Zaznacz stronę

Kierownica Fanatec Podium Racing Wheel F1: test i recenzja

Sim Racer

Pilote e-sport & Passionné de Sim Racing, j’ai décidé de partager ma passion sur ce site web.

Fanatec Podium Racing Wheel F1

Korzyści

 • Bardzo mocny i precyzyjny silnik
 • Niesamowicie realistyczne doznania
 • Mnogość ustawień
 • Doskonałe wykończenia
 • Szeroka kompatybilność

Wady

 • Dość wysoka cena Pedały i dźwignia zmiany biegów nie wchodzą w skład zestawu
 • Szybkozamykacz trochę sztywny

W świecie gier wideo, a w szczególności wyścigów symulacyjnych, niemiecka marka Fanatec nadal wyprzedza wszystkich swoich konkurentów, jeśli chodzi o rozwój nowych technologii. Producent zyskał również na popularności, starając się, aby wszystkie jego produkty były dostępne dla jak najszerszego grona odbiorców i oferując produkty najwyższej klasy w bezkonkurencyjnych cenach.

Przyjrzeliśmy się jednemu z modeli kierownic tej firmy, pierwszemu, który wprowadził Direct Drive na konsole. Fanatec Podium Racing Wheel F1.

W tym artykule powiemy ci wszystko, co musisz wiedzieć o tym modelu, wymienimy jego kluczowe cechypowiemy ci jaki typ gracza najlepiej pasuje, jakie są jego korzyści oraz wady i powiemy ci Gdzie można go kupić oraz cena.

Cechy kierownicy Fanatec Podium Racing Wheel F1

Kierownica Fanatec Podium Racing Wheel F1 jest najwyższej klasy oficjalnie licencjonowana PlayStation.

Poniżej znajduje się lista jego głównych funkcji:

 • Data premiery: 2019 r.
 • Fanatec Podium Racing Wheel F1 to kierownica o średnicy koło o średnicy 27 cm wytrzymała konstrukcja z metalu i włókna węglowego.
 • Jego uchwyty są wykonane z prawdziwej Alcantara wyprodukowano we Włoszech. Materiał ten jest łatwy w czyszczeniu i zapewnia rewelacyjną przyczepność.
 • Model ten wyposażony jest w dwie obrotowe aluminiowe łopatki typu F1 z tylnym wzmocnieniem z włókna.
 • Kierownica Fanatec Podium Racing Wheel F1 jest wyposażona w siłowe sprzężenie zwrotne z bezpośrednimct.
 • Kąt obrotu tego modelu kierownicy wynosi od 90° à 1080°.
 • Kierownica Fanatec Podium Racing Wheel F1 posiada 11 przycisków z ultra niezawodnymi przełącznikami, dwa przełączniki dwustabilne, dwa 12-pozycyjne przełączniki wielopozycyjne z funkcją enkodera obrotowego oraz joystick analogowy do rozglądania się w kokpicie lub mapowania za pomocą dowolnej innej osi.
 • Posiada również 7-pozycyjny przełącznik FunkySwitch do zmiany ustawień i dwa enkodery kciukowe, które są łatwo dostępne podczas jazdy, bez konieczności zdejmowania rąk z uchwytów.
 • Kierownica Fanatec Podium Racing Wheel jest wyposażona w system wskazywania prędkości i obrotów oraz ekran OLED do sterowania bazą Podium podczas gry.
 • Model ten może przechowywać do 5 różnych profili w wewnętrznej pamięci kierownicy.
 • Kierownica Fanatec Podium Racing Wheel F1 jest kompatybilna z PC, PlayStation 4, PlayStation 5 oraz potencjalnie Xbox One i Xbox Series.
 • Wymiary: 53,5 cm x 35 cm x 31 cm (dł. x szer. x wys.)
 • Waga: 16 kg

Dla jakiego typu osoby?

Z ceną €1,799.95 na stronie internetowej Fanatec, uważamy, że Podium Racing Wheel F1 nie jest tak naprawdę skierowana do ogółu społeczeństwaale raczej dla doświadczonych kierowcówlub nawet profesjonalistówktórzy szukają wrażeń z najwyższej półki.

Mimo to jest to świetny wybór dla początkujących, którzy mogą sobie na niego pozwolić. początkujących, którzy mogą sobie na to pozwolićponieważ dostosowuje się do wszystkich profili graczy i jest plug-and-play.

Jak sama nazwa wskazuje, kierownica Podium Racing Wheel F1 jest oczywiście idealna dla poważnych fanów gier F1ale zdecydowanie mniej nadaje się do gier Rally lub GT.

Korzyści

Poświęciliśmy trochę czasu, aby przetestować Podium Racing Wheel F1 od Fanatecco pozwoliło nam dowiedzieć się, jakie są jej zalety. zalety tego modelu.

Po pierwsze, naprawdę podobał nam się silnik tej kierownicy Podium Racing Wheel F1 który jest szczególnie skuteczny. Jego siłowe sprzężenie zwrotne jest zarówno bardzo wydajne, jak i bardzo precyzyjne. Wrażenia generowane przez ten mały klejnot nie pozostawiły nikogo obojętnym. Wszystko jest idealnie skalibrowane, aby zapewnić jak najbardziej realistyczne wrażenia podczas wyścigów.

Po drugie, stwierdziliśmy, że kierownica Fanatec Podium Racing Wheel F1 jest bardzo wydajnośćale także ergonomiczna. Kierownica ta oferuje dużą liczbę ustawień w czasie rzeczywistym, którymi można zarządzać bezpośrednio z jej poziomu. Liczne przyciski na kierownicy są również bardzo praktyczne, podobnie jak HUB, który został zintegrowany z tym modelem. Chociaż lotka Fanatec jest droga, jest łatwa w użyciu i naprawdę pasuje do wszystkich typów graczy, zarówno doświadczonych, jak i niedoświadczonych. Co więcej, ma bardzo dobry chwyt, który jest naprawdę przyjemny.

Co więcej, zostaliśmy przekonani przez doskonałe wykończenia Podium Racing Wheel F1 firmy Fanatec, które doskonale nadają się do użytku profesjonalnego. Wybór zastosowanych materiałów, takich jak alcantara i włókno węglowe, sprawia, że kierownica ta jest bardzo wysokiej jakości modelem o naprawdę pięknym i bardzo profesjonalnym wyglądzie.

Wreszcie, ta kierownica Podium Racing Wheel F1 ma tę prawdziwą zaletę, że jest model plug’n play i oferuje kompatybilność. Jest łatwa do zainstalowania zarówno na konsolach, jak i komputerach PC. Co więcej, można go wyposażyć do woli, ponieważ jest kompatybilny z całą gamą produktów Fanatec (zarówno korbami, dźwigniami zmiany biegów, jak i innymi akcesoriami), ale nie tylko. Może również współpracować z produktami konkurencyjnych marek, takich jak Thrustmaster czy Logitech.

Jego wady

Opowiedzieliśmy o zaletach kierownicy Fanatec Podium Racing Wheel F1co udało nam się odkryć podczas naszych testów. Ale ten model ma również pewne wady.

Oczywiście jedną z największych wad kierownicy Fanatec Podium Racing Wheel F1 jest jej cena. jej cena. Trzeba powiedzieć, że ten profesjonalny sprzęt jest bardzo drogi i nawet jeśli cena wydaje się bardziej niż uzasadniona w oczach wszystkich, którzy z niego korzystali, jest ona jednak bardzo wysoka i trudna do wyobrażenia dla większości ludzi. Kierownica kosztująca prawie 1800 euro z pewnością nie jest dla każdego.

Należy również zauważyć, że kierownica Fanatec Podium Racing Wheel F1 nie zawiera pedałów ani dźwigni zmiany biegów.. Jeśli chcesz mieć pełny zestaw wyposażenia, będziesz musiał przeznaczyć dodatkowy budżet, oprócz i tak już znacznej ceny kierownicy. Podsumowując, jest to spora inwestycja.

Po drugie, jeśli kierownica Fanatec Podium Racing Wheel F1 jest wyposażona w system system QuickReleasesystem, stwierdziliśmy, że jego mechanizm był nieco sztywny i trudny w użyciu. Aby zdjąć koło z podstawy i nadać mu ruch, należy użyć sporej siły. Nie jest to idealne rozwiązanie, zwłaszcza w porównaniu z innymi modelami.

Wreszcie, byliśmy nieco rozczarowani brakiem brak dokumentacji do użytku z oprogramowaniem. Biorąc pod uwagę liczbę możliwych ustawień, uznaliśmy, że jest to trochę za mało i docenilibyśmy bardziej szczegółowe informacje. Co więcej, nie jest dostępna w języku francuskim, co jeszcze bardziej komplikuje sprawę, jeśli nie znasz języka obcego.

Gdzie można go kupić i za ile?

Kierownica Fanatec Podium Racing Wheel F1 jest dostępna w cenie €1,799.95 na stronie internetowej Fanatec oficjalna strona internetowa.

Należy pamiętać, że niemiecki producent Fanatec nie współpracuje z żadnym resellerem. W rezultacie wszystkie jej produkty można kupić wyłącznie na oficjalnej stronie internetowej marki lub ewentualnie z drugiej ręki. Nie znajdziesz ich nigdzie indziej.

Wnioski

Ci, którzy uważają, że Fanatec Podium Racing Wheel F1 jako najlepszą kierownicę w stylu F1 mają całkowitą rację. Nasz test pozwolił nam odkryć najlepsze pod względem wyczucia i wydajności.

Ta kierownica może być bardzo droga, ale jej cena jest tego warta. Producent Fanatec oferuje nam model, który jest wyjątkowo potężnyale również precyzyjny dzięki nowym zintegrowanym technologiom. Za kierownicą tego modelu można czuć każdy szczegół toru a wrażenia, jakich dostarcza, są niezwykle realistyczne i szczegółowe.

Niezależnie od tego, czy chodzi o konstrukcję, ergonomię czy kompatybilność, kierownica Podium Racing Wheel F1 od Fanatec jest obecnie najlepszą na rynku..

Więc nie wahaj się dłużej, jeśli możesz sobie na to pozwolić i zainwestuj w tę kierownicę, gwarantujemy, że Fanatec Podium Racing Wheel F1 nie zawiedzie Cię ani przez chwilę!

recenzja logitech g920

Fanatec Podium Racing Wheel F1

Najlepsza kierownica F1 na rynku pod względem wyczucia i osiągów

Notez cet article

Vous risquez également d’aimer…

Moza ES: Test i recenzja

Moza ES: Test i recenzja

Moza ESAvantages Plusieurs commandes entièrement paramétrables Finition et matériaux prémiums Excellente ergonomie...

Moza CS V2P: Test i recenzja

Moza CS V2P: Test i recenzja

Moza CS V2PAvantages Volant premium d’excellente qualité Structure en alliage d’aluminium Connexion à la base en...

Moza FSR: Test i recenzja

Moza FSR: Test i recenzja

Moza FSRKorzyści 4,3-calowy ekran Wykończenie z włókna węglowego Liczne zamówienia Wady Nieco wysoka cena i waga Brak...

Moza KS: Test i recenzja

Moza KS: Test i recenzja

Moza KSAvantages Volant prémium pour la Formula Structure en métal 4 palettes à l’arrière magnétiques Inconvénients...

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

ZESTAWY FANATEC PONIŻEJ 400 EURO
This is default text for notification bar