Zaznacz stronę

3 najlepsze rękawice do Sim Racing

Sim Racer

Pilote e-sport & Passionné de Sim Racing, j’ai décidé de partager ma passion sur ce site web.

Celem każdego symulatora wyścigowego jest posiadanie najlepszej możliwej konfiguracji, która pozwoli mu osiągnąć niesamowite czasy okrążeń, niezależnie od sportu motorowego. Wszyscy tam byliśmy i wielu zawodników wciąż jest na drodze do osiągnięcia swoich ustawień.

Trzeba przyznać, że czasami bywa ciężko. Między bazami Napęd bezpośredni, kierownice specyficzne, pedały z Ogniwo obciążnikowe na jednym lub kilku pedałach, a nawet hydraulice, a reszta urządzeń peryferyjnych (kokpitNiezależnie od tego, czy jesteś początkującym żeglarzem, czy wojownikiem morskim, łatwo zgubić się w morzu produktów.

Jeśli chodzi o mnie, szukam całkowitego zanurzenia. Aby to zrobić, muszę poczuć się jak kierowca wyścigowy, wejść mu pod skórę. Oznacza to kierownicę dostosowaną do danej dyscypliny, potężną bazę DD, kokpit, zakrzywiony ekran, pedały o wysokiej wydajności, a czasem także dźwignię zmiany biegów z pedałem sprzęgła. Ale to nie wszystko. Przesuwam kopertę jeszcze dalej, biorąc rękawice i buty do wyścigów symulacyjnych. Teraz potrzebuję tylko kombinezonu wyścigowego i kasku, aby mieć cały sprzęt wyścigowy. Mówiąc o rękawicach do wyścigów symulacyjnych, opowiem o 3 najlepszych, moim zdaniem, dostępnych obecnie na rynku.

Sparco Meca 3

sparco meca 3

Sparco jest znanym dostawcą siedzeń, kierownic, butów, kombinezonów i nie tylko. Marka jest obecna praktycznie we wszystkich sportach motorowych, a także produkuje produkty dla graczy, w tym przypadku rękawice.

Meca 3 nie są rękawicami wyścigowymi w ścisłym tego słowa znaczeniu, ale raczej rękawicami chroniącymi dłonie podczas wykonywania prac mechanicznych. Niemniej jednak, Meca 3s jest bardzo praktyczna do ustanawiania szybkich czasów na torze Monza. Wykonane w 47% z poliestru, w 35% z zamszu i w 18% z elastanu, buty Meca 3s są bardzo wygodne w noszeniu, a ich design jest raczej stonowany.

Jeśli chodzi o przyczepność, dobrze trzyma się kierownicy dzięki syntetycznej skórze. Co więcej, między kciukiem a palcem wskazującym znajdują się wzmocnienia, a cała rękawica jest oddychająca. Dostępne są 4 rozmiary (od S do XL), a Meca 3 można kupić za około 34 euro na Amazon, z wyborem kolorów. Jak dla mnie nie jest to drogie rozwiązanie.

Sparco Hypergrip

sparco hypergrip

Przechodzimy teraz do pary rękawic zaprojektowanych specjalnie do wyścigów symulacyjnych przez Sparco, Hypergrip. Jeśli o mnie chodzi, konstrukcja jest lepsza niż w Meca 3s. Materiał Hypergrip jest niezwykle oddychający, dzięki czemu dłonie prawie w ogóle nie będą się pocić podczas sesji symulacyjnych. Jest to możliwe dzięki mikroperforacjom pokrywającym prawie całą powierzchnię rękawic, co znacznie ułatwia odparowywanie potu i cyrkulację powietrza.

Jeśli chodzi o przyczepność, Hypergripy mają gumową powłokę, która zapewnia bardzo wysoki poziom przyczepności. Co więcej, materiał na kciuku i palcu wskazującym oznacza, że można ich dotykać na smartfonie lub tablecie, co jest bardzo praktyczne.

Hypergripy są dostępne w cenie około 48 euro u większości sprzedawców detalicznych, również w różnych rozmiarach. Gorąco polecam te rękawice zawodowym i doświadczonym kolarzom.

Fox Dirtpaw

fox dirtpaw

Marka Fox Racing obejmuje prawie wszystko w świecie dwukołowców, od motocykli po rowery. Masz kaski, rękawice, spodnie, ochraniacze, co tylko chcesz. Fox Racing naprawdę ma duży katalog produktów dla mężczyzn, kobiet i dzieci.

Wśród produktów producenta znajdują się rękawice Dirtpaw, które są technicznie zaprojektowane do motocrossu i kolarstwa górskiego, ale nadają się również do sim-racingu. Rękawice te zostały zaprojektowane w celu ochrony dłoni przed zagrożeniami związanymi z jazdą na rowerze górskim w zalesionych obszarach, ale także w celu znacznego zwiększenia przyczepności na kierownicy.

Jeśli chodzi o wyścigi symulacyjne, oznacza to, że będziesz mieć dużą przyczepność na kierownicy, ale nie będzie to nieprzyjemne. Materiał jest wygodny, trwały i pozwoli ci cieszyć się długimi godzinami wyścigów symulacyjnych, niezależnie od konfiguracji.

Dirtpaw jest dostępny w 7 kolorach, w tym całkowicie czarnym, oraz w rozmiarach od S do 4XL. Spodziewaj się zapłacić około 40 euro za te rękawice, zarówno na stronie producenta, jak i w sklepie internetowym.

Które z nich wybrać?

Podobnie jak w przypadku praktycznie wszystkich urządzeń peryferyjnych do wyścigów symulacyjnych, rękawice są osobistym wyborem, dostosowanym do konkretnych potrzeb. Jest jednak kilka rzeczy, o których należy pamiętać, szukając rękawic, które pomogą ustanowić najszybsze czasy okrążeń przed ekranem.

  • Komfort. Chociaż większość par rękawic dostępnych na rynku jest dość wygodna, niektóre nie są. Jeśli twój harmonogram nie pozwala ci na wiele wyścigów symulacyjnych, możesz wybrać parę, która nie jest zbyt wygodna, jeśli cena jest odpowiednia. Jeśli jednak spędzasz wiele godzin przed symulatorem, priorytetem powinna być wygoda.
  • Uchwyt. To również jest ważne, ponieważ daje pełną kontrolę nad kierownicą. Najlepiej wybrać rękawice z powłoką zapewniającą maksymalną przyczepność, taką jak guma, skóra itp., aby zapobiec ślizganiu się dłoni na kierownicy.
  • Rozmiar. Muszę powiedzieć, że praktycznie wszystkie rękawice do simracingu są dostępne w kilku rozmiarach. Problem polega na tym, że czasami rozmiar ten różni się w zależności od marki. Radziłbym więc udać się na stronę producenta i postępować zgodnie z jego wskazówkami, aby znaleźć odpowiedni rozmiar rękawic.
  • Cena. Nie kupuj rękawic premium, jeśli zamierzasz ich używać tylko przez kilka godzin w tygodniu. Rękawiczki zależą od tego, ile czasu spędzasz przed komputerem.
  • Trwałość. Wzmocnione rękawice zostały zaprojektowane tak, aby lepiej znosić zagrożenia związane z wyścigami symulacyjnymi, zwłaszcza z bazami Direct Drive o wysokim momencie obrotowym. Wybieraj rękawice ze wzmocnieniami między palcami i na dłoniach.

Dlaczego warto używać rękawic do wyścigów symulacyjnych?

Poza immersją zapewnianą przez rękawice, element ten przez wielu kolarzy uważany jest za czysto estetyczny, ale jego użyteczność jest niezaprzeczalna. Rękawice do symulacji wyścigów pozwalają dłoniom oddychać dzięki materiałom, które kontrolują pocenie się, zapewniając przyczepność za kierownicą i wydłużając jej żywotność. Co więcej, niektóre kierownice są niewygodne, gdy są używane bez rękawiczek przez długi czas, jak ma to miejsce w przypadku Thrustmaster SF1000 .

Posiadanie rękawic do wyścigów symulacyjnych nie jest jednak niezbędne, zwłaszcza jeśli dopiero zaczynasz przygodę z tym sportem. Ale będziesz go potrzebować, gdy osiągniesz pewien poziom jazdy, zwłaszcza jeśli robisz dużo wyścigów symulacyjnych w tygodniu.

Notez cet article

Vous risquez également d’aimer…

Najlepsze pulpity Sim Racing

Najlepsze pulpity Sim Racing

Fani wyścigów symulacyjnych doskonale wiedzą, że każda konfiguracja jest mniej lub bardziej unikalna. Powód jest dość...

Najlepsze zestawy Fanatec

Najlepsze zestawy Fanatec

Sim-rajdowcy na całym świecie stanęli przed tym samym problemem: co kupić, by rozpocząć zakupy? To bardzo trudne...

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

ZESTAWY FANATEC PONIŻEJ 400 EURO
This is default text for notification bar