Zaznacz stronę

Fanatec ClubSport DD: 2 nowe bazy Direct Drive dla PS5, PC i XBOX

Sim Racing FR

Pilote e-sport & Passionné de Sim Racing, j’ai décidé de partager ma passion sur ce site web.

W czwartym kwartale 2023 roku Fanatec, który do tej pory działał w cieniu, zaprezentował dwie nowe bazy Direct Drive, aby wypełnić dość dużą lukę w swojej ofercie. Jak bez wątpienia wiesz, Fanatec ma cztery podstawy: 2 dla poziomu podstawowego i 2 dla high-endu, z odpowiednio 5, 8, 20 i 25 nm momentu obrotowego. Jednak wielu konkurentów wykorzystało tę sytuację, oferując pośrednie bazy, rozwijające od 10 do 16 nm momentu obrotowego.

Fanatec nie spieszył się z reakcją. Trzeba przyznać, że w ciągu ostatnich kilku lat pojawiło się wielu konkurentów, którzy pojawili się pod nosem Fanateca, oferując lepsze szybkie uwalnianie praktycznie bez elastyczności, a przede wszystkim mocniejsze bazy DD niż te w katalogu średniej klasy. W związku z tym niemiecka firma straciła udział w rynku, ponieważ nie miała produktów do zaoferowania klientom, a najtrudniejszą częścią były z pewnością ciągłe braki magazynowe urządzeń peryferyjnych.

Teraz jednak może się to zmienić i przeczuwamy, że niemiecki gigant powrócił, by ogłosić swoje miejsce wśród liderów rynku. Teraz, prawie niespodziewanie, Fanatec wprowadza 2 nowe bazy: ClubSport DD i ClubSport DD+, zaledwie kilka tygodni po wprowadzeniu na rynek nowej Quick Release QR2. Przyjrzymy się temu bardziej szczegółowo.

Mało przekonująca ocena

Jak zapewne wiesz, od czasu premiery CSL DD i DD Pro, Fanatec wywarł duży wpływ, oferując wysokowydajną, niezawodną i przede wszystkim niedrogą bazę napędu bezpośredniego dla ogółu społeczeństwa. W ten sposób niemiecka marka znalazła się w centrum uwagi, a konkurenci zaczęli przyglądać się jej ofercie. I zgadnij, co znaleźli? dziura w środkowym zakresie. Jak już wielokrotnie wspominałem, Fanatec nie posiada w swoim asortymencie żadnych baz DD rozwijających się między 10 a 16 nm, co może być problematyczne dla niektórych runnerów. Oczywiście dla większości rowerzystów optymalna wartość wynosi od 8 do 10 nm, ale niektórzy wolą mieć więcej soku. W rezultacie wielu producentów symulatorów wyścigowych wykorzystało ten fakt, oferując bazy o większej mocy niż CSL DD i mniejszej mocy niż Podium DD.

Thrustmaster wykorzystał sytuację, opracowując swoją pierwszą bazę DD 10 nm, podobnie jak Logitech i jego 11 nm momentu obrotowego. Moza Racing poszła w jej ślady z 2 podstawkami o momencie obrotowym 12 i 16 nm. Fanatec otrzymał policzek w twarz, tracąc udział w rynku.

Praca w cieniu

Od pewnego czasu Fanatec pracuje w cieniu reflektorów, zdeterminowany, aby odzyskać swoje miejsce, a przede wszystkim swoich klientów, którzy są głodni wydajności i emocji. Piłka potoczyła się kilka tygodni temu wraz z wydaniem zupełnie nowego Quick Release opisanego w 3 wariantach: QR2 Lite, QR2 i QR2 Pro, również z nowym systemem mocowania Base Side. Wiedzieliśmy, że Fanatec coś knuje, a raczej nowe produkty, i wcale nie jesteśmy rozczarowani.

qr2-classicqr2-liteqr2-pro

Bez żadnych przecieków, Fanatec pracuje nad 2 nowymi bazami Direct Drive, które wypełnią dość sporą lukę w jego ofercie. ClubSport DD i DD+ zostały właśnie zaprezentowane, a przyszłość niemieckiego producenta urządzeń peryferyjnych do symulatorów wyścigów samochodowych rysuje się w jasnych barwach.

ClubSport DD

Nowy ClubSport DD jest oparty na tej samej konstrukcji co CSL DD, ale jest większy i dwa razy cięższy. Jest pudełkowy, stonowany, prosty i szczerze mówiąc uwielbiam go. Ta podstawa jest standardowo wyposażona w nowy QR2 Fanatec i posiada silnik rozwijający 12 nm stałego momentu obrotowego. Ta moc jest coraz bardziej poszukiwana w segmencie średniej klasy DD, a Fanatec wciąż pozostaje nieco w tyle.

ClubSport DD jest kompatybilny z całym ekosystemem Fanatec na PC i Xbox. Gracze PS5 będą musieli skorzystać z DD+, który jest kompatybilny z konsolami Sony. Wyceniony na 699,95 euro, ClubSport DD jest obecnie dostępny w przedsprzedaży na stronie internetowej Fanatec, a jego dostępność rozpocznie się 7 listopada 2023 roku.

ClubSport DD+

Taka sama konstrukcja jak DD, z wyjątkiem tego, że tylna ramka i przycisk ON są niebieskie. Mówimy tu o dużej mocy, ze stałym momentem obrotowym 15 nm, który jest idealny do unikania przycięć u podstawy. ClubSport DD+ będzie wkrótce dostępny w przedsprzedaży, ale nie znamy jeszcze daty jego premiery. Jeśli chodzi o cenę, spodziewaj się zapłacić 999,95 euro za ten mały klejnot, który najprawdopodobniej zostanie wydany wraz z nową kierownicą do Gran Turismo.

Moja opinia o nowych podstawkach ClubSport

Szczerze mówiąc, czekałem trochę czasu, aby zobaczyć, a zwłaszcza wypróbować, bazę średniej klasy Fanatec. Specjalny sos niemieckiego producenta jest wyjątkowy i niewielu konkurentów może zrobić to samo. Cóż, w rzeczywistości istnieją marki, które mogą zrobić to samo, a nawet lepiej, ale są droższe.

ClubSport DD i DD+ z pewnością zadowolą wielu biegaczy, którzy szukają doskonałych produktów, które działają dobrze i są niezawodne. Naprawdę nie mogę się doczekać testowania ClubSport DD i myślę, że będzie on bardzo popularny wśród społeczności. Jeśli chodzi o DD+, to nie jestem pewien; 300 euro za zaledwie 3 nm momentu obrotowego i kompatybilność z Playstation nie brzmi zbyt dobrze, chyba że Fanatec wypuści pakiet ClubSport DD+ Gran Turismo , zanim model podstawowy trafi do sprzedaży. W każdym razie zamierzam wypróbować oba, możesz być tego pewien!

Notez cet article

Vous risquez également d’aimer…

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

ZESTAWY FANATEC PONIŻEJ 400 EURO
This is default text for notification bar