 • Dla początkujących może to być nieco trudne do opanowania.

Kierownica Fanatec Podium R300

r300 v2 fanatec

Kierownica Fanatec Podium R300 pokryta jest wysokiej jakości skórą ze złotymi przeszyciami. Zbudowana z prawdziwego włókna węglowego kierownica jest solidna i niezawodna dla graczy symulatorów wyścigowych.

Anodowane śruby są również szczotkowane złotem, co zapewnia elegancki, wysokiej klasy wygląd.

Średnica tej kierownicy wyścigowej wynosi 30 cm, co czyni ją idealną dla wielu graczy. Konstrukcja ramy otacza komponenty elektryczne, aby je chronić i uczynić je tak lekkimi, jak to tylko możliwe. Centralny rdzeń jest wykonany z jednego kawałkaanodyzowanego aluminium, co zwiększa jego trwałość.

Moduł łopatkowy zapewnia szybką zmianę biegów, która bezproblemowo obsługuje zarówno małe, jak i duże koła zamachowe. Grupy przycisków można wyrównać i dostosować w Podium Hub do własnych preferencji.

Jego pełna funkcjonalność jest gwarantowana na komputerach PC, co nie ma miejsca w przypadku konsol PlayStation lub Xbox, gdzie do korzystania z niego potrzebna jest podstawa kierownicy kompatybilna z daną platformą.

Kierownica Fanatec Podium R300 jest wszechstronna i bardzo dobrze współpracuje z wieloma rodzajami pojazdów i gier wyścigowych. Ta kierownica jest idealna dla symulatorów wyścigów, którzy grają na PC i lubią być zarówno konkurencyjni, jak i stylowi.

Korzyści

 • Wszechstronna kierownica.
 • Wysokiej jakości materiały i piękne wykończenia.
 • Łopatki zapewniają cztery różne tryby.

Wady

 • Nie jest kompatybilna z konsolami Xbox.

Kierownica Fanatec ClubSport GT Forza Motorsport V2

fanatec forza

Fanatec ClubSport GT Forza Motorsport V2 to oficjalna kierownica wyścigowa Forza Motorsport, wykonana z autentycznych, luksusowych materiałów, które nadają jej wygląd prawdziwego samochodu wyścigowego.

Model ten wykonany jest głównie zanodyzowanego aluminium i pokryty gładką skórą naturalną z białymi przeszyciami.

Kierownica ma średnicę 33 cm, tak jak w prawdziwym samochodzie wyścigowym, i jest wyposażona w łopatki zmiany biegów oraz konfigurowalne przyciski. Teoretycznie można umieścić dowolną liczbę przycisków w dowolnym miejscu.

Kierownica Fanatec ClubSport GT Forza Motorsport V2 jest wyposażona w technologię DUAL HALL, z jednym czujnikiem zamontowanym na silniku i drugim na osi. System ten, w połączeniu z ultra mocnym bezszczotkowym serwomotorem, oferuje jedno z najlepszych sprzężeń zwrotnych siły na rynku, łącząc moc, płynność i gładkość.

Kąt obrotu kierownicy wynosi 900° i można go regulować za pomocą menu ustawień w dołączonym oprogramowaniu Fanatec ClubSport.

Fanatec ClubSport GT Forza Motorsport V2 posiada wyświetlacz LED z 2 możliwymi pozycjami, a także system QuickRelease , który pozwala na zmianę kierownicy w zaledwie kilka sekund.

Ten wysokiej jakości produkt został opracowany tak, aby był w pełni kompatybilny z konsolą Xbox One, ale działa wyjątkowo dobrze z komputerem PC, dlatego uwzględniliśmy go w naszym wyborze.

Kierownica Fanatec ClubSport GT Forza Motorsport V2, poza gwarancją niesamowitej jakości wykonania przy użyciu wysokiej jakości materiałów, to model oferujący naprawdę fantastyczną ergonomię i doznania podczas gry!

 

Korzyści

 • Niezwykle wydajne i płynne siłowe sprzężenie zwrotne.
 • Najwyższej klasy materiały i pierwszorzędna jakość wykonania
 • Niezwykle realistyczne wyczucie kierownicy.

Wady

 • Wysoka cena.
 • Trudna konfiguracja dla początkujących.

Fanatec Podium Racing Wheel F1

Fanatec Podium Racing Wheel F1

Kierownica Podium Racing Wheel F1 firmy Fanatec to model, którego zalet nigdy dość chwalić, a który jest dobrze znany i ceniony w społeczności Sim-racing.

Kierownica Podium Racing Wheel F1 ma średnicę 27 cm i jest wykonana z metalu i włókna węglowego. Posiada dwie obrotowe aluminiowe łopatki typu F1 z włóknistym wzmocnieniem z tyłu.

Kierownica Fanatec Podium Racing Wheel F1 jest wyposażona w system siłowego sprzężenia zwrotnego Direct Drive , który jest zarówno wydajny, jak i precyzyjny. Kąt obrotu wynosi od 90° do 1080°.

Kierownica Fanatec Podium Racing Wheel F1 posiada 11 przycisków z ultra niezawodnymi przełącznikami, dwa przełączniki dwustabilne, dwa 12-pozycyjne przełączniki wielopozycyjne z funkcją enkodera obrotowego oraz joystick analogowy do rozglądania się w kokpicie lub mapowania za pomocą dowolnej innej osi.

Ergonomia tego modelu jest doskonała, oferując dużą liczbę ustawień w czasie rzeczywistym, którymi można również zarządzać bezpośrednio z kierownicy, takich jak 2,7-calowy ekran OLED zapewniający informacje zwrotne w grze.

Kierownica ta jest kompatybilna z komputerami PC, ale także z konsolami PlayStation 4 i PlayStation 5 (dzięki współpracy Fanatec z Sony), a potencjalnie także z konsolami Xbox One i Xbox Series, w zależności od podstawy kierownicy Fanatec używanej do grania.

Fanatec Podium Racing Wheel F1 to nasz ulubiony model kierownicy. Jest niesamowity i naszym zdaniem najlepszy pod względem wydajności na rynku.

Korzyści

 • Kierownica z napędem bezpośrednim.
 • Najlepsze dostępne siłowe sprzężenie zwrotne.
 • Doskonałe wykończenie i ergonomia.

Wady

 • Jego wysoka cena.
 • Trudne do zrozumienia dla początkujących.

FAQ: Najczęściej zadawane pytania dotyczące kierownic PC Fanatec

Jak wybrać kierownicę Fanatec PC?

Marka Fanatec opracowała wiele kierownic i nie jest łatwo określić, który model będzie najbardziej odpowiedni lub czy będzie kompatybilny z komputerem.

Jeśli chcesz uniknąć kłopotów i mieć naprawdę realistyczne wrażenia z gry, zalecamy, abyś pamiętał o następujących aspektach przy wyborze kierownicy Fanatec PC.

Powrót siły

Jest to jeden z najważniejszych aspektów kierownicy PC, ale nie wszystkie modele są w nią wyposażone. Dzięki siłowemu sprzężeniu zwrotnemu poczujesz każdy wybój na drodze, zauważysz, kiedy samochód traci przyczepność na zakrętach i przeanalizujesz każdą sekcję toru, aby zoptymalizować swoją konkurencyjną jazdę. Siłowe sprzężenie zwrotne to element, który zapewnia najbardziej realistyczne i wciągające wrażenia z gry.

Rozmiar kierownicy

Istnieje duża różnica między rozmiarem najtańszych lotek na rynku i tych ze średniej półki. Najbardziej podstawowe lotki są zazwyczaj mniejsze, co w dłuższej perspektywie wpłynie zarówno na grę, jak i komfort postawy.

Jeśli dysponujesz odpowiednim budżetem, zalecamy wybór kierownicy o wymiarach zbliżonych do prawdziwej kierownicy. Jeśli chcesz w pełni cieszyć się ulubionymi grami, upewnij się, że średnica kierownicy wynosi co najmniej 27 cm.

Kąt obrotu

Czy lubisz wpadać w poślizg na zakrętach i wychodzić z nich z pełnym wykorzystaniem przyspieszenia silnika? Kąt obrotu kierownicy może pomóc zaoszczędzić kilka dziesiątych na każdym okrążeniu. Koła zamachowe PC mogą mieć kąty obrotu od 180 do 1080 stopni. Aby uzyskać najbardziej realistyczne wrażenia, zalecamy kierownicę o kącie obrotu 900 stopni lub większym, co pozwoli ci wykonać więcej niż dwa obroty kierownicą i przecisnąć się przez najbardziej niedostępne luki, aby wyprzedzić rywali.

Materiały

Adrenalina generowana podczas wyścigu może powodować wstrząsy lub uszkodzenia kierownicy w grach wymagających bardziej agresywnej jazdy.

Jest to główny powód, dla którego warto wybrać kierownicę PC wykonaną z wytrzymałych materiałów, takich jak aluminium lub stal nierdzewna.

Aby zapewnić większy komfort, ergonomię i realizm, idealnym wyborem jest kierownica obszyta skórą. W miarę możliwości należy unikać plastikowych komponentów, choć prawdą jest, że rośnie liczba wysokiej jakości plastikowych kierownic PC, które są bardzo mocne i trwałe.

Kompatybilność

Ważne jest, aby sprawdzić kompatybilność kierownicy z komputerem, ale także z grami, których zamierzasz używać. Sprawdź specyfikację techniczną urządzenia, aby upewnić się, że jest ono kompatybilne z używanymi grami wideo lub czy można je podłączyć do konsoli PlayStation lub Xbox, a także do komputera.

Cena

Ważne jest, aby ustalić maksymalny budżet na kierownicę, aby wiedzieć, jaki zakres modeli wybrać. W zależności od potrzeb i funkcji, których szukasz, niekoniecznie musisz kupować najdroższy model kierownicy.

W skrócie – Wnioski

Aby wybrać kierownicę Fanatec PC odpowiednią dla siebie, należy pamiętać o pewnych kryteriach, które omówiliśmy w tym artykule. Wiemy, że gama kierownic Fanatec jest bardzo szeroka i nie zawsze łatwo jest się w niej odnaleźć.

Dlatego mamy nadzieję, że dzięki poradom, które przedstawiliśmy w tym artykule, podjęcie decyzji będzie teraz znacznie prostsze. Jesteśmy pewni, że niezależnie od budżetu i poziomu gry, w naszej ofercie najlepszych lotek Fanatec PC znajdziesz model, który będzie pasował do Ciebie jak ulał!

gt dd pro

Fanatec Forza Motorsport V2

Najlepszy zestaw Fanatec dla PC w 2024

Notez cet article

Vous risquez également d’aimer…

Najlepsze pulpity Sim Racing

Najlepsze pulpity Sim Racing

Fani wyścigów symulacyjnych doskonale wiedzą, że każda konfiguracja jest mniej lub bardziej unikalna. Powód jest dość...

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

ZESTAWY FANATEC PONIŻEJ 400 EURO
This is default text for notification bar