Zaznacz stronę

Heusinkveld Sequential Shifter: test i recenzja

Sim Racer

Pilote e-sport & Passionné de Sim Racing, j’ai décidé de partager ma passion sur ce site web.

Przełącznik sekwencyjny Heusinkveld

Korzyści

 • Doskonała konstrukcja
 • Wysokiej jakości materiały
 • Bardzo kompaktowy
 • Wytrzymały i solidny
 • Bezczelnie realistyczne wrażenia
 • Wysoka konfigurowalność

Wady

 • Jego cena

Jeśli każdy w świecie Sim-racingu słyszał o producencie Heusinkveld, to często z powodu pochwał dla ich mechanizmów korbowych. Holenderska marka jest rzeczywiście znana na rynku z produkcji najlepszych mechanizmów korbowych na rynku, w szczególności Heusinkveld Sprint i Heusinkveld Ultimate, ale niektórzy zapominają, że oferuje również niesamowity model dźwigni zmiany biegów w swoim asortymencie. I właśnie o tym dzisiaj porozmawiamy: o słynnym przełączniku sekwencyjnym Heusinkveld Sim Sequential Shifter.

Udało nam się przetestować ten model i w tym artykule powiemy wszystko, co warto o nim wiedzieć i co o nim sądzimy. Wymienimy jego główne cechy, powiemy, dla jakiego typu gracza jest odpowiedni, jakie są jego zalety i wady oraz gdzie można go kupić.

Cechy przełącznika sekwencyjnego Heusinkveld Shifter Sim

Heusinkveld Sim Sequential Shifter to najwyższej klasy drążek zmiany biegów z kompaktowym i solidnym sekwencyjnym systemem zmiany biegów.

Nie można go używać z H-boxem lub hamulcem ręcznym, ale to nie przeszkadza mu być bardzo dobrym sekwencyjnym shifterem.

Poniżej znajduje się lista jego głównych funkcji:

 • Przerzutka Heusinkveld Shifter składa się z niewielkiego, wycinanego laserowo CNC pudełka ze stali nierdzewnej, zawierającego całą elektronikę i system oporu sprężyny kulkowej. Dokładnie symuluje uczucie rzeczywistej zmiany biegu w prawdziwym samochodzie wyścigowym.

 • Heusinkveld Shifterzapewnia wyczucie zmiany biegów podobne do tego, które można znaleźć w Formule Junior lub samochodach klasy podstawowej.

 • Ta skrzynia biegów jest również wyposażona w gumowe ograniczniki, które zmniejszają hałas w końcowej fazie zmiany biegów.

 • Heusinkveld Sim Shifter Sequential jest celowo dość kompaktowy, dzięki czemu można go zamontować w wielu kokpitach wyścigowych.

 • Model ten jest wyposażony w trzy rodzaje dźwigni na różnych poziomach i trzy pokrętła zmiany biegów. Do wyboru jest prosta dźwignia 30 mm lub zakrzywiona dźwignia 50 mm, a także jeden z trzech różnych kształtów dźwigni zmiany biegów.

 • Co więcej, dźwignia w tym modelu ma rozmiar M10, co oznacza, że można ją dopasować do pokręteł innych producentów.

 • Niestety, Heusinkveld Sim Shifter Sequential działa tylko na komputerach PC , ale jest kompatybilny ze wszystkimi modelami kierownic na rynku. Można go podłączyć bezpośrednio do komputera za pomocą złącza USB lub za pomocą żeńskiego portu Molex (4×1 2,54 mm) do urządzenia innej firmy.

 • Każda dźwignia zmiany biegów jest dostarczana z zaciskiem stołowym. Umożliwia to podłączenie dźwigni zmiany biegów do dowolnej powierzchni typu stołowego. Zacisk stołu można odłączyć od dźwigni przekładni, jeśli potrzebne jest inne rozwiązanie montażowe.

 • Alternatywna płyta montażowa jest również dostarczana z każdym shifterem, aby ułatwić montaż na konstrukcji z boku lub pod urządzeniem. Płyta ta pasuje bezpośrednio do profili aluminiowych o rozmiarze do 40 mm.

Dla jakiego typu osoby?

Sekwencyjna dźwignia zmiany biegów Heusinkveld Shifter jest idealna dla graczy Sim-racing, którzy chcą korzystać z sekwencyjnej skrzyni biegów bez konieczności zmiany biegów H-shift.

Dzięki różnym dźwigniom i gałkom zmiany biegów dostarczanym z tym modelem, można go dostosować do wszystkich stylów wyścigów.

Model ten jest przeznaczony wyłącznie dla graczy PC, ponieważ jest kompatybilny tylko z tą platformą. Gracze Xbox lub PlayStation nie będą więc mogli podłączyć go do swojej konsoli.

heusinkveld sim shifter

Korzyści

Nasz test pozwolił nam wyrobić sobie własną opinię i odkryć zalety Heusinkveld Shifter.

Przede wszystkim, co sprawia, że Sekwencyjna dźwignia zmiany biegów Heusinkveld Shifter tak dobrym produktem jest jego Jego zaawansowana, kompaktowa konstrukcja, wysokiej jakości materiały i technologia sprawiają, że korzystanie z niego jest prawdziwą przyjemnością. Przekładnia ta jest niezawodna, odporna nawet na intensywne użytkowanie i powinna zapewnić niezliczone godziny przyjemności. Konstrukcja również nie jest zła, a producent dodał nawet gumowe podkładki, aby uczynić ten model jeszcze cichszym!

Po drugie, byliśmy naprawdę mile zaskoczeni autentycznym wyczuciem zmiany biegów oferowanym przez Heusinkveld Shifter. Ta skrzynia biegów jest niemal kuloodporna i radzi sobie z wyjątkowo kapryśnymi zmianami biegów. Dźwignia zmiany biegów jest bardzo autentyczna i wymaga dużej siły początkowej. Następnie “luzuje się” w sposób charakterystyczny dla prawdziwej sekwencyjnej skrzyni biegów. Wrażenia, jakich dostarcza, są zadziwiająco realistyczne.

Kolejną zaletą Heusinkveld Sim Shifter Sequential jest to, że jest onwysoce konfigurowalny. Po pierwsze, w zestawie znajdują się 3 różne dźwignie i 3 różne pokrętła, co daje łącznie 9 różnych możliwych konfiguracji. Pozwala to wybrać konfigurację, która najbardziej Ci odpowiada i którą z dźwigni lub pokręteł najwygodniej Ci się obsługuje, w zależności od gry lub rodzaju wyścigów. Heusinkveld Shifter jest również kompatybilny z dostępnymi na rynku przedłużkami M10, co daje wiele możliwości.

Wreszcie, bardzo spodobał nam się fakt, że Heusinkveld Shifter jest tak łatwy w instalacji i montażu. Ten model jest w pełni plug-and-play przez USB, a także można go podłączyć do pedału, aby zaoszczędzić na portach USB. Model ten oferuje również szereg opcji montażu, ponieważ każda dźwignia jest dostarczana z zaciskiem stołowym i alternatywną płytą montażową, co pozwala na zainstalowanie jej na różnych podporach.

Jego wady

Musimy przyznać, że nie było łatwo wymienić negatywne strony Heusinkveld Sim Shifter Sequential, ale znaleźliśmy kilka drobnych wad.

Po pierwsze, najbardziej oczywistą i z pewnością największą wadą Heusinkveld Shifter jest jego wysoka cena. To nie jest tanie i tak nie powinno być. Jest to element wyposażenia symulacyjnego, którego większość ludzi nie potrzebuje, ponieważ do zmiany biegów mogą używać obrotowych łopatek na kierownicach. W cenie 209 euro nie jest to akcesorium do symulacji, na które każdy może sobie pozwolić. Ale ci, którzy szukają sekwencyjnego drążka zmiany biegów, naprawdę powinni się temu przyjrzeć.

Chociaż spodobał nam się projekt i format przełącznika sekwencyjnego Heusinkveld Sim, stwierdziliśmy również, że nie jest to konstrukcja, która pasuje do wszystkich platform lub kokpitów. Istnieją różne opcje montażu dźwigni zmiany biegów, ale zamontowanie jej na “tradycyjnych kokpitach” może być nieco trudne. Model ten został zaprojektowany z myślą o kokpitach z dużą regulacją, w których można dostosować położenie dźwigni zmiany biegów w zależności od potrzeb.

Ostatnim minusem Heusinkveld Shifter jest to, że jest onniestety kompatybilny tylko z komputerami PC. Fani konsol, takich jak Xbox czy PlayStation, niestety będą musieli wybrać inny model, ponieważ nie będą mogli podłączyć tej dźwigni do swojej platformy do gier.

części do przerzutki heusinkveld

Gdzie można go kupić i za ile?

Heusinkveld Sim Shifter Sequential jest dostępny w sprzedaży na stronie internetowej Digital Motorsports.

Całkowita cena różni się w zależności od podatku VAT obowiązującego w miejscu zakupu i kosztów dostawy.

Możesz być w stanie znaleźć go na sprzedaż w innych sklepach internetowych, ale trudno będzie znaleźć niższą cenę niż na tej stronie.

Wnioski

Podsumowując, Heusinkveld Sim Shifter Sequential nie jest najtańszy na rynku, ale z pewnością jest jednym z najlepszych. Jest solidny, kompaktowy i można go zamontować niemal wszędzie.

Heusinkveld Shifter jest cudowny i działa zgodnie z przeznaczeniem, bez najmniejszych zakłóceń. Jego wygląd zewnętrzny jest zgodny z typowymi wytycznymi holenderskiej marki, będąc solidnym kawałkiem stali nierdzewnej, bliższym profesjonalnemu sprzętowi wyścigowemu niż konsumenckiemu sprzętowi do symulacji.

Nie ma wątpliwości, że Heusinkveld Sim Shifter Sequential jest doskonałym dodatkiem do kokpitu każdego gracza Sim-racing , który szuka większej immersji, nie wykluczając najlepszej jakości.

heusinkveld sim shifter sekwencyjny

Przełącznik sekwencyjny Heusinkveld

Jedna z najlepszych dźwigni prędkości na rynku

Notez cet article

Vous risquez également d’aimer…

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

ZESTAWY FANATEC PONIŻEJ 400 EURO
This is default text for notification bar