Zaznacz stronę

Mechanizm korbowy Thrustmaster T3PA: test i recenzja

Sim Racer

Pilote e-sport & Passionné de Sim Racing, j’ai décidé de partager ma passion sur ce site web.

Thrustmaster T3PA

Korzyści

 • Przystępna cena
 • Komfort, jaki oferuje, z metalowymi pedałami i szeregiem regulacji, aby znaleźć idealną pozycję do gry
 • Możliwość dodania oporu do pedału hamulca za pomocą dołączonej modyfikacji
 • Lekka i kompatybilna z różnymi grami i platformami

Wady

 • Ograniczony realizm, zwłaszcza jeśli chodzi o pedał hamulca.
 • Konstrukcja, która może sprawiać wrażenie “taniej”.
 • Trudność jest spójna w grze, z ograniczonym oporem i koniecznością mocnego naciśnięcia pedału hamulca, aby zatrzymać samochód.

Nasza ocena: 9/10

Większość Sim-racing Gracze koncentrują się na kierownicy, zapominając, że pedały są istotną częścią dobrego immersji w wyścigu. Istnieje wiele kluczowych elementów, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie pedałów do symulacji wyścigów, dlatego nie zawsze jest to łatwa decyzja.

Postanowiliśmy przyjrzeć sięjednemu z najpopularniejszych mechanizmów korbowych na rynku i jednemu z najczęściej używanych przez fanów wyścigów, którzy chcą zainwestować w swój pierwszy model: Thrustmaster T3PA.

W tym artykule powiemy wszystko, co warto wiedzieć o tym modelu i co o nim sądzimy. Opowiemy ci o główne cechy Thrustmaster T3PA, powiemy ci, jaki typ typ gracza najlepiej nadaje się, jakie są jego zalety zalety wadyjego cena i gdzie można go kupić.

thrustmaster t3pa

Cechy pedalboardu Thrustmaster T3PA

The Thrustmaster T3PA to 3-pedałowy pedalboardpedały najniższy zakres od amerykańskiego producenta.

Poniżej znajduje się lista głównych cech tego modelu:

 • Thrustmaster T3PA składa się z 3 pedałówpedałów, wewnętrznego metalstruktura wewnętrzna części z tworzywa sztucznego i szeroki, teksturowany podnóżek.
 • 3 pedały w tym modelu są regulowane w rozstaw (3 możliwe pozycje) i nachylenia (2 możliwe pozycje), a pedał przyspieszenia ma również regulowaną wysokość. wysokość (2 możliwe pozycje).
  • Pedalboard Thrustmaster T3PA zawiera stożkowy ogranicznik (mod) wykonany z zagęszczonej gumy klasy przemysłowej, który pasuje bezpośrednio pod pedał hamulca.
  • Siła nacisku na każdy pedał jest inna: dla pedału przyspieszenia około 2,5 kg, dla pedału hamulca około 10 kg (bez zainstalowanego moda), dla pedału hamulca od 15 kg do 25 kg w zależności od preferencji (z zainstalowanym modem) i dla pedału sprzęgła około 5 kg.
  • Pedalboard Thrustmaster T3PA jest kompatybilny z następującymi urządzeniami Playstation 3 i 4, a także konsolami Xbox One i PC.
  • Model Thrustmaster T3PA nie zawiera śrub do montażu w kokpicie, ale jest wyposażony w otwory, dzięki którym można go przykręcić do różnych wsporników (w tym do kokpitu).
  • Wymiary: 24 cm x 36 cm x 42 cm (dł. x szer. x wys.)
  • Waga: 3,46 kg

  Dla jakiego typu osoby?

  Pedalboard Thrustmaster T3PA jest idealny dla początkujących w wyścigach symulacyjnych lub dla tych, którzy mają ograniczony budżet, aby zainwestować w kompletny zestaw sprzętu.

  Naszym zdaniem ten model pedalboardu nie jest odpowiedni dla doświadczonych graczy, ponieważ pedały te po prostu nie zapewniają wystarczającego wyczucia, aby mogli się nimi cieszyć.

  Ten pedalboard jest idealny dla fanów gier takich jak Gran Turismo jak również dla fanów Sim Arcade na PlayStation lub Xbox. Dla tych, którzy preferują iRacing, ten pedalboard może wydawać się nieco lekki w porównaniu do Load Cell.

  Korzyści

  Dzięki naszemu testowi odkryliśmy Thrustmaster T3PA pedalboard, który z pewnością jest modelem podstawowym, ale który mimo to ma szeregzalet.

  Naszym zdaniem największą zaletą Thrustmaster T3PA jest cena. Ten pedalboard jest bardzo niedrogą opcją, będąc jednym z najtańszych pedałów, jakie można znaleźć na rynku. Dlatego też są one często pierwszym wyborem dla początkujących graczy symulacyjnych. Chociaż pedalboard jest niedrogi, ma kilka przyzwoitych funkcji, które sprawiają, że jest czymś więcej niż tylko zestawem pedałów. Jeśli masz bardzo ograniczony budżet, będzie to dobre miejsce na rozpoczęcie i dobry sposób na zanurzenie się w wyścigowych grach symulacyjnych.

  Byliśmy mile zaskoczeni wygodą pedalboardu Thrustmaster T3PA. jego komfort. Pomimo swojej ceny, pedały są wykonane z metalu, który jest znacznie lepszy pod stopami niż plastik. Co więcej, można regulować zarówno nachylenie (2 możliwe pozycje), jak i rozstaw (3 możliwe pozycje) 3 pedałów, a także wysokość pedału hamulca, aby znaleźć idealną pozycję do gry i zmaksymalizować komfort.

  Po drugie, spodobał nam się fakt, że mogliśmy dodać opór do pedału hamulca Thrustmaster T3PA. Chociaż oryginalna konfiguracja może być używana bez żadnego oporu na pedale hamulca, można również użyć dołączonego modułu hamulca (stop), aby dodać trochę oporu. Jest to małe metalowo-gumowe urządzenie, które jest zaklinowane za pedałem hamulca i przykręcone od dołu. Montaż i demontaż zajmuje kilka sekund, więc jest to szybki sposób na dodanie lub usunięcie oporu z pedału hamulca.

  Wreszcie, Thrustmaster T3PA ma również tę zaletę, że jest bardzo łatwy do przenoszenia, ponieważ jest bardzo lekki i oferuje szeroką kompatybilność. Lekki charakter pedałów w połączeniu z ich ogólnie uproszczonym wyglądem oznacza, że pedały T3PA bardzo dobrze integrują się z każdą konfiguracją. Model ten jest kompatybilny z resztą ekosystemu Thrustmaster (kierownice, podstawy itp.) i nie powinieneś mieć żadnych problemów z jego kompatybilnością z grami i platformami, ponieważ może być używany z PlayStation 3 i 4, a także Xbox One i PC.

  Jego wady

  Jest rzeczą oczywistą, że w cenie, w jakiej dostępny jest model Thrustmaster T3PApedalboard, model ten nie może być idealny, a niniejszy test rzeczywiście ujawnił jego wady.

  Przede wszystkim musimy przyznać, że pedalboard Thrustmaster T3PA oferuje ograniczony realizm. ograniczony realizm. Tak długo, jak prawidłowo skalibrujesz pedały w grze, nie powinieneś mieć żadnych prawdziwych problemów. Jednak brak ogólnego wyczucia pedału hamulca naprawdę ogranicza realizm, jakiego można doświadczyć z T3PA, więc jest to ważny punkt do rozważenia przy podejmowaniu decyzji o zakupie tego modelu mechanizmu korbowego.

  Po drugie, stwierdziliśmy, że model T3PA firmy Thrustmaster oferuje dość niedrogie dość niedrogie odczucia. Podczas gdy powierzchnie pedałów są metalowe, reszta konstrukcji jest wykonana z twardego plastiku. Zmniejsza to koszt pedałów, ale oznacza, że brakuje im nieco realizmu i wyglądają bardziej jak zabawka niż element symulatora wyścigowego. Chociaż pedały są dobre, gdy są używane w grach z modem hamulca, plastik i fakt, że jest to model podstawowy, można wyczuć pod stopami. Jeśli jesteś przyzwyczajony do pedałów Load Cell lub nawet podstawowych opcji potencjometrów, prawdopodobnie trudno będzie ci się przyzwyczaić.

  Wreszcie stwierdziliśmy, że w przypadku Thrustmaster T3PA trudno było zachować spójność przez całą grę. Bez żadnego oporu nie można osiągnąć prawdziwej spójności hamowania. Pomimo dołączonej modyfikacji hamowania, którą można dostosować, naprawdę trzeba mocno nacisnąć pedał, aby samochód się zatrzymał, co, choć idealne dla niektórych kierowców wyścigowych, zwiększa również trudność w uzyskaniu spójności podczas hamowania. Potrzeba trochę praktyki, aby się do tego przyzwyczaić.

  thrustmaster t3pa pack

  Gdzie można go kupić i za ile?

  Pedalboard Thrustmaster T3PA jest dostępny w sprzedaży na oficjalnej stronie Thrustmaster.

  Można go również znaleźć po niższej lub wyższej cenie, w zależności od promocji, u innych sprzedawców detalicznych, takich jak obecnie na Amazon.co.uk

  Możesz być w stanie znaleźć Thrustmaster T3PA na używanych stronach internetowych, takich jak Vinted lub Le Bon Coin, ale uważaj na możliwe oszustwa i upewnij się, że sprawdzisz stan sprzętu przed zakupem.

  Wnioski

  Chociaż Thrustmaster T3PA pedalboard nie jest najlepszym modelem na rynku, uważamy, że jest to bardzo dobry punkt wyjścia dla początkujących. bardzo dobry punkt wyjścia dla początkujących lub tych z ograniczonym budżetem, którzy chcą doświadczyć prawdziwej wyścigowej immersji.

  Chociaż realizm tego pedalboardu jest nieco ograniczony, uznaliśmy go za bardzo wygodny. wygodny w szczególności dzięki 3 regulowanym pedałom i szeroki podnóżek. Jest to również model wysoce kompatybilny i jest częścią kilku interesujących zestawów od Thrustmaster.

  Jeśli jesteś bardziej doświadczonym pilotem symulacyjnym, prawdopodobnie będziesz chciał przejść na wyższy poziom z innym modelem. Jeśli jednak dopiero zaczynasz przygodę z sim-racingiem i szukasz sprzętu, który oferuje dobry stosunek jakości do cenyThrustmaster T3PA nie powinien zawieść.

  opinion-leaders-thrustmaster-t3pa

  Thrustmaster T3PA

  Przystępny cenowo mechanizm korbowy dla początkujących

  Notez cet article

  Vous risquez également d’aimer…

  0 komentarzy

  Wyślij komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Pin It on Pinterest

  ZESTAWY FANATEC PONIŻEJ 400 EURO
  This is default text for notification bar