Zaznacz stronę

6 najlepszych kierownic dla PlayStation 4

Sim Racer

Pilote e-sport & Passionné de Sim Racing, j’ai décidé de partager ma passion sur ce site web.

Jeśli lubisz symulacje i wyścigowe gry wideo, pasjonujesz się samochodami i chcesz kupić dobrą kierownicę obsługiwaną pedałem, zapewniającą najlepsze wyczucie, reakcję i realizm, to trafiłeś we właściwe miejsce.

Na rynku dostępnych jest wiele kierownic symulacyjnych kompatybilnych z PlayStation 4, wszystkich marek i modeli, z szerokim zakresem funkcji. Ale który model wybrać? Jaka jest najlepsza kierownica do PlayStation 4 dostępna obecnie na rynku? Nie zawsze łatwo jest odpowiedzieć na wszystkie te pytania.

Właśnie dlatego postanowiliśmy dziś przedstawić kompleksowy przewodnik po najlepszych kierownicach do PlayStation 4. W tym artykule dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć, aby kupić najlepszą kierownicę dla siebie. Wyjaśnimy, jak zdefiniować Kierownica PlayStation 4 odpowiednia dla Ciebiejakie są cechy na których należy się skupić przy zakupie najlepszej możliwej kierownicy, a my oczywiście przedstawimy Państwu niewielki wybór z nich. Najlepsze kierownice PlayStation 4 do wyścigów symulacyjnych obecnie na rynku.

Najlepsze kierownice PS4 w skrócie

Jak zdecydować, która kierownica PlayStation 4 jest dla ciebie odpowiednia?

Aby zdecydować, która kierownica kompatybilna z PlayStation 4 jest dla Ciebie odpowiednia, musisz wziąć pod uwagę kilka rzeczy, a my opowiemy Ci o nich tutaj.

Jakim typem symulatora jesteś?

Jest to prawdopodobnie najważniejszy czynnik warunkujący, ponieważ jest to główny punkt wyjścia. Jeśli aspirujesz do rywalizacji z innymi simracerami w elitarnym lub profesjonalnym stylu, powinieneś zaopatrzyć się w kierownicę z najwyższej półki. Jeśli chcesz poprawić ograniczenia gamepada na PlayStation 4, wystarczy kierownica średniej klasy. Niekoniecznie polecamy model z najniższej półki, bo za kilka miesięcy w praktyce może okazać się niewystarczający.

Twój budżet

Dostępne są modele odpowiadające wszystkim gustom i kolorom. Stałą cechą jest jednak to, że im więcej funkcji chcesz mieć, tym więcej musisz wydać. Należy o tym zawsze pamiętać. Warto trochę zaoszczędzić przed zakupem kierownicy, zamiast kupować taką, która nas nie zadowoli.

Platformy, na których zazwyczaj grasz

Niektóre modele można również podłączyć do konsoli Xbox lub PC. Jeśli jesteś również przyzwyczajony do grania na tego typu platformach, radzimy zdecydować się na model kierownicy, który jest kompatybilny ze wszystkimi platformami, które masz w domu.

Preferowany styl zakupów

Styl biegania, który przyciąga uwagę, jest również czynnikiem decydującym. Jeśli lubisz symulatory F1, to konstrukcja i układ przycisków pozwolą ci dać z siebie wszystko w tych wyścigach. To samo dotyczy GT, NASCAR, rajdów, rallycrossu i innych gier. Najlepiej byłoby wybrać kierownicę, która odpowiada naszym gustom.

Czego należy szukać w dobrej kierownicy do gier Sim-racing na PlayStation 4?

Oprócz wymienionych przez nas kryteriów wyboru kierownicy do Sim-racing, ważne jest również, aby wiedzieć, co sprawia, że kierownica jest dobra lub zła. Oto ważne czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o zakupie kierownicy.

Jego kąt obrotu

W każdej symulacyjnej grze wyścigowej istnieje magiczny stopień obrotu, który określa stopień obrotu kierownicy. Obrót o mniej niż 900 stopni oznacza, że musisz obrócić fizyczną kierownicę o więcej niż wymaga tego symulacja kierownicy w grze. Przypomina to bardziej grę zręcznościową niż wciągającą jazdę samochodem.

Mocny powrót

Mówiąc prościej, jest to czynnik, który odtwarza jazdę samochodem w prawdziwym życiu. Kierownica z niewielkim lub żadnym siłowym sprzężeniem zwrotnym nie będzie satysfakcjonująca w prowadzeniu i automatycznie znajdzie się w niekorzystnej sytuacji. Naszym zdaniem siłowe sprzężenie zwrotne jest niezbędne do całkowitego zanurzenia się w grze!

Materiały produkcyjne

Zależy to głównie od osobistych preferencji i doświadczenia. Jeśli jeździłeś wieloma samochodami ze skórzanymi kierownicami, prawdopodobnie poczujesz się bardziej komfortowo z kierownicą obszytą skórą. Jednak kierownica pokryta tkaniną może zapewnić lepszą przyczepność i pozwolić na dłuższą grę bez potencjalnie spoconych dłoni. Można to również poprawić, zakładając rękawiczki do biegania.

Projekt

Ponownie, zależy to w dużej mierze od osobistych preferencji. Chociaż uważamy, że większość kierownic wygląda elegancko i wyrafinowanie, jeśli chcesz, aby na środku kierownicy pojawiła się konkretna plakietka lub logo, może to czasami zwiększyć cenę danego modelu kierownicy. Ogólnie rzecz biorąc, istnieją dwa rodzaje kół, niektóre o wyglądzie wyścigowym, a inne znacznie bliższe standardowym kołom spotykanym w samochodach. Do Ciebie należy decyzja, co lubisz najbardziej!

Cena

Chociaż cena nie powinna być siłą napędową zakupu, oczywiste jest, że im wyższa cena kierownicy, tym większe prawdopodobieństwo, że będzie ona wysokiej jakości. Nie musi to jednak dotyczyć wszystkich modeli! Dlatego zalecamy porównanie modeli w tej samej cenie, aby sprawdzić, który z nich oferuje najwięcej funkcji.

Nie jest to w żadnym wypadku ostateczna lista rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie kół wyścigowych, ale obejmuje ona wszystkie główne czynniki, o których należy pamiętać podczas dokonywania zakupu.

Najlepsze podstawowe kierownice do PlayStation 4

Tutaj wybraliśmy dwie najlepsze podstawowe kierownice Sim-racing, które są kompatybilne z PlayStation 4.

Logitech G29

logitech g29

Kierownica Logitech Driving Force G29 to bez wątpienia doskonały model i bardzo popularny wśród początkujących graczy.

Wykonany jest z anodyzowanego aluminium i wyposażony w łopatki do zmiany biegów oraz pedały , które są zarówno wytrzymałe, jak i wygodne, zapewniając pełniejsze wrażenia z symulacji. Wykorzystuje również prosty system przekładni, który nie zawiera żadnych pasów, co upraszcza jego użytkowanie.

Klawiatura Logitech G29 jest wyposażona w dwusilnikowy siłowy układ sprzężenia zwrotnego i przekładnię śrubową, co zapewnia płynne, ciche sterowanie i najbardziej realistyczne wrażenia z jazdy. Pozwala to wyczuć opony na każdym zakręcie i symuluje efekty wibracji w bardzo realistyczny sposób, dzięki czemu można precyzyjnie reagować.

Posiada również 900-stopniowy kąt obrotu i 14-przyciskowy panel, optymalizując swoje funkcje specjalnie dla PlayStation.

Kierownica Logitech G29 jest sprzedawana z jednym z niezależnych pedałów. Posiada niezależny mechanizm korbowy z 3 pedałami: przyspieszenia, sprzęgła i hamulca ze stalowymi łożyskami i automatyczną kalibracją. Pedał hamulca jest nieliniowy, co zapewnia większy realizm podczas gry. Mechanizm korbowy jest również wyposażony w matę antypoślizgową.

Kierownica Logitech G29 nadal jest modelem, który naszym zdaniem oferuje najlepszy stosunek jakości do ceny, z funkcjami gwarantującymi bardzo realistyczne wrażenia z jazdy.

 • Wymiary (dł. x szer. x wys.): 45 x 32,3 x 33,3 cm
 • Waga kierownicy: 2,2 kg / Waga pedałów: 3 kg

Zalety

 • Dobry stosunek jakości do ceny
 • Udany projekt i ergonomia
 • Bardzo dobre pedały w zestawie

Wady

 • Nieco głośny mechanizm
 • Nieco nagły powrót do siły

Thrustmaster T150

thrustmaster-t150

Thrustmaster T150 to prawdopodobnie najlepsza kierownica klasy podstawowej, jaką można obecnie znaleźć na rynku.

Jest to model idealny dla początkujących, ale także bardzo dobrze nadaje się dla bardziej regularnych graczy.

Kierownica Thrustmaster T150 ma średnicę 28 cm, zakres obrotu od 270° do 900° i jest wyposażona w duże, wykonane w całości z metalu łopatki sekwencyjne. Kierownica jest czarno-niebieska z logo Playstation pośrodku.

Model ten jest wyposażony w bezszczotkowy silnik z szerokim zakresem ustawień mocy. Posiada również unikalny system kół pasowych , który odprowadza dźwięk silnika, zapewniając jednocześnie płynne odczucia. Co więcej, kierownica Thrustmaster T150 jest wyposażona w technologię TouchSense Immersion.

Posiada również szeroki, dwupedałowy zestaw pedałów, z regulacją kąta każdego pedału w trzech różnych kątach.

Thrustmaster T150 przekonuje na PlayStation 4, PlayStation 3, a także na PC i obiecuje dostarczyć niesamowitych wrażeń podczas wyścigów i długich sesji gamingowych.

 • Wymiary (dł. x szer. x wys.): 33,5 x 33 x 30,5 cm
 • Waga kierownicy: 2,2 kg – Waga pedałów: 1,5 kg

Zalety

 • Jego cena
 • Jego potężny powrót
 • Kierownica jest bardzo realistyczna

Wady

 • Koło nie jest zdejmowalne
 • Silnik jest trochę głośny

Najlepsze kierownice PlayStation 4 średniej klasy

W tej kategorii wybraliśmy dwie nasze ulubione kierownice średniej klasy, kompatybilne z PlayStation 4.

Logitech G923

logitech g923

Logitech G923 Trueforce to najnowsza kierownica firmy Logitech, z większą kompatybilnością niż poprzednie modele i nowym systemem sprzężenia zwrotnego oferującym większą wierność i realizm symulacji.

Kierownica Logitech G923 ma średnicę 28 cm i jest wykonana z polerowanego metalu pokrytego skórą. Z tyłu kierownicy znajdują się dwie obrotowe stalowe łopatki do zmiany biegów.

Kąt obrotu Logitech G923 wynosi 900°, co odpowiada dwóm i pół obrotom, zapewniając większą kontrolę nad pojazdem.

Ta kierownica jest wyposażona w Trueforce, system siłowego sprzężenia zwrotnego nowej generacji. Ten nowy system wymuszonego sprzężenia zwrotnego poprawia szybkość sprzężenia zwrotnego i łączy się bezpośrednio z silnikami fizyki i symulacji gry, aby poprawić wierność i zwiększyć poziom realizmu symulacji w porównaniu z poprzednimi generacjami.

Posiada sterowanie silnikiem w pętli zamkniętej, które dzięki nowemu oprogramowaniu sprzętowemu sprawia, że moment obrotowy silnika jest bardziej precyzyjny. W ten sposób silnik precyzyjniej dostosowuje napięcie do fizyki emitowanej przez grę wideo, gwarantując milimetrową precyzję.

Kierownica Logitech G923 jest wyposażona w 3-pedałowy system pedałów, który obejmuje przepustnicę, sprzęgło i hamulec z progresywnym systemem sprężyn, co zapewnia bardziej realistyczne wrażenia z wyścigów. Wysokość i rozstaw metalowych płyt można regulować.

Model ten posiada również podwójne sprzęgło programowane bezpośrednio z kierownicy dzięki funkcji Launch Control, dostępnej w kompatybilnych grach.

Kierownica ta posiada również zintegrowany wskaźnik LED. Jest on dostępny bezpośrednio z naszego punktu obserwacyjnego, dzięki czemu możemy szybko sprawdzić, kiedy osiągnęliśmy właściwy punkt obrotów i efektywniej korzystać ze zmiany biegów.

Kierownica Logitech G923 ma ergonomiczną konstrukcję z łatwo dostępnymi elementami sterującymi. Bez względu na to, na jakiej platformie do gier go używasz, masz wszystkie potrzebne elementy sterujące, łatwo dostępne na kierownicy, która jest mała jak jej poprzednicy, ale świetnie leży w dłoni. Zawiera obrotowy selektor do precyzyjnego dostrajania wszystkich ustawień i regulacji.

 • Wymiary (dł. x szer. x wys.): 30 x 30 x 30 cm
 • Waga kierownicy: 2,2 kg – Waga pedałów: 3 kg

Zalety

 • Wyposażony w zaawansowaną technologię.
 • Wykonane z materiałów najwyższej jakości.
 • Wyposażony w 3-pedałowy mechanizm korbowy z ulepszonym układem hamulcowym.

Wady

 • TrueForce nie jest kompatybilny ze wszystkimi grami.
 • Brak dźwigni zmiany biegów w zestawie.

Kierownica wyścigowa Fanatec CSL Elite

fanatec csl elite

Ci, którzy znają się na Sim-Racingu, wiedzą już, że Fanatec to jedna z najlepszych marek na rynku. Kierownica CSL Elite Racing Wheel jest częścią serii o najniższej cenie.

Jego konstrukcja jest nienaganna i bardzo realistyczna, mierzy 30 cm średnicy. Jego tapicerka jest skórzana, a tylna część wykonana jest zaluminium. Łopatki zmiany biegów zapewniają potężny, realistyczny dźwięk dzięki technologii Snapdome firmy Fanatec.

Kierownica ta wykorzystuje technologię Clubsport, zapewniając niesamowite wrażenie sprzężenia zwrotnego dzięki wyjątkowo mocnemu bezszczotkowemu serwomotorowi , który dostarcza do 6 Nm momentu obrotowego do osi kierownicy. Technologia ta zapewnia bardziej realistyczne wrażenia z powrotu przy skręcie o 1080º. Jest również wyposażony w czujnik DirectSensor na osi kierownicy, aby zapobiec wpływowi napędu pasowego na pomiar kąta skrętu.

Kierownica Fanatec CSL Elite Racing Wheel posiada również wyświetlacz LED w górnej części kierownicy, na którym można zobaczyć prędkość i biegi.

Kierownica ta jest oczywiście kompatybilna z PlayStation 4, ale także z PC.

Kierownica Fanatec CSL Elite Racing Wheel jest zatem doskonałą opcją, jeśli chcesz wejść do świata wyścigów symulacyjnych na właściwej stopie i przy stosunkowo niewielkiej inwestycji, korzystając z jednego z najbardziej prestiżowych modeli na rynku.

 • Wymiary (dł. x szer. x wys.): 36 cm x 36 cm x 36 cm
 • Waga: 6,56 kg

Zalety

 • Niesamowite płynne siłowe sprzężenie zwrotne
 • Wysoce realistyczne doznania
 • Wyświetlacze LED na kierownicy i szybkie ustawienia zapisane w 5 profilach

Wady

 • Pedały nie wchodzą w skład zestawu
 • Brak kompatybilności z Xbox

CSL Elite jest obecnie niedostępny, ale możesz użyć powyższego linku, aby skonfigurować swoją konfigurację na oficjalnej stronie Fanatec.

Najlepsze kierownice PlayStation 4 z najwyższej półki

W najwyższej kategorii prezentujemy dwie kierownice kompatybilne z PlayStation 4, które naszym zdaniem są obecnie najlepsze na rynku.

Thrustmaster T300RS GT

thrustmaster-t300rs-gt-avis

Kierownica Thrustmaster T300 RS GT to model dystrybuowany specjalnie z myślą o kierowcach symulatorów GT, choć można ją również dostosować do innych stylów wyścigów. Znajduje się na nim łącznie 13 przycisków, uzupełnionych o manualną dźwignię zmiany biegów i D-pad po lewej stronie kierownicy.

Thrustmaster T300RS GT ma 28 cm średnicy i wzmocnioną, teksturowaną powłokę gumową na całej powierzchni. Pośrodku kierownicy znajduje się oficjalne logo GT. Łopatki zmiany biegów mają 13 cm wysokości, co zapewnia bardziej intuicyjny dostęp.

3-pedałowy mechanizm korbowy T3PAGT jest dołączony do tej kierownicy, ale jest również kompatybilny z modelem pedałów T-LCM. Pedalboard, który towarzyszy tej edycji, wyróżnia się na tle innych pod względem wzornictwa i ma kilka poziomów konfiguracji. Pedał hamulca ma progresywny opór dla zwiększenia realizmu i zawiera stożkowy gumowy hamulec.

Kierownica Thrustmaster T300RS GT jest wyposażona w system Tact Switch , który można aktywować nawet 10 milionów razy.

Model ten jest wyposażony w opatentowaną technologię HallEffect AccuRate Technology (H.E.A.R.T) z bezdotykowym czujnikiem magnetycznym i systemem QuickRelease do szybkiej i łatwej wymiany kierownicy.

Thrustmaster T300RS GT to jedna z najlepszych kierownic do symulatorów wyścigowych na rynku.

 • Wymiary (dł. x szer. x wys.): 35 x 32 x 45 cm
 • Waga kierownicy: 4,5 kg – Waga pedałów: 4 kg

Zalety

 • Reaktywne, potężne siłowe sprzężenie zwrotne.
 • Wysoka jakość projektowania i produkcji.
 • Dołączone pedały są najwyższej jakości.

Wady

 • Brak dźwigni zmiany biegów w zestawie.
 • Problemem może być odległość między kierownicą a łopatkami zmiany biegów.

Fanatec GT DD PRO

gt dd pro

Zaprojektowana z Gran Turismo Sport i we współpracy z Polyphony Digital, Fanatec Gran Turismo DD Pro jest pierwsząoficjalnie licencjonowaną kierownicą Direct Drivedla PlayStation 5.

Jedną z pierwszych rzeczy, które należy wiedzieć o Fanatec Gran Turismo DD Pro jest fakt, że jest on domyślnie sprzedawany pod adresem jako pakiet. Otrzymujesz GT DD Pro base samakierownica Gran Turismo, kierownica Zestaw pedałów CSL bez sprzęgła i wsparcia pulpitu DD. Tak więc, w przeciwieństwie do CSL DD lub innych baz Fanatec, nie musisz szukać kompatybilnych produktów. Otrzymujesz wszystko za jednym zamachem od samego początku.

Zestaw Fanatec Gran Turismo DD jest dostępny na stronie w 3wersjach: podstawowa wersja pro (5 Nm), wersja pro (8 Nm) i wersja premium.

Kierownica 28 cm średnicy, jest pokryty skóra syntetyczna i jest bardzo łatwy w obsłudze. Posiada wszystkie przyciski na konsoli PlayStation a nawet więcej, ponieważ zawiera pięć ciekawych przełączników (4+1),pasek LED dla rewolucji i małego Ekran OLED dla biegów lub innych informacji.

Kierownica Fanatec GT DD Pro jest również wyposażona w dwie plastikowe łopatki z czujnikami magnetycznymi, menu Standard Tuning , które pozwala początkującym szybko rozpocząć jazdę bez martwienia się o ustawienia, oraz system QuickRelease.

Zestaw zawiera również2-pedałowy mechanizm korbowy CSL, wykonany w całości zmetalu i oferujący dużą wytrzymałość.

Dla fanów GT, ale nie tylko, Fanatec GT DD Pro to niezwykła kierownica o praktycznie bezkonkurencyjnym stosunku jakości do ceny.

Zalety

 • Niesamowite doznania dzięki napędowi Direct Drive.
 • Materiały bardzo dobrej jakości.
 • W pełni konfigurowalny.

Wady

 • Cena dodatkowych opcji pozostaje wysoka.

Dlaczego wybraliśmy te modele?

Być może zastanawiasz się, dlaczego wybraliśmy tylko trzech spośród setek producentów dostępnych obecnie na rynku. Fanatec, Logitech i Thrustmaster to dzisiejsze wzorce branżowe, z modelami, które zawierają projekty i postępy technologiczne, które są następnie kopiowane przez konkurencję.

Mówimy więc o markach, które są gwarancją jakości, mają oficjalne licencje i gamę produktów, które są zróżnicowane i kompatybilne ze sobą. Pominęliśmy więc inne modele, takie jak kierownica Hori PS4.

Więcej modeli tych marek można znaleźć w naszych artykułach na temat kierownic Fanatec, kierownic Logitech i kierownic Thrustmaster.

W skrócie / Wnioski

Mamy nadzieję, że dzięki tym sześciu wspaniałym kierownicom oferującym niesamowite wrażenia z jazdy na PlayStation 4, podjęcie decyzji będzie teraz znacznie łatwiejsze. Teraz już wiesz, jakie kryteria należy wziąć pod uwagę przed zainwestowaniem w kierownicę do PlayStation 4, więc nie wahaj się dłużej!

Przypominamy również, że kierownice PlayStation 4 mogą być używane do grania w dowolną grę wyścigową, niezależnie od tego, czy jest to klasyczna gra torowa, taka jak Gran Turismo, bardziej miejska gra, taka jak Need For Speed, gra rajdowa lub gra Formuły 1, taka jak słynna F1 2022. Można oczywiście

Niezależnie od tego, czy wybrałeś kierownicę Sim-racing na podstawie jej wyglądu, wiedzy lub doświadczenia z marką, czy po prostu zakresu oferowanych funkcji, cieszymy się, że nasze porady były dla Ciebie przydatne.
Naszym zdaniem najlepszą kierownicą do wyścigów symulacyjnych dostępną obecnie na rynku jest Podium Racing Wheel F1Ale jeśli nie możesz sobie na to pozwolić, jesteśmy pewni, że kierownice takie jak Kierownica wyścigowa Fanatec CSL Elite lub Thrustmaster T150 sprawi, że będziesz szczęśliwy przez wiele godzin.

gt dd pro

Fanatec GT DD Pro

Najlepsza kierownica do PS4 w 2024

Notez cet article

Vous risquez également d’aimer…

Najlepsze pulpity Sim Racing

Najlepsze pulpity Sim Racing

Fani wyścigów symulacyjnych doskonale wiedzą, że każda konfiguracja jest mniej lub bardziej unikalna. Powód jest dość...

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

ZESTAWY FANATEC PONIŻEJ 400 EURO
This is default text for notification bar