Zaznacz stronę

Kierownica Thrustmaster T-GT 2: test i recenzja

Sim Racer

Pilote e-sport & Passionné de Sim Racing, j’ai décidé de partager ma passion sur ce site web.

W czasach, gdy wyścigowe gry wideo nieustannie ewoluują i oferują nam coraz bardziej realistyczne doznania, kto nie marzył o zamianie kontrolera na kierownicę ?

To akcesorium w grze stało się niemal niezbędne, pozwalając graczom całkowicie zanurzyć się w wyścigu i wejść w buty profesjonalnego kierowcy.

Istnieje niesamowita liczba różnych modeli kierownic, ale marka Thrustmaster jest jedną z marek, które najbardziej wyróżniają się na rynku pod względem jakości produktów.

Dziś postanowiliśmy przetestować kierownicę Thrustmaster T-GT 2, nową wersję modelu T-GT, który towarzyszył premierze Gran Turismo Sport w 2017 roku.

W tym artykule wyjaśnimy funkcje tej drugiej wersji, jej zalety i wady, powiemy, do jakiego typu gracza najlepiej pasuje, ile kosztuje i gdzie można ją kupić.

Specyfikacja Thrustmaster T-GT 2

kierownica thrustmaster tgt2

Po wydaniu pierwszej wersji kierownicy Thrustmaster T-GT I w 2017 roku, marka była sobie winna, aby po kilku latach zaprezentować nam wersję 2. Teraz jest to możliwe dzięki tej kierownicy PS5.

Poniżej znajduje się lista jego głównych funkcji:

 • Koło kierownicy Thrustmaster T-GT 2 ma średnicę 28 cm i kąt obrotu 1080 stopni.
 • Ten model jest oficjalnie licencjonowany przez PlayStation 5 i Gran Turismo®. Jest więc kompatybilna z Playstation 5, Playstation 4 i PC.
 • Pokryta skórą kierownica ma 25 przycisków akcji, w tym krzyżak kierunkowy, 9 przycisków przypominających kontroler PS4 i 4 obrotowe przełączniki zaprojektowane dla GT (umożliwiają regulację mechanizmu różnicowego, kontroli trakcji, paliwa itp.)
 • Kierownica Thrustmaster T-GT 2 jest wyposażona w 40-watowy silnik bezszczotkowy. Siłowe sprzężenie zwrotne jest szybkie, z bardzo wysokim momentem obrotowym.
 • Wewnętrzne komponenty tego modelu pochodzą z europejskiego przemysłu motoryzacyjnego (AEC-Q), dzięki czemu ich jakość i trwałość są zmaksymalizowane.
 • Kierownica wyposażona jest w podwójny system pasków zapewniający płynną grę i brak martwych stref.
 • Thrustmaster T-GT 2 jest wyposażony w następujące opatentowane technologie: T-AEC-Q, T-DCC, T-RTF, T-LIN, T40-VE, T-DFB, T-F.O.C, T-M.C.E i T-TURBO. Posiada również zgłoszoną do opatentowania technologię H.E.A.R.T. (Halleffect Accurate Technology) zapewniającą nieograniczoną żywotność i optymalną precyzję.
 • Wymiana kierow nicy jest szybka i łatwa. Umożliwia to korzystanie z różnych typów kierownic (Rally, F1 itp.), które są sprzedawane oddzielnie.
 • Thrustmaster T-GT 2 zawiera 3-pedałowy pedalboard T3PA GT II ale jest również kompatybilny z pedalboardem T-LCM Pedals, który jest sprzedawany oddzielnie. Co więcej, jest kompatybilny z dźwigniami zmiany biegów i hamulcami ręcznymi Thrustmaster TH8A i TSS Handbrake, które są również sprzedawane oddzielnie.
 • Wymiary: 38 x 52,5 x 31 cm
 • Waga: 13,150 kg

Dla jakiego typu osoby?

Ta oficjalnie licencjonowana kierownica Thrustmaster Gran Turismo jest oczywiście przeznaczona dla entuzjastów GT. Szkoda, że wszystkie funkcje tej kierownicy nie zawsze mogą być używane w grach innych niż Gran Turismo®.

Jednak dzięki wszystkim cechom i zaletom oferowanym przez kierownicę Thrustmaster T-GT 2, jest wiele do zrobienia, niezależnie od tego, czy jesteś fanem rajdów, F1, czy nawet ciężarówek.

Mimo że ten model kierownicy jest skierowany bardziej do użytkowników PlayStation, jest on odpowiedni nie tylko dla początkujących, ale także dla doświadczonych kierowców, ponieważ ma wymienne koło.

Korzyści

kierownica thrustmaster t-gt-2

W przypadku kierownicy Thrustmaster T-GT 2 marka nie oszczędza na nowych technologiach. Po przetestowaniu możemy potwierdzić, że jest to przede wszystkim mocna strona tego modelu.

W nowej kierownicy zastosowano trzy nowe technologie: T-DCC, T-RTF i T-AEC-Q. Złożone terminy, które w praktyce mają na celu poprawę precyzji, szybkości reakcji, mocy i trwałości kierownicy.

Dzięki cichemu silnikowi bezszczotkowemu, siłowe sprzężenie zwrotne zapewnia doskonałą kontrolę nad mocą i długoterminową stabilność. Nawet po długich sesjach grania, dzięki zintegrowanemu systemowi chłodzenia, nie zauważyliśmy znaczącego nagrzewania się, a wydajność silnika pozostała na stałym poziomie. W rezultacie koło zamachowe oferuje zoptymalizowaną moc cieplną.

Kolejną zaletą Thrustmaster T-GT 2 są doskonałe doznania, jakie zapewnia podczas gry. Model ten oferuje niesamowitą dokładność wibracji. Dodanie niezależnej funkcji wibracji jest naprawdę interesujące i robi prawdziwą różnicę w grze, nawet jeśli na razie pozostaje ona dostępna wyłącznie w Gran Turismo®. Twardość i czułość przycisków są doskonale wyregulowane, dzięki czemu zanurzenie się w wyścigu jest jeszcze bardziej realistyczne.

Pedały dołączone do kierownicy Thrustmaster T-GT 2 okazały się bardzo dobre. Jest on bardzo podobny do mechanizmu korbowego T3PA, który jest sprzedawany z modelem T300 RS GT Edition tej samej marki. Posiada 3 pedały do przyspieszania, sprzęgła i hamowania, z regulacją wysokości i nachylenia. Wykonany jest z metalowych płyt, które nadają mu pewną wytrzymałość i większą stabilność. System pedałów hamulca jest wykonany z gumy, więc można poczuć pewien opór podczas gwałtownego hamowania lub po osiągnięciu końca skoku.

Kierownica Thrustmaster T-GT 2 jest wymienna, co naszym zdaniem jest prawdziwym plusem. Możesz więc dostosować konfigurację do swoich ulubionych rodzajów wyścigów. Model ten jest kompatybilny z rozszerzeniami Thrustmaster, zapewniając szeroki wybór.

Jego wady

Z drugiej strony musimy przyznać, że kierownica Thrustmaster T-GT 2 ma niewiele wspólnego ze swoim poprzednikiem, modelem T-GT 1. Naszym zdaniem model ten ma jednak inne wady.

Uważamy, że łopatki są dość głośne i nieco miękkie. Z niemiłym zaskoczeniem odkryliśmy, że były one dość niskiej jakości. Ich brak reakcji i hałasu wydaje się wynikać z braku wiosny.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, kierownica Thrustmaster T-GT 2 posiada opcję wibracji, która niestety jest dostępna tylko w Gran Turismo®. Uważamy, że to wstyd opracować opcję, której nie można wykorzystać w innych grach.

Zwłaszcza, że kierownica Thrustmaster T-GT 2 nie jest tania. Przy cenie początkowej wynoszącej 749 euro, ta bardzo wysoka cena może zniechęcić wiele osób do zakupu, ponieważ trzeba być w stanie pozwolić sobie na wydanie tak dużej kwoty.

Co więcej, w tej cenie naprawdę żałujemy braku pedału hamulca Load Cell. Aby uzyskać doskonałe wrażenia z gry, wolelibyśmy inny model o lepszej jakości, na przykład Thrustmaster T-LCM.

Gdzie można go kupić i ile będzie kosztował?

Podobnie jak w przypadku praktycznie wszystkich innych modeli marki, wszystkie potrzebne informacje na temat Thrustmaster T-GT 2 można znaleźć na ich oficjalnej stronie internetowej. Jego cena wynosi 749,99 euro, ale obecnie nie ma go w magazynie.

Czasami można go jednak znaleźć w specjalnej ofercie na stronieAmazon.co.uk.

 

Możesz zajrzeć na strony z używanymi urządzeniami, gdzie regularnie znajdziesz lotki w atrakcyjnych cenach. Należy jednak uważać na zbyt kuszące oferty, które mogą być oszustwem, i zwracać uwagę na warunki produktu przed podjęciem decyzji o zakupie.

Wnioski

Stwierdziliśmy, że Thrustmaster T-GT 2 to bardzo dobrej jakości kierownica, która oferuje świetne wrażenia z gry, mimo że nie różni się zbytnio od swojej poprzedniczki.

Przykro nam, że nie zawiera pedału Load Cell, a tylny przetwornik jest ponownie zarezerwowany dla Gran Turismo.

Ale Thrustmaster T-GT 2 to najwyższej klasy, wygodny model o niesamowitej precyzji, który zapewni długie godziny gry. Wyzywamy Cię do znalezienia lepszego koła zamachowego napędzanego paskiem na rynku. Dlatego zalecamy grę z zamkniętymi oczami.

THRUSTMASTER T GT 2

Thrustmaster T-GT 2

Wygodna, najwyższej klasy kierownica o niesamowitej precyzji

Notez cet article

Vous risquez également d’aimer…

Moza ES: Test i recenzja

Moza ES: Test i recenzja

Moza ESAvantages Plusieurs commandes entièrement paramétrables Finition et matériaux prémiums Excellente ergonomie...

Moza CS V2P: Test i recenzja

Moza CS V2P: Test i recenzja

Moza CS V2PAvantages Volant premium d’excellente qualité Structure en alliage d’aluminium Connexion à la base en...

Moza FSR: Test i recenzja

Moza FSR: Test i recenzja

Moza FSRKorzyści 4,3-calowy ekran Wykończenie z włókna węglowego Liczne zamówienia Wady Nieco wysoka cena i waga Brak...

Moza KS: Test i recenzja

Moza KS: Test i recenzja

Moza KSAvantages Volant prémium pour la Formula Structure en métal 4 palettes à l’arrière magnétiques Inconvénients...

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

ZESTAWY FANATEC PONIŻEJ 400 EURO
This is default text for notification bar