Zaznacz stronę

iRacing i FIA ogłaszają eSportowe Mistrzostwa Świata F4, w których stawką będzie 25 000 dolarów!

Sim Racer

Pilote e-sport & Passionné de Sim Racing, j’ai décidé de partager ma passion sur ce site web.

Fani wyścigów symulacyjnych są zachwyceni najnowszym ogłoszeniem FIA i iRacing: eSportowe Mistrzostwa Świata F4, które po raz pierwszy wyjadą na tor we wrześniu, z nagrodami do 25 000 USD.

Znany na całym świecie tytuł iRacing jest partnerem FIA, Międzynarodowej Federacji Samochodowej, od 2023 roku. Partnerstwo to zostało odnowione w tym roku w formie międzynarodowych mistrzostw, które zadebiutują w inauguracyjnym sezonie we wrześniu. Cel jest prosty: zachęcić wirtualnych kierowców z całego świata do wzięcia udziału w 4 wydarzeniach i 8 rundach, a finaliści mogą wygrać nagrody w wysokości do 25 000 USD.

Ci, którzy już śledzą iRacing w sieciach społecznościowych, wiedzą, że ta współpraca nie jest tak naprawdę nowa. W rzeczywistości wyścigi będą transmitowane na różnych stronach iRacing. Około rok temu FIA i iRacing uruchomiły FIA F4 Regional Tours, wirtualne zawody F4 rozgrywane na torach w kilku regionach świata.

“Nie moglibyśmy być bardziej podekscytowani współpracą z FIA nad uruchomieniem FIA F4 World eSports Championship” – mówi Tony Gardner, prezes iRacing. “iRacing i FIA są zaangażowane w pomoc aspirującym kierowcom w wejściu do prawdziwego świata sportów motorowych poprzez dostępne możliwości, a platforma Formuły 4 jest świetnym sposobem, aby to zrobić. Z niecierpliwością czekamy na ekscytujący sezon tej jesieni i jesteśmy przekonani, że liderzy tej serii będą ponownie rywalizować na najwyższym poziomie sportów motorowych w nadchodzących latach”.

Jeśli chcesz wziąć udział w Mistrzostwach Świata FIA F4, musisz działać szybko, ponieważ kwalifikacje rozpoczynają się w połowie czerwca. Będziesz musiał ścigać się w serii FIA F4 Regional Tour, a pierwszych 10 kwalifikujących się kierowców zostanie zaproszonych do mistrzostw świata. Oznacza to, że rywalizacja będzie zacięta, a to nie wszystko. Zgodnie z najnowszymi informacjami na temat nowych mistrzostw, kwalifikujący się kierowcy muszą mieszkać w odpowiednim regionie, do którego się zakwalifikowali. Wyobrażam sobie, że ten mały szczegół ma zapewnić ogólnoświatową próbę kierowców.

Nikolas Tombazis, dyrektor FIA ds. samochodów jednomiejscowych, powiedział: “Cieszę się, że FIA po raz kolejny współpracuje z iRacing w kolejnej fazie tej wysoce innowacyjnej współpracy, wprowadzając FIA F4 eSports na scenę globalną po wielkim sukcesie na poziomie regionalnym. Ten ostatni etap naszego partnerstwa jest zgodny z naszą strategią wspierania wzrostu i rozwoju eSportu, a tym samym poszerzenia atrakcyjności naszego sportu dla nowych odbiorców, w celu podwojenia globalnego uczestnictwa w sportach motorowych”.

Więcej informacji można znaleźć na stronach internetowych FIA iiRacing.

Notez cet article

Vous risquez également d’aimer…

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

ZESTAWY FANATEC PONIŻEJ 400 EURO
This is default text for notification bar