Zaznacz stronę

Najlepsze kierownice do konsoli Xbox One

Sim Racer

Pilote e-sport & Passionné de Sim Racing, j’ai décidé de partager ma passion sur ce site web.

Wielu fanów wyścigów symulacyjnych ubolewa nad faktem, że kierownice Xbox One są tak rzadkie na rynku. Trzeba przyznać, że modele kompatybilne z platformami zielonego giganta Microsoftu na ogół rzucają się w oczy swoją nieobecnością. A jednak, jeśli chodzi o gry, gracze są bardziej niż rozpieszczani wyborem na tej platformie, która oferuje najlepsze tytuły w danym momencie.

Niezależnie od tego, czy jesteś fanem Forza, czy wolisz Project Cars 2 lub F1 2022, Xbox jest idealnym medium do wyścigów konsolowych.

Jak więc wybrać najlepszą kierownicę do konsoli Xbox One? W tym artykule powiemy ci wszystko, co musisz wiedzieć, aby odpowiedzieć na to pytanie. Pomożemy Ci zdecydować , który model jest dla Ciebie odpowiedni, a następnie wyjaśnimy kluczowe kryteria wyboru odpowiedniej kierownicy. Oczywiście przedstawimy też wybór najlepszych kierownic do konsoli Xbox One, jakie można obecnie znaleźć na rynku.

 

Najlepsze kierownice Xbox One w skrócie

 

Jak zdecydować, która kierownica Xbox One jest dla Ciebie odpowiednia?

Aby zdecydować , który model kierownicy Xbox One jest odpowiedni dla Ciebie, musisz wziąć pod uwagę pewne kryteria, które omówimy tutaj.

Typ gracza, którym jesteś

Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy doświadczonym graczem i ile czasu spędzasz na grze, pomoże Ci zdecydować, który model lotki jest dla Ciebie odpowiedni.

Twoja platforma do gier

Należy upewnić się, że zakupiony model jest idealnie kompatybilny z posiadaną konsolą lub platformą symulacyjną. Najlepiej byłoby wybrać model oferujący szeroką kompatybilność, jeśli chcesz móc korzystać z niego na kilku platformach (Xbox, PlayStation, PC itp.).

Twój budżet

To, co kupujesz, musi pasować do kwoty, którą dysponujesz. Najtańsze modele mogą kosztować od 150 do 300 euro, podczas gdy bardziej profesjonalne modele mogą kosztować od 550 do 700 euro, a nawet więcej. Zdefiniuj swój budżet, aby określić kategorię kierownicy, którą możesz wybrać.

Rodzaj wyścigów, w które chcesz grać

Ważnym czynnikiem do rozważenia jest również styl wyścigów, w który chcesz grać. Jeśli jesteś fanem F1, będziesz chciał wybrać kierownicę z wzorem F1, ale jeśli wolisz styl GT, będziesz chciał wybrać kierownicę GT. W tym sensie kształt kierownicy i niektóre dodatkowe elementy powinny się różnić w zależności od rodzaju wyścigów, w które zamierzasz grać.

Czego należy szukać w dobrej kierownicy Sim-racing na Xbox One?

Chociaż budżet jest jednym z pierwszych wymagań dla graczy i kierowców, którzy muszą kupić kierownicę do Sim-racing, istnieją inne istotne elementy, które należy wziąć pod uwagę. Naszym zdaniem główne z nich są następujące:

 • Rozmiar i waga modelu powinny odpowiadać rozmiarowi i wadze prawdziwej kierownicy dla większego realizmu.

 • Jakość materiałów i wykonania musi zapewniać długą żywotność kierownicy i wygodę użytkowania.
 • Stopień obrotu kierownicy powinien być jak największy. Co więcej, musi oferować pewien opór, tak jak prawdziwa kierownica.

 • Kierownica musi być wyposażona w siłowe sprzężenie zwrotne. Kierownica z niewielkim lub żadnym siłowym sprzężeniem zwrotnym niekoniecznie będzie satysfakcjonująca w prowadzeniu i ryzykujesz, że znajdziesz się w niekorzystnej sytuacji. Aby całkowicie zanurzyć się w grze, siłowe sprzężenie zwrotne jest koniecznością!

 • Ważne jest, aby dany model kierownicy był kompatybilny z przyszłymi aktualizacjami oprogramowania sprzętowego. W ten sposób możesz mieć pewność, że jest kompatybilny z nadchodzącymi konsolami do gier marki.

 • Instalacja i konfiguracja powinny być łatwe, zwłaszcza dla początkujących użytkowników.

 • Prawdziwym bonusem jest to, że kierownica oferuje kompatybilność z dodatkowymi akcesoriami. Dzięki temu można dodać dźwignię zmiany biegów i przymocować ją do podstawy bez większych problemów.

Najlepsze tanie kierownice Xbox One (dla początkujących)

Poniżej przedstawiamy wybór trzech kierownic Xbox One, które należą do kategorii podstawowej i które naszym zdaniem są obecnie najlepsze na rynku w tej kategorii.

Thrustmaster TMX Force Feedback

thrustmaster-tmx-avis

Thrustmaster TMX Force Feedback to prawdopodobnie najlepsza podstawowa kierownica, jaką można obecnie znaleźć na rynku.

Ten model jest idealny dla początkujących, ale także dla bardziej regularnych graczy.

Kierownica Thrustmaster TMX ma średnicę 28 cm, zakres obrotu od 270° do 900° i jest wyposażona w duże, całkowicie metalowe łopatki sekwencyjne.

Ten model Thrustmaster jest wyposażony w bezszczotkowy silnik z wieloma ustawieniami mocy. Posiada również unikalny system kół pasowych, który odprowadza dźwięk silnika, zapewniając jednocześnie płynne odczucia.

Posiada również szeroki, dwupedałowy zestaw pedałów, z regulacją kąta każdego pedału w trzech różnych kątach.

Thrustmaster TMX jest oczywiście kompatybilny z Xbox One, ale jest również bardzo przekonujący na PC.

Jest to kierownica, która zapewnia niesamowite wrażenia podczas wyścigów i długich sesji gry.

Zalety

 • Oferuje dobry stosunek jakości do ceny.
 • Jego potężny powrót.
 • Kierownica jest bardzo realistyczna.

Wady

 • Koło nie jest zdejmowalne
 • Silnik jest trochę głośny

Logitech Driving Force G920

recenzja logitech g920

Kierownica Logitech Driving Force G920 to bez wątpienia doskonały model i bardzo popularny wśród początkujących graczy.

Wykonany jest z anodyzowanego aluminium i wyposażony w łopatki do zmiany biegów orazpedały, które są zarówno wytrzymałe, jak i wygodne, zapewniając pełniejsze wrażenia z symulacji. Wykorzystuje również prosty system przekładni, który nie zawiera żadnych pasów, co upraszcza jego użytkowanie.

Klawiatura Logitech G920 jest wyposażona w system siłowego sprzężenia zwrotnego z dwoma silnikami i przekładnią śrubową, co zapewnia płynne, ciche sterowanie i najbardziej realistyczne wrażenia z jazdy. Pozwala to wyczuć opony na każdym zakręcie i symuluje efekty wibracji w bardzo realistyczny sposób, dzięki czemu można precyzyjnie reagować.

Posiada również 900-stopniowy kąt obrotu i 14-przyciskowy panel, optymalizując swoje funkcje specjalnie dla konsoli Xbox.

Kierownica Logitech G920 nadal jest modelem, który naszym zdaniem oferuje jeden z najlepszych stosunków jakości do ceny w tej serii, z funkcjami gwarantującymi bardzo realistyczne wrażenia z jazdy.

Zalety

 • Dobry stosunek jakości do ceny
 • Udany projekt i ergonomia
 • Bardzo dobre pedały w zestawie

Wady

 • Nieco głośny mechanizm
 • Nieco nagły powrót do siły

Thrustmaster Ferrari 458 Spider

ferrari 458 spider

Kierownica Thrustmaster Ferrari 458 Spider to naprawdę zaskakujący model jak na swoją cenę.

Ma 28 cm średnicy i jest repliką 7/10ᵉ koła Ferrari 458 Spider.

Posiada 2 gumowane uchwyty i 2 sekwencyjne łopatki zmiany biegów w górę i w dół, wszystkie pokryte aluminium.

Zegarek Thrustmaster Ferrari 458 Spider ma kąt obrotu 240° i automatycznie powraca do środka. Kierunek kierownicy można modulować dzięki 4 dołączonym ustawieniom , oferując większą precyzję w każdej grze wyścigowej.

Podstawa kierownicy wyposażona jest w mechanizm Bungee Cord, który zapewnia liniowy opór niezależnie od kąta obrotu, dzięki czemu sterowanie jest wygodniejsze i bardziej intuicyjne.

Model ten posiada 9 przycisków akcji, manettino, d-pad, przycisk przewodnika Xbox i diodę LED wykrywania parowania dla Kinect.

Model Thrustmaster Ferrari 458 Spider zawiera duży, regulowany pedał z dwoma pedałami i szerokim podnóżkiem. Pedał hamulca ma progresywny opór, a nachylenie każdego pedału można regulować.

Ta kierownica Thrustmaster jest kompatybilna z konsolami Xbox One i Series X, a także jest rozpoznawana na komputerach PC jako kontroler Xbox.

Kierownica ta, skierowana bardziej do ogółu społeczeństwa niż do doświadczonych kierowców, niestety nie ma siłowego sprzężenia zwrotnego ani wibracji, ale nadal oferuje wspaniałe wrażenia dla każdego, kto chce spróbować symulacji wyścigów po raz pierwszy.

Zalety

 • Piękny design.
 • Dobry chwyt i ergonomia.
 • Idealny dla początkujących.

Wady

 • Nie ma siłowego sprzężenia zwrotnego.
 • Mechanizmowi korbowemu brakuje stabilności.

Najlepsze kierownice Xbox One średniej klasy

Teraz przenosimy go na wyższy poziom, przedstawiając nasze trzy ulubione kierownice Xbox One w kategorii średniej klasy.

Thrustmaster T248

thrustmaster-t248-avis

Thrustmaster T248 to oficjalnie licencjonowana kierownica wyścigowa firmy Microsoft zaprojektowana z myślą o graczach szukających większej wydajności i immersji podczas wyścigów.

Ten model Thrustmaster ma wysokiej jakości design ze skórzanym wykończeniem na zewnątrz kierownicy. Koło ma średnicę 28 cm i obraca się o 900°. Jej wszechstronny kształt oznacza, że można ją dostosować do wszystkich stylów gry.

Thrustmaster T248 ma do 25 przycisków akcji, w tym 2 enkodery o podwójnym działaniu.

Ta kierownica Thrustmaster posiada interaktywną deskę rozdzielczą z wyborem ponad 20 różnych wyświetlaczy na ekranie kierownicy.

Model ten oferuje bardzo dynamiczne siłowe sprzężenie zwrotne z dwoma silnikami szczotkowymi i regulację w locie (w tym 3 wstępnie ustawione tryby) za pośrednictwem ekranu.

Kierownica posiada dwie magnetyczne łopatki zmiany biegów z tyłu, wyposażone w opatentowaną technologię H.E.A.R.T.. Łopatki te są precyzyjne (12 bitów), czułe i zapewniają minimalny czas reakcji podczas zmiany biegów.

Thrustmaster T248 zawiera pedalboard T3PM , który jest modelem z najwyższej półki. Wykorzystuje on tę samą technologię magnetyczną, co łopatki przy kierownicy i oferuje cztery opcje ciśnienia hamowania.

Jest to jedna z najbardziej kompletnych wersji kierownicy dostępnych na konsolę Xbox One, bez wątpienia najwyższej jakości i jedna z kierownic wybieranych przez profesjonalistów w sektorze wyścigów symulacyjnych.

Zalety

 • Bardzo dobry powrót siły.
 • Dołączone pedały są bardzo wysokiej jakości.
 • Zintegrowany ekran sterowania (ustawienia, telemetria).

Wady

 • Łopatki są trochę głośne.
 • Koło nie jest zdejmowalne.

Kierownica Thrustmaster TX Racing Wheel Leather Edition

thrustmaster tx

Thrustmaster TX Racing Wheel Leather Edition to oficjalnie licencjonowana kierownica wyścigowa w stylu Xbox GT.

Ma średnicę 28 cm i jest wykonana z ręcznie szytej skóry, co zwiększa komfort biegania.

Podstawa, do której przymocowana jest kierownica, jest całkowicie niezależna, dzięki czemu można ją zdemontować, aby przymocować inne od dewelopera.

Jest to model wyposażony w bezszczotkowy serwomotor 2ᵉ generacji, z przemysłowymi aspiracjami do bardziej precyzyjnego i trwałego użytkowania. Ta alternatywa oferuje kąt skrętu 900° i obejmuje technologię H.E.A.R.T., która wykorzystuje czujniki magnetyczne.

Kierownica Thrustmaster TX Racing Wheel Leather Edition zawiera 3-pedałowy pedał T3PA, który można skonfigurować zgodnie z upodobaniami gracza.

Kierownica Thrustmaster TX Racing Wheel Leather Edition jest wyposażona w przycisk Xbox Guide i działa za pośrednictwem systemu wstążkowego, a nie kół zębatych.

Posiada system Quick Release, dzięki czemu można użyć dowolnej innej kierownicy Thrustmaster z adapterem.

Oprócz kompatybilności z konsolą Xbox One, kierownicy tej można używać na konsolach Xbox Series XS i komputerach PC.

Zalety

 • Bardzo dobry powrót siły.
 • Zawiera diodę LED do wykrywania Kinect.
 • Jest kompatybilny z różnymi akcesoriami producenta.

Wady

 • Nieco wysoka cena

Logitech G923 True Force

logitech g923

Logitech G923 Trueforce to nowa kierownica Logitech dla kierownic nowej generacji, z większą kompatybilnością niż poprzednie modele i nowym systemem sprzężenia zwrotnego oferującym większą wierność i realizm symulacji.

Kierownica Logitech G923 ma średnicę 28 cm i jest wykonana z polerowanego metalu pokrytego skórą. Z tyłu kierownicy znajdują się dwie obrotowe stalowe łopatki do zmiany biegów.

Kierownicę Logitech G923 można obracać w zakresie do 900°, co odpowiada dwóm i pół obrotom, zapewniając większą kontrolę nad pojazdem.

Ta kierownica jest wyposażona w Trueforce, system siłowego sprzężenia zwrotnego nowej generacji. Ten nowy system wymuszonego sprzężenia zwrotnego poprawia szybkość sprzężenia zwrotnego i łączy się bezpośrednio z silnikami fizyki i symulacji gry, aby poprawić wierność i zwiększyć poziom realizmu symulacji w porównaniu z poprzednimi generacjami.

Posiada sterowanie silnikiem w pętli zamkniętej, które dzięki nowemu oprogramowaniu sprzętowemu sprawia, że moment obrotowy silnika jest bardziej precyzyjny. W ten sposób silnik precyzyjniej dostosowuje napięcie do fizyki emitowanej przez grę wideo, gwarantując milimetrową precyzję.

Kierownica Logitech G923 jest wyposażona w 3-pedałowy system pedałów, który obejmuje przepustnicę, sprzęgło i hamulec z progresywnym systemem sprężyn, co zapewnia bardziej realistyczne wrażenia z wyścigów. Wysokość i rozstaw metalowych płyt można regulować.

Model ten posiada również podwójne sprzęgło programowane bezpośrednio z kierownicy dzięki funkcji Launch Control, dostępnej w kompatybilnych grach.

Kierownica ta posiada również zintegrowany wskaźnik LED. Jest on dostępny bezpośrednio z naszego punktu obserwacyjnego, dzięki czemu możemy szybko sprawdzić, kiedy osiągnęliśmy właściwy punkt obrotów i efektywniej korzystać ze zmiany biegów.

Kierownica Logitech G923 ma ergonomiczną konstrukcję z łatwo dostępnymi elementami sterującymi. Bez względu na to, na jakiej platformie do gier go używasz, masz wszystkie potrzebne elementy sterujące, łatwo dostępne na kierownicy, która jest mała jak jej poprzednicy, ale świetnie leży w dłoni. Zawiera obrotowy selektor do precyzyjnego dostrajania wszystkich ustawień i regulacji.

Kierownica Logitech G923 jest oczywiście kompatybilna z konsolami Xbox One, ale także PlayStation 4, PlayStation 5, PC i Mac.

Model ten jest wysoce konfigurowalny na komputerze PC przy użyciu oprogramowania symulacyjnego G Hub. Firma Logitech opracowała oprogramowanie komputerowe, które pozwala w pełni dostosować ustawienia kierownicy, czułość i nowy system Trueforce.

Zalety

 • Wyposażony w zaawansowaną technologię.
 • Wykonane z materiałów najwyższej jakości.
 • Wyposażony w 3-pedałowy mechanizm korbowy z ulepszonym układem hamulcowym.

Wady

 • Motoryka sprzężenia zwrotnego nieco szarpana.

Najlepsze kierownice Xbox One z najwyższej półki

W tym przedziale cenowym oferujemy wybór najlepszych tak zwanych kierownic z najwyższej półki, które są kompatybilne z Xbox One.

Fanatec Forza Motorsport

fanatec forza

Kierownica Fanatec ClubSport Racing Wheel GT Forza Motorsport jest montowana na podstawie Fanatec ClubSport Wheel Base V2.5.

Kierownica ma średnicę 33 cm i jest wykonana z aluminium pokrytego miękką skórą z wyszytą na środku nazwą sagi Xbox One.

Posiada 16 przycisków zintegrowanych w górnej części huba, 4 strefy przycisków z 3 przyciskami w każdej strefie (łącznie 12 przycisków), przełącznik FunkySwitch z padem z metalowym przyciskiem, 4 kierunki, dwukierunkowy obrót i pulsację.

Fanatec Forza Motorsport posiada bezszczotkowy silnik serwo z pojedynczym napędem pasowym. Kąt obrotu wynosi 1080° i można go regulować za pomocą oprogramowania.

Kierownica ta oferuje wyjątkowe wrażenia z gry dzięki zastosowanym w niej technologiom, takim jak DirectSensor i technologia DUAL HALL.

Co więcej, Fanatec Forza Motorsport symuluje wibracje ABS na kierownicy i pedałach (w zależności od modelu).

Model ten wyposażony jest również w system chłodzenia z dwoma dużymi wentylatorami (po lewej i z tyłu) oraz ogromny radiator na silniku, a także wyświetlacz LED dla funkcji telemetrycznych.

Kierownica Fanatec Forza Motorsport jest wyposażona w system Quick Release, który umożliwia wymianę kierownicy w ciągu sekundy. Zaprojektowany dla konsoli Xbox One, może być również używany na komputerach PC i konsolach Xbox Series X/S.

Fanatec Forza Motorsport oferuje najlepsze wyczucie i ergonomię dla fanów wyścigów symulacyjnych, a w szczególności gry Forza.

Zalety

 • Niezwykle płynny i potężny powrót siły.
 • Wysokiej jakości materiały i wykonanie.
 • Niesamowite wrażenia na każdym poziomie.

Wady

 • Jego cena jest wysoka.

Kierownica Fanatec Podium Racing Wheel F1

Fanatec Podium Racing Wheel F1

Pomimo faktu, że kierownica Fanatec Podium Racing Wheel F1 jest dystrybuowany w ramach oficjalna licencja F1 i PlayStationJest kompatybilny z Xbox One (a także Xbox Series X i S, PlayStation 4, PlayStation 5 i PC) i jest jednym z naszych ulubionych!

Oferuje stopień obrotu, który można ustawić w zakresie od 90° do 1080° i zawiera regulowane wibracje ABS . Zbudowano ją z połączeniaaluminium i włókna węglowego , a obręcz kierownicy mierzy 27 cm, dzięki czemu jest kompaktowa i stabilna podczas jazdy.

To pokrętło jest wyposażone w system siłowego sprzężenia zwrotnego z napędem bezpośrednim i zawiera dwie łopatki obrotowe typu F1.

Ergonomia kierownicy Fanatec Podium Racing Wheel F1 jest doskonała, z dużą liczbą ustawień w czasie rzeczywistym, którymi można również zarządzać bezpośrednio z kierownicy, takich jak 2,7-calowy ekran OLED zapewniający informacje zwrotne w grze.

Naszym zdaniem Fanatec Podium Racing Wheel F1 to prawdziwa perełka i jedna z najlepszych kierownic do Xbox One na rynku.

Zalety

 • Wysoce wydajny silnik i siłowe sprzężenie zwrotne.
 • Dostępnych jest wiele ustawień.
 • Szeroka kompatybilność.

Wady

 • Jego wysoka cena.

Thrustmaster TS-XW Racer Sparco P310 Competition Mod

thrustmaster sparco p310

Kierownica Thrustmaster TS-XW Sparco P310 została opracowana we współpracy z firmą Sparco i, jak sugeruje jej nazwa, jest repliką w skali 1: 1 kierownicy znajdującej się w modelu Sparco P310. Jest pokryty czarną skórą zamszową i mierzy dokładnie 31 cm.

Kierownica ta oferuje unikalny owalny design z półpłaską stylistyką i solidną płytą czołową z sekwencyjnymi łopatkamipokrytymi szczotkowanym aluminium. Rezultatem jest realistyczny, luksusowy wygląd.

Ma kąt obrotu 1080 stopni i wysokiej jakości system siłowego sprzężenia zwrotnego dzięki 40-watowemu bezszczotkowemu serwomotorowi , którego można używać do długich biegów dzięki wbudowanemu systemowi chłodzenia silnika.

Przełączniki w zestawie to 9 przycisków akcji, 2 13-centymetrowe joysticki, D-pad z wewnętrznym popychaczem i 2 joysticki. Chociaż można go używać do wszystkich rodzajów wyścigów, model ten jest zalecany do tytułów GT.

Thrustmaster TS-XW Racer Sparco P310 jest oczywiście kompatybilny z Xbox One, ale także z PlayStation i PC.

Zalety

 • Wydajne, czułe siłowe sprzężenie zwrotne.
 • Bardzo dobra jakość wykonania.

Wady

 • Brak systemu szybkiej wymiany kół.

W skrócie / Wnioski

Xbox One oferuje szeroki wybór najlepszych gier wyścigowych dla fanów konsolowych wyścigów symulacyjnych. Jak dowiedziałeś się w tym artykule, istnieje również kilka równie doskonałych kierownic Xbox One, które można do nich dołączyć, jeśli chcesz uzyskać pełne wrażenia.
Mamy nadzieję, że nasz wybór 9 najlepszych kierownic Xbox One i nasze porady pomogą ci znaleźć tę, która jest dla ciebie odpowiednia!

gt dd pro

Fanatec Forza Motorsport V2

Najlepsza kierownica dla Xbox One w 2024

Notez cet article

Vous risquez également d’aimer…

Najlepsze pulpity Sim Racing

Najlepsze pulpity Sim Racing

Fani wyścigów symulacyjnych doskonale wiedzą, że każda konfiguracja jest mniej lub bardziej unikalna. Powód jest dość...

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

ZESTAWY FANATEC PONIŻEJ 400 EURO
This is default text for notification bar