Zaznacz stronę

Fanatec czy Thrustmaster: którą kierownicę wybrać?

Sim Racer

Pilote e-sport & Passionné de Sim Racing, j’ai décidé de partager ma passion sur ce site web.

Fanatec i Thrustmaster są znanymi markami w świecie wyścigów symulacyjnych. Oba oferują dość wysokiej klasy produkty dla graczy symulatorów wyścigowych.

Mają swoje podobieństwa i różnice, więc nie możemy powiedzieć na pierwszy rzut oka, która marka jest lepsza.

Naszym zdaniem najważniejszą rzeczą do rozważenia jest która z tych dwóch marek najbardziej Ci odpowiada. Aby to zrobić, musisz pomyśleć o najważniejszych elementach i przeprowadzić kilka badań.

W tym artykule zamierzamy ci to ułatwić. Powiemy ci, czym one są kryteria, które należy wziąć pod uwagę, aby określić, która z dwóch marekpomiędzy Fanatec i Thrustmaster jest odpowiednia dla CiebieW tej sekcji omówimy bardziej szczegółowo te dwie marki. wybór 3 najlepszych kierownic każdej marki.

Fanatec vs Thrustmaster: kryteria do rozważenia

Aby pomóc Ci zdecydować, którą markę pomiędzy Fanatec i Thrustmasterzalecamy wzięcie pod uwagę następujących kryteria kryteria:

Budżet i wrażenia z gry

Ważne jest, aby zastanowić się nad swoją osobistą sytuacją i wziąć pod uwagę takie czynniki, jak własny poziom doświadczenia i budżet. Jeśli chcesz kupić swoją pierwszą lotkę, będziesz potrzebował nieco więcej czasu na poszukiwania i znalezienie sprzętu przeznaczonego dla początkujących. Modele te są oczywiście bardziej przystępne cenowo niż lotki przeznaczone dla bardziej doświadczonych graczy.

Jakość sprzętu

Jakość wybranego sprzętu decyduje o jego realizmie, niezawodności i trwałości. Na rynku dostępnych jest wiele opcji, które mogą być bardzo tanie dla graczy, którzy po prostu szukają od czasu do czasu odrobiny zabawy. Jednak marki Thrustmaster i Fanatec nie są tak naprawdę skierowane na ten rynek. Obie wykorzystują wysokiej jakości materiały do produkcji doskonałych produktów.

Powrót siły

Siłowe sprzężenie zwrotne jest niezbędną funkcją zapewniającą wysoki poziom realizmu podczas wyścigu. Istnieją różne rodzaje siłowego sprzężenia zwrotnego, w zależności od poziomu, doświadczenia w grze i budżetu. Na przykład koła zamachowe z napędem bezpośrednim są droższe, ale oferują znacznie silniejsze sprzężenie zwrotne siły niż koło zamachowe z motoreduktorem lub silnikiem napędzanym paskiem.

Twoje oczekiwania

Twoje oczekiwania są oczywiście ważne w procesie podejmowania decyzji. Jeśli szukasz bardzo realistycznych wrażeń, prawdopodobnie będziesz chciał wydać nieco więcej pieniędzy, aby uzyskać bogaty w funkcje sprzęt. Jeśli jednak bardziej koncentrujesz się na czynniku zabawy, tańszy sprzęt może ci bardziej odpowiadać.

Fanatec vs Thrustmaster: kierownice

Która marka dla jakiego typu gracza?

Jeśli chodzi o kierownice, Thrustmaster jest z pewnością najbardziej przystępną opcją pod względem budżetu. Chociaż marka oferuje szereg średnio zaawansowanych kierownic wyścigowych, istnieją również podstawowe opcje dla początkujących symulatorów wyścigów. Jeśli chodzi o kompatybilność, ich produkty mogą działać na PC, Xbox i PlayStation, w zależności od modelu, dzięki czemu są dostępne dla bardzo szerokiego grona odbiorców.

Thrustmaster oferuje również kierownice zaprojektowane we współpracy z takimi markami jak Ferrarico może być mocnym punktem sprzedaży. Ich opcje z niższej półki są idealne dla zwykłych graczy i chociaż oferują również wysokiej klasy kierownice, są one przekładniowe i napędzane paskiem z przyzwoitym sprzężeniem zwrotnym siły, ale niestety nie ma modeli z napędem bezpośrednim Thrustmaster Dostępne.

Fanatec oferuje również kierownice do komputerów PC, konsol Xbox i PlayStation, ale marka ta jest zdecydowanie bardziej nastawiona na doświadczonych graczy Sim-racing, a jej modele są droższe niż większość opcji od Thrustmaster.

Wiele kierownic od Fanatec Wymagają osobnej podstawy, co może sprawić, że będą jeszcze droższe, ale pozwalają na większe dostosowanie konfiguracji. Kolejny ważny punkt sprzedaży dla Fanatec jest to, że marka ma w swojej ofercie kierownice z napędem bezpośrednim. Modele te zapewniają jeszcze większy realizm dzięki znacznie bardziej szczegółowemu i wydajnemu siłowemu sprzężeniu zwrotnemu.

Różnice cenowe między Fanatec i Thrustmaster

Marka Thrustmaster oferuje więcej opcji dla kierownic klasy podstawowej. Jeśli jesteś początkującym lub masz ograniczony budżet, polecamy tę serię.

Z drugiej strony, Fanatec to najlepszy wybór, jeśli chcesz najbardziej realistycznych wrażeń i masz większy budżet, ponieważ możesz wybierać spośród modeli z napędem bezpośrednim.

3 najlepsze lotki wahadłowe Fanatec

Oferujemy wybór 3 najlepszych lotek wahadłowych Fanatec.

Fanatec CSL Elite McLaren GT3 V2

mclaren gt3 v2

Kierownica Fanatec CSL Elite McLaren GT3 V2 to naprawdę doskonały wybór, jeśli szukasz modelu o najwyższej jakości, ale bez rozbijania banku. Gwarantujemy, że nie pożałujesz swojej inwestycji!

Korzyści

 • Doskonały stosunek jakości do ceny.
 • Najwyższa jakość wykończenia i wzornictwa.

Wady

 • System QuickRelease niekompatybilny z podstawami Fanatec DD.

Fanatec Forza Motorsport

fanatec forza

The Fanatec Forza Motorsport oferuje najlepsze wyczucie i ergonomię dla fanów wyścigów symulacyjnych, a w szczególności gry Forza.

Korzyści

 • Niezwykle płynne i wydajne siłowe sprzężenie zwrotne.
 • Wysokiej jakości materiały i wykonanie.
 • Niesamowite wrażenia na każdym poziomie.

Wady

 • Wysokie ceny

Fanatec Podium Racing Wheel F1

Fanatec Podium Racing Wheel F1

Podium F1 Fanatec Podium F1 przenosi autentyczność i luksus na zupełnie nowy poziom i jest bez wątpienia jedną z najbardziej zapierających dech w piersiach kierownic na rynku.

Korzyści

 • Kierownica z napędem bezpośrednim
 • Najlepsze dostępne siłowe sprzężenie zwrotne
 • Doskonałe wykończenie i ergonomia

Wady

 • Wysokie ceny
 • Trudne do zrozumienia dla początkujących

3 najlepsze kierownice Thrustmaster

Oto wybór 3 modele Thrustmaster które naszym zdaniem najlepsze marki.

Thrustmaster TMX Pro

tmx pro

Prostownica Thrustmaster TMX Pro to najlepiej sprzedająca się kierownica Xbox Series X i nie jest to przypadek. Jest to idealny model dla początkujących graczy, którzy chcą zafundować sobie zestaw zawierający wysokiej jakości kierownicę i pedalboard.

Korzyści

 • Wysokiej jakości siłowe sprzężenie zwrotne.
 • Kąt obrotu 900º.
 • Wysokiej jakości kierownica i pedały.

Wady

Thrustmaster T300RS GT

t300rs GT

Jeśli jesteś fanem Gran Turismo, to Thrustmaster T300RS GT to naszym zdaniem kierownica do symulatorów wyścigowych dla Ciebie!

Korzyści

 • Reaktywne, potężne siłowe sprzężenie zwrotne.
 • Wysoka jakość projektowania i produkcji.
 • Wysokiej jakości mechanizm korbowy w zestawie.

Wady

 • Brak dźwigni zmiany biegów w zestawie.
 • Problemem może być odległość między kierownicą a łopatkami zmiany biegów.

Thrustmaster TS-PC Racer

thrustmaster ts pc racer

The Thrustmaster TS-PC RACER ma wszystko, czego potrzeba, aby stać się najlepszą kierownicą do komputerów PC, oferując idealne wrażenia z jazdy w grach F1 dzięki stylowi kierownicy.

Korzyści

 • Wydajne, elastyczne i czułe siłowe sprzężenie zwrotne
 • Wysoka jakość produkcji
 • Najwyższy komfort i ergonomia

Wady

 • Sprzedawane bez mechanizmu korbowego
 • Kompatybilny tylko z systemem Windows

Fanatec VS Thrustmaster : Akcesoria

Jeśli chodzi o akcesoria, a w szczególności pedalboardy, Thrustmaster oferuje kilka produktów w rozsądnych cenach dla początkujących. Są one wykonane z wysokiej jakości materiałów i zapewniają dobrą kompatybilność. Jednak ich mechanizmy korbowe są skierowane bardziej do amatorów, a większość z nich to modele podstawowe.

Fanatec również oferuje szereg opcji pedalboardów, ale w wyższej cenie niż modele od Thrustmaster. Są one jednak wyposażone w dodatkowe funkcje, takie jak zintegrowane wibracje pedałów, a także szereg opcji dostosowywania. Jeśli szukasz modeli, które oferują maksymalny realizm i więcej ustawień, zalecamy wybór Fanatec.

Większość sprzętu Fanatec i Thrustmaster można rozbudować za pomocą akcesoriów. Na Fanatecmożna znaleźć ButtonBoxy i opcje dostosowywania palety, podczas gdy Thrustmaster oferuje szeroką gamę kontrolerów i adapterów, aby ulepszyć swój sprzęt na wiele sposobów.

Akcesoria od Fanatec są zazwyczaj droższe niż akcesoria ThrustmasterRóżnica w jakości i przede wszystkim funkcjonalności jest jednak bardzo zauważalna. Niezależnie jednak od wybranej marki, do wyboru jest wiele opcjonalnych akcesoriów.

W skrócie / Wnioski

Wszyscy możemy się zgodzić, że Thrustmaster i Fanatec są markami wysokiej jakości, nawet jeśli istnieją subtelne różnice, które odróżniają jedną od drugiej.

Mówiąc prościej, Thrustmaster jest najlepszy dla początkującychpodczas gdy Fanatec jest lepszy dla bardziej doświadczonych graczy Sim-racing..

Notez cet article

Vous risquez également d’aimer…

Najlepsze pulpity Sim Racing

Najlepsze pulpity Sim Racing

Fani wyścigów symulacyjnych doskonale wiedzą, że każda konfiguracja jest mniej lub bardziej unikalna. Powód jest dość...

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

ZESTAWY FANATEC PONIŻEJ 400 EURO
This is default text for notification bar