Zaznacz stronę

Kierownica Thrustmaster Ferrari F1: test i opinie

Sim Racer

Pilote e-sport & Passionné de Sim Racing, j’ai décidé de partager ma passion sur ce site web.

Dla prawdziwych entuzjastów symulacji wyścigowych nie da się porównać kontrolera z kierownicą. Aby jak najlepiej zanurzyć się w wyścigu, ważne jest, aby być dobrze wyposażonym i wybrać odpowiednie produkty. Nie zawsze jest to jednak łatwe zadanie.

Francuska marka Thrustmaster jest znana z projektowania imponującej gamy wysokiej jakości kierow nic na różne platformy. Przez lata opracowała również modele we współpracy z głównymi producentami samochodów.

Dlatego dziś postanowiliśmy przetestować dla Was jedną z kierownic powstałych w wyniku współpracy Thrustmaster z wielką marką Ferrari : Thrustmaster Ferrari F1 Wheel Add-On.

W tym artykule powiemy wszystko, co trzeba wiedzieć o tym modelu, w tym o jego charakterystyka, powiemy ci jak Jaki to typ odtwarzacza, jego zalety i wady , cena i gdzie go kupić.

Specyfikacja Thrustmaster Ferrari F1

thrustmaster ferrari f1

Thrustmaster Ferrari F1 Wheel Add-On, bardziej znany jako Ferrari F1, to jeden z “dodatkowych” modeli marki do montażu na podstawie i jest wynikiem współpracy między Thrustmaster i Ferrari.

Wymieniliśmy główne cechy tego modelu:

  • Kierownica Thrustmaster Ferrari F1 jest pełnowymiarową repliką bolidu Formuły 1 Ferrari z 2011 roku i jest oficjalnie licencjonowana przez Ferrari.
  • Ten model należy zainstalować na podstawie Thrustmaster z serii T, na przykład na jednej z następujących podstaw: TS-PC Racer, T-GT 2, TS-XW Racer, T500 RS, T300 RS, TX.
  • Płyta czołowa kierownicy jest wykonana ze wzmocnionego szczotkowanego metalu, co zapewnia optymalną wytrzymałość i bezwładność.
  • Model ten posiada dwie autentyczne łopatki zmiany biegów, również ze szczotkowanego metalu, oraz zmianę biegów F1 “Push & Pull”.
  • Uchwyt ma gumową teksturę, która zapewnia realistyczne i wygodne odczucia podczas gry.
  • Kierownica ma 2 pokrętła do ustawiania samochodu bezpośrednio podczas wyścigu, 3 metalowe przełączniki i profesjonalnej jakości przyciski akcji. Ten model Thrustmaster ma łącznie 25 przycisków.
  • Dodatek Thrustmaster Ferrari F1 Wheel Add-On jest kompatybilny z PC, PlayStation 3, 4 i 5 oraz Xbox One. Oferuje 2 możliwe tryby gry: tryb “Normalny”, kompatybilny z PC, PlayStation 3, PlayStation 4 i Xbox One (w sumie 13 przycisków akcji + 2 pady kierunkowe); oraz tryb “Zaawansowany”, kompatybilny tylko z PC (w sumie 25 przycisków akcji + 1 pad kierunkowy).
  • Wymiary (dł. x szer. x wys.): 31,75 x 22,61 x 13,72 cm
  • Waga: 1295 g

Dla jakiego typu osoby?

Kierownica Thrustmaster Ferrari F1, jak sugeruje jej nazwa, została zaprojektowana i zaprojektowany specjalnie dla fanów F1. I trzeba powiedzieć, że ten model naprawdę powinien uwieść ich.

Jest to szczególnie przydatne dla graczy, którzy planują spędzać czas w grach takich jak rFactor, iRacing lub innych grach, w których chcą jeździć F1, sport proto lub single-seater.

Thrustmaster Ferrari F1 to model kierownicy, który jest odpowiedni dla dorosłych (mężczyzn lub kobiet), ale może również spodobać się dzieciom.

Korzyści

Przetestowaliśmy więc Thrustmaster Ferrari F1 Wheel Add-On i przekonaliśmy się, co ma do zaoferowania.

Po pierwsze, byliśmy pod szczególnym wrażeniem niesamowitej przyczepności tej kierownicy. Thrustmaster Ferrari F1 naprawdę daje poczucie trzymania w dłoniach profesjonalnej kierownicy F1. Ten model zapewnia doskonałe wyczucie nierówności drogi, a gumowa tekstura zastosowana w uchwytach zapewnia dłoniom dobre podparcie, dzięki czemu nie zsuwasz się z roweru podczas biegu.

Po drugie, spodobała nam się solidna konstrukcja kierownicy Thrustmaster. W rzeczywistości, jak na model, który obecnie kosztuje mniej niż 200 euro na rynku, Ferrari F1 jest bardzo solidna i została zaprojektowana przy użyciu wytrzymałych, wysokiej jakości materiałów, które powinny zagwarantować kierownicy pewną trwałość. Naszym zdaniem model ten oferuje bardzo dobry stosunek jakości do ceny.

Zaletą modelu Ferrari F1 od Thrustmaster jest również duża liczba użytecznych przycisków, których łączna liczba wynosi 25. Nawet trzy małe srebrne przełączniki na kierownicy są użyteczne, co uznaliśmy za naprawdę cenne i dość oryginalne. Trzeba przyznać, że bardzo niewiele kierownic Sim-racing oferuje obecnie tego rodzaju funkcjonalność.

Kolejnym pozytywnym aspektem kierownicy Thrustmaster Ferrari F1 jest jej kompatybilność z konsolami Xbox One i Xbox Series X/S (z wyjątkiem Xbox 360), PlayStation 5 i PlayStation 4 , a także z komputerami PC. Daje nam to szeroki wybór platform i gier. Co więcej, jest szybki i łatwy w montażu, instalacji i regulacji.

Jego wady

Nasz test Thrustmaster Ferrari F1 Wheel Add-On pozwolił nam odkryć pozytywne strony tego modelu, ale odkryliśmy również, że ma on oczywiście szereg wad.

Początkowo byliśmy nieco rozczarowani brakiem oznaczeń na przyciskach. Dla tych, którzy przesiadają się z tradycyjnego kontrolera na tego typu kierownicę, może to być skomplikowane i będą mieli tendencję do gubienia się. Chociaż sama liczba przycisków może być zaletą, ponieważ zwiększa liczbę funkcji, jest to również wada, ponieważ ma tendencję do duplikowania niektórych z nich. Dlatego nie zawsze łatwo jest się w niej odnaleźć, a przyzwyczajenie się do niej może zająć trochę czasu.

Pomimo wszystkich przycisków, pokrętła F1 na środku kierownicy są bezużyteczne, co uważamy za raczej wstyd. Byłoby świetnie, gdyby nie były one tylko dekoracją i gdyby Thrustmaster pozwolił swoim graczom używać ich podczas wyścigu. Chcielibyśmy również, aby ten model był wyposażony w ekran LCD, taki jak prawdziwa kierownica F1 Ferrari, ale w tej cenie rozumiemy, że nie możemy mieć wszystkiego!

Kolejną wadą kierownicy Thrustmaster Ferrari F1 jest to, że nie jest ona kompatybilna z konsolą Xbox 360, o czym wspominaliśmy wcześniej. Niekompatybilność ta nie jest wyraźnie ogłoszona w karcie produktu kierownicy na oficjalnej stronie internetowej marki, więc może być zaskoczeniem dla więcej niż jednego potencjalnego nabywcy. Z pewnością nie jest to jeden z najważniejszych punktów, ale byliśmy nieco rozczarowani.

Wreszcie stwierdziliśmy, że gumowa tekstura użyta do pokrycia uchwytów miała tendencję do podrażniania skóry po graniu przez różny czas. Dlatego zalecamy noszenie rękawiczek, jeśli tak jak my, jesteś niepełnosprawny podczas wyścigu.

thrustmaster f1

Gdzie można go kupić i za ile?

Thrustmaster Ferrari F1 Wheel Add-On jest sprzedawany jako nowy w średniej cenie od 160 do 190 euro.
Normalnie kosztuje 189,99 euro na oficjalnej stronie Thrustmaster, ale obecnie jest niedostępny.

Można go jednak znaleźć na stronieAmazon.co.uk, a nawet zaoszczędzić, ponieważ jest on obecnie w specjalnej ofercie.

Kierownice Thrustmaster można również znaleźć na stronach internetowych z używaną odzieżą, takich jak Le Bon Coin, w bardzo atrakcyjnych cenach. Nadal zalecamy zwracanie szczególnej uwagi na warunki produktu, aby uniknąć oszustw.

Wnioski

Nawet jeśli jest dla nas jasne, że kierownica Thrustmaster Ferrari F1 nie jest najlepszym modelem zaprojektowanym przez francuską markę, to mimo wszystko byliśmy w stanie ją docenić i daliśmy się uwieść wielu zaletom, jakie oferuje.

W przypadku koła kosztującego mniej niż 200 euroDodatek Thrustmaster Ferrari F1 Wheel Add-On zapewnia doskonałe wrażenia z jazdyJest to w dużej mierze zasługa niesamowitej konstrukcji, dobrego chwytu i wielu przycisków, które mogą nie być łatwe do znalezienia, ale które mimo to oferują imponujący zakres funkcji.

Jeśli jesteś fanem F1 lub bolidów jednomiejscowych, pokochasz go w kilka sekund! Więc jeśli to ty, śmiało kup sobie tę wspaniałą replikę koła z samochodu wyścigowego Ferrari 2011 – nie pożałujesz!

thrustmaster-t248-avis

Thrustmaster Ferrari F1

Niezbędna kierownica dla fanów F1

Notez cet article

Vous risquez également d’aimer…

Moza ES: Test i recenzja

Moza ES: Test i recenzja

Moza ESKorzyści Kilka w pełni konfigurowalnych elementów sterujących Wysokiej jakości wykończenie i materiały...

Moza CS V2P: Test i recenzja

Moza CS V2P: Test i recenzja

Moza CS V2PKorzyści Wysokiej jakości kierownica premium Konstrukcja ze stopu aluminium Bezprzewodowe połączenie ze...

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

ZESTAWY FANATEC PONIŻEJ 400 EURO
This is default text for notification bar