Zaznacz stronę

Fanatec DD2 czy Simucube 2 Pro: którą podstawę wybrać?

Sim Racer

Pilote e-sport & Passionné de Sim Racing, j’ai décidé de partager ma passion sur ce site web.

Jeśli chodzi o napęd bezpośredni, marki Fanatec i Simucube przez lata wypracowały sobie wyjątkową reputację. Ich produkty należą do na rynku wyścigów symulacyjnych. Ale od Fanatec lub Simucube, Która z tych dwóch marek jest lepsza?

Jest to jedno z pytań zadawanych przez graczy Sim-racing, na które odpowiemy w tym artykule.

Powiemy Ci jakie kryteria należy wziąć pod uwagę, aby zdecydować, która marka jest dla Ciebie odpowiednia a także przedstawimy dwa flagowe modele od Fanatec i Simucube modele Fanatec DD2 i Simucube 2 Pro.

Fanatec DD2

fanatec dd2

DD2 od Fanateca DD2 od Fanatec jest idealny dla nieprofesjonalnych graczy którzy po prostu chcą się dobrze bawić. Jest to podstawa kierownicy Napęd bezpośredni (najpopularniejszy napęd bezpośredni na rynku z kompatybilnością z PC i Xbox (staje się kompatybilny z Xbox One i Xbox Series X|S, gdy jest używany z dowolną kierownicą Fanatec z licencją Xbox).

Siłowe sprzężenie zwrotne jest naprawdę wyjątkoweJest to szczególnie przydatne do przekazywania szczegółów toru, takich jak krawężniki, wyboje itp. Szczegóły na kierownicy są ziarniste i niekoniecznie bardzo ciche, ale właśnie tego oczekujemy od samochodu wyścigowego.

Kierownice Fanatec są łatwe w instalacji i nie wymagają dodatkowego kabla USB. Chociaż DD2 nie ma wbudowanej funkcji bezprzewodowej, zarządzanie kablami i kompatybilność z hubami nie stanowią żadnego problemu. Do wszystkich kierownic innych niż Fanatec, montaż jest prosty dzięki systemowi Fanatec Podium QuickRelease.

Instalacja Fanatec DD2 jest bardzo prosta i prawie wszystkie platformy mają opcje montażu dla tego modelu po wyjęciu z pudełka. Można użyć bocznych wsporników montażowych lub zamontować go za pomocą podstawy urządzenia.

Wszystkie ustawienia można wprowadzić za pomocą oprogramowania FanaLab zaprojektowanego przez Fanatec. To naprawdę bardzo praktyczne rozwiązanie, zarówno na PC, jak i dla graczy Xbox. Oferuje wiele funkcji i opcji, które są logicznie rozmieszczone w interfejsie oprogramowania, dzięki czemu nie można się zgubić. Jest on regularnie aktualizowany, więc do jego instalacji i użytkowania wymagana jest niewielka wiedza.

The Fanatec DD2 jest zatem ogólnie model bardzo dobrej jakości, naprawdę płynnyJest czuły na wszystkie regulacje, ale jednocześnie oferuje prawdziwą siłę. To idealny model dla mniej profesjonalnych graczy, którzy chcą poczuć się jak w prawdziwym samochodzie wyścigowym.

Simucube 2 Pro

simucube 2 opinie

Marka Simucube nadal oferuje produkty o przemysłowym i profesjonalnym wyglądzie, a model Simucube 2 Pro nie jest wyjątkiem.

Podobnie jak DD2, Siłowe sprzężenie zwrotne Simucube 2 Pro jest wyjątkowe, potężne i jednocześnie bardzo płynne. Oferuje również 25 Nm momentu obrotowego, ale zauważyliśmy, że nadal oferuje nieco więcej szczegółów z każdym obrotem kierownicy.

The Simucube jest zamontowany tylko z przodu. To mocowanie jest standardem we wszystkich serwomotorach opartych na MiGE / OSW, więc nie musisz się zbytnio martwić o kompatybilność. Upewnij się tylko, że Twoja platforma ma przednie wsparcie dla opcji Simucube. W przeciwieństwie do DD2, brak dolnego wspornika sprawia, że słabiej obsługiwane przez platformy low-end i budżetowe.

Jeśli jesteś prawdziwym fanem wyścigów symulacyjnych, jeśli lubisz spędzać czas na optymalizacji ustawień, sugerujemy rozważenie świata Simucube który jest idealny dla tego typu graczy.

The Simucube 2 Pro jest dostarczany z własnymub SQR który jest zdecydowanie najlepszy na rynku. Jest solidny jak skała i w przeciwieństwie do systemu QuickRelease w DD2, w ogóle się nie porusza. Możesz jednak wybierać spośród szeregu QR do montażu kierownicy, w tym Simucube Quick Release, Buchfink Q1R i bardzo atrakcyjnego HRS Xero-Play V3 Quick Release.

Simucube oferuje imponującą kompatybilność z piastami QR kompatybilność z resztą świata wyścigów Sim.

Podobnie jak Fanalab firmy Fanatec, oprogramowanie Simucube Oprogramowanie TrueDrive firmy Simucube oferuje proste, intuicyjne procedury instalacji oprogramowania i aktualizacji oprogramowania sprzętowego. Istnieją przydatne ustawienia wstępne, które pomogą ci rozpocząć korzystanie z różnych pakietów symulacji wyścigów, a także możesz korzystać z gotowych profili udostępnionych przez innych kierowców, co jest prawdziwym bonusem.

The Simucube 2 Pro jest kompatybilny z bezprzewodowymi kierownicami innych marek, ale niestety jest tylko kompatybilna tylko z komputerami PC więc nie będzie działać z żadną konsolą do gier.

Model ten, znany z wykorzystania w zawodach eSportowych, naszym zdaniem przekona do siebie graczy na najwyższym poziomie, poszukujących niesamowitych wrażeń z rozgrywki.

Fanatec vs Simucube: kryteria do rozważenia

Aby pomóc Ci zdecydować, którą markę wybrać pomiędzy Fanatec i Simucuberadzimy wziąć pod uwagę następujące kryteria kryteria:

Budżet i wrażenia z gry

Ważne jest, aby zastanowić się nad swoją osobistą sytuacją i wziąć pod uwagę takie czynniki, jak własny poziom doświadczenia i budżet. Jeśli chcesz kupić swoją pierwszą lotkę, będziesz potrzebował nieco więcej czasu na poszukiwania i znalezienie sprzętu przeznaczonego dla początkujących. Modele te są oczywiście bardziej przystępne cenowo niż lotki przeznaczone dla bardziej doświadczonych graczy.

Jakość sprzętu

Jakość wybranego sprzętu decyduje o jego realizmie, niezawodności i trwałości. Na rynku dostępnych jest wiele opcji, które mogą być bardzo tanie dla graczy, którzy po prostu szukają od czasu do czasu odrobiny zabawy.

Marki Fanatec i Simucube wykorzystują wysokiej jakości materiały do produkcji doskonałych produktów.

Powrót siły

Siłowe sprzężenie zwrotne jest niezbędną funkcją zapewniającą wysoki poziom realizmu podczas wyścigu. Istnieją różne rodzaje siłowego sprzężenia zwrotnego, w zależności od poziomu, doświadczenia w grze i budżetu. Na przykład koła zamachowe z napędem bezpośrednim są droższe, ale oferują znacznie silniejsze sprzężenie zwrotne siły niż koło zamachowe z motoreduktorem lub silnikiem napędzanym paskiem.

Twoje oczekiwania

Twoje oczekiwania są oczywiście ważne w procesie podejmowania decyzji. Jeśli szukasz bardzo realistycznych wrażeń, prawdopodobnie będziesz chciał wydać nieco więcej pieniędzy, aby uzyskać bogaty w funkcje sprzęt. Jeśli jednak bardziej koncentrujesz się na czynniku zabawy, tańszy sprzęt może ci bardziej odpowiadać.

Która marka dla jakiego typu gracza?

Jeśli posiadasz Xboxnie ma co do tego większych wątpliwości, ponieważ tylko Fanatec jest kompatybilny z konsolami Xbox.

Co więcej, jeśli jesteś niedoświadczonym graczem lub zupełnie początkujący Sim-racing poszukuje modelu, który jest dość prosty w konfiguracji i instalacji, uważamy, że DD2 jest modelem dla Ciebie.

Jednak dla bardziej doświadczonych graczySimucube Simucube 2 Pro który oferuje znacznie więcej informacji zwrotnych na temat szczegółów wyścigu, jest naszym zdaniem bardziej odpowiedni. Co więcej,

społeczność Społeczność Simucube społeczność jest bardzo duża, a zwracając się do tej marki i modelu, dowiesz się znacznie więcej o inżynierii i instalacji.

W skrócie / Wnioski

Który z nich jest najlepszy? Marka Fanatec lub Simucube ? Podstawa Simucube 2 Pro lub Fanatec DD2 ?

Jak wspomnieliśmy w tym artykule, te dwie marki i te dwa modele są subtelnie różneale nie sądzimy, aby te różnice miały istotny wpływ na czas okrążenia. Na decyzję powinny jednak wpłynąć pewne czynniki.

Siłowe sprzężenie zwrotne w modelach Simucube jest wyjątkowo dobre i szczególnie doceniliśmy ich bezprzewodową funkcjonalność i oprogramowanie. Ale to, co naszym zdaniem naprawdę robi różnicę, to system QR.

Niestety, opcje montażu kierownicy są bardziej ograniczone w przypadku DD2co sprawia, że preferujemy Simucube 2 Pro.

Ale jeśli jesteś nowy w świecie wyścigów symulacyjnychmoże okazać się łatwiej zacząć z Fanatec DD2. Co więcej, model ten zapewnia wysoki poziom komfortu.szersza kompatybilność niż Simucube 2 Pro.

Podsumowując, te dwa modele działają niezwykle dobrze i niezależnie od tego, czy wybierzesz jeden, czy drugi, nie powinieneś być rozczarowany wynikami.

Notez cet article

Vous risquez également d’aimer…

Najlepsze pulpity Sim Racing

Najlepsze pulpity Sim Racing

Fani wyścigów symulacyjnych doskonale wiedzą, że każda konfiguracja jest mniej lub bardziej unikalna. Powód jest dość...

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

ZESTAWY FANATEC PONIŻEJ 400 EURO
This is default text for notification bar