Zaznacz stronę

Heusinkveld Sprint czy Fanatec V3: Który pedalboard wybrać?

Sim Racer

Pilote e-sport & Passionné de Sim Racing, j’ai décidé de partager ma passion sur ce site web.

Jeśli jesteś entuzjastą wyścigów Sim-racing, wiesz już, jak istotnym pedalboardy są niezbędnymi akcesoriami aby poprawić warunki gry i poczucie realizmu podczas wyścigu.

Prawdopodobnie słyszałeś już o markach Heusinkveld i Fanatecdwóch głównych liderów w sektorze produktów do wyścigów symulacyjnych. Ich pedalboardy mają doskonałą reputację w społeczności graczy, ale wśród swoich modeli, Który jest najlepszy, który najbardziej Ci odpowiada?

W tym artykule postanowiliśmy zaprezentować i porównać dwa z naszych najlepiej sprzedających się modeli: Heusinkveld Sim Pedals Sprint i Fanatec ClubSport V3.

Wyjaśnimy jakie kryteria powinieneś wziąć pod uwagę, aby zdecydować, która z nich jest dla Ciebie odpowiednia i oczywiście powiemy ci wszystko wszystko, co trzeba wiedzieć o tych dwóch mechanizmach korbowych, ich charakterystyce, zaletach i wadach.

Fanatec Clubsport V3

mechanizm korbowy fanatec clubsport v3

Mechanizm korbowy Mechanizm korbowy Fanatec ClubSport V3 jest obecnie jednym z najpopularniejszych i najczęściej używanych modeli na rynku i nie bez powodu. ten mechanizm korbowy jest fantastyczny pod każdym względem. Jest to drogi model, ale nadal rozsądny, jeśli porównamy go do wszystkich produktów Fanatec, a przede wszystkim oferuje bardzo wysoki poziom wydajności.niezrównana przyjemność z gry.

Jego elegancja jakość wykonaniajego precyzjaprecyzja moc i jego zdolność adaptacji dadzą ci o wiele większą kontrolę nad samochodem, że trudno będzie wrócić do grania bez tych pedałów, które zapewniają niesamowite wrażenia z gry.

Zestaw jest wyposażony w 3 pedały wykończone metal w efektownym czarnym kolorze, który bardzo dobrze komponuje się z większością platform symulacyjnych. Metalowa konstrukcja zapewnia sztywność i bezpieczeństwo pedałów podczas jazdy oraz sprawia, że mechanizm korbowy solidność i trwałość.

Fanatec ClubSport V3 Fanatec ClubSport V3 oferuje wiele funkcji regulacji, które pozwalają dostosować pedały do własnych upodobań. Twarze pedały mogą być regulowane w szerokim zakresie konfiguracji, dzięki czemu każdy kierowca może znaleźć to, co najbardziej mu odpowiada.

Ten mechanizm korbowy zawiera ogniwo obciążnikowe (Load Cell), zdolny do utrzymania 90 kg który można regulować, aby zapewnić mocne wyczucie bolidu formuły lub progresywne wyczucie pedału samochodu szosowego.

Jednym z negatywnych punktów tego modelu jest to, że chociaż Fanatec ClubSport V3 oferuje funkcję wibracji funkcję wibracji pedałów przyspieszenia i hamulca, niestety nie jest ona obsługiwana przez wszystkie gry. nie jest obsługiwany przez wszystkie gry. W końcu silniki wibracyjne wydają się być nieco fantazyjne, szczególnie w grach takich jak iRacing. Trzeba przyznać, że ten pedalboard Fanatec jest jednym z najstarszych modeli producenta, więc brakuje mu niektórych głównych przełomów technologicznych, które można znaleźć w innych modelach marki lub jej konkurentów.

Niemniej jednak, dla jego stosunek jakości do cenyFanatec ClubSport V3 to bardzo dobry punkt wyjścia. Oferuje wystarczające wyczucie i czułość, aby towarzyszyć ci przez wiele lat w symulacjach wyścigowych.

Pedały Heusinkveld Sim Sprint

ogłoszenie o sprincie heusinkveld

Pedały Heusinkveld Sim Pedals Sprint można uznać za najlepszy istniejący pedalboard, dzięki jego solidnościjego adaptacyjności i wrażeniom zapewniane przez trzy pedały.

Pedały Pedały Heusinkveld Sim Sprint są produkowane z absolutną precyzją i są wykonane zlaserowo ciętej stali aby zapewnić zarówno lekką reakcję, jak i naprawdę solidne wyczucie.

Posiada Technologia Load Cell na wszystkich trzech pedałach która nie zużywa się z upływem czasu i dokładnie odwzorowuje przykładaną do nich siłę.

Jest to naprawdę niezwykły model dla zaawansowanych technologicznie rowerzystów, ponieważ wszystkie pedały są fizycznie regulowaneale można je również zaprogramować opór pedałów i obciążeń, skonfiguruj martwe strefy i krzywe wyjściowe, aby dopasować je do swoich potrzeb. Model ten jest również kompatybilny z SmartControl.

Jedna z wad mechanizmu korbowego Heusinkveld Sprint jest to, żejest niestety kompatybilny tylko z komputerem PC. Fani konsol takich jak Xbox czy PlayStation niestety będą musieli poszukać gdzie indziej.

Chociaż prawdą jest, że pedały te mają wysoką cenę (650-699 euro), jest to również cena wyjątkowego kunsztu i wysokiej jakości części. Le Mechanizm korbowy Heusinkveld Sprint jest naprawdęnajwyższy poziom i oferuje znacznie większą precyzję niż wiele innych podobnych modeli pod względem ceny.

Heusinkveld Sprint VS Fanatec V3: kryteria do rozważenia

W celu określenia Który model mechanizmu korbowego jest odpowiedni dla Ciebie?Chociaż jest to bardzo osobisty proces, uważamy, że są pewne jego aspekty, które są dla nas ważne. kluczowe kryteria aby upewnić się, że podejmujesz właściwą decyzję, niezależnie od tego, czy wahasz się między tymi dwoma modelami, czy innymi mechanizmami korbowymi dostępnymi na rynku.

Twój poziom gry

To, ile czasu zazwyczaj spędzasz na pedalboardzie i jaki jest Twój poziom gry, to parametry, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze pedalboardu odpowiedniego dla Ciebie. W zależności od tego, czy jesteś początkującym graczem Sim-racing, czy profesjonalistą godnym zawodów eSportowych, modele, do których się zwrócisz, nie będą takie same, podobnie jak ich ceny.

Zdolność adaptacji

Możliwość regulacji mechanizmu korbowego powinna być zawsze jednym z decydujących czynników przy podejmowaniu decyzji. Możliwość kontrolowania rozstawu pedałów do przodu, do tyłu, na boki, a nawet czułości hamulca jest niezbędna, aby zapewnić większy komfort i uczynić symulację wyścigów tak realistyczną, jak to tylko możliwe.

Jakość produkcji

Nie chcesz modelu, który wygląda na słaby lub tani, ponieważ nie spełni on Twoich oczekiwań w zakresie realizmu i trwałości. Będziesz potrzebował najlepszych materiałów dostępnych w ramach swojego budżetu, więc zawsze wybieraj pedały wykonane z metalu o solidnej powierzchni, aby zapewnić ich dłuższą żywotność.

Stabilność

Najlepiej, jeśli mechanizm korbowy jest wykonany z materiałów antypoślizgowych, aby zapewnić stabilność, zwłaszcza podczas intensywnych wyścigów. Pedały muszą być również w stanie wytrzymać znaczny nacisk, aby zapewniały realistyczny opór podczas użytkowania, tak jakbyś prowadził prawdziwy samochód.

Zintegrowana technologia

Im bardziej zaawansowana technologia w każdym z komponentów mechanizmu korbowego, w tym w ogniwach obciążnikowych i amortyzatorach, tym wyższy poziom realizmu i wydajności.

Kompatybilność

Idealnym rozwiązaniem byłaby maksymalna kompatybilność z najpopularniejszymi konsolami na rynku (PlayStation i Xbox) oraz komputerami PC. Ale najważniejszą rzeczą jest oczywiście to, aby wybrany model pedalboardu był kompatybilny z używaną platformą do gier.

Który model dla którego typu gracza?

Jeśli szukasz pedalboardu, który pomoże Ci być zarówno szybki i spójny w GT jak i w wyścigach F1jak i F1, pedały Heusinkveld Sim Pedals Sprint to doskonały wybór. Jest idealny dla prawdziwych entuzjastów wyścigów symulacyjnych i tych, którzy chcą zostać profesjonalistami e-sportowymi, ponieważ oferuje spójność i realizm oraz jest jednym z najlepszych pedałów do wyścigów symulacyjnych, jakie można posiadać.

Jednak niekoniecznie polecalibyśmy ten model osobom kupującym swój pierwszy pedalboard, ponieważ może on być trudny do opanowania dla początkujących graczy.

W rzeczywistości wszystkie pedalboardy Heusinkveld zostały przemyślane i zaprojektowane dla naprawdę doświadczonych lub profesjonalnych graczy.

Podobnie, pedały Heusinkveld Sim Pedals Sprint jest kompatybilny tylko z komputerami PC, więc nie jest to odpowiedni model dla graczy konsolowych.

Jeśli chodzi o Mechanizm korbowy Fanatec ClubSport V3mimo że jest to bardzo drogi model, nie uważamy, że jest on przeznaczony tylko dla bardzo doświadczonych graczy. bardzo doświadczonych graczy. Jest to idealne rozwiązanie dla początkujący gracze o ile stać ich na jej zakup.

Model ten sprawdza się bardzo dobrze w grach takich jak rajd, drifty czy nawet GTStwierdziliśmy jednak, że jest nieco ograniczony w grach takich jak iRacing.

W skrócie / Wnioski

Pedały Heusinkveld Sim Pedals Sprint i Fanatec ClubSport V3 to dwa doskonałe pedalboardy, które uważamy za jedne z najlepszych dostępnych obecnie na rynku.

Mamy nadzieję, że informacje, które przedstawiliśmy w tym artykule, pomogą ci zdecydować, która z nich najlepiej odpowiada twoim potrzebom oraz stylowi i poziomowi gry.

Podsumowując, jeśli twój budżet nie jest rozciągliwy i nie jesteś jeszcze doświadczonym graczem, zalecamy wybraniepedalboardu Fanatec ClubSport V3 (dostępnego tutaj).

Z drugiej strony, jeśli jesteś graczem na bardzo wysokim poziomie, a cena nie ma dla ciebie większego znaczenia, możesz kupićHeusinkveld Sim Pedals Sprint(dostępny tutaj) z zamkniętymi oczami – nie zawiedziesz się!

 

Notez cet article

Vous risquez également d’aimer…

Najlepsze pulpity Sim Racing

Najlepsze pulpity Sim Racing

Fani wyścigów symulacyjnych doskonale wiedzą, że każda konfiguracja jest mniej lub bardziej unikalna. Powód jest dość...

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

ZESTAWY FANATEC PONIŻEJ 400 EURO
This is default text for notification bar