Zaznacz stronę

Hamulec ręczny Heusinkveld: test i opinie

Sim Racer

Pilote e-sport & Passionné de Sim Racing, j’ai décidé de partager ma passion sur ce site web.

Heusinkveld Sim Handbrake V2

Korzyści

 • Niesamowita jakość wykonania
 • Materiały najwyższej klasy
 • Wysoka konfigurowalność
 • Łatwa instalacja
 • Doskonałe wrażenia

Wady

 • Wysokie ceny
 • Trudne do opanowania dla początkujących użytkowników
 • Tylko kompatybilny z PC

Entuzjaści wyścigów symulacyjnych wiedzą, jak ważne jest dodanie hamulca ręcznego do ich kompletnego zestawu, aby uzyskać prawdziwie realistyczne wrażenia z wyścigów.

A jeśli chodzi o hamulec ręczny, jest jeden model, który zrobił dużą furorę na rynku: Heusinkveld Sim Handbrake V2.

Przetestowaliśmy ten model dla Ciebie i powiemy Ci wszystko, co musisz o nim wiedzieć. Powiemy ci o jego głównych cechach, typie gra cza, do którego najlepiej się nadaje, jego zaletach i wadach, cenie i gdzie go kupić.

 

Cechy hamulca ręcznego Heusinkveld

Heusinkveld Sim Handbrake to wszechstronny, wrażliwy na nacisk symulator hamulca ręcznego USB wykorzystujący technologię czujników wagowych.

Poniżej znajduje się lista jego głównych funkcji:

 • Wszystkie elementy konstrukcyjne wykonane są z precyzyjnie ciętej laserowo stali CNC z piaskowanym lub drobnoziarnistym wykończeniem proszkowym . Jest mocny, sztywny i trwały.
 • Model ten posiada szeroki zakres regulacji mechanicznych , które pozwalają dostosować hamulec ręczny do własnych upodobań.
 • Dwustopniowy system sprężyn zapewnia opór po pociągnięciu dźwigni. Początkowa metalowa sprężyna śrubowa symuluje szczelinę między klockiem a tarczą i/lub luz w lince hamulca ręcznego. Skok sprężyny i napięcie wstępne są regulowane. Jeśli chcesz, możesz również usunąć tę początkową sprężynę śrubową.
 • Głównym obciążeniem hamulca jest symulator, który ściska ekskluzywne elastomery Heusinkveld, dając bezprecedensowe wrażenie progresywnego hamowania. Łącznie dostępne są 3 elastomery do definiowania miękkiego, średniego lub twardego wyczucia hamulca ręcznego.
 • Dźwignię można ustawić w pozycji poziomej lub pionowej, a dokładna regulacja położenia dźwigni wynosi do 26 stopni.
 • Hamulec ręczny Heusinkveld jest wyposażony w 120-kilogramowe ogniwo obciążnikowe , które zapewnia do 22 kg rzeczywistej siły mierzonej na dźwigni. Pomiar siły hamulca ręcznego jest liniowy.
 • Hamulec ręczny Heusinkveld jest wyposażony w SmartControl, potężne narzędzie konfiguracyjne, które pozwala skonfigurować hamulec ręczny w sposób, który wcześniej nie był możliwy. Umożliwia natychmiastowe mapowanie krzywych wyjściowych (nieliniowych), martwej strefy i siły hamulca ręcznego.
 • Wszystkie ustawienia mogą być przechowywane w profilach, które można przeładować kilkoma kliknięciami myszy, a profile mogą być wymieniane między posiadaczami hamulców ręcznych Heusinkveld.
 • Istnieje kilka opcji montażu tego hamulca ręcznego w symulatorze. Sama podstawa może być montowana w pozycji poziomej lub pionowej.
 • Hamulec ręczny Heusinkveld jest kompatybilny z platformą PC / Windows. Nie można go używać na konsolach takich jak Xbox lub Playstation.

 

Dla jakiego typu osoby?

Hamulec ręczny Heusinkveld jest idealny dla fanów rajdów, entuzjastów poślizgów i driftu oraz fanów gier takich jak WRC 10, Assetto Corsa czy Dirt Rally 2.0. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby używać go również w grach takich jak simularcarde.

Produkty Heusinkveld są przeznaczone dla regularnych lub profesjonalnych graczy. Dlatego ten model hamulca ręcznego nie jest idealny dla początkujących, którzy mogą potrzebować trochę praktyki przed opanowaniem go.

Hamulec ręczny Heusinkveld został zaprojektowany dla graczy PC, więc nie jest odpowiedni dla graczy Sim-racing na konsolach PlayStation lub Xbox.

Test hamulca ręcznego heusinkveld

Korzyści

Słyszeliśmy entuzjastyczne recenzje hamulca ręcznego Heusinkveld , a nasz test tego modelu potwierdził, że ma on wiele zalet.

Przede wszystkim, podobnie jak wszystkie produkty marki, hamulec ręczny Heusinkveld ma niesamowitą jakość wykonania, a jego materiały są najwyższej klasy. Model ten wykonany jest z tej samej trzymilimetrowej, wycinanej laserowo, malowanej proszkowo stali, z której Heusinkveld produkuje swoje pedały, a jakość wykonania jest naprawdę genialna. Konstrukcja hamulca ręcznego jest również wysokiej jakości, przypominając prawdziwy hamulec ręczny samochodu rajdowego R5 (WRC2). Otwory wywiercone w samej dźwigni to całkiem sprytny sposób na uzyskanie odpowiedniego wyglądu.

Wtedy naprawdę przekonała nas zdolność adaptacji i wyczucie hamulca ręcznego Heusinkveld. Model ten jest bardzo czuły na nacisk dzięki czujnikowi obciążenia i oferuje niezliczone opcje regulacji, dzięki czemu można dostosować wyczucie dźwigni do własnych upodobań. Jeśli chcesz zmusić się do pociągnięcia dźwigni podczas agresywnego skręcania, możesz zwiększyć moc do 22 kilogramów.

Co więcej, dzięki oprogramowaniu SmartControl firmy Heusinkveld można tworzyć różne profile dla różnych samochodów lub gier, a także dokonywać wszystkich niezbędnych regulacji, aby dostosować dźwignię do tego, czego szukasz. Zapewnia to większą czułość, ułatwiając manewrowanie samochodem.

Dla jeszcze większego komfortu można go regulować w kilku kombinacjach, aby dopasować go do potrzeb kokpitu i upodobań pilota. Możesz jeździć na leżąco, jak w normalnym samochodzie, lub na stojąco, jak w samochodzie WRC, w zależności od tego, co wolisz.

Wreszcie, hamulec ręczny Heusinkveld to model, który jest naprawdę łatwy w instalacji i oferuje szereg różnych opcji montażu. Wszystkie narzędzia i akcesoria potrzebne do montażu są dostarczane wraz z hamulcem ręcznym, który jest wstępnie nawiercony w celu łatwego zamocowania do podwozia lub innego wspornika. Ten model jest całkowicie plug-and-play, więc wszystko, co musisz zrobić, to podłączyć go do komputera przez USB, a zostanie on automatycznie rozpoznany. Wszystko, co pozostaje do zrobienia, to wprowadzenie potrzebnych ustawień za pomocą łatwego w użyciu oprogramowania SmartControl.

 

Jego wady

Jak widać, przekonał nas hamulec ręczny Heusinkveld i jego liczne zalety. Niemniej jednak model ten ma kilka wad.

Oczywiście największą wadą hamulca ręcznego Heusinkveld jest jego wysoka cena. Produkty holenderskiej marki słyną z profesjonalnej jakości, co znajduje wyraźne odzwierciedlenie w ich cenach. Gdy wejdziesz do kategorii najwyższej klasy i profesjonalnego sprzętu do wyścigów symulacyjnych, ceny są nieuchronnie wyższe i nie są tak naprawdę dostępne dla wszystkich. Mimo że ten model hamulca ręcznego jest bardzo wysokiej jakości, zdajemy sobie sprawę, że jego wysoka cena jest minusem, który nie pozwala każdemu na dodanie tego wyjątkowego akcesorium do swojego zestawu.

Stwierdziliśmy również, że hamulec ręczny Heusinkveld jest nieco oporny na początku lub dla tych, którzy nie są przyzwyczajeni do korzystania z tego typu hamulca ręcznego. Jak wspomnieliśmy wcześniej, model ten jest skierowany w szczególności do doświadczonych lub nawet profesjonalnych graczy i może być trudny do opanowania dla początkujących.

Wreszcie, podobnie jak inne produkty marki, hamulec ręczny Heusinkveld jest niestety kompatybilny tylko z komputerami PC z systemem Windows 10 lub nowszym. Utrudnia to korzystanie z niego graczom Sim-racing na konsolach Xbox lub PlayStation. To dodatkowo zmniejsza liczbę graczy, do których skierowany jest ten model.

hamulec ręczny heusinkveld sim v2

Gdzie można go kupić i za ile?

Hamulec ręczny Heusinkveld Sim Handbrake V2 jest dostępny w sprzedaży na stronie Digital Motorsport.

Jego cena różni się w zależności od kraju zakupu i miejsca dostawy. W przypadku zakupu z Francji, za hamulec ręczny Heusinkveld trzeba będzie zapłacić 294 euro.

 

Wnioski

Wiedzieliśmy, że produkt Heusinkveld raczej nas nie zawiedzie, ale ten hamulec ręczny naprawdę nas przekonał!

Nie znaleźliśmy praktycznie żadnych wad hamulca ręcznego Heusinkveld Sim Handbrake, który jest modelem o bardzo wysokiej jakości konstrukcji, wysoce konfigurowalnym i oferującym wspaniałe doznania podczas gry.

Dla tych, którzy uwielbiają grać w WRC 10 lub Dirt Rally 2.0, nie ma wątpliwości, że hamulec ręczny Heusinkveld to bardzo mądra inwestycja.

hamulec ręczny-heusinkveld

Heusinkveld Sim Handbrake V2

Najwyższej jakości kierownica, która zapewnia doskonałe wyczucie

Notez cet article

Vous risquez également d’aimer…

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

ZESTAWY FANATEC PONIŻEJ 400 EURO
This is default text for notification bar