Zaznacz stronę

Base Fanatec DD2: test i recenzja

Sim Racer

Pilote e-sport & Passionné de Sim Racing, j’ai décidé de partager ma passion sur ce site web.

Fanatec DD2

Korzyści

 • Blefujące poczucie realizmu
 • Niesamowicie wyraźny powrót siły
 • Świetna konstrukcja
 • Przycisk wyłącznika awaryjnego
 • 5 lat gwarancji

Wady

 • Dość wysoka cena
 • Zarezerwowane dla bardzo doświadczonych graczy

Nasza ocena: 9,8/10

Fanatec od dawna jest wiodącą firmą w dziedzinie rozwoju kierownic i zestawów do gier symulacyjnych i wideo. Po długim okresie rozwoju, firma uruchomiła swój Seria Podium z dwoma modelami Podstawa Fanatec DD1 i Fanatec DD2 basedzięki czemu Europejczycy wreszcie mają w zasięgu ręki najwyższej klasy produkty Sim-Racing.

Właśnie dlatego postanowiliśmy przyjrzeć się Podstawce Fanatec Podium Direct Drive 2 i przetestować ją dla Was.

W tym artykule powiemy ci wszystko, co musisz wiedzieć o podstawie Fanatec DD2. Sporządzimy listę jego kluczowe funkcjepowiemy ci, który typ odtwarzacza najlepiej się nadaje, jakie są jego zalety i wadyjego cena i gdzie można go kupić.

Baza fanatec dd2

Cechy podstawy Fanatec DD2

Podstawa Podstawa Fanatec Podium Direct Drive 2 jest, jak sama nazwa wskazuje, nową wersją podstawy Podium DD1.

Poniżej znajduje się lista głównych cech tego modelu:

 • Data premiery: 2018
 • Podstawa Fanatec DD2 to czarny kawałek stali, aluminium i włókna węglowego.
 • Ten model jest wyposażony w Silnik typu Outrunner specjalnie zaprojektowany do wyścigów symulacyjnych z napędem bezpośrednim.
 • Podstawowy silnik DD2 może osiągnąć wyjątkowy szczytowy moment obrotowy 25 Nm i nie mniej niż 20 Nm nawet w intensywnych warunkach wyścigowych.
 • Model ten oferuje nieskończony obrót (dane i zasilanie są przesyłane bezprzewodowo).
 • DD2 jest wyposażony w OLED o przekątnej 2,7″ i rozdzielczości 256 × 64, który zapewnia telemetrię w czasie rzeczywistym (sprzężenie zwrotne siły w czasie rzeczywistym i dane silnika), takie jak moc wyjściowa, przycinanie FFB itp.
 • Podstawa DD2 firmy Fanatec jest również wyposażona w Kill Switch ze zdalnym przyciskiem zasilania i samochodową szybkozłączką (QR).
 • Podstawa Fanatec DD2 jest w pełni plug-and-play i kompatybilna z całym ekosystemem Fanatec.
 • Podstawa DD2 firmy Fanatec jest kompatybilna z komputerami PC i wszystkimi systemami Xbox, w tym Xbox One i Xbox Series X|S, w przypadku korzystania z kierownicy kompatybilnej z Xbox.
 • Wymiary: 51 cm x 26 cm x 28 cm (dł. x szer. x wys.)
 • Waga: 13 kg

Dla jakiego typu osoby?

Naszym zdaniem Fanatec DD2 to model, który najlepiej nadaje się dla profesjonalistów lub bardzo bardzo doświadczonych pilotów.

Dla początkujących lub tych, którzy nie są do tego przyzwyczajeni, maksymalny moment obrotowy DD2 wynoszący 25 nm może być nieco zbyt nagły i gwałtowny, jeśli nie wiesz, jak go obsługiwać.

Ten model został zaprojektowany dla dorosłych nie dla dzieci.

podstawa DD2 twarz

Korzyści

Po naszym teście Fanatec Podium Direct Drive 2byliśmy w stanie odkryć zalety tego modelu.

Największą zaletą modelu DD2 firmy Fanatec jest niewątpliwie wzrost momentu obrotowego o 5 Nm, co daje nam wyjątkową łączną wartość 25 Nm. wyjątkową łączną wartość 25 Nm. Podczas naszego eksperymentu, nawet przy maksymalnej mocy siły zmniejszonej do około 65-70%, byliśmy w stanie poczuć lojalność manifestującą się w większym stopniu. Siłowe sprzężenie zwrotne jest znacznie wyraźniejsze, a doznania są naprawdę niesamowite.

Jego wrażliwość również zaskakuje od pierwszych sekund, ponieważ mija tak gładko. Siła bezwładności jest idealnie zsynchronizowana, co jest szczególnie doceniane w grach takich jak Dirt Rally 2.0 podczas jazdy po nawierzchniach żwirowych. Uczucie, które zmusza cię do jak najlepszego wykorzystania siebie jako kierowcy.

Oprócz zwiększonego momentu obrotowego, podstawa Fanatec DD2 ma również tę zaletę, że posiada nową, bardziej wyrafinowaną wewnętrzną elektronikę. nowa, bardziej dopracowana elektronika wewnętrzna. Dzięki temu podstawa jest w stanie wytrzymać wyższe poziomy stałego momentu obrotowego. I jest to silnik, który przyspiesza szybciej. Pozwala to wewnętrznemu silnikowi napędowemu reagować i zapewniać jeszcze szybsze sprzężenie zwrotne siły niż DD1.

Zostaliśmy również przekonani przez udany projekt podstawy Fanatec DD2 i jej bardzo wysokiej jakości materiałów. Producent dokonał bardzo dobrego wyboru włókna węglowego, które nadaje temu modelowi wiele elegancji. Co więcej, nienaganne wykończenie sprawia, że jest to produkt z najwyższej półki i naszym zdaniem jedna z najlepszych podstawek do lotek, jakie można obecnie znaleźć na rynku.

Podium Direct Drive 2 firmy Fanatec jest wyposażony w ekran OLED po jednej stronie podstawy, co naprawdę doceniliśmy. Umożliwia dostosowanie parametrów, takich jak siłowe sprzężenie zwrotne, czułość i ABS, bez konieczności przechodzenia przez Fanalab (dołączone oprogramowanie do ustawień). To naprawdę przyjemna i praktyczna funkcja.

Oprogramowanie Oprogramowanie Fanalabjest również jednym z pozytywnych aspektów podstawy Fanatec DD2. Jest naprawdę bardzo dobra zarówno na PC, jak i dla graczy Xbox. Oferuje wiele funkcji i opcji, które są logicznie rozmieszczone w interfejsie oprogramowania, dzięki czemu nie można się zgubić. Jest on regularnie aktualizowany, więc do jego instalacji i użytkowania wymagana jest niewielka wiedza.

Kolejną zaletą podstawy Fanatec Podium DD2 jest jej przycisk Kill Switch. przycisk Kill Switch których nie mieliśmy na DD1. Niemiecki producent był w stanie zapewnić rozwiązania wymagane przez użytkowników, którzy byli rozczarowani, że nie znaleźli ich w poprzednim modelu. W połączeniu z systemem szybkiego zwalniania klasy motoryzacyjnej (system Quick Release), dzięki czemu można zmontować wszystko bez komplikacji i bez potrzeby stosowania kabli.

Wreszcie, w przypadku modelu DD2 firmy Fanatec, okres ten został wydłużony do 5 lat.co jest prawdziwą zaletą. Naszym zdaniem, w przypadku bazy tego typu, niezbędne jest posiadanie odpowiednio długiej gwarancji. W przypadku poprzednika, modelu DD1, gwarancja wynosiła tylko 3 lata. To prawdziwy bonus, że marka zdecydowała się dodać 2 dodatkowe lata.

Jego wady

Po tym, jak powiedzieliśmy, co nam się podobało w Fanatec Podium Direct Drive 2 baseopowiemy o rzeczach, które nie działają na jej korzyść.

Naszym zdaniem największą wadą Fanatec DD2 jest jego wysoka cena. Kosztując prawie 1500 euro, stanowi to ogromny budżet, na który niewiele osób może sobie pozwolić. Co więcej, jego cena jest znacznie wyższa niż DD1, mimo że niewiele różni się od poprzedniego modelu marki.

Prawdą jest, że nasz test DD2 pokazał nam, że ta podstawa, poza kilkoma drobnymi szczegółami, była prawie taka sama jak DD1. prawie taka sama jak DD1. Z pewnością nastąpił wzrost momentu obrotowego, ale okazało się, że niekoniecznie był on bardzo zauważalny.

Należy również pamiętać, że baza danych DD2 firmy Fanatec jest nadal dostępna tylko na stronie internetowej marki. Kliknij tutaj, aby sprawdzić, czy jest obecnie w magazynie.

Wreszcie, naszym zdaniem, jedną z największych wad podstawki Fanatec DD2 jest to, że jest ona zarezerwowana dla bardzo doświadczonych graczylub wręcz profesjonalny. Oprócz wysokiej ceny, ustawienia takie jak telemetria mogą być czasochłonne i skomplikowane dla najbardziej początkujących użytkowników. Co więcej, moment obrotowy 25 Nm może być trudny w obsłudze i nieco gwałtowny dla mniej doświadczonych kierowców.

Gdzie można go kupić i za ile?

Cena podstawy Fanatec DD2 wynosi 1 499,95 euro na stronie internetowej Strona internetowa Fanatec.

Marka Fanatec ma wyłączne prawa do swoich produktów, więc niestety nie można ich znaleźć w sprzedaży gdzie indziej.

tył dd2

Wnioski

Po przetestowaniu podstawy Fanatec DD2 doszliśmy do wniosku, że model ten oferuje wyjątkowe wrażenia z jazdy i naprawdę przewyższa większość konkurencyjnych modeli.

Okazało się jednak, że DD2 nie miał wiele więcej do zaoferowania niż jego młodszy brat, DD1. Co prawda ten model oferuje zwiększony moment obrotowy, a także bardzo ceniony przycisk Kill Switch, ale dla większości zwykłych graczy, takich jak ty i ja, podstawa DD1 jest więcej niż wystarczająca.

Do Ciebie należy decyzja, czy jesteś gotowy wydać dużo więcej pieniędzy za tak niewielką różnicę między tymi dwoma produktami. Dla nas, mimo że uwielbialiśmy nasze wrażenia z wyścigów z bazą Fanatec DD2, stwierdziliśmy, że oba modele oferują prawie takie same wrażenia.

 

recenzja logitech g920

Fanatec DD2

Podstawa oferująca wyjątkowe wrażenia z jazdy

Notez cet article

Vous risquez également d’aimer…

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

ZESTAWY FANATEC PONIŻEJ 400 EURO
This is default text for notification bar