Zaznacz stronę

Corsair prezentuje swój pierwszy Sim Racing Cockpit

Sim Racer

Pilote e-sport & Passionné de Sim Racing, j’ai décidé de partager ma passion sur ce site web.

Nie jest niespodzianką, że marka gamingowa Corsair rozpoczęła działalność w wyścigach symulacyjnych. W ostatnich latach ta dyscyplina naprawdę się rozwinęła i wydaje się, że wszyscy się w nią angażują.

Jakiś czas temu słyszeliśmy, że Corsair zamierza zaoferować całą gamę urządzeń peryferyjnych do symulatorów wyścigów samochodowych. Oczywiście, dla takiego giganta branży gier (z ponad 30-letnim doświadczeniem w grze, nawiasem mówiąc), zaczynanie od zera nie jest tak naprawdę opcją, i to z kilku powodów. Najlepszą rzeczą do zrobienia jest nawiązanie współpracy z marką obecną w branży wyścigów symulacyjnych, abyś mógł skorzystać z jej know-how, a przede wszystkim z jej technologii. Asetek SimSport zrobił to z Simucube i trzeba przyznać, że wyszło to całkiem nieźle.

Corsair przyjął nieco inne podejście, starając się przejąć Endor AG, firmę stojącą za Fanatec . Nie panikuj, ponieważ umowa nie została jeszcze sfinalizowana, ale jest blisko. Corsair może zatem skorzystać z doświadczenia Fanatec w wyścigach symulacyjnych w swoich własnych produktach i odwrotnie, jeśli chodzi o sprzęt do gier.

Krótko mówiąc, nie o tym dziś mówimy. Biorąc pod uwagę, że słyszeliśmy, iż Corsair zamierza zająć się wyścigami symulacyjnymi, nie ma lepszego miejsca niż targi Computex na zaprezentowanie prototypów, prawda? Cóż, muszę przyznać, że zostaliśmy obsłużeni połowicznie. Szczerze mówiąc, spodziewałem się zobaczyć prototypy podstawek, pedałów lub nawet kierownic, ale Corsair pokazał publiczności pierwszy kokpit marki: Sim Rig.

Nie wiem jak ty, ale ja uważam, że to podejście jest nietypowe. Ale z drugiej strony jest to zrozumiałe. Czekając na sfinalizowanie przejęcia przez Fanatec, najlepszą rzeczą do zrobienia – i nadal jest to moja opinia – jest zaoferowanie obudowy, która będzie w stanie pomieścić wiele dostępnych na rynku urządzeń peryferyjnych do wyścigów symulacyjnych, a z czasem będzie również obsługiwać produkty Corsair.

Czym jest Corsair Sim Rig?

Obudowa Corsair wciąż znajduje się na etapie prototypu, ale z tego, co widziałem, jest na dość zaawansowanym etapie, a także dlatego, że marka pokazała ją szerokiej publiczności na targach Computex 2024. Konstrukcja jest rurowa, co wydaje się być stalą, która gwarantuje sztywność konfiguracji.

Projekt jest minimalistyczny i bardzo mi się podoba. W kokpicie dominuje czerń (z możliwą białą wersją), z kilkoma fluorescencyjnymi żółtymi akcentami na niektórych elementach. Ale nie martw się, to pozostaje niezauważone.

Wsparciem dla podstawy jest płyta, która pomieści praktycznie wszystkie peryferia dostępne na rynku, ale nacisk położono na produkty Fanatec. Uważam, że to ukłon w stronę przyszłego przejęcia. Płyta umożliwia regulację wysokości i głębokości podstawy bez użycia narzędzi, za pomocą szyn. To samo dotyczy zresztą pedałów.

Jeśli chodzi o siedzenie, Corsair opracował bardzo atrakcyjny i minimalistyczny fotel kubełkowy. Jest całkowicie czarny, z logo marki z tyłu i wzmocnieniami po bokach. Fotelik jest montowany na prowadnicach, dzięki czemu można go dostosować do każdego rowerzysty. Co więcej, pozycja za kierownicą jest hybrydowa: masz raczej standardową pozycję GT dla tego segmentu, a także pozycję F1. Inni producenci kokpitów oferują to w niektórych swoich produktach i ma to na celu przyciągnięcie jak największej liczby graczy wyścigowych, ponieważ nierzadko można spotkać gracza, który kocha samochody F1 i GT.

Po prawej stronie mamy wspornik dźwigni zmiany biegów i/lub hamulca ręcznego, który jest doskonale umiejscowiony. Blisko Ciebie, będziesz mógł zmieniać biegi lub blokować tylne koła z niezrównaną łatwością.

Kolejną kwestią, o której warto wspomnieć, jest sztywność. Corsair Sim Rig jest w stanie obsłużyć ultra-szeroki zakrzywiony ekran bez najmniejszego problemu, dzięki wspornikowi, który przykręca się bezpośrednio do konstrukcji obudowy. Implementacja tego wsparcia jest naprawdę fajna i zdecydowanie najlepsza, jaką widziałem w kokpitach na rynku. Jest czysty i stylowy, a tylna konstrukcja podtrzymująca ekran jest ledwo widoczna. Można również ustawić ekran z bocznymi wzmocnieniami.

Dla Sim Rig dostępne są również inne akcesoria. Na więcej informacji, w tym datę premiery, będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Nie martw się, Sim Rig jest planowany na 2024 rok.

Notez cet article

Vous risquez également d’aimer…

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

ZESTAWY FANATEC PONIŻEJ 400 EURO
This is default text for notification bar