Zaznacz stronę

Logitech G Driving Force Shifter: test i recenzja

Sim Racer

Pilote e-sport & Passionné de Sim Racing, j’ai décidé de partager ma passion sur ce site web.

Logitech G Driving Force Shifter

Korzyści

 • Przystępna cena w porównaniu do innych modeli na rynku
 • Elegancki wygląd i solidna jakość wykonania
 • Przyjemne wrażenia z jazdy dzięki krótkim zmianom biegów, płynnym przejściom i realistycznym informacjom zwrotnym.
 • Kompatybilność z wieloma platformami, podstawami i kierownicami (nie tylko Logitech)

Wady

 • Brak stabilności chwytu, jeśli dźwignia zmiany biegów nie jest odpowiednio zamocowana lub podparta.
 • Tylko 6 biegów, co może być niewystarczające dla 7-biegowych samochodów o wysokich osiągach.
 • Hałas plastiku podczas zmiany biegów może wpływać na odczucia i realizm wyścigu.
 • Brak oznaczeń biegów na pokrętle, wskazywane są tylko pozycje biegów
 • Wymaga specjalnego adaptera do współpracy z podstawami lub kołami innych marek i nie działa z PlayStation 3.

Dla największych fanów wyścigowych gier symulacyjnychXXI wiek był wielką rewolucją. Dziś możliwe jest odtworzenie niemal dokładnie tych samych wrażeń, których doświadcza się za kierownicą prawdziwego samochodu wyścigowego, a wszystko to w zaciszu własnego domu. I po co ograniczać się do zwykłej kierownicy, skoro można pójść na całość i kupić kompletny zestaw? Po kierownicy i pedałach dźwignia zmiany biegów jest wyraźnie niezbędnym akcesorium jeśli chcesz doświadczyć całkowitego zanurzenia w wyścigu.

Dlatego postanowiliśmy przyjrzeć się jednej z dźwigni zmiany biegów firmy Logitech i przetestować ją dla Ciebie: Logitech G Driving Force Shifter. Logitech G Driving Force Shifter. W tym artykule powiemy ci wszystko, co musisz wiedzieć o główne cechy tego modelu, który typ gracza typ gracza, do którego najlepiej się nadaje, powiemy, jakie są jego zalety i wady, ile kosztuje i gdzie można go dostać.

logitech g driving force shifter

Cechy przełącznika Logitech G Driving Force Shifter

Dźwignia zmiany biegów Logitech G Driving Force Shifter to średniej klasy dodatek średniej klasy przeznaczony do kierownic Logitech G29 i G920.

Poniżej znajduje się lista głównych cech tego modelu:

 • Dzięki solidnemu stalowemu wałowi napędowemudźwignia zmiany biegów Logitech G Driving Force jest wykonana z wysokiej jakości materiałów zapewniających precyzję podczas wyścigów i oferuje długotrwałą niezawodność.
 • Pokrętło sterowania i podkład są pokryte najwyższej jakości skórą, ręcznie szytąZapewnia to takie samo wyczucie, jak dźwignia zmiany biegów o wysokiej wydajności, zapewniając długotrwałe i komfortowe wrażenia.
 • Przełącznik Logitech G Driving Force Shifter to sześciobiegowa dźwignia “H z włączaniem biegu wstecznego przez naciśnięciePorusza się płynnie i pewnie włącza każdy bieg. Został zaprojektowany, aby zapewnić łatwą i precyzyjną zmianę biegów podczas zakrętów i nerwowego przyspieszania.
 • Ta skrzynia biegów jest wyposażona w bezdotykowy czujnik magnetyczny.
 • Przełącznik G Driving Force firmy Logitech jest przeznaczony do kierownic wyścigowych G923, G29 (dlaPlayStation i PC) i G920 (dla Xbox i PC), zapewniając najlepsze wrażenia z najnowszych gier wyścigowych na konsole i komputery PC.
 • Ten model Logitech ma bezpieczne mocowanie do symulatorów wyścigowych, ale można go również zamontować na stole lub innym wsporniku.
 • Wymiary: 17,6 x 14,6 x 20,6 cm (dł. x szer. x wys.)
 • Waga bez kabla: 0,72 kg – Waga (z kablem): 0,76 kg

Dla jakiego typu osoby?

Naszym zdaniem Logitech D Driving Force Shifter jest idealny dla początkujących którzy chcą zapoznać się ze światem Sim-Racing i zbudować kompletną konfigurację.

Bardziej doświadczeni gracze również mogą być zadowoleni z tego modelu, choć mogą być nieco rozczarowani w porównaniu do innych modeli z wyższej półki.

Szczególnie polecamy go dla wyścigi w stylu arcadee, gdzie większy nacisk kładzie się na jazdę niż wyścigi. W przypadku gier takich jak Gran Turismo, Project Cars 2 lub iRacing, bardziej doświadczeni gracze mogą preferować łopatki do zmiany biegów, a nie G Driving Force Shifter firmy Logitech.

logitech g driving force shifter

Korzyści

Podczas testów Logitech G Driving Force Shiftermogliśmy na własne oczy przekonać się o zaletach tego modelu drążka zmiany biegów.

Przede wszystkim, jedną z największych zalet dźwigni zmiany biegów Logitech G Driving Force jest oczywiście jej cena. jej cena. Model ten jest dostępny w znacznie bardziej przystępnej cenie niż inne modele dostępne obecnie na rynku, takie jak te od Thrustmaster. Niska cena w żaden sposób nie umniejsza wielu zalet tej skrzyni biegów.

Bo choć Logitech G Driving Force Shifter nie jest drogi, to wciąż ma piękny design i bardzo dobrą jakość wykonania. Ten power shifter zdecydowanie oferuje znacznie więcej niż jego cena, ponieważ jest pokryty ręcznie szytą skórą na podstawie i uchwycie, co pomaga zmaksymalizować poczucie realizmu i jest niewątpliwie plusem dla tej skrzyni biegów. Konstrukcja jest niezwykle wytrzymała, w szczególności dzięki solidnej stalowej osi, która sprawia, że produkt jest niezwykle niezawodny, precyzyjny i trwały.

Zostaliśmy również przekonani przez wyczucie manetki Logitech G Driving Force Shifter. Pomimo faktu, że jest on częściowo wykonany z tworzywa sztucznego, naprawdę doceniliśmy dotyk, gdy trzymaliśmy go w dłoniach. Zmiany biegów są dość krótkie, co jest idealne do szybkich wyścigów i pozwala na szybkie, płynne przejścia między biegami. Zwrot i odczucia są dobre i realistyczne.

Wreszcie, G Driving Force Shifter firmy Logitech oferuje szeroką kompatybilność ponieważ działa równie dobrze na PC, PlayStation 4 i Xbox One. Można go również zamontować na szerokiej gamie podstaw i sparować z szeroką gamą kierownic, nie tylko firmy Logitech.

Jego wady

Biorąc pod uwagę jego cenę, nieuniknione jest, że Logitech G Driving Force Shifter nie jest doskonały. Dzięki naszemu testowi mogliśmy dowiedzieć się, jakie są wady tego modelu.

Naszym zdaniem jedną z największych wad Logitech G Driving Force Shifter jest jego brak stabilności. Zmiana biegów podczas wyścigu wymaga dość szybkich i gwałtownych ruchów dźwignią zmiany biegów, co naturalnie oznacza, że będziesz musiał nieco nacisnąć samą dźwignię zmiany biegów. Jeśli nie jest prawidłowo zamocowany lub nie masz odpowiedniego wsparcia, będziesz musiał niechętnie przesuwać dźwignię przy każdej zmianie biegu, co wymaga ciągłej regulacji, co nie jest zbyt przyjemne.

Kolejną kwestią dotyczącą Logitech G Driving Force Shifter, która nas rozczarowała, jest to, żema tylko jeden bieg H i oferuje tylko 6 prędkości do przodu. Jeśli jeździsz samochodem o wysokich osiągach, często zauważysz, że mają one 7 biegów, więc nie możesz dostać się tam za pomocą samej dźwigni zmiany biegów, będziesz musiał użyć łopatek do ostatecznego przejścia.

Może to być ważny punkt do rozważenia przed zakupem.

Chociaż konstrukcja Logitech G Driving Force Shifter jest ładna, naszym zdaniem ten model tak naprawdę nie wygląda jak prawdziwa skrzynia biegów. Co więcej, podczas zmiany biegów dźwignia wydaje plastikowy dźwięk, co jest prawdziwą szkodą i umniejsza wrażenia i realizm wyścigu. Co więcej, biegi nie są oznaczone na pokrętle, a jedynie ich pozycje.

Na koniec należy pamiętać, że dźwignia zmiany biegów Logitech G Driving Force jest teoretycznie kompatybilna tylko z kierownicami Logitech G29 i G920, kompatybilna tylko z kierownicami Logitech G29 i G920.ale jest sprzedawany tylko oddzielnie. Jeśli chcesz używać go z podstawą lub kierownicą innej marki, musisz zainwestować w specjalny adapter. Pozwoli to jednak na korzystanie z niej tylko na PC, a nie na konsoli. Warto również zauważyć, że model ten jest z pewnością kompatybilny z PlayStation 4, ale z drugiej strony, nie działa na PlayStation 3.

Gdzie można go kupić i za ile?

Logitech D Driving Force Shifter kosztuje 59,99 euro na oficjalnej stronie Logitech.

Można również znaleźć go w niższej cenie, w zależności od promocji u innych sprzedawców detalicznych. Na przykład, jest on obecnie dostępny w specjalnej ofercie na Amazon.co.uk

Możesz zajrzeć na strony z używanymi grami, gdzie regularnie znajdziesz produkty Sim-racing w atrakcyjnych cenach. Zanim jednak zdecydujesz się na zakup, zwróć uwagę na warunki, w jakich znajduje się produkt.

logitech g driving force shifter

Wnioski

Ogólnie rzecz biorąc, stwierdziliśmy, że Logitech G Driving Force Shifter jest doskonałym uzupełnieniem kierownicy G29/G920. Choć niektórym może wydawać się to zbędne, ta dźwignia zmiany biegów zwiększa praktyczność skrzyni biegów. realizm do wyścigów i jest to świetny sposób na sprawdzenie swoich osiągów z manualną skrzynią biegów.

Ten model jest naprawdę bardzo przystępny I choć nie jest to również cudotwórca, oferuje szereg zalet w porównaniu z innymi modelami na rynku. Sa jakość produkcji sprawia, że jest to produkt długowieczność ale jest również bardzo płynna zmiana biegów oferując prawdziwy komfort podczas gry.

Jeśli masz ograniczony budżet i marzysz o przejściu na manualną skrzynię biegów, nie szukaj dalej niż Logitech G Driving Force Shifter jest dla Ciebie!

logitech-g-driving-force-shifter

Logitech G Driving Force Shifter

Niedroga i wygodna dźwignia zmiany biegów

Notez cet article

Vous risquez également d’aimer…

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

ZESTAWY FANATEC PONIŻEJ 400 EURO
This is default text for notification bar