Zaznacz stronę

Którą kierownicę Fanatec powinienem wybrać? Moje Top 7 w 2024

Sim Racer

Pilote e-sport & Passionné de Sim Racing, j’ai décidé de partager ma passion sur ce site web.

Fanatec jest głównym graczem w wyścigach symulacyjnych od ponad 20 lat. Trzeba przyznać, że niemiecki producent urządzeń peryferyjnych do wyścigów symulacyjnych dotyka praktycznie wszystkiego w dyscyplinie, którą wszyscy kochamy. Mostki, mechanizmy korbowe, przerzutki, hamulce ręczne, piasty i kierownice – to zarówno raj dla doświadczonych kolarzy, jak i gęsty las dla początkujących.

Wystarczy spojrzeć na katalog lotek lub kół Fanatec, aby zorientować się w zakresie jego produktów: ponad 40 lotek jest dostępnych dla zawodników we wszystkich kategoriach. Jeśli chodzi o mnie, jest po prostu ogromny i bardzo łatwo jest zgubić się w tym oceanie urządzeń peryferyjnych.

Ponieważ Fanatec ma duże doświadczenie w tej grze, jego katalog jest bardzo obszerny, aby zaspokoić potrzeby wszystkich motocyklistów. Nawet jeśli wszyscy kochamy tę samą dyscyplinę, jaką są wyścigi symulacyjne, nie wszyscy jesteśmy tacy sami. Niektórzy wolą rajdy, inni drift, a jeszcze inni F1. Każda dyscyplina ma swoje własne lotki. Poniżej przedstawię różne kierownice Fanatec, podzielone na kategorie.

Kierownice w gamie CSL

CSL Elite WRC

csl elite wrc fanatec

CSL Elite WRC to podstawowa kierownica Fanatec, która jest idealna dla praktycznie każdego rowerzysty szukającego standardowej, okrągłej kierownicy. Przy średnicy 30 cm kierownica ta ma taki sam rozmiar jak prawdziwa kierownica, dzięki czemu jest bardzo realistyczna w użyciu.

Konstrukcja jest wykonana ze szczotkowanego aluminium, z alcantarą dookoła i pomarańczowymi przeszyciami. Pośrodku znajduje się logo WRC, a tuż pod nim ślad opony. Jeśli chodzi o mnie, jest bardzo piękny, dość stonowany, nawet jeśli palety są duże i jaskrawo pomarańczowe. Ta kierownica jest idealna dla początkujących symulatorów wyścigów i kosztuje 199,95 euro. Możesz go używać do prawie wszystkiego w wyścigach symulacyjnych, z wyjątkiem Formuły, GT3 itp. Jeśli połączysz CSL Elite WRC z CSL DD 5nm, będzie to doskonała konfiguracja do gier zręcznościowych. Jeśli planujesz aktualizację do mocniejszej podstawy (8 nm), rozważ wybór metalowego QR.

CSL Elite McLaren GT3 V2

Recenzja FANATEC csl elite mclaren GT3 V2

Kolejną pozycją w gamie CSL jest CSL Elite McLaren GT3 V2 kierownica zaprojektowana specjalnie dla fanów GT3 i Formuły. Tak więc ta kierownica jest oficjalną repliką tej używanej przez McLarena w kategorii GT3, wraz z przyciskami, przełącznikami, łopatkami i całą resztą.

Jeśli chodzi o średnicę, CSL Elite McLaren GT3 V2 ma 30 cm długości, ale ma raczej prostokątny kształt. Rama wykonana jest z włókna węglowego, a uchwyty z gumy, aby zapewnić dłoniom dodatkową przyczepność. Konstrukcja jest bardzo dobra, podobnie jak ergonomia. Pomarańczowe akcenty nie są zbyt nachalne, jak widzieliśmy na pierwszej kierownicy (WRC), z wyjątkiem 2 małych łopatek z tyłu.

Pod względem ergonomii wszystko jest na wyciągnięcie ręki. Z tyłu znajdują się również 4 łopatki, z których 2 są magnetyczne. Jeśli o mnie chodzi, jest to najlepsza kierownica GT3 w swojej kategorii i w swojej cenie (199,95 euro). Jedyną wadą, jaką mogę znaleźć, jest QR1 Lite ; jeśli zamierzasz mieć dobrą bazę (8 nm), sugeruję przejście na metalową QR1.

Lotki wahadłowe w ofercie ClubSport

ClubSport 320 na konsolę Xbox

fanatec clubsport 320

Jeśli jesteś fanem okrągłych lotek, ClubSport 320 jest idealnym wyborem w średniej gamie produktów Fanatec. Średnica koła wynosi 32 cm, co jest trochę za duże jak na mój gust. Ale szybko można się do tego przyzwyczaić. Konstrukcja wykonana jest ze szczotkowanego aluminium i jest naprawdę piękna. Dookoła mamy skórę z białym paskiem u góry. Kierownica jest bardzo minimalistyczna, z logo pośrodku i to wszystko.

Za nim znajduje się uniwersalny koncentrator ClubSport dla konsoli Xbox, który zawiera przyciski kontrolerów Microsoftu, 2 duże łopatki i mały ekran tuż nad nimi. Pod względem designu można by pomyśleć, że siedzi się za kierownicą Audi R8. Ta piasta jest po prostu piękna, cała w czerni i dodaje duży plus do projektu koła.

Jeśli chodzi o QR, masz metalowy QR1, dzięki czemu możesz podłączyć to koło zamachowe do praktycznie wszystkich baz Fanatec, czy to 8 nm, czy 20 nm. Umożliwi to granie w szeroką gamę wyścigów symulacyjnych, zarówno zręcznościowych, jak i symulacyjnych. Jeśli chodzi o cenę, spodziewaj się zapłacić 399,95 euro w ofercie specjalnej lub 499,9 euro bez ofert specjalnych. Niektórzy mogą powiedzieć, że jest droga, ale uwierz mi, nie jest, jeśli porównasz tę kierownicę do tych z serii Podium.

ClubSport Forza Motorsport V2

fanatec forza

ClubSport Forza Motorsport V2 to kierownica z płaskim dnem o średnicy 33 cm. Na pierwszy rzut oka może wyglądać na dużą, ale kierownica jest łatwa w obsłudze. Konstrukcja wykonana jest z aluminium ze skórą dookoła i białym paskiem na górze. Projekt jest zarówno udany, jak i stonowany: oprócz logo i białego pasa, wszystko na tej kierownicy jest czarne.

Za nim znajduje się uniwersalny koncentrator ClubSport ze wszystkimi przyciskami potrzebnymi do symulacji wyścigów i 2 dużymi paletami. Ten koncentrator można usunąć, jeśli chcesz, i jest również bardzo premium. Do piasty przymocowany jest metalowy QR1 firmy Fanatec, który wytrzymuje moment obrotowy potężnych podstaw niemieckiego producenta.

Jeśli chodzi o cenę, Forza Motorsport V2 kosztuje 399,95 euro w ofercie specjalnej i 100 euro więcej poza ofertą specjalną. Cena idealnie pasuje do katalogu produktów Fanatec ze średniej półki, a ta kierownica jest idealna dla fanów kilku dyscyplin.

ClubSport Formula V2.5

Jest to kierownica Formula V2.5, ma na celu zadowolenie fanów wyścigów w stylu Formuły w symulatorach wyścigowych. Konstrukcja z włókna węglowego oznacza, że waży on 1,7 kg. Koło ma średnicę 27 cm i dość prostokątny kształt, taki jak w bolidach F1 itp.

Na kierownicy znajduje się wiele przycisków, przełączników i innych elementów sterujących, z których wszystkie można skonfigurować w celu uzyskania idealnej konfiguracji. Uchwyty są wykonane z alcantary, ale dostępna jest również wersja skórzana. Ogólny design Formula V2. 5 jest dość powściągliwy, z czerwonymi akcentami wokół elementów sterujących, małym ekranem pośrodku i diodą RevLED. Ta kierownica jest również standardowo wyposażona w łopatki QR1 i 2. Cena wynosi 399,95 euro, podobnie jak w przypadku innych prezentowanych lotek ClubSport.

Kierownice z serii Podium

Podium Porsche 911 GT3 R

fanatec porsche 911

Jest to produkt najwyższej klasy pod każdym względem. Porsche 911 GT3 R jest oficjalną repliką kierownicy 911 GT3 i jest po prostu przepiękna. Koło ma średnicę 32 cm, płaskie dno i jest wykonane z aluminium pokrytego dookoła skórą. Sercem tej kierownicy jest jednak jej piasta.

Za nim znajduje się moduł Podium Endurance firmy Fanatec ze wszystkim, czego potrzebujesz do wyścigów GT3: mnóstwem przycisków, 2 przełącznikami, 6 łopatkami (z których 2 są magnetyczne), RevLED i dużym ekranem wyświetlającym niezbędne dane pojazdu. To bardzo kompletna konfiguracja klasy premium.

Ta kierownica jest wspaniała i idealna dla fanów GT i wielu innych dyscyplin motoryzacyjnych. Jeśli chodzi o cenę, jest ona nieco wysoka: spodziewaj się zapłacić 650 euro w ofercie specjalnej i 730 euro poza ofertą specjalną. Ale z drugiej strony, jeśli kupujesz w ofercie Fanatec Podium , masz całkiem zdrowe konto bankowe.

Podium BMW M4 GT3

fanatec m4

Ta kierownica, M4 GT3, to najlepszy produkt w ofercie Fanatec, a także najdroższy. Opracowana i zaprojektowana we współpracy z BMW na sezon 2022 GT3, ta kierownica została przeniesiona prosto z wyścigów i umieszczona w kokpitach naszych salonów.

Jego 8-warstwowa konstrukcja z włókna węglowego waży zaledwie 1,7 kg. Koło ma niecałe 31 cm średnicy i bardzo charakterystyczny kształt. Na kierownicy znajdują się wszystkie przyciski GT3 używane przez BMW oraz mały wyświetlacz. Z tyłu znajdują się dwie łopatki z włókna węglowego i złoty QR1. Ta kierownica jest wspaniała i bardzo droga: 1500 euro. Wygląda bardzo premium, ale jest po prostu idealny.

Notez cet article

Vous risquez également d’aimer…

Najlepsze pulpity Sim Racing

Najlepsze pulpity Sim Racing

Fani wyścigów symulacyjnych doskonale wiedzą, że każda konfiguracja jest mniej lub bardziej unikalna. Powód jest dość...

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

ZESTAWY FANATEC PONIŻEJ 400 EURO
This is default text for notification bar