Zaznacz stronę

Najlepsze pulpity Sim Racing

Sim Racer

Pilote e-sport & Passionné de Sim Racing, j’ai décidé de partager ma passion sur ce site web.

Fani wyścigów symulacyjnych doskonale wiedzą, że każda konfiguracja jest mniej lub bardziej unikalna. Powód jest dość prosty: nie wszyscy biegacze są tacy sami, a ich potrzeby są różne. Trzeba się jednak zgodzić, że podstawowe elementy każdego setupu będą obecne u każdego kolarza, a mówię tu oczywiście o chainstayu, kierownicy i mechanizmie korbowym.

Ważne jest, aby wiedzieć, że wraz ze wzrostem poziomu kolarza, jego konfiguracja staje się bardziej kompletna, z licznymi urządzeniami peryferyjnymi. Najprostszym przykładem jest konfiguracja kierowcy rajdowego, który zaczyna od standardowej konfiguracji, a następnie dodaje hamulec ręczny. To samo dotyczy fanów driftu: zaczyna się od podstawowej konfiguracji, kierownicy i 2-pedałowego mechanizmu korbowego, a kończy na hamulcu ręcznym, manetce i 3-pedałowym mechanizmie korbowym.

Chodzi mi o to, że to potrzeby kierowców dyktują ich ustawienia. Kolarz, który jeździ tylko w Formule lub GT, nie będzie potrzebował 3-pedałowego mechanizmu korbowego, shiftera ani hamulca ręcznego, z tego prostego powodu, że jego wrażenia będą zniekształcone. W F1 nie ma shiftera, ani nawet 3 pedałów. Przynajmniej nie przez kilka lat.

Jest jeszcze jeden punkt, w którym konfiguracje różnią się od siebie: pulpity nawigacyjne. Niektórzy wolą mieć go w swojej konfiguracji, inni nie. Jeśli należysz do pierwszej kategorii, przedstawię ci najlepsze pulpity nawigacyjne dostępne na rynku.

Czy posiadanie pulpitu nawigacyjnego jest naprawdę przydatne?

Niektórzy biegacze przysięgają na informacje wyświetlane na ich desce rozdzielczej, co pozwoliłoby im zaoszczędzić cenny czas, gromadząc wiele informacji o wyścigu tuż przed ich oczami. Inni kierowcy uważają, że nie jest to zbyt przydatne. Jednak te urządzenia peryferyjne są oferowane przez wielu głównych graczy na rynku wyścigów symulacyjnych, takich jak Moza Racing , NSH Grid Engineering i wielu innych.

To, czy deska rozdzielcza jest przydatna, zależy od preferencji użytkownika: jeśli chcesz obsługiwać ekran z podstawowymi danymi telemetrycznymi pojazdu, a także innymi informacjami o wyścigu, to deska rozdzielcza jest niezbędna w Twojej konfiguracji.

Najlepsze pulpity nawigacyjne na rynku

Wyświetlacz NSH Race

wyświetlacz wyścigowy nsh

Zaczynamy od produktu opracowanego przez NSH Racing, Race Display Unit. Francuski producent jest znany ze swojego nacisku na dostosowywanie konfiguracji symulatorów wyścigowych. Jeśli możesz sobie na to pozwolić, możesz skontaktować się z NSH, a my stworzymy dla Ciebie konkretny zestaw dostosowany do Twoich potrzeb. Ale to nie wszystko, co robi marka, która opracowuje własne urządzenia peryferyjne do wyścigów symulacyjnych, w tym deskę rozdzielczą i zestaw LED.

W przypadku deski rozdzielczej jest to wyświetlacz Race Display Unit. Posiada ekran o przekątnej 4 cali i rozdzielczości 480×800 pikseli. Ten przeznaczony wyłącznie dla komputerów PC pulpit nawigacyjny jest kompatybilny z praktycznie wszystkimi grami symulacyjnymi dostępnymi na rynku. Jeśli o mnie chodzi, ma to sens, w przeciwnym razie nie byłoby sensu mieć deski rozdzielczej, jeśli nie działa ona na przykład na Asseto Corsa. Płyta główna jest wykończona włóknem węglowym, a system montażowy jest całkiem dobry, kompatybilny z konfiguracjami takich marek jak Simucube, Fanatec i tak dalej, ze wszystkimi wspornikami, śrubami i tak dalej.

Jeśli chodzi o wyświetlane informacje, są one naprawdę kompleksowe i można je również dostosować. Masz włączony bieg, obroty, czas, bieżące okrążenie i cały szereg innych informacji. To prawdziwa przyjemność mieć to wszystko przed sobą na ekranie. Ta deska rozdzielcza od NSH kosztuje od 49 do 219 euro, jeśli kupisz kompletny zestaw z diodami LED i ekranem. Jeśli o mnie chodzi, to dobre urządzenie peryferyjne dla doświadczonych kierowców.

Moza Racing CM HD

pulpit nawigacyjny moza

Moza Racing jest co prawda stosunkowo młodym graczem w świecie wyścigów symulacyjnych, ale producentowi udało się wyrobić sobie markę, oferując wysokiej jakości, wysokiej jakości i wciągające urządzenia peryferyjne.

Jednym z produktów w katalogu chińskiego producenta jest CM HD, deska rozdzielcza o przekątnej 5 cali. Ekran jest kolorowy, o rozdzielczości 800×480 pikseli i częstotliwości odświeżania 60 Hz, co plasuje go tuż nad kreską NSH. Jego design jest raczej stonowany, z lekko matowym wykończeniem, ale krawędzie są naprawdę duże.

Jeśli chodzi o sam ekran, jest on naprawdę piękny, z 7 różnymi interfejsami, które pozwalają dostosować wyświetlacz do własnych potrzeb. Masz obrotomierz, włączony bieg, okrążenie, prędkość, czas i wiele innych przydatnych informacji do symulacji wyścigów.

Jeśli chodzi o kompatybilność, CM HD został zaprojektowany do współpracy z tylnymi widełkami R5 i R9, co nieco ogranicza jego zastosowanie w sim-racingu, biorąc pod uwagę, że maksymalny moment obrotowy generowany przez te dwa tylne widełki nie jest ogromny. W praktyce oznacza to, że jest to sprzęt ze średniej półki, a niewielu profesjonalnych kolarzy należy do tego segmentu.

CM HD nadrabia to jednak ceną, która wynosi około 160 euro bez podatku. Pudełko zawiera ekran i wszystko, czego potrzebujesz, aby podłączyć go do swojej konfiguracji. Jest naprawdę kompletny i nie tak drogi. Jedynym minusem tej deski rozdzielczej jest brak diod LED, co jest trochę wstydem.

DDU5 od Grid Engineering

siatka ddu5

Kolejna waga ciężka wyścigów symulacyjnych oferuje nam pulpit nawigacyjny, tym razem od Grid Engineering, który od jakiegoś czasu znajduje się pod parasolem Sim-Lab. DDU5 to deska rozdzielcza o przekątnej 5 cali z kolorowym ekranem i rozdzielczością 854×480 pikseli. Wykończenie jest doskonałe, z całkowicie aluminiową obudową. Od razu po wzięciu go do ręki wiadomo, że jest to produkt premium.

Do montażu DDU5 jest dostarczany ze wspornikiem, który umożliwia dopasowanie go do większości konfiguracji symulatorów wyścigowych. Warto zauważyć, że Grid i Sim-Lab to wielkie marki w wyścigach symulacyjnych i nie będziesz miał z nimi wielu problemów podczas ich naprawiania lub używania. Mówiąc o użytkowaniu, DDU5 jest kompatybilny z większością istniejących rozwiązań, w tym SimHub, JRT i Z1, podobnie jak deska rozdzielcza NSH.

Jeśli chodzi o wyświetlanie, masz dane takie jak prędkość, obroty, okrążenie, czas, ciśnienie w oponach i cały szereg innych informacji, które można wyodrębnić z symulatora i umieścić bezpośrednio przed sobą. Jest bardzo wszechstronny, jeśli o mnie chodzi, i można się tego spodziewać po produkcie, który kosztuje blisko 400 euro. Kolejną zaletą DDU5 jest 20 regulowanych diod LED na pokrętle. Jest ich 10 na górze, po 5 z każdej strony i można je ustawić za pomocą oprogramowania RaceDirector. Umożliwia także konfigurację wyświetlania ekranu. Jak już wspomniałem, jest to całkiem kompletne rozwiązanie.

Jeśli chodzi o kompatybilność z bazami danych, masz te z Fanatec , Simucube i Simagic . Należy pamiętać, że w przypadku baz danych dwóch ostatnich marek należy skontaktować się z Grid, aby konkretne wsparcie dla bazy danych mogło zostać wysłane wraz z pulpitem nawigacyjnym.

Którą z nich wybrać?

Po raz kolejny takie urządzenie peryferyjne do wyścigów symulacyjnych jest wybierane zgodnie z potrzebami kierowcy. Ważne jest, aby pamiętać, że nie wszyscy rowerzyści są tacy sami, podobnie jak ich ustawienia, dlatego deska rozdzielcza powinna być wybierana według określonych kryteriów.

Niemniej jednak muszę się zgodzić, że takie urządzenie musi mieć co najmniej następujące cechy.

  • Rozmiar ekranu. Obecnie na rynku dostępne są deski rozdzielcze o przekątnej około 4 i 5 cali i rozdzielczości 800×400 pikseli. Niektórzy kierowcy będą chcieli mały ekran, na przykład z powodu braku miejsca w konfiguracji, podczas gdy inni wybiorą większe. Należy pamiętać, że im większy rozmiar ekranu, tym wyższa cena.
  • Ekosystem. Należy pamiętać, że niektóre deski rozdzielcze są kompatybilne tylko z produktami tego samego producenta, tak jak w przypadku Moza Racing. W rezultacie, jeśli masz na przykład konfigurację Fanatec, nie będziesz mógł korzystać z deski rozdzielczej Moza Racing, ponieważ obie marki konkurują w tych samych segmentach.
  • Obsługa interfejsów. Ponownie, niektóre pulpity nawigacyjne nie uwzględniają najpopularniejszych interfejsów do wyścigów symulacyjnych, takich jak JRT lub Z1.
  • Diody LED. Nie wszystkie deski rozdzielcze zawierają regulowane diody LED lub diody LED w ogóle. Jeśli potrzebujesz tego typu wyświetlacza w swojej konfiguracji, najlepiej wybrać marki takie jak NSH, która oferuje kompletny zestaw LED i deskę rozdzielczą, lub na przykład Grid.
Notez cet article

Vous risquez également d’aimer…

Najlepsze zestawy Fanatec

Najlepsze zestawy Fanatec

Sim-rajdowcy na całym świecie stanęli przed tym samym problemem: co kupić, by rozpocząć zakupy? To bardzo trudne...

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

ZESTAWY FANATEC PONIŻEJ 400 EURO
This is default text for notification bar