Zaznacz stronę

Forza Horizon 6: Data premiery, plotki i przyszłość sagi

Sim Racer

Pilote e-sport & Passionné de Sim Racing, j’ai décidé de partager ma passion sur ce site web.

Od czasu debiutu ponad dziesięć lat temu na konsoli Xbox, saga Forza naprawdę się rozwinęła, konkurując nawet z Gran Turismo na własnym terenie. Trzeba przyznać, że przed Forzą nie było na konsoli Microsoftu gry wyścigowej, która byłaby jednocześnie symulatorem i grą zręcznościową. Cóż, prawdą jest, że istniał Project Gotham Racing, ale był to bardziej konkurent Need For Speed niż cokolwiek innego.

Tak więc przygoda rozpoczęła się od Forza Motorsport i od tego czasu saga stała się Go-To sim-racing na Xbox, oprócz AC i ACC, które są na zupełnie innym poziomie. Niemniej jednak, Forza Motorsport zdobyła wielu fanów wyścigów na konsolach i PC i pozostaje pozycją obowiązkową w 2024 roku.

Saga została podzielona na dwa tytuły od czasu jej premiery: Forza Motorsport dla fanów wirtualnych wyścigów w trybie zręcznościowym i/lub symulacyjnym (w zależności od preferencji) oraz Forza Horizon dla znacznie bardziej zręcznościowej przygody. Najnowsza Forza Horizon jest obecnie numerem 5, z koncepcją wyścigów w otwartym świecie i samochodami, od prostych GTI po najbardziej godne pozazdroszczenia Hyper Cars w świecie motoryzacji, ze zdrową dawką personalizacji. Osobiście bardzo podobała mi się Forza Horizon 5, zwłaszcza fakt, że był to tytuł “First Party” dla Xbox Series X i S. Wspaniałe krajobrazy Meksyku (oczywiście fikcyjne) – lasy, plaże, pustynie, miasta i wszystko pomiędzy – nigdy nie przestają mnie zadziwiać, zwłaszcza w tytule, który działa znakomicie, będąc otwartym światem.

Trzeba przyznać, że jej początki były usiane wybojami, ale Microsoft i Playground Games powoli, ale zdecydowanie naprawiają sytuację w Forza Horizon 5, kontynuując nawet historię ustanowioną w czwartym opusie sagi. FH 5 to nowy tytuł, ale tryb kariery zaczyna się tam, gdzie skończyłeś w FH 4, ze zmianami scenerii i nowymi samochodami. Obecnie Forza Horizon 5 ma ponad 30 milionów aktywnych graczy na całym świecie, co wyraźnie wskazuje na pasję graczy do tej wspaniałej sagi, która doskonale łączy wysublimowane samochody, zapierające dech w piersiach krajobrazy i zabawę z jazdy.

Czego możemy spodziewać się po Forza Horizon 6?

Jak mówi przysłowie: “Nie można zmienić zwycięskiej drużyny”. O ile się nie mylę, saga Forza Horizon jest na fali od czasutrzeciej części, aczwarta i piąta są bardzo popularne wśród fanów wyścigów.

W rezultacie do dyspozycji zawodników są setki samochodów, w tym małe bomby, samochody sportowe, Super Cars, Hyper Cars, prototypy, egzotyki i wszystko pomiędzy. FH5 wprowadził buggy, Monster Trucki i całą masę innych pojazdów, a także ekstremalną personalizację. Naturalne jest, że od Forza Horizon 6 można oczekiwać więcej tego samego, zwłaszcza w przypadku tego, co prawie na pewno będzie miało miejsce: driftu na krętych torach w japońskich miastach, z japońską muzyką techno grającą w tle i neonami wszędzie.

Kiedy więc pojawi się Forza Horizon 6?

Biorąc pod uwagę, że sukces takiej sagi był całkiem niezły od czasu jej premiery ponad 10 lat temu (mówię o Forza Horizon), naturalne jest oczekiwanie, że szóste opus trafi do bloków startowych mniej więcej 3 lata po wydaniu FH 5.

Dobra wiadomość jest taka, że według plotek i najnowszych doniesień, studio Playground Games rozpoczęło rekrutację do nowego projektu, którym niemal na pewno jest Forza Horizon 6. Plotki głoszą, że akcja gry rozgrywać się będzie w Japonii. Oczywiście, podobnie jak w przypadku wszystkich gier z serii Forza Horizon, mapa będzie nie tylko ogromna (jak w FH 5), ale będzie również oparta na fikcyjnej wersji Japonii. Kraj wschodzącego słońca szczyci się jedną z najbogatszych kultur motoryzacyjnych na świecie, zarówno pod względem rywalizacji, z seriami specyficznymi dla kraju, jak i pod względem bardzo unikalnej personalizacji samochodów.

Jeśli chodzi o datę premiery Forza Horizon 6, niektórzy twierdzą, że gra może być dostępna pod koniec 2024 roku lub w 2025 roku. Piąta odsłona ukazała się pod koniec 2021 roku, a moim zdaniem szóstą otrzymamy pod koniec 2024 lub 2025 roku. Wydawcy gier wideo mają tendencję do utrzymywania tych samych dat premiery dla swoich najpopularniejszych tytułów.

Forza Horizon 6 i platformy

Podobnie jak w przypadku poprzednich części sagi, Forza Horizon 6 niemal na pewno będzie dostępna na Xbox Series X i S, najnowszych konsolach Microsoftu, a także w wersji na PC. Tytuły z tej sagi radziły sobie bardzo dobrze na konsolach i PC, więc logiczne jest oczekiwanie, że sytuacja nie zmieni się zbytnio na tym froncie.

Jest również bardziej niż prawdopodobne, że tytuł zostanie dodany do Game Pass w dniu premiery, tak jak miało to miejsce w przypadku jego poprzednika. Po raz kolejny nie można zmienić zwycięskiej drużyny, a Forza Horizon zdobywa jedno zwycięstwo za drugim.

Notez cet article

Vous risquez également d’aimer…

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

ZESTAWY FANATEC PONIŻEJ 400 EURO
This is default text for notification bar