Zaznacz stronę

Pedały Fanatec CSL Elite: test i opinie

Sim Racer

Pilote e-sport & Passionné de Sim Racing, j’ai décidé de partager ma passion sur ce site web.

Mechanizm korbowy Fanatec CSL Elite

Korzyści

 • Dobry stosunek jakości do ceny
 • Wykonane z solidnych materiałów wysokiej jakości
 • Możliwość dostosowania (regulacja w poziomie i możliwość przymocowania do kokpitu)
 • Zapewnia świetne poczucie gry i realizmu
 • Szeroka kompatybilność

Wady

 • Dostarczany w stanie niezmontowanym i wymaga samodzielnego montażu
 • Martwa strefa podczas korzystania z pedałów
 • Do korzystania z komputera wymagany jest adapter USB (sprzedawany oddzielnie)

Jeśli masz jakieś doświadczenie w świecie Sim-racingmarka Fanatec z pewnością będą ci znane. Na rynku dostępnych jest wiele wysoko cenionych akcesoriów do symulacji wyścigów, które zostały opracowane przez niemieckiego producenta, takich jak podstawy kół, kierownice i korby.

Chociaż wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, pedały pedały są niezbędnym narzędziem do realistycznej jazdy i dobrego zanurzenia w wyścigu. Dlatego też należy wziąć pod uwagę szereg czynników, aby upewnić się, że wybieramy najlepszy model.

Postanowiliśmy więc przyjrzeć się jednemu z najlepiej sprzedających się pedalboardów tej marki: modelowi Pedały Fanatec CSL Elite.

W tym artykule powiemy ci wszystko, co odkryliśmy na temat tego pedalboardu Fanatec. Powiemy ci, co główne cechy tego modelu, do którego typu gracza jest najlepiej dopasowany, jakie są jego zalety zalety wadyjej cena i gdzie można go kupić.

PEDAŁ CSL ELITE

Cechy pedałów Fanatec CSL Elite

Fanatec CSL Elite Pedals topodstawowy pedalboard z dwoma pedałami i jeden z bestsellerów marki.

Poniżej znajduje się lista głównych cech tego modelu:

 • Rok wydania: 2016
 • Mechanizm korbowy Fanatec CSL Elite to pakiet Plug and Play, który zawiera wyjątkowo długi pedał przyspieszenia i hamulca dla większego realizmu i komfortu.
 • Podstawa i podnóżek są wykonane z litego aluminium i oferują dużą powierzchnię do odpoczynku.
 • Zdejmowane gumowe nakładki na pedały Fanatec CSL Elite zapewniają dobrą przyczepność na miękkich powierzchniach.
 • Pedał hamulca ma metalową sprężynę i amortyzator z pianki PU, co zapewnia symulację hamowania ciśnieniowego i większy realizm.
 • Pozioma odległość między pedałami w Fanatec CSL Elite jest regulowana, umożliwiając konfigurację asynchroniczną.
 • Model ten umożliwia łatwe odłączenie pedałów od podnóżka i zamontowanie ich oddzielnie wraz z elektroniką w kokpitach lub innych wspornikach.
 • Pedalboard Fanatec CSL Elite zawiera potencjometr o rozdzielczości 12 bitów.
 • Pedały Fanatec CSL Elite są kompatybilne z komputerami PC , jeśli są podłączone za pomocą adaptera USB ClubSport (opcjonalnie) lub zestawu Load Cell.
 • Model ten jest również kompatybilny z konsolami PlayStation 4, PlayStation 3 i Xbox One po podłączeniu do kompatybilnej podstawy kierownicy lub kierownicy Fanatec.
 • Fanatec CSL Elite współpracuje ze wszystkimi podstawami kierownic i kierownicami Fanatec ze złączem pedału RJ12.
 • Wymiary: 47 cm x 31 cm x 18 cm (dł. x szer. x wys.)
 • Waga: 4,5 kg

  Dla jakiego typu osoby?

  Mechanizm korbowy Fanatec CSL Elite to model, który jest naprawdę idealny dla początkujących , którzy chcą poprawić swoje zanurzenie w wyścigu.

  Dla bardziej doświadczonych graczy ten pedalboard może wydawać się nieco lekki, ale można go ulepszyć za pomocą zestawu Load Cell Kit.

  Pedały Fanatec CSL Elite nadają się do wszystkich stylów wyścigów i wszystkich platform do gier, czy to Assetto Corsa, iRacing, F1 2020 czy Forza.

   

  Korzyści

  Fanatec CSL Elite to bardzo udany mechanizm korbowy, a nasz test pozwolił nam odkryć zalety , które sprawiają, że ten model jest tak popularny.

  Początkowo stwierdziliśmy, że pedalboard Fanatec CSL Elite oferuje bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Jak na podstawowy model, ten mechanizm korbowy jest jednak wykonany z solidnych materiałów wysokiej jakości. Całkowicie metalowa aluminiowa konstrukcja i zdejmowane gumowe nakładki na pedały zapewniają połączenie komfortu i wytrzymałości, zapewniając lepsze wrażenia z jazdy. Można bez obaw mocno naciskać na pedały, są naprawdę solidne i mocne.

  Po drugie, bardzo podoba nam się fakt, że pedały Fanatec CSL Elite można dostosować do własnych potrzeb. Wydaje się, że marka pomyślała o wszystkim, abyś mógł dostosować ten model do swoich upodobań i osobistego wyposażenia, niezależnie od tego, czy masz kokpit, czy nie. Pedały można regulować w poziomie, ale można je również zdemontować i przymocować do kokpitu. Otwory na śruby w podstawie mechanizmu korbowego umożliwiają zamontowanie go na dowolnym wsporniku. Aby jeszcze bardziej spersonalizować ten model, można go rozbudować o pedał Load Cell, sprzedawany w osobnym zestawie.

  Stwierdziliśmy, że pedalboard Fanatec CSL Elite oferuje również bardzo dobre wyczucie gry, a także duży realizm. Pedały przyspieszenia i hamulca są bardzo naturalnie wyczuwalne pod stopami, dając poczucie przebywania w prawdziwym samochodzie. Oryginalny pedał hamulca zapewnia bardzo mocny opór dzięki wkładce z pianki PU z tyłu pedału. Ten mały piankowy korek zapewnia doskonały opór, a także pozwala na szczegółowe ograniczenie prędkości bez utknięcia.

  Wreszcie, pedalboard Fanatec CSL Elite ma tę zaletę, że oferuje szeroką kompatybilność. Ten model może działać na PC i Xbox One, a także PlayStation 4 i 3, jeśli baza Fanatec jest kompatybilna z daną platformą. W przypadku komputerów PC do podłączenia wystarczy adapter USB (sprzedawany oddzielnie), a w przypadku konsol PlayStation 4 i 3 lub Xbox potrzebna będzie kompatybilna podstawa Fanatec. Możesz więc używać tego pedalboardu z bardzo szeroką listą gier.

  pedały csl elite

  Jego wady

  Podczas gdy nasz test pozwolił nam odkryć pozytywne strony mechanizmu korbowego Fanatec CSL Elite, ujawnił on również wady tego modelu.

  Po pierwsze, byliśmy trochę rozczarowani, że mechanizm korbowy Fanatec CSL Elite dotarł do nas niezmontowany. Pierwsze wrażenie po otwarciu pudełka jest więc raczej negatywne, ponieważ wszystko trzeba złożyć samodzielnie. Sama w sobie nie jest zbyt skomplikowana do zbudowania, nawet dla najbardziej niedoświadczonych lub najmniej majsterkowiczów, ale jest to obowiązkowy krok, który wymaga trochę czasu, zanim zaczniesz grać.

  Odkryliśmy również, że niestety podczas naciskania pedałów na Fanatec CSL Elite występuje nieco martwa strefa . Za każdym razem, gdy podłączasz pedały, wracają one do ostrości. Naszym zdaniem to błąd, że marka dokonała takiego wyboru, ponieważ pedały są samocentrujące z małą martwą strefą, więc trzeba naciskać mocniej, aby nacisk został w ogóle rozpoznany.

  Wreszcie, podczas gdy pedały Fanatec CSL Elite są dostępne w atrakcyjnej cenie, należy pamiętać, że prawie na pewno będziesz musiał zainwestować w adapter USB, ponieważ nie jest on dołączony do pedalboardu (koszt to 19,95 €). Należy również zauważyć, że podczas korzystania z adaptera ClubSport USB firmy Fanatec rozdzielczość spada z 12 bitów do 8 bitów.

  W przypadku zwykłych graczy konieczne będzie dodanie pedału Load Cell, który nie jest dołączony do pedałów CSL Elite. To spora inwestycja, gdyż zestaw kosztuje 139,95 euro.

   

  Gdzie można go kupić i za ile?

  Pedalboard Fanatec CSL Elite jest obecnie w sprzedaży za 99,95 euro na oficjalnej stronie Fanatec.

  Zestaw ogniw obciążnikowych można nabyć w przedsprzedaży na stronie internetowej Fanatec w cenie 139,95 euro i będzie on dostępny od 31 maja.

  Adapter USB ClubSport jest dostępny w cenie 19,95 euro.

  Niemiecki producent Fanatec zdecydował się sprzedawać swoje produkty wyłącznie na swojej stronie internetowej, więc nie będzie można ich kupić u innych sprzedawców detalicznych.

  Możesz być w stanie znaleźć go na sprzedaż na stronach takich jak Le Bon Coin lub Vinted, ale zwróć szczególną uwagę na stan podstawy przed zakupem, aby uniknąć przykrych niespodzianek.

  opinia o mechanizmie korbowym csl elite

  Wnioski

  Mechanizm korbowy Fanatec CSL Elite to idealny model na początek przygody z simracingiem. Dzięki swojej wszechstronności i doskonałemu stosunkowi jakości do ceny, jest to świetny sposób na rozpoczęcie korzystania z ekosystemu Fanatec w niskiej cenie.

  Ten mechanizm korbowy Fanatec jest wykonany z wysokiej jakości litego metalicznego aluminium , gwarantującego trwałość, wytrzymałość i stabilność. Co prawda model ten nie zawiera ogniwa obciążnikowego, ale nadal istnieje możliwość jego rozbudowy i dostosowania do własnych potrzeb i budżetu.

  Jeśli szukaszpodstawowego pedalboardu o nienagannej jakości, nie możemy wystarczająco polecić pedałów Fanatec CSL Elite!

  pedały csl elite

  Pedały Fanatec CSL Elite

  Podstawowy mechanizm korbowy oferujący nienaganną jakość

  Notez cet article

  Vous risquez également d’aimer…

  Moza CRP: Test i przegląd

  Moza CRP: Test i przegląd

  Moza CRPAvantages Structure en alliage d’aluminium Excellente qualité de fabrication Load Cell sur le frein et...

  Moza SR-P : Testy i opinie

  Moza SR-P : Testy i opinie

  Moza SR-PKorzyści Całkowicie metalowa konstrukcja Pedał hamulca z ogniwem obciążnikowym Doskonała jakość wykonania...

  0 komentarzy

  Wyślij komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Pin It on Pinterest

  ZESTAWY FANATEC PONIŻEJ 400 EURO
  This is default text for notification bar