Zaznacz stronę

Mechanizm korbowy Heusinkveld Ultimate+: test i recenzja

Sim Racer

Pilote e-sport & Passionné de Sim Racing, j’ai décidé de partager ma passion sur ce site web.

Heusinkveld Ultimate+

Korzyści

 • Doskonała konstrukcja
 • Materiały zgodne ze standardami sportów motorowych
 • Wytrzymały i solidny
 • Niesamowicie realistyczne doznania
 • Łatwa instalacja

Wady

Jeśli jesteś zapalonym graczem Sim-racing, z pewnością słyszałeś o holenderskiej marce Heusinkveld ! Trudno przeoczyć ich produkty, które są jednymi z najlepszych na rynku, a zwłaszcza ich niesamowite pedalboardy!

Mieliśmy przyjemność przetestować jeden z ich najbardziej znanych modeli: mechanizm korbowy Heusinkveld Ultimate+.

W tym artykule powiemy ci wszystko, co musisz wiedzieć o tym mechanizmie korbowym i co o nim sądzimy. Opowiemy ci o funkcjach tego pedalboardu simracingowego, jego zaletach i wadach, ale także powiemy ci , dla jakiego typu gracza go polecamy i gdzie można go kupić.

Cechy mechanizmu korbowego Heusinkveld Ultimate+

Heusinkveld Sim Pedals Ultimate+ to najwyższej klasy 3-pedałowy model przeznaczony dla profesjonalnych graczy Sim-racing.

Może być używany w najbardziej wymagających środowiskach i może symulować siły nacisku na pedały występujące w pojazdach F1 i LMP.

Poniżej znajduje się lista jego głównych funkcji:

 • Zaprojektowane przy użyciu CAD i FEA, wszystkie części konstrukcyjne są precyzyjnie wycinane laserowo CNC ze stali nierdzewnej z wykończeniem piaskowanym.
 • Wszystkie trzy pedały mają czujniki obciążenia: w pedale przyspieszenia i sprzęgła działają one jako czujniki położenia, natomiast w pedale hamulca mierzą nacisk na pedał.
 • W przeciwieństwie do potencjometrów obrotowych, czujniki wagowe zapewniają prawdziwie liniowe wyjście w stosunku do wejścia pedału. Ich precyzja i trwałość są bezkonkurencyjne, ponieważ nie zużywają się z upływem czasu.
 • 3 pedały mechanizmu korbowego Heusinkveld Ultimate+ są wyposażone w regulowany amortyzator hydrauliczny. Hamulec i sprzęgło mają dwukierunkowy amortyzator, który zwiększa opór w zależności od tego, jak szybko pedał jest wciskany lub zwalniany. Pedał hamulca wykorzystuje amortyzator, aby zmniejszyć prędkość pedałowania. Opór wszystkich amortyzatorów można regulować. Układ hydrauliczny jest wyjątkowo niezawodny i nie wymaga regularnej konserwacji.
 • Przepustnica jest płynna, precyzyjna i regulowana.
 • Hamulec jest dwustopniowy i składa się z początkowej sprężyny śrubowej oraz progresywnych sprężyn gumowych. Twardość pedału jest regulowana poprzez wybór jednej z 10 możliwych wysokości gumy. Jego maksymalna wytrzymałość wynosi 140 kg.
 • Sprzęgło jest wyposażone w mechanizm sprężynowo-zwrotny, który umożliwia znaczną regulację siły, skoku i wyczucia. Maksymalna siła pedałowania wynosi 45 kg.
 • Pedalboard Heusinkveld Ultimate+ jest dostarczany z kontrolerem USB i kablem USB. Kontroler posiada 3 złącza RJ ze wzmacniaczem ogniw obciążnikowych, do których podłączane są pedały. Posiada złącza dla 12 przycisków i 4 zwykłych osi analogowych. Oznacza to możliwość podłączenia dodatkowego sprzętu, takiego jak skrzynie biegów, joysticki itp.
 • Jest kompatybilny z SmartControl, nowym narzędziem do konfiguracji pedałów, które umożliwia pełną konfigurację i nieliniowe krzywe dla każdego pedału. Można również wymieniać profile pedałów między posiadaczami Heusinkveld Ultimate+.
 • Pedalboard Heusinkveld Ultimate+ jest kompatybilny z komputerami PC z systemem Windows 10 lub nowszym. Nie jest kompatybilna z systemem Linux ani konsolami takimi jak Xbox czy PlayStation.

Dla jakiego typu osoby?

Pedalboard Heusinkveld Sim Ultimate+ został zaprojektowany dla profesjonalnych graczy Sim-racing. Dlatego też polecamy ją bardzo doświadczonym graczom, ale nie sądzimy, by była odpowiednia dla początkujących.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, ten pedalboard może być używany w najbardziej wymagających środowiskach i jest w stanie symulować siły nacisku na pedały, jakich doświadcza się w samochodach F1 i LMP.

ostateczna opinia heusinkveld

Korzyści

Nie ukrywamy, że byliśmy pod wrażeniem mechanizmu korbowego Heusinkveld Ultimate+ i jego wielu zalet. Oto najważniejsze z nich.

Dla nas, Jednym z największych atutów pedalboardu Heusinkveld Ultimate+ jest możliwość dostosowania praktycznie każdego aspektu każdego pedału i jego komponentów indywidualnie dla każdego przypadku. W rzeczywistości każdy z trzech pedałów ma własny czujnik obciążenia, co zapewnia niezrównaną taktyczność, a każde ramię ma regulowany hydrauliczny amortyzator pedału, dzięki czemu można dostosować opór do własnych potrzeb. Pedały można również niezależnie regulować na wiele pozytywnych sposobów (w tym nachylenie pedałów i wysokość nakładki), aby zapewnić, że żaden ułamek sekundy nie zostanie utracony z powodu czegokolwiek innego niż błąd użytkownika.

Podobnie jak wszystkie produkty tego producenta, mechanizm korbowy Heusinkveld Utilmate+ charakteryzuje się niesamowitą jakością wykonania, którą widać i czuć od pierwszego spojrzenia i pierwszego naciśnięcia pedału. Jest to naprawdę solidny model, wykonany z najwyższej klasy materiałów, takich jak stal nierdzewna i wyposażony w najnowocześniejsze rozwiązania techniczne. Naszym zdaniem nie ma nic lepszego niż mechanizm korbowy, który łączy w sobie Load Cell i amortyzatory hydrauliczne. Dołożono wszelkich starań, aby pedały w tym modelu były jak najbardziej wytrzymałe.

Następnie, oczywiście, przekonało nas niewiarygodnie realistyczne wyczucie wszystkich pedałów w mechanizmie korbowym Heusinkveld Ultimate+. Byliśmy pod szczególnym wrażeniem doskonałego wyczucia hamowania i precyzji hamulców, ale przepustnica i sprzęgło są również bardzo imponujące. Mając ten model pod stopami, nie sposób odróżnić go od pedałów prawdziwego samochodu wyścigowego – wrażenia zapierają dech w piersiach!

Wreszcie, pedalboard Heusinkveld Ultimate+ ma tę zaletę, że pomimo tego, że został zaprojektowany dla profesjonalistów, jest naprawdę łatwy w instalacji. Ten pedalboard jest całkowicie plug-and-play, a dzięki łatwemu do opanowania oprogramowaniu SmartControl będziesz w stanie dokonać wszelkich możliwych regulacji, aby pedały były jak najlepiej dopasowane do Ciebie.

Jego wady

Nie znaleźliśmy wielu powodów do narzekania na pedalboard Heusinkveld Ultimate+, ale ma on kilka wad , o których powiemy tutaj.

Oczywiście największą wadą mechanizmu korbowego Heusinkveld Ultimate+ jest jego cena. Po przejściu do kategorii najwyższej klasy i profesjonalnego sprzętu do wyścigów symulacyjnych, ceny są nieuchronnie wyższe i nie są dostępne dla wszystkich. Nawet jeśli ten model pedalboardu jest wyjątkowej jakości, z pewnością będzie dostępny w cenie, na którą nie każdy może sobie pozwolić.

Co więcej, pedalboard Heusinkveld Ultimate+ to model, który pod względem użytkowania najlepiej zarezerwować dla profesjonalnych graczy. Początkujący gracze mogą z niego korzystać w szczególnie dobrze wyposażonych profesjonalnych salach gry. Jest to jednak model, który nie jest łatwy do zrozumienia dla niedoświadczonych graczy, ponieważ wymaga dużo czasu gry.

Wreszcie, podobnie jak inne modele marki, pedalboard Heusinkveld Ultimate+ jest niestety kompatybilny tylko z komputerami PC. Oznacza to, że nie będziesz mógł się nim cieszyć, jeśli zwykle grasz tylko na konsoli Xbox lub PlayStation.

Gdzie można go kupić i za ile?

Pedały Heusinkveld Sim Pedals Ultimate+ są dostępne w sprzedaży na słynnej stronie Digital Motorsport.

W zależności od wybranej opcji cena mechanizmu korbowego kształtuje się następująco:

 • Zestaw trzech pedałów jest dostępny w cenie 1 329 euro.
 • Zestaw dwóch pedałów (bez sprzęgła) jest dostępny w cenie 1079 euro.
 • Sam pedał sprzęgła jest dostępny za 250 euro.
 • Płyta płyta bazowa (wymagana) jest dostępna w cenie 94 euro.
heusinkveld ultimate mecanisme

Wnioski

W górnej części rynku, Heusinkveld Sim Pedals Ultimate+ to fantastyczna opcja dla entuzjastów symulacji. Pedały te są zamontowane na aluminiowej ramie zapewniającej maksymalną sztywność i wytrzymałość, dzięki czemu można poczuć się jak w prawdziwym samochodzie wyścigowym.

Ten mechanizm korbowy Heusinkveld nadaje się do wysokiej klasy profesjonalnych symulatorów sportów motorowych, a jego solidna, sztywna, kompaktowa i trwała konstrukcja zapewnia natychmiastową i dokładną reakcję.

On Oferuje, naszym zdaniem, najlepszą symulację pedału, jaką można obecnie uzyskać na rynku. Jeśli szukasz naprawdę wysokiej klasy pedałów wyścigowych, to Heusinkveld Sim Pedals Ultimate+ są bezkonkurencyjnym wyborem.

heusinkveld-ultimate

Heusinkveld Ultimate

Najlepsze pedały Simracing na rynku

Notez cet article

Vous risquez également d’aimer…

Moza CRP: Test i przegląd

Moza CRP: Test i przegląd

Moza CRPAvantages Structure en alliage d’aluminium Excellente qualité de fabrication Load Cell sur le frein et...

Moza SR-P : Testy i opinie

Moza SR-P : Testy i opinie

Moza SR-PKorzyści Całkowicie metalowa konstrukcja Pedał hamulca z ogniwem obciążnikowym Doskonała jakość wykonania...

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

ZESTAWY FANATEC PONIŻEJ 400 EURO
This is default text for notification bar