Zaznacz stronę

5 najlepszych kierownic z napędem bezpośrednim

Sim Racer

Pilote e-sport & Passionné de Sim Racing, j’ai décidé de partager ma passion sur ce site web.

Kierownica Direct Drive to jedna z najlepszych inwestycji , jakie może poczynić początkujący kierowca symulacyjny, ponieważ są to najwyższej jakości i najbardziej realistyczne kierownice wyścigowe na rynku. Ale wybór kierownicy DD nie jest łatwy, gdy nie wiesz, od czego zacząć.

W ciągu ostatnich kilku lat mieliśmy przyjemność odkryć i przetestować niektóre z najlepszych modeli lotek Direct Drive, więc w tym artykule powiemy ci wszystko, co musisz wiedzieć o tym typie lotki.

Wyjaśnimy, czym jest kierownica Direct Drive i jakie są jej zalety, podpowiemy, jak wybrać kierownicę DD i oczywiście przedstawimy nasz wybór 5 najlepszych kierownic Direct Drive.

 

Najlepsze koła Direct Drive w skrócie

#1 : Fanatec GT DD PRO

Ocena : 9.9/10

fanatec gt dd pro

PS5, PS4 I PC

Doskonały pakiet Direct Drive

“Uwielbiamy go za bezkonkurencyjną ofertę i najwyższą jakość”.

#2 : Zestaw Fanatec Forza Motorsport

Ocena : 9.9/10

Recenzja thrustmaster tgt2

Xbox Series, Xbox One i PC

Najlepszy zestaw Direct Drive na konsolę Xbox

“Uwielbiamy go za jakość wykonania i cenę”

#3: MOZA R21

Ocena : 9.5/10

Recenzja thrustmaster tgt2

PC

Ulubiona podstawa Direct Drive profesjonalistów

“Uwielbiamy go za jakość wykonania i szczegółowość siłowego sprzężenia zwrotnego”

5 najlepszych kół Direct Drive na rynku

Wybraliśmy 5 najlepszych kierownic Direct Drive dostępnych obecnie na rynku, uszeregowanych od najtańszej do najdroższej.

Fanatec GT DD PRO

gt dd pro

Inspirowana kierownicami GT i zaprojektowana specjalnie dla entuzjastów symulacji, kierownica Fanatec GT DD Pro ma średnicę 28 cm i jest pokryta syntetyczną skórą, dzięki czemu jest łatwa do trzymania. Posiada wszystkie przyciski kontrolera PlayStation i nie tylko, z pięcioma zabawnymi przełącznikami (4+1), paskiem LED wskazującym obroty oraz ekranem OLED wyświetlającym przełożenia i inne informacje.

Kierownica Fanatec GT DD Pro jest wyposażona w system sprzężenia zwrotnego Direct Drive, gwarantujący wyjątkową precyzję i moc, co pozwala całkowicie zanurzyć się w wyścigu.

Kierownica posiada również dwie magnetyczne plastikowe łopatki, menu Standard Tuning, które ułatwia początkującym opanowanie kierownicy bez konieczności skomplikowanej konfiguracji, oraz system QuickRelease.

W zestawie znajduje się również całkowicie metalowy mechanizm korbowy CSL z dwoma pedałami, zapewniający optymalną wytrzymałość.

Ta kierownica jest kompatybilna z PlayStation 4, PlayStation 5, PC i potencjalnie także Xbox One i Xbox Series, w zależności od tego, której kierownicy Fanatec używasz do grania.

Jeśli korzystasz z konsoli Xbox, radzimy od razu przejść do pakietu Forza Motorport, który ma praktycznie te same funkcje.

Fanatec GT DD Pro (i Fanatec Forza Motorsport Bundle) to klejnot w gamie kierownic z napędem bezpośrednim, odzwierciedlający doskonałość i doświadczenie marki na dzisiejszym rynku.

Zalety

 • Wysoce wydajny silnik i siłowe sprzężenie zwrotne.
 • Oferuje szeroką kompatybilność.
 • Wykończenie i ergonomia są doskonałe.

Wady

 • Cena dodatkowych opcji pozostaje wysoka.

 

MOZA R21

moza r21

MOZA R21 to prawdopodobnie najlepsze koła wyścigowe z napędem bezpośrednim. Model ten, choć dostępny dla graczy amatorskich, jest używany głównie przez profesjonalne zespoły F1, samochodów sportowych i turystycznych.

Podstawowy model oferuje 21 Nm momentu obrotowego, co jest wartością znacznie powyżej średniej. Rozdzielczość siłowego sprzężenia zwrotnego z podstawy koła MOZA R21 jest wyjątkowa, a szczegóły, których doświadczysz podczas korzystania z niego, nie przypominają niczego, co może zapewnić koło zębate lub koło napędzane paskiem.

Chociaż jest to oczywiste w przypadku kierownic z napędem bezpośrednim, MOZA R21 zapewnia również więcej szczegółów niż jej odpowiedniki z napędem bezpośrednim, dzięki wysokowydajnemu silnikowi.

Kąt obrotu jest nieograniczony, co jest prawdziwą zaletą w porównaniu z innymi kołami zamachowymi z napędem bezpośrednim i paskiem.

Podstawa jest kompatybilna tylko z konfiguracjami PC i jest zdecydowanie przeznaczona dla bardziej zaawansowanych sterowników symulacyjnych.

Ze względu na jakość konstrukcji i szczegółowość siłowego sprzężenia zwrotnego, które można poczuć, MOZA R21 jest naprawdę warta zakupu, jeśli masz na to budżet. Jest skierowana do osób z dużym doświadczeniem w symulacjach wyścigów i oferuje wysoki stopień realizmu.

Zalety

 • Siłowe sprzężenie zwrotne jest bardzo szczegółowe.
 • Oferuje duży moment obrotowy.
 • Jest dość lekki.

Wady

 • Jego cena jest bardzo wysoka.
 • Jest kompatybilny tylko z komputerami PC.

Le Fanatec Podium DD2

fanatec dd2

Fanatec jest jedną z największych marek sprzętu do wyścigów symulacyjnych i słynie z kół wyścigowych. Ich flagowa kierownica z napędem bezpośrednim, Fanatec Podium DD2, z pewnością ma swoje miejsce na rynku kierownic wyścigowych z napędem bezpośrednim.

Fanatec twierdzi, że maksymalny moment obrotowy wynosi 25 Nm i nie mniej niż 20 Nm podczas pracy silnika, oferując wyjątkowy poziom siły i szczegółowości dzięki siłowemu sprzężeniu zwrotnemu.

Oprócz właściwości jezdnych, Fanatec Podium DD2 posiada wiele przydatnych funkcji. Podobnie jak inne produkty Fanatec, posiada wszechstronny wyświetlacz OLED, który pokazuje informacje o regulacji kierownicy, dane dotyczące siły sprzężenia zwrotnego, temperaturę koła, dane silnika i inne.

Jest również kompatybilny ze wszystkimi poprzednimi i przyszłymi produktami Fanatec i, w przeciwieństwie do wielu modeli DD, Podium DD2 jest również kompatybilny z konsolami Xbox Series X/S i Xbox One , a także z komputerami PC.

Fanatec Podium DD2 oferuje dobry stosunek jakości do ceny, nawet jako najdroższy model z serii Podium. Jego wyjątkowa ogólna jakość sprawiła, że stał się niezwykle popularny jako opcja napędu bezpośredniego.

Zalety

 • Podstawa jest wyposażona w gumowy amortyzator do zmiany kierownicy przy pełnej prędkości.
 • Oferuje niesamowity moment obrotowy.
 • Ma piękny design

Wady

 • Nie jest kompatybilny z PlayStation.
 • Jest trochę drogi.

Simucube 2 Pro

simucube 2 pro

Marka Simucube cieszy się dużym uznaniem wśród graczy wyścigów symulacyjnych i jako jedna z pierwszych weszła na rynek napędów bezpośrednich. Wersja “Pro” to model drugiego poziomu w najnowszej serii Simucube 2.

Simucube 2 Pro posiada silnik Direct Drive z maksymalnym momentem obrotowym 25 Nm, co oznacza niesamowite sprzężenie zwrotne siły ze zwiększonym poziomem czucia i szybkości reakcji. Simucube ciężko pracował również nad zmniejszeniem tętnienia momentu obrotowego, ząbkowania i ziarnistości. Wysiłki te z pewnością się opłaciły, ponieważ Pro 2 jest wyjątkowo płynny.

Model ten został wykonany z wysokiej jakości materiałów i posiada anodowane metalowe wykończenie. Posiada system szybkiego zwalniania, a także funkcję bezprzewodowej kierownicy, która pozwala użytkownikowi podłączyć kierownicę do podstawy bez żadnych przewodów.

Simucube 2 Pro jest bardzo wyrafinowaną i konkurencyjną opcją na rynku napędów bezpośrednich i jako taka jest bardzo popularna wśród poważnych symulatorów wyścigów.

Zalety

 • Oferuje niesamowity moment obrotowy.
 • Doskonała konstrukcja.
 • Jest on wyposażony w system QuickRelease.

Wady

 • Jest kompatybilny tylko z komputerami PC.
 • Dość ciężki.

SimXperience AccuForce Pro V2

Układ kierowniczy AccuForce Pro V2

SimXperience AccuForce Pro V2 to jedna z najbardziej przystępnych cenowo kierownic z napędem bezpośrednim dostępnych obecnie na rynku.

W przeciwieństwie do wielu konkurencyjnych kół zamachowych Direct Drive, AccuForce Pro V2 nie wykorzystuje bezszczotkowego serwomotoru, a hybrydowy silnik krokowy o momencie obrotowym 13 Nm. W rezultacie jakość siłowego sprzężenia zwrotnego jest nieco mniej dopracowana niż w przypadku niektórych bardziej zaawansowanych opcji, ale pozostaje bardzo płynna i nadal zapewnia doskonały poziom szczegółowości.

Chociaż jest to opcja budżetowa, AccuForce Pro V2 ma przydatną funkcję, której nie ma wiele droższych kierownic. W przeciwieństwie do wielu modeli Direct Drive, które trzeba za każdym razem konfigurować dla każdej gry lub samochodu, AccuForce Pro V2 jest obsługiwany przez oprogramowanie SimXperience Sim Commander 4, które ułatwia przełączanie między ustawieniami kierownicy dla określonych gier i samochodów.

W zależności od wybranej opcji,AccuForce Pro V2 jest wyposażony w kierownicęowiniętą Alcantarą z regulowanymi łopatkami z włókna węglowego i skrzynką przycisków z 12 przyciskami oprócz przycisku klaksonu AccuForce pośrodku obręczy.

Uważamy, że kierownica SimXperience AccuForce Pro V2 Direct Drive to bardzo ekonomiczna i przekonująca opcja.

Zalety

 • Jest tańszy niż wiele innych modeli.
 • Oferuje bardzo szeroki kąt obrotu.
 • Oferuje duże możliwości personalizacji.

Wady

 • Jest on mniej wydajny niż inne modele z naszej listy.
 • Jest kompatybilny tylko z komputerami PC.
 • Jest dość ciężki.

Co to jest kierownica Direct Drive?

Koło zamachowe Direct Drive, znane również jako koło zamachowe z napędem bezpośrednim, to koło zamachowe, w którym silnik jest bezpośrednio przymocowany do wału koła. Zapewnia toznacznie płynniejsze i silniejsze siłowe sprzężenie zwrotne niż większość dostępnych na rynku kół do symulatorów wyścigowych, które wykorzystują system pasków lub kół zębatych do połączenia silnika z wałem koła.

 

Zalety kierownicy Direct Drive

Główną zaletą kierownicy Direct Drive jest poziom immersji, jaki oferuje w porównaniu z kierownicami z przekładnią zębatą lub paskiem, ponieważ oferują one znacznie dokładniejszą symulację czucia kierownicy. Chociaż kierownica DD niekoniecznie sprawi, że użytkownik będzie szybszym kierowcą, sprawi, że będzie bardziej konsekwentny.

Ze względu na poziom informacji zwrotnej oferowany przez te modele, Kierowcy będą mogli znacznie łatwiej wykryć podsterowność, nadsterowność i inne właściwości jezdne. Ponieważ zachowanie samochodu jest bardziej przewidywalne, kierowcy będą mogli łatwiej unikać błędów, dzięki czemu w dłuższej perspektywie będą szybsi.

Z wielką mocą wiąże się wielka odpowiedzialność, a producenci kół zamachowych DD musieli wziąć pod uwagę znaczne obciążenie tych podstaw kół zamachowych, gdy są one wyposażone w serwomotor z napędem bezpośrednim. Być może najbardziej pożądanym rezultatem tej inżynierii jest to, że wiele komponentów tradycyjnie wykonanych z taniego plastiku lub metalu musiało zostać zastąpionych zaawansowaną ceramiką i bardziej wytrzymałymi metalami.

Czego powinienem szukać w kierownicy Direct Drive?

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z kierownicami z napędem bezpośrednim, być może zastanawiasz się, o czym należy pamiętać przy ich zakupie. Poniżej wymieniliśmy czynniki, które naszym zdaniem są najważniejsze przy wyborze systemu Direct Drive:

Maksymalny moment obrotowy

Odnosimy się tutaj do maksymalnego momentu obrotowego, jaki serwomotor koła zamachowego DD może wytworzyć w danym momencie. Ponieważ koła zamachowe z napędem bezpośrednim polegają wyłącznie na swoich silnikach w celu uzyskania realistycznego sprzężenia zwrotnego siły, im wyższy moment obrotowy, tym większe sprzężenie zwrotne można wygenerować. Jeśli planujesz pokonywać szczególnie ostre zakręty, będziesz potrzebować jak najsilniejszego sprzężenia zwrotnego siły, a tym samym najwyższego możliwego szczytowego momentu obrotowego.

Kąt obrotu

Jest to aspekt kierownicy, który jest często pomijany. Zasadniczo większość kół zamachowych z przekładnią i paskiem oferuje do 900° obrotu, co generalnie jest wystarczające. Jednak niektóre gry symulacyjne, takie jak symulatory ciężarówek, mogą wymagać wyższych stopni obrotu, a wiele kół DD oferuje znacznie więcej.

Zdolność adaptacji

Kierownice Direct Drive są jak samochody sportowe: to niesamowite maszyny, ale wrażenia z jazdy wymagają przyzwyczajenia. Po rozpoczęciu zabawy z kierownicą DD moment obrotowy może okazać się zbyt duży i niewygodny. Warto więc wybrać model, który umożliwia dostosowanie momentu obrotowego do własnych potrzeb.

Kompatybilność

Bezwzględnie należy wybrać kierownicę Direct Drive, która jest kompatybilna z preferowanym systemem i grą. Większość kierownic obsługuje gry na PC, ale tylko niektóre mogą być używane na konsolach. Bądź więc ostrożny, zanim cokolwiek kupisz.

Należy również sprawdzić, czy wybrana podstawa jest kompatybilna z wybraną kierownicą.

Waga

Innym ważnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest waga. Z reguły najpotężniejsze koła wyścigowe Sim-racing ważą więcej, ponieważ potężne serwomotory są zwykle ciężkie. Prawdziwym powodem, dla którego waga jest ważna, jest jednak to, że należy wziąć pod uwagę sposób montażu kierownicy w swoim sprzęcie wyścigowym.

Materiały

Podobnie jak w przypadku każdej innej kierownicy, warto wybrać kierownicę Direct Drive wykonaną z wysokiej jakości materiałów, takich jak stal i skóra. Jest to poważna inwestycja, więc ważne jest, aby kierownica była nie tylko mocna, ale także solidna, wygodna i dobrze wyglądająca.

Cena

Pierwszą rzeczą, którą wiele osób bierze pod uwagę przy zakupie produktu Sim-racing, jest cena. Nie powinno to jednak nigdy być czynnikiem decydującym o wyborze sprzętu, ponieważ priorytetem powinna być jakość. Ceny różnią się jednak znacznie w zależności od marki i rodzaju sprzętu. W szczególności koła Direct Drive mogą wahać się od kilkuset euro do kilku tysięcy.

W skrócie – Wnioski

Nasz wybór najlepszych lotek z napędem bezpośrednim zawiera opcje dla wszystkich typów graczy, niezależnie od tego, czy preferujesz konsole, czy masz ograniczony budżet.

Aby uzyskać najlepszą jakość wrażeń wyścigowych i siłowego sprzężenia zwrotnego, zalecamy Fanatec DD2, MOZA R21 i Fanatec GT DD PRO jako pierwszy wybór. Jeśli nigdy wcześniej nie wypróbowałeś kierownicy z napędem bezpośrednim, zalecamy wypróbowanie SimXperience AccuForce Pro V2.

Jeśli jesteś doświadczonym graczem symulacyjnym, warto zainwestować w kierownicę Direct Drive. Ultra-realistyczne wrażenia wyścigowe zapewniane przez kierownicę bezpośrednio połączoną z silnikiem są absolutnie warte swojej ceny.
Jeśli jednak jesteś początkujący, zalecamy rozpoczęcie od kierownicy wyścigowej Sim-racing, która jest bardziej przystępna cenowo i łatwiejsza do opanowania, zanim przejdziesz do konfiguracji Direct Drive!

gt dd pro

Fanatec GT DD Pro

Najlepsza kierownica z napędem bezpośrednim w 2024

Notez cet article

Vous risquez également d’aimer…

Najlepsze pulpity Sim Racing

Najlepsze pulpity Sim Racing

Fani wyścigów symulacyjnych doskonale wiedzą, że każda konfiguracja jest mniej lub bardziej unikalna. Powód jest dość...

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

ZESTAWY FANATEC PONIŻEJ 400 EURO
This is default text for notification bar