Zaznacz stronę

RSeat S1: Test i recenzja

Sim Racer

Pilote e-sport & Passionné de Sim Racing, j’ai décidé de partager ma passion sur ce site web.

Na rynku symulatorów wyścigowych dostępnych jest wiele modeli kokpitów i podwozi, ale nie wszystkie z nich są bardzo wysokiej jakości, pomimo ich wysokich cen. Europejska marka RSeatoferuje szeroką gamę kokpitów, które stały się bardzo popularne na europejskim rynku wyścigów symulacyjnych.

Zwróciliśmy więc naszą uwagę na jeden z modeli marki, przedstawiony jako hybryda kokpitu wyścigowego i kokpitu symulatora lotu: RSeat S1.

W tym artykule ujawnimy, co ujawnił nasz test tego kokpitu i co o nim sądzimy. Będziemy prezentować lista jego głównych cechwyjaśnimy jego zalety i wady, gdzie można go kupić i w jakiej cenie.

Cechy RSeat S1

The S1 od RSeat jest stały zintegrowany kokpit przeznaczony do symulacji wyścigów i dla symulatorów lotudo użytku osobistego lub profesjonalnego.

Poniżej znajduje się lista jego głównych funkcji:

 • Zaawansowana konstrukcja S1 oznacza, że możesz skonfigurować swoją pozycję za kierownicą w kilka sekund i wybrać między pozycją Rally lub GT. Rajdowa lub GT.
 • Cała podstawowa obudowa S1 składa się z modułowej ramy ze stali węglowej z możliwością rozbudowy. stali węglowej i okrągłych rur składanych CNC.
 • RSeat S1 jest wyposażony w zintegrowany fotel kubełkowy z włókna szklanego pokryty pianką o wysokiej gęstości i skórą syntetyczną co czyni go niezwykle wygodnym i wytrzymałym fotelem, który przesuwa się do przodu i do tyłu wraz z prowadnicami.
 • Obudowa jest dostępna w kolorze czarnym, czerwonym, białym lub srebrnym, a także w wersji z Alcantary. Obudowę można również kupić osobno.
 • S1 jest ekstremalnie regulowanyPłytę pedałów można regulować w zakresie od 0° do 30°, siodełko można przesuwać do przodu i do tyłu, kąt i głębokość suportu można regulować skokowo, a płyta montażowa kierownicy umożliwia regulację wysokości koła w zakresie ±120 mm. 4 nóżki siedziska, które spoczywają na podłodze, są również regulowane (średnica 37 mm).
 • Zjeżdżalnie można regulować, aby dopasować je do osób o wzroście od 1,27 m do 2 m. Le RSeat S1 może obsługiwać graczy o wadze do 140 kg.
 • Podwozie zostało zaprojektowane tak, aby pasowało do większości systemów dynamicznych i jest kompatybilne z rSeat Shifter i rSeat HandBrake.
 • S1 oferuje szeroką kompatybilność kompatybilność z PC, PlayStation 3, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox 360, Xbox One i Xbox Series X/S.
 • Jest również kompatybilny ze wszystkimi systemami i urządzeniami peryferyjnymi największych marek na rynku, w tym Thrustmaster, Fanatec i Logitech.
 • RSeat S1 został zaprojektowany dla graczy Sim-racing, ale może być również używany jako symulator lotu umożliwiając instalację przepustnicy i joysticka (Thrustmaster HOTAS Ready, lewy i prawy), a także pedałów, głośników, buttkickera.
 • W zestawie znajdują się wszystkie narzędzia i śruby potrzebne do montażu kierownicy, mechanizmu korbowego i przerzutki, a także instrukcja montażu.
kokpit rseat s1

Zalety RSeat S1

Byliśmy w stanie przetestować RSeat S1 i dowiedzieć się o zalety tego modelu które prezentujemy poniżej.

Przede wszystkim, RSeat S1 to naprawdę stabilny, solidny i sztywny kokpit. W szczególności dzięki podparciu kierownicy, S1 oferuje niezwykłą stabilność boczną. Rura przymocowana z każdej strony obudowy zapewnia nawet dobrą stabilność głębokości.

Naciskanie pedału hamulca mechanizmu korbowego, niezależnie od tego, czy jest to mechanizm Load Cell, czy hydrauliczny, może być naprawdę przyjemne, ponieważ wspornik pozostaje na swoim miejscu i nie porusza się. To samo dotyczy dźwigni zmiany biegów i wspornika hamulca ręcznego. Możesz zaciągnąć hamulec ręczny lub zredukować bieg przy pełnej prędkości bez obawy o uszkodzenie wspornika. I Stabilność oferowana przez RSeat S1 nie zapobiega przenoszeniu wibracji, zwiększając realizm podczas wyścigu.

Jeśli RSeat S1 jest tak wytrzymały, to zasługa jego wysokiej jakości konstrukcji i materiałom użytym do jego produkcji.. Zarówno podwozie, jak i siedzenie są nienagannie wykończone, a szwy są solidne i nienaganne. Uważamy również, że estetyka tego modelu jest naprawdę bardzo dobra. Stal podwozia w połączeniu ze skórą siedzenia nadaje temu schludny, elegancki wygląd.

Kolejną zaletą RSeat S1 jest to, że oferuje wiele wbudowanych regulacjico, gdy wszystko jest powiedziane i zrobione, zapewnia optymalny komfort gry. Model ten łatwo dostosowuje się do rozmiaru ciała wszystkich typów graczy, ponieważ prawie wszystko można indywidualnie dostosować. Regulacja pedałów i siedzenia (oba na prowadnicach) jest naprawdę prosta i łatwo dostępna. Wspornik kierownicy oferuje precyzyjną regulację wysokości, głębokości i kąta, ale pozwala nam zachować stabilność podczas gry, nawet w przypadku bardzo mocnych kierownic Direct Drive.

Co więcej, fotel RSeat S1 można nawet przekształcić w kokpit lotniczy z odpowiednimi akcesoriami, dla fanów tego typu symulacji.

Wreszcie stwierdziliśmy, że montaż RSeat S1 dość prosty. W zestawie znajduje się instrukcja obsługi zawierająca ilustrowane instrukcje, wszystkie potrzebne narzędzia są dostarczane i są bardzo wysokiej jakości. Całość jest dość łatwa w montażu, jeśli postępuje się zgodnie z instrukcją i krokami. Ponownie, jego konstrukcja jest bardzo solidna, więc niektóre elementy są ciężkie, więc może być potrzebna dodatkowa para rąk. Podsumowując, RSeat S1 to model, którego złożenie nie zajmie wielu godzin.

rseat s1 assembly

Wady RSeat S1

Siedzenie RSeat S1 to model, który naprawdę przypadł nam do gustu, ale ma kilka wad wady które wyjaśnimy tutaj.

Jedną z największych wad RSeat S1 jest niestety, podobnie jak w przypadku większości produktów tego typu jego wysoka cena. Kokpity nie są tanie i musisz być przygotowany na zapłacenie ceny, jeśli chcesz go mieć. S1 nie jest najtańszym modelem na rynkuChociaż jest to uzasadnione jego wieloma zaletami i zaletami, jeśli chcesz dodać wszystkie dostępne opcje, całkowita cena jest bardzo wysoka, więc musisz mieć naprawdę spory budżet.

Po drugie, chociaż RSeat S1 ma łączyć w sobie zarówno symulator wyścigu, jak i symulator symulator lotuWydaje się jednak, że marka nie pomyślała zbyt wiele o graczach, którzy chcą cieszyć się tymi dwoma rodzajami gier, regularnie je zmieniając. Za każdym razem, gdy chcesz przełączyć się z jednego na drugi, musisz odkręcić jedno z akcesoriów lub wsporników. Nie jest to do końca praktyczne.

Wreszcie, żałujemy, że RSeat nie zaoferował systemu prowadzenia kabli w S1. S1 system prowadzenia kabli w rurach. Nie jest to duży problem, ale w cenie tego modelu, byłoby miło, gdyby został on przeprojektowany, aby zaoferować bardziej praktyczne, najwyższej klasy przechowywanie kabli.

Gdzie można go kupić i za ile?

Siedzenie RSeat S1 jest dostępny w sprzedaży na tej stronie w cenie 1 179 euro za opcję obejmującą konstrukcję podwozia i fotel kubełkowy.

Model ten jest dostępny w kolorze czerwonym i białym, a także w wersji Alcantara (czerwonej, srebrnej, białej i czarnej). Można znaleźć tutaj wszystkie kolory w różnych cenach.

struktura rseat s1

W skrócie / Wnioski

Zostaliśmy uwiedzeni przez RSeat S1 który jest elegancki i solidny model i oferuje wszystko, czego można oczekiwać od tego typu kokpitu.

Marka nie szczędziła wydatków na jakość tego modelu, oferując kokpit o wyjątkowym poziomie wykończenia i wzornictwa, z wykorzystaniem najwyższej jakości materiałów i wykonania.

Regulacja w locie i stabilność nawet podczas najbardziej gorączkowych wyścigów, zapewnia niesamowitą jakość gry.

Jeśli nie jesteś pewien, wybierz ją, RSeat S1 to z pewnością jedna z najlepszych obudów na rynku w tej cenie. Nie będziesz rozczarowany!

Jeśli jednak ten model ma być połączeniem wyścigów i latania, to RSeat S1 może nie być najlepszym kokpitem dla Ciebie.

hamulec ręczny-heusinkveld

Rseat S1

Elegancki, solidny kokpit z niesamowitym wyczuciem

Notez cet article

Vous risquez également d’aimer…

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

ZESTAWY FANATEC PONIŻEJ 400 EURO
This is default text for notification bar