Zaznacz stronę

Hamulec ręczny Fanatec ClubSport V1.5 : Testy i recenzje

Sim Racer

Pilote e-sport & Passionné de Sim Racing, j’ai décidé de partager ma passion sur ce site web.

Hamulec ręczny Fanatec ClubSport V1.5

Korzyści

 • Zintegrowany czujnik analogowy do określania efektu hamowania
 • Solidna metalowa konstrukcja i jakość wykonania
 • Realistyczne doznania i łatwość użytkowania
 • Możliwość dostosowania za pomocą różnych opcji montażu
 • Kompatybilny z ekosystemem Fanatec i innymi produktami innych firm (tylko PC)

Wady

 • Dość wysoka cena
 • Konieczny jest okres dostosowawczy
 • Lekki luz

Wszyscy wielcy fani wyścigów symulacyjnych wiedzą, jak niewygodne jest używanie przycisku na kierownicy jako hamulca ręcznego i jak bardzo odbiera to realizm wyścigu. Dlatego najbardziej zapaleni kolarze wolą przenieść się na wyższy poziom, optymalizując swoje ustawienia za pomocą wyścigowego hamulca ręcznego.

Marka Fanatec jest znana jako lider na rynku urządzeń peryferyjnych do wyścigów symulacyjnych dzięki swoim wysokiej jakości produktom. Ich różne modele hamulców ręcznych nie wydają się być wyjątkiem.

Dlatego też postanowiliśmy przekonać się na własnej skórze i przetestować ich topowy model hamulca ręcznego: Fanatec ClubSport Handbrake V1.5. W tym artykule przedstawimy główne cechy tego modelu, dla jakiego typu gracza go polecamy, jego zalety i wady, cenę i gdzie można go kupić.

hamulec ręczny fanatec

Cechy hamulca ręcznego Fanatec ClubSport V1.5

Fanatec ClubSport Handbrake V1. 5 to najwyższej klasy hamulec ręczny zaprojektowany i skonstruowany z myślą o wyścigach rajdowych i drifcie.

Poniżej znajduje się lista głównych cech tego modelu:

 • Model hamulca ręcznego ClubSport Handbrake V1.5 od Fanatec to realistyczna replika 1:1 hamulca ręcznego używanego w samochodach rajdowych, idealna do driftu.
 • Ten model ma całkowicie metalową konstrukcję z miękką piankową rękojeścią zapewniającą dźwignię.
 • Dźwignię hamulca ręcznego Fanatec ClubSport V1.5 można zamontować poziomo, jak w samochodzie sportowym, lub pionowo, jak w samochodzie wyścigowym.
 • Ten hamulec ręczny Fanatec ClubSport jest wyposażony w analogowy czujnik, który pozwala cieszyć się w pełni analogową osią, a nie prostym przyciskiem włączania / wyłączania, jak w prawdziwym samochodzie.
 • Dzięki adapterowi USB ClubSport możesz używać tego hamulca ręcznego Fanatec na komputerze z kierownicą wyścigową dowolnej marki w szerokiej gamie gier.
 • Hamulec ręczny ClubSport V1.5 może być również używany na konsolach do gier (PlayStation i Xbox) w grach obsługujących analogowe hamulce ręczne, jeśli jest podłączony za pomocą podstawy kierownicy Fanatec/racing. Sprawdź informacje na stronie produktu Fanatec, za pośrednictwem którego będzie on podłączony do konsoli. Nie będzie działać na konsolach korzystających z adaptera USB ClubSport.
 • Istnieje wiele opcji montażu, które pozwalają na umieszczenie hamulca ręcznego ClubSport V1.5 tam, gdzie jest potrzebny. Na przykład hamulec ręczny można zamontować bezpośrednio na dźwigni zmiany biegów ClubSport lub użyć śrub do zamontowania urządzenia po lewej / prawej stronie lub na dole hamulca ręcznego w kokpicie.
 • Hamulec ręczny Fanatec ClubSport V1.5 można zamontować na stole, pionowo lub poziomo, za pomocą adaptera hamulca ręcznego ClubSport w połączeniu z zaciskiem stołowym ClubSport Shifter (oba sprzedawane osobno).
 • Wymiary: 48,5 cm x 18 cm x 12,5 cm (dł. x szer. x wys.)
 • Waga: 1,5 kg

 

Dla jakiego typu osoby?

  Hamulec ręczny Fanatec ClubSport Handbrake V1. 5 jest idealny dla entuzjastów rajdów i miłośników poślizgów i driftów.

  Jest idealny do gier takich jak Dirt, Dirt Rally, WRC i Assetto Corsa, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby używać go również w bardziej realistycznych grach symulacyjnych.

  Naszym zdaniem ten model hamulca ręcznego nie jest najodpowiedniejszy dla początkujących, którzy mogą potrzebować trochę praktyki przed jego opanowaniem. Doskonale nadaje się jednak dla regularnych lub doświadczonych graczy.

  opinia o hamulcu ręcznym fanatec

  Korzyści

  Hamulec ręczny Fanatec ClubSport V1. 5 oferuje szeregzalet, które udało nam się odkryć podczas naszego testu.

  Czujnik analogowy zintegrowany z hamulcem ręcznym Fanatec ClubSport V1.5 to naszym zdaniem jedna z najciekawszych cech tego modelu. W przeciwieństwie do wielu innych hamulców ręcznych dostępnych na rynku, V1.5 jest wyposażony w kompletną oś analogową do określania efektu hamowania. W przeciwieństwie do zwykłego włącznika/wyłącznika, możesz inicjować drifty, gdy koła nadal szybko się obracają. Jeśli hamulce ręczne już dodają dużo realizmu do twoich wrażeń z wyścigów, ta funkcja sprawi, że zakochasz się w V1.5 w mgnieniu oka.

  Przekonała nas również konstrukcja i jakość wykonania hamulca ręcznego Fanatec ClubSport V1.5. Jak wspomniano wcześniej, model ten jest wykonany w całości z metalu i stanowi replikę 1:1 hamulców ręcznych występujących w samochodach rajdowych. Jest to hamulec ręczny, który jest zarówno piękny dla oka, jak i bardzo wytrzymały w dłoni, w szczególności dzięki fantastycznej jakości wykonania i najwyższej klasy materiałom.

  Kolejnym pozytywnym aspektem hamulca ręcznego Fanatec ClubSport Handbrake V1.5 jest oferowany przez niego komfort i niezwykle realistyczne odczucia. Kiedy pociągniesz za dźwignię, naprawdę poczujesz się, jakbyś używał hamulca ręcznego w prawdziwym samochodzie. Jest naprawdę przyjemny w dotyku i trzymaniu oraz działa bardzo komfortowo i naturalnie.

  Wreszcie, spodobał nam się fakt, że hamulec ręczny ClubSport V1.5 firmy Fanatec jest wysoce konfigurowalny. Dźwignię można zamontować poziomo, jak w samochodzie sportowym, lub pionowo, jak w samochodzie wyścigowym. Hamulec ręczny można przykręcić do lewej/prawej strony lub dolnej części hamulca ręcznego na kokpicie, ale można go również zainstalować na innym wsporniku za pomocą dołączonych zacisków i adapterów.

  Co więcej, Fanatec V1.5 jest kompatybilny z ekosystemem Fanatec, ale można go również sparować z produktami innymi niż Fanatec (tylko na PC, z adapterem USB).

   

  Jego wady

  Po naszym teście hamulca ręcznego Fanatec ClubSport Handbrake V1.5 mogliśmy również zobaczyć, jakie wady może mieć ten model.

  Przede wszystkim uważamy, że hamulec ręczny ClubSport V1.5 firmy Fanatec jest dość drogi. Jego cena jest wyraźnie uzasadniona jakością, ale nadal stanowi poważną inwestycję, na którą nie każdy może sobie pozwolić. Co więcej, prawie na pewno będziesz musiał dodać adapter i / lub zacisk do ceny, w zależności od posiadanego już sprzętu.

  Po drugie, trzeba powiedzieć, że opanowanie obsługi hamulca ręcznego Fanatec ClubSport Handbrake V1.5 wymaga przyzwyczajenia. Nie jest to hamulec ręczny, z którym początkujący od razu poczują się komfortowo, zwłaszcza jeśli do tej pory byłeś przyzwyczajony do używania przycisku na kierownicy. Aby stać się naprawdę biegłym lub biegłym w tym modelu Fanatec, będziesz potrzebował sporo praktyki, aby go opanować.

  Wreszcie, byliśmy nieco rozczarowani faktem, że dźwignia hamulca ręcznego ClubSport V1.5 firmy Fanatec jest nieco “elastyczna” i może się nieznacznie poruszać. Nie jest idealny do grania. Co więcej, zauważyliśmy, że próba naciśnięcia przycisku hamulca ręcznego, gdy kierownica jest całkowicie zablokowana, może być bardzo niewygodna.

   

  Gdzie można go kupić i za ile?

  Hamulec ręczny Fanatec ClubSport V1.5 jest dostępny w sprzedaży za 129,95 euro na oficjalnej stronie Fanatec.

  Fanatec zdecydował się sprzedawać swoje produkty wyłącznie na swojej stronie internetowej, więc niestety nie można ich kupić nigdzie indziej.

  Możesz znaleźć ten hamulec ręczny na sprzedaż na stronach internetowych z używaną odzieżą, takich jak Vinted lub Le Bon Coin. Aby jednak uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek, przed zakupem należy zwrócić szczególną uwagę na stan kierownicy.

  hamulec ręczny fanatec clubsport v1.5

  Wnioski

  Fanatec ClubSport Handbrake V1. 5 to doskonały hamulec ręczny, który spełnia swoje zadanie. Nie tylko pozwoli ci to niesamowicie zanurzyć się w wyścigu, ale także zachęci do próbowania coraz śmielszych manewrów, a tym samym poprawi twoje wyniki.

  Ten pięknie zaprojektowany hamulec ręczny od Fanatec jest solidny, responsywny i zapewnia niesamowicie realistyczne wrażenia z gry. Cena może być wysoka, ale jest całkowicie uzasadniona wysokiej jakości materiałami i wieloma zaletami tego modelu.

  Hamulec ręczny Fanatec ClubSport V1.5 jest niezbędny dla wszystkich entuzjastów rajdów i driftu. Jeśli więc jesteś jednym z nich, ten model jest dla Ciebie!

  opinia o hamulcu ręcznym fanatec clubsport

  Hamulec ręczny Fanatec ClubSport V1.5

  Solidny, responsywny i realistyczny hamulec ręczny

  Notez cet article

  Vous risquez également d’aimer…

  0 komentarzy

  Wyślij komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Pin It on Pinterest

  ZESTAWY FANATEC PONIŻEJ 400 EURO
  This is default text for notification bar