Zaznacz stronę

Kierownica Thrustmaster: Którą wybrać? Kompletny przewodnik

Sim Racer

Pilote e-sport & Passionné de Sim Racing, j’ai décidé de partager ma passion sur ce site web.

Fani wyścigów symulacyjnych wiedzą, że aby dobrze radzić sobie na torze, potrzebna jest wysokiej jakości kierownica. Wśród dostępnych na rynku produktów szczególną popularnością cieszą się kierownice Thrustmaster, zwłaszcza wśród osób liczących na profesjonalny sprzęt w niższej cenie. Rok po roku produkują konkurencyjny sprzęt na wszystkie rodzaje platform, przynosząc innowacje i zabawę wszystkim graczom!

Abyś mógł lepiej zrozumieć, co ta kultowa marka ma do zaoferowania, przygotowaliśmy dla Ciebie ten kompletny przewodnik. W tym artykule powiemy Ci wszystko, co musisz wiedzieć o Thrustmaster, o historii marki, o tym, co wpłynęło na jej reputację i jak wybrać kierownicę Thrustmaster. Zapoznamy Cię również z różnymi gamami kierownic producenta i przedstawimy wybór najlepszych kierow nic według gamy.

Historia marki Thrustmaster

Marka Thrustmaster została założona w USA w 1990 roku i rozpoczęła działalność od połączenia inżynierów i pilotów z Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych, Marynarki Wojennej i NASA. Dzięki swojemu technologicznemu know-how, Thrustmaster zaczął rozwijać produkty do symulacji lotu i projektować gry, zestawy słuchawkowe i kontrolery. Głównym celem firmy było i jest opracowywanie urządzeń peryferyjnych, które oferują niezwykle precyzyjną rozgrywkę i pełne wrażenia z optymalnym realizmem na wielu platformach.

Od momentu powstania produkty firmy były używane zarówno przez entuzjastów gier wideo, jak i bardziej zwykłych graczy. W segmencie rynku, który obsługuje, marka Thrustmaster jest trudna do pobicia pod względem realizmu i poziomu zanurzenia w sprzęcie.

Dlaczego warto kupić kierownicę Thrustmaster?

To, co wyróżnia produkty Thrustmaster, to fakt, że są one dystrybuowane w bardzo przystępnej cenie dla kupujących. Przybliżyło to markę do wielu graczy, którzy są nowicjuszami w świecie wyścigów symulacyjnych. Nie musisz inwestować zbyt wiele, aby uzyskać wysokiej jakości wrażenia.

Od początku lat 90-tych, kiedy to firma została założona, współpracowała z takimi markami jak Sony, Ferrari, Sparco i Nintendo przy produkcji produktów do konsol do gier. Z tego powodu jest to firma o prestiżu dzielonym na równi z najbardziej widocznymi markami na scenie handlowej.

Chociaż produkty tej marki mogą być również używane przez doświadczonych graczy, jest ona uważana za najlepszą markę dla początkujących kierowców. Dzięki materiałom użytym do produkcji najlepszych modeli, będziesz mieć gwarancję zakupu z kilkuletnim okresem użytkowania.

Aspekty definiujące kierownice symulatorów wyścigowych Thrustmaster można podsumować w ich nadrzędnej mantrze dotyczącej podejścia do branży jako całości. Zawsze chcą zaszczepić ten sam poziom dbałości i ekscytacji we wszystkich swoich produktach, co jest wyraźnie widoczne we wszystkich seriach kierownic.

Pasja, innowacyjność i jakość to trzy hasła przewodnie marki.

To właśnie pasja do tworzenia rozwiązań i różnorodnych wynalazków wyróżnia ich spośród innych producentów w branży. Jak ludzie mogą być pasjonatami tego, co sprzedajesz, jeśli sam nie jesteś tym pasjonatem? Taka jest ich filozofia w tym zakresie i nie tylko.

Jeśli chodzi oinnowacje, Thrustmaster nigdy nie chce pozostać o krok w tyle. Od momentu powstania firma uzyskała licencje od najlepszych instytucji i udoskonaliła szkolenie swoich pracowników, dzięki czemu może stale dostarczać najnowszy i najlepszy sprzęt do gier. Każdy ich produkt jest nie tylko dobrze wykonany, ale także coraz bardziej innowacyjny.

Ostatnią częścią mantry Thrustmaster jest wykorzystywanie najlepszych dostępnych na rynku materiałów do produkcji wysokiej jakości sprzętu. Nawet produkty przeznaczone dla osób o skromniejszym budżecie są zawsze przemyślane i zaprojektowane z myślą o najlepszych, aby zaoferować graczom solidne, trwałe produkty.

Jak wybrać kierownicę Thrustmaster?

Biorąc pod uwagę, że cena nie jest głównym czynnikiem, jeśli chodzi o kierownice Thrustmaster w porównaniu z innymi producentami, wybór będzie zależał od konkretnych upodobań. Przede wszystkim musisz zastanowić się, w jaki rodzaj gier lubisz grać. Wreszcie, styl kierownicy musi być zgodny z projektem instalacji lub kokpitu.

Na przykład, jeśli kochasz wyścigi F1, powinieneś poszukać modelu, który częściowo lub w całości imituje konstrukcję kierownic jednomiejscowych. Jeśli lubisz rajdy, zalecamy zakup wersji z kołem o okrągłym obwodzie.

Innym czynnikiem jest czynnik użytkowania, ponieważ niektóre produkty są wykonane głównie z tworzyw sztucznych. Pomimo gwarancji jakości, należy pamiętać, że nie są one najlepszą opcją, jeśli planujemy korzystać z nich codziennie przez kilka godzin. Jeśli zdecydujesz się na modele pokryte metalem lub aluminium, możesz mieć pewność, że będą one reagować z dużą stanowczością.

Ekosystem Thrustmaster

Zanim zajmiemy się różnymi gamami produktów marki Thrustmaster, chcielibyśmy opowiedzieć o ich ekosystemie.

Umożliwia to podłączenie praktycznie wszystkich komponentów peryferyjnych marki, takich jak pedały, dźwignie zmiany biegów, hamulce ręczne itp. za pośrednictwem komputera PC za pomocą pojedynczego połączenia USB.

Ma to oczywiste zalety. Przede wszystkim można ustawić siłę hamowania za pomocą jednego programu. Po drugie, zmniejsza liczbę wymaganych fizycznych połączeń USB, co jest bardzo ważne z wielu powodów.

Przy dzisiejszym sprzęcie łatwo jest przeciążyć porty USB komputera i spowodować przypadkowe przerwy w działaniu. Ponadto niektóre starsze gry wyścigowe nie działają dobrze z wieloma podłączonymi urządzeniami wejściowymi, a ich uruchomienie może być prawdziwym problemem. Ekosystem Thrustmaster umożliwia łatwe łączenie części w celu zapewnienia płynniejszej rozgrywki.

Inną specyficzną cechą produktów Thrustmaster, która nie jest uwzględniona w ich mantrze “Pasja, Innowacja i Jakość”, a którą można znaleźć we wszystkich gamach produktów, jest to, że ekosystem Thrustmaster oferuje gwarancję, że wszystkie zaprojektowane przez nich podstawy kierownicy współpracują ze wszystkimi produktami Thrustmaster.

Oznacza to, że możesz łączyć i dopasowywać akcesoria z różnych serii marki, nie martwiąc się o kwestie kompatybilności.

Różne serie kierownic Thrustmaster

Jeśli chcesz kupić kierownicę lub jakikolwiek inny produkt Thrustmaster, ważne jest, aby pamiętać, że marka dzieli wszystko, co ma związek z symulacją wyścigów, na trzy główne serie. Należy pamiętać, że istnieją inne kierownice i sprzęt wyścigowy, które są samodzielne i nie pasują do tych zakresów produktów, gdy przeszukujesz ich strony internetowe.

Sposób, w jaki kierownice Thrustmaster są rozdzielane, nie tylko uwzględnia cenę, ale także zwraca szczególną uwagę na konkretne licencje, które zostały zakupione i nad którymi pracowały inne firmy.

Pierwsza gama produktów jest zdecydowanie najszersza i najbardziej zróżnicowana i obejmuje główną linię produktów przeznaczonych do użytku z konsolami PlayStation i Xbox. Jest ona ogólnie określana jako“główny asortyment” ze względu na liczbę zawartych w niej produktów. Ponieważ są one opracowywane głównie przez firmę Thrustmaster, materiały użyte do produkcji tych kierownic sprawiają, że są one bardziej przystępne cenowo.

Niektóre z prawdziwych gwiazd ich serii Sim-racing należą do tej kategorii, w tym ich słynne dodatki, takie jak pedalboard T3PA Pro lub symulacyjna kierownica wyścigowa T-GT, z której korzysta wielu YouTuberów.

Jest też gama produktów Sparco zaprojektowanych do symulacji wyścigów rajdowych. Jak można się domyślić, Sparco dostarczyło licencję na wytwarzanie tych produktów. Koła z tej serii mogą być używane na różnych wspornikach i podporach, dzięki czemu jest to elastyczna seria o średnich i wysokich cenach.

Wreszcie mamy jedną z najbardziej znanych serii produktów Thrustmaster, gamę Ferrari! Jak sama nazwa wskazuje, modele z tej serii koncentrują się na projektach Ferrari i zostały opracowane we współpracy z kultowym producentem samochodów. Ceny i konsole / wsparcie różnią się znacznie w zależności od obszaru, dzięki czemu jest to doskonała gama produktów dla prawie każdego gracza Sim-racing.

Główny asortyment Thrustmaster

Częścią tego, co sprawia, że ten producent jest tak atrakcyjny dla symulatorów jazdy, jest przestrzeganie przyzwoitych cen, na które ludzie mogą sobie pozwolić. Oczywiście niektóre z ich produktów mogą być droższe od innych, ale ogólnie rzecz biorąc, modele kierownic z głównego asortymentu są często oferowane w przystępnej cenie, dzięki czemu każdy może je wypróbować.

T150 – Siłowe sprzężenie zwrotne TMX

Kierownice T150 Force Feedback i TMX Force Feedback należą do tej samej linii produkcyjnej, ale są kompatybilne z różnymi platformami.

Pierwsza z nich dystrybuowana jest na oficjalnej licencji Sony na konsole PlayStation 3, 4 i 5. Druga jest dystrybuowana na oficjalnej licencji Microsoft dla Xbox One oraz Xbox Series X i S. Oba modele kierownic mogą być używane na PC.

Pod względem wzornictwa, styl kierownicy, podstawy i pedałów jest dokładnie taki sam. Oba modele są podobnie wyposażone w mieszany system kół zębatych i pasków, 12-bitowy odczyt optyczny, wszechstronny system montażu umożliwiający dostosowanie do wszystkich powierzchni i wymiar 28 cm, który można dostosować do każdego stylu wyścigu.

Wśród różnic najważniejszą jest to, że T150 umożliwia konfigurowalny zakres obrotu od 270° do 1080°, podczas gdy TMX można ustawić tylko w zakresie od 270° do 900°. Posiada łącznie 12 przycisków akcji oraz pad kierunkowy, co odpowiada 13 przyciskom i D-padowi w modelu PlayStation.

Zarówno T150, jak i TMX Force Feedback posiadają szeroki, dwupedałowy pedalboard z każdym pedałem regulowanym pod trzema kątami.

Zalety

 • Bardzo dobry powrót siły.
 • Bardzo przystępna cena.

Wady

 • Pedały trochę lekkie.

Thrustmaster T300 RS

Kierownica Thrustmaster T300 RS ma średnicę 28 cm i idealnie okrągły kształt. Jego 3 centralne szprychy są wykonane ze szczotkowanego metalu, co zapewnia większą stabilność jazdy.

Jako oficjalnie licencjonowany model Sony, klasyczne przyciski PlayStation, takie jak PS, Share i Option, są na wyciągnięcie ręki.

Większość jego konstrukcji wykonana jest ze wzmocnionej stali, a jego centralny pierścień jest w całości pokryty teksturowaną gumą zapewniającą pewny chwyt.

Pedały i łopatki zmiany biegów są również pokryte metalem, co zapewnia dodatkową stabilność.

Mimo to sportowy styl pozostał, z doskonałymi wykończeniami i metalową konstrukcją. Jest to niewątpliwie to, co sprawiło, że jest tak popularny wśród simracerów.

Podstawa koła jest napędzana przemysłowym silnikiem bezszczotkowym z precyzyjnym systemem FFB. Jego mechanizm wykorzystuje technologię H.E.A.R.T, która wykorzystuje czujniki magnetyczne, aby zagwarantować maksymalną trwałość. Kąt obrotu można regulować w zakresie od 270° do 1080°, a jego przetwarzanie jest 16-bitowe.

Mechanizm szybkiego zwalniania oznacza, że podstawy można używać z innymi modelami tej marki.

Kierownica Thrustmaster T300 RS jest kompatybilna z komputerami PC i konsolami PlayStation dzięki oficjalnej licencji Sony.

Zalety

 • Doskonały powrót siły
 • Cichy silnik

Wady

 • Dołączone pedały mogłyby być lepsze.

Thrustmaster T-GT 2

Kierownica Thrustmaster T-GT 2 została zaprojektowana przez i dla maksymalnego wykorzystania Gran Turismo i Playstation. Jest to kierownica z najwyższej półki, wyposażona we wszystkie najnowocześniejsze technologie Thrustmaster, które można znaleźć w innych modelach, a także zoptymalizowana pod kątem czerpania pełnej przyjemności z gry Gran Turismo®.

Odłączane kółko ma średnicę 28 cm i jest pokryte skórą. Kąt obrotu wynosi 1080 stopni, co zapewnia wszechstronną jazdę.

Ulepszenia dotyczą przede wszystkim realizmu, dzięki siłowemu sprzężeniu zwrotnemu i wielu zintegrowanym technologiom, takim jak T-TURBO (większa wrażliwość na ruch i lepsza reakcja), technologia T-MCE (większa precyzja i lepsze efekty kierownicy) orazalgorytm TFOC (optymalna kontrola trajektorii).

Pakiet obejmuje pedały dzięki wysokiej jakości 3-pedałowemu zestawowi pedałów (T3PGT), który uzupełnia kierownicę.

Thrustmaster T-GT 2 jest kompatybilny z komputerami PC i konsolami PlayStation 3, 4 i 5, a także z ekosystemem Thrustmaster.

Zalety

 • Zawiera technologię T-DFB.
 • Potężne, precyzyjne siłowe sprzężenie zwrotne.

Wady

 • Nieco wysoka cena

Gama produktów Sparco od Thrustmaster

Gama licencjonowanych produktów Sparco produkowanych przez Thrustmaster specjalizuje się w sprzęcie do symulacji wyścigów rajdowych. Oczywiście w tym asortymencie nie ma tak wielu produktów, jak w głównym asortymencie, ale jest kilka kół wyścigowych, o których warto wiedzieć!

Ze względu na ekosystem Thrustmaster, który wchodzi w grę, nie znajdziesz kół wyścigowych Sparco z dołączoną podstawą. Konieczne będzie dokupienie kół, które można następnie połączyć z dowolną dostępną obecnie podstawą Thrustmaster.

TM Competition Wheel SPARCO P310

Opracowana we współpracy ze Sparco, jest to replika kierownicy w skali 1: 1 dołączona do Sparco P310. Jest pokryty czarną skórą zamszową i mierzy dokładnie 31 cm.

Kierownica ta oferuje unikalny owalny design z półpłaską stylistyką i solidną płytą czołową z sekwencyjnymi łopatkamipokrytymi szczotkowanym aluminium. Rezultatem jest realistyczny, luksusowy wygląd.

Ma kąt obrotu 1080 stopni i wysokiej jakości system siłowego sprzężenia zwrotnego dzięki 40-watowemu bezszczotkowemu serwomotorowi , którego można używać do długich biegów dzięki wbudowanemu systemowi chłodzenia silnika.

Kierownica TM Competition Wheel SPARCO P310 jest kompatybilna z konsolami PlayStation, Xbox One i PC. Przełączniki w zestawie to 9 przycisków akcji, 2 13-centymetrowe joysticki, D-pad z wewnętrznym popychaczem i 2 joysticki. Chociaż można go używać do wszystkich rodzajów wyścigów, model ten jest zalecany do tytułów GT.

Zalety

 • Wydajne, czułe siłowe sprzężenie zwrotne.
 • Bardzo dobra jakość wykonania.

Wady

 • Brak systemu szybkiej wymiany kół.

Sparco Rally Wheel R383 Add-On

Jest to kierownica, również zaprojektowana we współpracy z marką Sparco, która oddaje hołd modelowi Sparco R383 w skali 1:1. Chociaż można go łatwo dostosować do dowolnego stylu wyścigów, w praktyce najlepiej nadaje się do gier GT i rajdowych.

Sama kierownica jest pokryta miękkim, elastycznym zamszem, który zapewnia doskonałą przyczepność bez dyskomfortu związanego z innymi chwytnymi materiałami.

Solidna, czarna płyta czołowa ze szczotkowanego metalu i obszar przycisków w stylu karbonowym zapewniają wciągające wrażenia w świecie Sparco i wyścigów samochodów rajdowych, zapewniając maksymalne zanurzenie.

Na podstawie sterowania znajduje się 9 przycisków akcji, panel kierunkowy i przełącznik dotykowy o żywotności 500 000 aktywacji.

Kierownica Sparco Rally Wheel R383 Add-On jest kompatybilna ze wszystkimi platformami do gier (PC, Xbox i PlayStation), a także z całym ekosystemem Thrustmaster.

Zalety

 • Piękny design
 • Szeroka kompatybilność

Wady

 • Joystick nieco zbyt czuły.

Gama kierownic Thrustmaster na licencji Ferrari

Na koniec mamy jedną z najbardziej emblematycznych serii w arsenale Thrustmaster: kierownice z licencją Ferrari! Co może być fajniejszego niż gra z błyszczącym symbolem Ferrari na środku kierownicy? Ten kultowy czarny ogier symbolizuje coś więcej niż tylko piękno, ponieważ jakość tych kół wyścigowych jest naprawdę imponująca.

TS-PC Racer Ferrari 488 Challenge

Dystrybuowana na oficjalnej licencji Ferrari, kierownica TS-PC Racer Ferrari 488 Challenge jest repliką Ferrari 488 Challenge w skali 9:10. Model ten jest kompatybilny wyłącznie z systemami Windows 7, 8 i 10.

Kierownica ma średnicę 32 cm, jest pokrytaalcantarą i wyposażona w dwie łopatki do zmiany biegów.

Podstawa zawiera łącznie 15 świateł LED do katalogowania obrotów pojazdu. Uzupełnieniem są 2 klawiatury kierunkowe, 2 pokrętła, 8 przycisków akcji i łącznie 25 konfigurowalnych funkcji.

Model ten jest wyposażony we wszystkie technologie stosowane w kierownicach Thrustmaster z najwyższej półki, w tym serwopodstawę Thrustmaster TS-PC o kącie obrotu 270º-1080º, potężny system siłowego sprzężenia zwrotnego o mocy 40 W, zewnętrzny zasilacz Turbo Power i wbudowany system chłodzenia .

Zalety

 • Wydajne, czułe siłowe sprzężenie zwrotne.
 • Bardzo dobra ergonomia.

Wady

 • Trochę drogo.

Thrustmaster Ferrari 599XX EVO

Ta kierownica Thrustmaster jest repliką w skali 8/10 kierownicy znajdującej się w modelu 599XX EVO i jest produkowana na oficjalnej licencji Ferrari. Jest kompatybilny ze wszystkimi podstawami Thrustmaster, które akceptują odłączane modele, a osłona kierownicy jest ręcznie szyta i wykonana z alcantary.

Konstrukcja kierownicy jest identyczna z pełnymi standardami motoryzacyjnymi, co zapewnia zupełnie nowy poziomautentyczności i realizmu. Ta kierownica ma takie cechy, jak poliuretanowe formowanie zapewniające elastyczność i niesamowity komfort, w połączeniu z wewnętrzną stalową obręczą.

Przełącznik dotykowy w kierownicy został użyty ponad 10 000 000 razy, waży 1,2 kg i ma średnicę 30 cm. Materiały użyte do produkcji produktu sprawiają, że masz wrażenie, jakbyś siedział przed prawdziwą kierownicą samochodu wyścigowego.

Kierownicy Thrustmaster Ferrari 599XX EVO można używać na komputerach PC, konsolach PS4 i Xbox, a dzięki systemowi QuickRelease można ją łatwo sparować z podstawą kierownicy.

Zalety

 • Niesamowita tekstura Alcantary
 • Szeroka kompatybilność

Wady

 • Wykończenie nie spełnia oczekiwań

Którą kierownicę Thrustmaster powinienem kupić?

Teraz, gdy omówiliśmy już różne gamy i modele kierownic Trustmaster, pojawia się najważniejsze pytanie: którą kierownicę kupić?

Wszystko zależy od tego, jakim typem symulatora wyścigów jesteś i w jakie gry grasz najczęściej.

Na przykład, entuzjaści rajdów samochodowych powinni kupić TM Competition P310 ze względu na jej ergonomiczny owalny kształt, który idealnie pasuje do tego stylu, podczas gdy entuzjaści wyścigów symulatorów F1 dobrze zrobią kupując kierownicę Kierownica Ferrari F1 .

Ci, którzy lubią grać po trochu we wszystkie style wyścigów, powinni zwrócić się do Thrustmaster T150 lub TMX Force Feedback które można dostosować do wybranej konsoli.

Jeśli jesteś fanem GT i możesz sobie na to pozwolić, możemy tylko polecić Thrustmaster T-GT2 którego jakość i technologia są niesamowite, a siłowe sprzężenie zwrotne znacznie przewyższa wszystkie inne produkty Thrustmaster.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, o wyborze kierownicy Thrustmaster decyduje osobisty gust i budżet .

W skrócie – Wnioski

Jak widzieliśmy w tym artykule, produkty Thrustmaster koniecznością na rynku Sim-racing, zwłaszcza ich kierownice.

Thrustmaster jest szczególnie ceniony za przystępne ceny i wysokiej jakości modele, dostępne w trzech seriach, w których z pewnością znajdziesz kierownicę dla siebie.

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem kierownicy Thrustmaster, mamy nadzieję, że nasz kompleksowy przewodnik odpowiedział na wszystkie Twoje pytania i masz teraz jaśniejszy obraz tego, który model jest dla Ciebie odpowiedni.

Notez cet article

Vous risquez également d’aimer…

Najlepsze pulpity Sim Racing

Najlepsze pulpity Sim Racing

Fani wyścigów symulacyjnych doskonale wiedzą, że każda konfiguracja jest mniej lub bardziej unikalna. Powód jest dość...

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

ZESTAWY FANATEC PONIŻEJ 400 EURO
This is default text for notification bar