Zaznacz stronę

Fanatec QR2 jest już dostępny!

Sim Racer

Pilote e-sport & Passionné de Sim Racing, j’ai décidé de partager ma passion sur ce site web.

Fanatec jest głównym graczem w branży wyścigów symulacyjnych od dwóch dekad. Niemiecki producent ma tak duże znaczenie, że BMW Racing wybrało go do wyposażenia swoich samochodów wyścigowych w kierownice, a to wiele mówi o doświadczeniu Fanatec.

Wśród różnych produktów i urządzeń peryferyjnych w ofercie niemieckiego producenta, mamy Quick Release, który umożliwia podłączenie kół zamachowych Fanatec do różnych podstaw Fanatec. Ta szybkozłączka była dostępna w 2 wersjach: QR1 Lite i QR1, każda z własnym limitem momentu obrotowego. Tyle tylko, że te dwa produkty są dość stare i blade w porównaniu z konkurencją, a ich odrodzenie jest już dawno spóźnione.

Pod koniec 2022 roku Fanatec pokazał nam prototyp swojego nowego QR o nazwie QR2. O tak, nie zamierzali nadawać mu dziwnej nazwy, a najpiękniejsze rzeczy są często najprostsze. Musieliśmy czekać prawie rok po pojawieniu się prototypu QR2, aby w końcu zobaczyć ostateczną wersję, a raczej ostateczne wersje, i jest ona wspaniała. Ten nowy QR obiecuje rozwiązać wszystkie problemy obecne w QR1/QR1 Lite, a także ma nową sztuczkę w rękawie.

Nowe QR Fanatec

Fanatec QR2

Podobnie jak w przypadku pierwszych Quick Release’ów Fanateca, QR2 są dostępne w kilku wersjach – dokładnie 3. Mamy więc QR2 Lite, skierowane do mniejszych budżetów, oraz serię CSL. Stopień wyżej mamy QR2, który jest idealny dla początkujących jeźdźców i urządzeń peryferyjnych z serii ClubSport, ale jest również kompatybilny z seriami CSL i Podium. I wreszcie mamy QR2 Pro, który jest kompatybilny z urządzeniami peryferyjnymi z serii CSL, ClubSport i Podium, z naciskiem na tę ostatnią, a także jest zgodny z FIA, co oznacza, że może być używany w samochodzie wyścigowym.

QR2 Lite

qr2 lite

Przyjazną dla budżetu opcją Fanatec w zakresie Quick Release jest, co nie jest zaskoczeniem, QR2 Lite. Ta szybkozłączka wykorzystuje w swojej strukturze kompozyt wzmocniony włóknem węglowym, co jest upiększonym sposobem powiedzenia, że jest wykonana z tworzywa sztucznego.

Kształt QR2 Lite, w porównaniu do QR1 Lite, nie zmienił się aż tak bardzo. Na kierownicy nadal znajdują się otwory na śruby, a także kółko/śrubka, które należy pociągnąć, aby zdjąć kierownicę z podstawy. Jednak system mocowania podstawy jest inny w przypadku QR2. Przywitaj się z zupełnie nowym prostokątnym systemem z haczykami po bokach.

QR2

QR2 zastępuje QR1 i jest wykonany z aluminium. Pod względem konstrukcji jest dokładnie taki sam jak QR2 Lite, ponieważ jedyną różnicą między tymi dwoma szybkozłączkami jest zastosowany materiał.

QR2 Pro

Jest to najwyższej klasy szybkozłączka firmy Fanatec pod względem materiałów, konstrukcji i kompatybilności. QR2 Pro jest wykonany z bloku aluminium obrabianego do perfekcji za pomocą maszyn CNC, w przeciwieństwie do QR2, który jest wykonany ze szlifowanego aluminium. Pod względem wzornictwa jest taki sam jak QR2, tylko z większą ilością złota.

Ta metoda produkcji QR2 Pro ma kluczowe znaczenie, ponieważ ta szybkozłączka jest zatwierdzona przez FIA i dlatego może być używana w samochodach wyścigowych. Dzięki temu możesz wykonywać sesje symulacyjne w ciągu tygodnia z QR2 Pro i zabrać go na tor w swoim samochodzie w weekend.

QR2 Base-Side

Nowe QR nieuchronnie oznaczają nowe Base-Sides lub, jeśli wolisz, widoczną część wału napędowego. Biorąc pod uwagę, że QR2 przeszedł z okrągłego systemu montażowego z kulkami na bardziej prostokątny system montażowy, konieczna jest zmiana strony podstawy, aby ten QR mógł być przymocowany do podstaw Fanatec.

Niemiecki producent opracował dwie nowe aluminiowe podstawy, które zastąpią okrągłe, które można już znaleźć w podstawach Fanatec. Mamy więc jeden z łącznością typu C, który jest wykonany z czarnego odlewanego aluminium, oraz jeden z łącznością typu M, który jest wykonany ze srebrnego aluminium obrabianego CNC.

Type-C jest kompatybilny z podstawkami CSL DD (5 i 8 nm, a także GT DD), a Type-M jest kompatybilny z podstawkami Podium (DD1 i DD2). Niezależnie od tego, który QR2 wybierzesz, będzie on kompatybilny z dwoma nowymi Base-Sides firmy Fanatec.

Ceny nowego QR2

Ceny nowych modeli QR2 firmy Fanatec są mniej więcej takie same jak w przypadku QR1. QR2 Lite kosztuje 59,95 euro, QR2 99,95 euro, a QR2 Pro 199,95 euro. W przypadku Base-Side, Type-C kosztuje 69,95 euro, a Type-M 149,95 euro.

Oczywiście dostępne są również pakiety dla różnych kombinacji QR2 i Base-Side, których ceny wahają się od 110 do 300 euro. W chwili pisania tego tekstu tylko QR2 są dostępne na stronie internetowej Fanatec. Base-Side jest obecnie niedostępny, podobnie jak pakiety.

Moja opinia o nowych QR2

Szczerze mówiąc, bardzo podobały mi się nowe QR2, zwłaszcza rozgrywka, która teraz prawie nie istnieje. Nowa konstrukcja Base-Side oznacza, że nie poruszają się one podczas jazdy, nawet agresywnej. Instalacja nowych QR (od strony koła lub podstawy) nie zajmie dużo czasu i jest dość łatwa do wykonania.

Jeśli o mnie chodzi, są to doskonałe QR, godne reputacji Fanatec. Polecam je jako pakiet pozwalający zarobić około 10 euro na inwestycji.

Notez cet article

Vous risquez également d’aimer…

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

ZESTAWY FANATEC PONIŻEJ 400 EURO
This is default text for notification bar