Zaznacz stronę

Base Fanatec DD1: test i recenzja

Sim Racer

Pilote e-sport & Passionné de Sim Racing, j’ai décidé de partager ma passion sur ce site web.

Fanatec DD1

Korzyści

 • Niesamowite wrażenia
 • Wysoka konfigurowalność
 • Nieskończony kąt obrotu
 • Nadzwyczajna jakość wykonania
 • Szeroka kompatybilność

Wady

 • Dość wysoka cena
 • Zaprojektowany dla doświadczonych graczy
 • Brak wyłącznika awaryjnego

Nasza ocena: 9,7/10

Gry wyścigowe z biegiem lat stawały się coraz bardziej realistyczne, z doskonałą grafiką i precyzyjną technologią zacierającą granicę między prawdziwymi wyścigami a symulowaną rywalizacją. W dzisiejszych czasach, jeśli naprawdę chcesz być lepszy w grach wyścigowych, potrzebujesz kierownicy.

Najlepsze kierownice wyścigowe, jakie można kupić w 2022 roku, oferują solidną mieszankę funkcji, momentu obrotowego i kompatybilności – oraz modele od Fanatec znajdują się na samym szczycie tej listy. Niemiecki producent Sprzęt Sim-Racing oferuje pełną gamę najwyższej klasy rozwiązań z napędem bezpośrednim .

Właśnie dlatego postanowiliśmy przyjrzeć się Podstawa Fanatec DD1 i przetestować go dla Ciebie. W tym artykule powiemy Ci wszystko, co musisz wiedzieć o tym modelu. Dostarczymy ci listę jego kluczowe funkcjepowiemy ci typ odtwarzacza typ odtwarzacza, jakie są jego zalety zalety wady a na koniec powiemy ci gdzie i w jakiej cena można go kupić.

Base Fanatec DD1 image1

Podstawowe cechy Fanatec DD1

Napęd Fanatec Podium Wheel Base Direct Drive 1częściej określany po prostu jako Fanatec DD1jest Baza kół Direct Drive.

Poniżej znajduje się lista głównych cech tego modelu:

 • Podstawa Fanatec DD1 ma całkowicie aluminiową obudowę z logo marki w różnych miejscach.
 • Serwomotor Serwomotor DD1 został zaprojektowany na zamówienie przez inżynierów Fanatec i jest pierwszym na świecie silnikiem z napędem bezpośrednim.pierwszy silnik z napędem bezpośrednim zoptymalizowany do zoptymalizowany pod kątem symulacji wyścigów.
 • Fanatec Podium Wheel Base Direct Drive 1 wykorzystuje opatentowany silnik typu Outrunner. opatentowany silnik typu Outrunner który osiąga wyjątkowy szczytowy moment obrotowy wynoszący 20 Nmodpowiadający momentowi obrotowemu większości prawdziwych samochodów wyścigowych korzystających ze wspomagania kierownicy. Przyspieszenie i prędkość obrotowa silnika pozostają na najwyższym poziomie, nawet przy ciężkich kołach kierownicy.
 • Model ten oferuje nieograniczony kąt obrotu. Bardzo niskie tętnienie momentu obrotowego zapewnia minimalne mechaniczne rozproszenie uwagi i takie same płynne wrażenia, jak w przypadku koła napędzanego paskiem.
 • Podstawa DD1 firmy Fanatec ma zintegrowany zintegrowany wyświetlacz OLED z zaawansowanymi funkcjami telemetrycznymi zapewniającymi sprzężenie zwrotne siły w czasie rzeczywistym i dane silnika, takie jak moc wyjściowa, przycinanie FFB i inne.
 • Ten model Fanatec jest wyposażony w bezprzewodową bezprzewodową technologię QR. Umożliwia on bezprzewodowy transfer danych (podczerwień) i zasilania (sprzężenie indukcyjne) między silnikiem a szybkozamykaczem, co oznacza, że nie ma żadnych zewnętrznych kabli między rozstawem osi a kierownicą, a wewnątrz kierownicy nie są potrzebne żadne baterie.
 • DD1 jest pierwszym urządzeniem z napędem bezpośrednim plug-and-playz napędem bezpośrednim, z elektroniką zintegrowaną z główną obudową.
 • Podstawa Fanatec DD1 jest w pełni kompatybilna z istniejącym ekosystemem Fanatec i jest również gotowa na przyszłe aktualizacje.
 • Model ten posiada różne porty połączeniowe dla urządzeń peryferyjnych: USB, zasilanie, pedały , drążek zmiany biegów 1, drążek zmiany biegów 2 i hamulec ręczny.
 • Wymiary: 51 x 26 x 28 cm (dł. x szer. x wys.)
 • Waga: 13 kg

Dla jakiego typu osoby?

Wyceniony na 1199,95 euro na stronie Fanatec, model DD1 nie jest tak naprawdę skierowany do ogółu społeczeństwa, ale bardziej do pilotów pilotów szukających najwyższej klasy, nawet profesjonalnejnawet profesjonalnego.

Nadal może być odpowiedni dla mniej regularnych graczy którzy chcą dopiero rozpocząć przygodę z wyścigami symulacyjnymi, ale nadal trzeba być w stanie sobie na to pozwolić i poświęcić czas na konfigurację ustawień.

Podstawa Podstawa DD1 od Fanatec to produkt przeznaczony dla dorosłych i dlatego nie jest odpowiednia dla dzieci.

Podstawa Fanatec DD1 image2

Korzyści

Niniejszy test Fanatec Podium Wheel Base Direct Drive 1 dał nam możliwość odkrycia wszystkich zalety jakie ten model ma do zaoferowania.

Naszym zdaniem jedną z głównych zalet Fanatec DD1 jest to, że jest on wysoce konfigurowalny. Na przykład, ekran OLED w Podium DD1 umożliwia niesamowity poziom wyszukiwania danych, aby pomóc w personalizacji. Menu ustawień umożliwia także dostosowanie takich elementów jak blokada kierownicy, siłowe sprzężenie zwrotne, amortyzator, ABS, sprężyna, amortyzator itp. Twoje doświadczenia z Fanatec DD1 będą zupełnie inne niż Twoich znajomych dzięki wielu drobnym elementom, które możesz skonfigurować inaczej. Wszystkie te i inne opcje są również dostępne w oprogramowaniu komputerowym Fanatec, które można pobrać bezpłatnie ze strony produktu Fanatec DD1.

Co więcej, byliśmy naprawdę pod wrażeniem nowy silnik bazowy Fanatec DD1, opracowany specjalnie dla Sim-Racing. Naprawdę miło jest mieć nieskończony kąt obrotu i brak opóźnień podczas gry. Elektronika wbudowana w obudowę rozstawu osi zapewnia natychmiastową wymianę informacji z grą. Oznacza to, że każdy najmniejszy ruch będzie odczytywany przez grę, pozwalając poczuć każdą drobinkę kurzu pod kierownicą samochodu za pomocą siłowego sprzężenia zwrotnego.

Naprawdę doceniliśmy również jakość wykonania podstawy kierownicy Fanatec DD1co jest po prostu niezwykłe. Już na pierwszy rzut oka widać, że marka dołożyła wszelkich starań przy wyborze komponentów. Co więcej, jakość materiałów zewnętrznych jest bezpośrednio odzwierciedlona w tym, co znajdziemy w środku. Inżynierowie Fanatec wykonali niesamowitą pracę, projektując pierwszy serwomotor z napędem bezpośrednim zoptymalizowany pod kątem symulatorów wyścigowych i skupiając się na produkcji najwyższej klasy.

Wreszcie, podstawa DD1 firmy Fanatec została wyraźnie zaprojektowana do aktualizacjico uważamy za prawdziwy atut. Ponieważ wszystkie akcesoria z gamy Fanatec są kompatybilne (koła, pedały, dźwignie zmiany biegów itp.), a nawet można je sparować z akcesoriami konkurencyjnych marek, takich jak Logitech lub Thrustmaster, daje to szeroki wybór produktów i umożliwi korzystanie z nich przez wiele lat.

Jego wady

Nie byliśmy w stanie sporządzić długiej listy wad tego modelu. Fanatec Podium Wheel Base Direct Drive 1Ten ma bardzo mało. Ale wciąż znaleźliśmy kilka negatywnych punktów.

Przede wszystkim, pierwszą i największą wadą Fanatec DD1 jest jego cena. Jest to produkt z najwyższej półki, więc nieuchronnie zaczynamy osiągać stosunkowo wysokie koszty. W porównaniu z innymi modelami tej samej marki lub konkurencji, DD1 jest nadal drogi. Może nie jest to wygórowana cena dla niektórych, ale nie jest to też poziom podstawowy, jeśli jest naprawdę dostępny dla wszystkich. Baza ta stanowi poważną inwestycję.

Po drugie, stwierdziliśmy, że podstawka Fanatec DD1 ma tę wadę, że została zaprojektowana i stworzona dla doświadczonych graczy. Ponieważ jest to drogie, ale także dlatego, że konfiguracja wymaga czasu i musisz czuć się komfortowo z tego typu konfiguracją. Ponownie, naszym zdaniem oferowanie zbyt wielu możliwości w zakresie ustawień może być bardziej niepokojące niż cokolwiek innego. Bądź więc ostrożny: zbyt wiele regulacji zabija regulację!

Wreszcie, trochę szkoda, że w tym podstawowym modelu z napędem bezpośrednim od Fanatec, nie został zintegrowany KillSwitch (przycisk zatrzymania awaryjnego).jak w bazie DD2. W rezultacie będziesz musiał zainwestować nieco więcej, aby go zdobyć (99,95 € za Podium Kill Switch od Fanatec) lub może być konieczne zrobienie czegoś własnego.

Gdzie można go kupić i za ile?

Fanatec Podium Wheel Base DD1 jest wyceniony na €1,199.95 na oficjalnej stronie Fanatec.

W przeciwieństwie do swoich konkurentów, Fanatec nie współpracuje z innymi sprzedawcami. Ich produkty są sprzedawane wyłącznie na ich oficjalnej stronie internetowej, więc niestety nie można ich kupić nigdzie indziej.

Podstawa Fanatec DD1 image3

Wnioski

Czy Fanatec DD1 jest tego wart? To główne pytanie, które sobie tutaj zadajemy, a nasza odpowiedź jest dość oczywista: tak, ta podstawa kierownicy jest naprawdę tego warta. Dzięki temu produktowi uzyskasz najlepsze wrażenia z jazdy, z pewnością jest to duża poprawa w stosunku do “zwykłego” koła z napędem paskowym FFB, ale pamiętaj o cenie i czasie potrzebnym na opanowanie technologii i jej wielu ustawień.

A budżet w wysokości prawie 1 200 euroTo dużo pieniędzy (tylko za bazę), ale jeśli myślisz o długiej karierze w wyścigach symulatorów lub jeśli po prostu chcesz zdobyć nowe doświadczenie, to warto. najlepsza baza sprzedawana na rynkunastępnie Fanatec Podium Wheel Base DD1 to zdecydowanie bardzo dobra inwestycja naprawdę nie będziesz rozczarowany.

 

recenzja logitech g920

Fanatec DD1

Najlepsza baza na rynku. Najlepsze wrażenia z jazdy.

Notez cet article

Vous risquez également d’aimer…

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

ZESTAWY FANATEC PONIŻEJ 400 EURO
This is default text for notification bar