Zaznacz stronę

Thrustmaster T300RS GT: test i recenzja

Sim Racer

Pilote e-sport & Passionné de Sim Racing, j’ai décidé de partager ma passion sur ce site web.

Jeszcze nie tak dawno jedynym sposobem, w jaki mogliśmy wcielić się w kierowcę wyścigowego, był kontroler i gra z widokiem z kokpitu. Dzięki postępowi, jakiego dokonaliśmy w ostatnich latach, oferowane przez nas dziś wrażenia z gry są zupełnie inne.

Sam fakt posiadania kierownicy rewolucjonizuje doznania i pozwala całkowicie zanurzyć się w wyścigu. Ale Którą kierownicę kupić? ? Nie jest łatwo odnaleźć się wśród wszystkich modeli dostępnych na rynku.

Francuska marka Thrustmaster, główny lider w dziedzinie sprzętu do wyścigów symulacyjnych, oferuje kierownice, które coraz bardziej rewolucjonizują rozgrywkę. Przyjrzeliśmy się bliżej kierownicy Thrustmaster T300RS GT, którą dla Was przetestowaliśmy i o której postanowiliśmy Wam dzisiaj opowiedzieć.

W tym artykule wymienimy główne cechy tego modelu, powiemy o jego zaletach i wadach, powiemy, komu byśmy go polecili, a także powiemy, gdzie go kupić i za jaką cenę.

Specyfikacja Thrustmaster T300RS GT

kierownica t300rs gt

Kierownica Thrustmaster T300RS GT Edition to najwyższej klasy model z siłowym sprzężeniem zwrotnym, oparty na poprzednim modelu marki, uważanym za jego mniejszego brata, T300RS.

Poniżej znajduje się lista jego głównych funkcji:

 • Kierownica Thrustmaster T300RS GT o średnicy 28 cm ma wzmocnioną, teksturowaną powłokę gumową na całej powierzchni. Pośrodku kierownicy znajduje się oficjalne logo GT.
 • Model ten jest w pełni wyposażony do jazdy. Posiada wielokierunkowy krzyżak, 13 przycisków akcji i oficjalne przyciski PlayStation.
 • Dwie duże, stałe, 13-centymetrowe, całkowicie metalowe łopatki sekwencyjnej zmiany biegów znajdują się na kierownicy.
 • Mysz Thrustmaster T300RS GT jest wyposażona w 25-watowy silnik bezszczotkowy zapewniający responsywne, realistyczne siłowe sprzężenie zwrotne.
 • Podwójny pasek zapewnia płynną rozgrywkę bez martwych stref.
 • Model ten wyposażony jest w opatentowaną technologię HallEffect AccuRate Technology (H.E.A.R.T) z bezdotykowym czujnikiem magnetycznym. Technologia ta umożliwia silnikowi zastosowanie 16-bitowej rozdzielczości, tj. około 65536 wartości na osi sterowania.
 • Kierownica Thrustmaster T300RS GT Edition jest wyposażona w system Thrustmaster Quick Release, umożliwiający szybką i łatwą zmianę kierownicy, co pozwala na korzystanie z różnych światów wyścigów.
 • Ten model jestoficjalnie licencjonowany przez PlayStation i Gran Turismo®. Ta kierownica jest kompatybilna z PlayStation 5, PlayStation 4, PlayStation 3 i PC.
 • A 3-pedałowy mechanizm korbowy T3PA GT jest dołączony do tej kierownicy, ale jest również kompatybilny z pedałami T-LCM oraz manetkami i hamulcami ręcznymi Thrustmaster TH8A i TSS, które są sprzedawane oddzielnie.
 • Kierownica Thrustmaster T300RS GT jest wyposażona w system Tact Switch, który można aktywować nawet 10 milionów razy.
 • Jest on przewodowy i podłączony przez USB.
 • Wymiary (szerokość / wysokość / głębokość): 35 x 32 x 45 cm
 • Waga kierownicy: 4,5 kg – Waga mechanizmu korbowego: 4 kg

Dla jakiego typu osoby?

Ten model jest oficjalnie licencjonowany przez PlayStation i Gran Turismo, ale nie jest zarezerwowany wyłącznie dla entuzjastów GT lub posiadaczy konsoli PlayStation.

Ci, którzy wolą F1 lub iRacing, również będą mogli cieszyć się niesamowitymi wrażeniami zapewnianymi przez Thrustmaster T300RS GT.

Co więcej, jest to kierownica odpowiednia dla całej rodziny– dorosłych, dzieci, mężczyzn i kobiet.

Korzyści

Ta edycja GT kierownicy T300RS firmy Thrustmaster oferuje wspaniałe wrażenia z gry dzięki wielu zaletom.

Przede wszystkim spodobały nam się czułe i potężne efekty siłowego sprzężenia zwrotnego, które sprawiają, że Thrustmaster T300RS GT jest punktem odniesienia pod względem wyczucia. Dzięki nowej technologii H.E.A.R.T i czujnikom magnetycznym, ta kierownica, której siłowe sprzężenie zwrotne jest zapewniane przez bezszczotkowy silnik i wypróbowany i przetestowany system podwójnego paska, jest hiperreaktywna, wolna od opóźnień, realistyczna i cicha.

Po drugie, byliśmy zachwyceni designem tej kierownicy Thrustmaster, a także jakością jej wykonania. Wykonany z metalu ze wzmocnioną gumową powłoką, model ten jest niezwykle wytrzymały i solidny. Nie ryzykujesz szybkiego uszkodzenia lub pojawienia się zadrapań.

To, co szczególnie spodobało nam się w kierownicy Thrustmaster T300RS GT, to dołączony do niej zespół pedałów.

mechanizm korbowy t300rs gt

Marka wyraźnie zrozumiała, że ten dołączony do T300RS nie był wystarczający i podjęła kroki w celu naprawienia sytuacji. Tym razem mamy przywilej posiadania pochodnej T3PA, trzypedałowego mechanizmu korbowego, który jest solidny i bardzo wygodny. Aby zwiększyć realizm, wewnętrzna struktura jest wykonana w całości z metalu, a pedały można łatwo dopasować do kształtu ciała.

Kierownica Thrustmaster T300RS GT jest wyposażona wnowy mechanizm z podwójnym paskiem, który umożliwia regulację kąta kierownicy w zakresie od 270° do 1080° (trzy pełne obroty), co jest prawdziwym atutem. Jest to dodatkowa funkcja, która pozwala cieszyć się jeszcze większym realizmem podczas gry.

Kolejną zaletą T300RS GT jest kompatybilność z konsolami PlayStation 5, PlayStation 4 i PlayStation 3, a także komputerami PC, dla których pełny sterownik umożliwia szybkie i łatwe wprowadzanie niezbędnych zmian. Co więcej, model ten jest wyposażony w system Quick Release, który umożliwia zmianę kół w ciągu kilku sekund i jest w pełni kompatybilny ze wszystkimi kołami Thrustmaster. Ułatwia to dostosowanie kierownicy do stylu wyścigów, czy to GT, F1 czy rajdów.

Jego wady

Pomijając fakt, że kierownica Thrustmaster T300RS GT nie oferuje żadnych znaczących zmian w stosunku do modelu T300RS, który ją poprzedzał, nasz test ujawnił również szereg innych negatywnych punktów.

Po pierwsze, nawet jeśli nie jest to główne kryterium, uważamy, że szkoda, że Thrustmaster nie dołączył dźwigni zmiany biegów do tego modelu kierownicy. Przy cenie T300RS GT docenilibyśmy, gdyby zawierał jedną dźwignię i nie musielibyśmy dodawać kosztów dźwigni do naszego budżetu.

Po drugie, stwierdziliśmy, że odległość między łopatkami a kierownicą była nieco zbyt duża. Dla niektórych osób może to być dość krępujące. Co więcej, są one koniecznie mobilne, ponieważ nie ma mechanizmu, który by je unieruchamiał.

Jeśli chodzi o pedały, mamy problem z faktem, że pedał hamulca nie jest regulowany. Ponieważ wykorzystuje technologię stożkowego hamulca gumowego, niestety nie można go przesuwać na boki. Może to stanowić problem dla posiadaczy kokpitu z centralnym sterem, którzy będą musieli zrezygnować z pedału sprzęgła i skonfigurować hamulec na lewym pedale.

Gdzie można go kupić i za ile?

Podobnie jak praktycznie wszystkie kierownice tej marki, model T300RS GT jest dostępny na oficjalnej stronie Thrustmaster. Jego cena wynosi obecnie 399,99 euro.

Zalecamy jednak zamówienie go na Amazon.co. uk w celu szybszej dostawy. Co więcej, czasami jest w specjalnej ofercie.

Sprzęt do gier można kupić na używanych stronach internetowych po znacznie niższych cenach. Należy jednak uważać na możliwe oszustwa i zwracać szczególną uwagę na stan kierownicy przed podjęciem decyzji o zakupie.

Wnioski

Naprawdę nie zawiedliśmy się osiągami kierownicy Thrustmaster T300RS GT. Marka nie wprowadziła żadnych większych zmian w stosunku do poprzedniego modelu, T300RS, ale większość szczegółów, których brakowało, została poprawiona.

W momencie premiery T300RS GT była jedną z najlepszych kierownic do PlayStation 4 na rynku i nic dziwnego. Jego moc, precyzja i wytrzymałość, w połączeniu ze stabilnym, wygodnym mechanizmem korbowym, zapewniają imponująco realistyczne wrażenia. Siłowe sprzężenie zwrotne i wibracje odczuwalne dzięki tej kierownicy naprawdę dają wrażenie prowadzenia prawdziwego samochodu wyścigowego.

Po tym teście możemy powiedzieć, że kierownica T300RS GT jest na szczycie swojej klasy. Jeśli szukasz wysokiej jakości kierownicy średniej klasy, nie możemy wystarczająco polecić tego modelu od Thrustmaster!

thrustmaster-t300rs-gt-avis

Thrustmaster T300RS GT

Solidna i precyzyjna kierownica średniego zasięgu

Notez cet article

Vous risquez également d’aimer…

Moza ES: Test i recenzja

Moza ES: Test i recenzja

Moza ESKorzyści Kilka w pełni konfigurowalnych elementów sterujących Wysokiej jakości wykończenie i materiały...

Moza CS V2P: Test i recenzja

Moza CS V2P: Test i recenzja

Moza CS V2PKorzyści Wysokiej jakości kierownica premium Konstrukcja ze stopu aluminium Bezprzewodowe połączenie ze...

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

ZESTAWY FANATEC PONIŻEJ 400 EURO
This is default text for notification bar