Zaznacz stronę

5 najlepszych kierownic do Forza Horizon 5

Sim Racer

Pilote e-sport & Passionné de Sim Racing, j’ai décidé de partager ma passion sur ce site web.

Forza Horizon to jedna z najpopularniejszych sag gier wideo na świecie, obecna na platformach Xbox i PC od ponad 10 lat. Gra została wydana przez Microsoft i opracowana przez Playground Games i Turn 10 Studios i jest bardziej grą zręcznościową, a nawet nieco symulacyjną grą zręcznościową.

Podstawowa zasada jest dość prosta: masz do wyboru dziesiątki samochodów w otwartym świecie, w którym możesz się ścigać, chodzić na spacery, podziwiać przyrodę i krajobrazy oraz robić prawie wszystko. W rzeczywistości, jeśli o mnie chodzi, jest to główny punkt sprzedaży tego symulatora wyścigów: robisz to, co chcesz w grze, słuchając dobrej ścieżki dźwiękowej i dostosowując swoje samochody w tym samym czasie.

Najnowszym opusem jest Forza Horizon 5, wydana w 2021 roku na Xbox i PC. Środowisko, w którym podróżujesz, to Meksyk i jego różne krajobrazy (wybrzeże, góry, pustynia itp.). A żeby grać z immersją, nawet jeśli Forza Horizon 5 jest tytułem zręcznościowym, najlepiej jest mieć platformę do symulacji wyścigów, ponieważ jest ona doskonale obsługiwana.

W tym artykule przedstawię najlepsze kierownice, również z bazami Direct Drive, których można używać w Forza Horizon 5.

#1 : Fanatec Forza Motorsport

Ocena : 9.9/10

fanatec gt dd pro

Direct Drive na Xbox

“Uwielbiamy go za doskonały stosunek jakości do ceny, idealny dla średnich budżetów”.

#2 : Fanatec CSL WRC

Ocena : 9.7/10

Recenzja thrustmaster tgt2

Zaprojektowany dla profesjonalistów

“Uwielbiamy ultra-realistyczne wrażenia z jazdy”.

#3 : Moza R5

Ocena : 9.6/10

thrustmaster-t248-avis

Doskonały zestaw na PC

“Uwielbiamy ją zasolidność i trwałość“.

#1 Fanatec Forza Motorsport Bundle

Kompatybilność: Xbox i PC

mclaren gt3 v2

Jest to oficjalnie licencjonowana kierownica Forza Motorsport, czyli symulacyjna edycja sagi Forza. Uważam, że ta kierownica jest estetycznie bardzo ładna, minimalistyczna i stonowana, i będzie dobrze pasować do każdego zestawu sim-racingowego.

Ze średnicą 33 cm i płaskim spodem, ta kierownica jest idealna do wszystkich wyścigów w Forza Horizon 5, a nawet powiedziałbym, że jest przesadna dla tego tytułu. Konstrukcja wykonana jest ze szczotkowanego aluminium i pokryta skórą. Z tyłu kierownicy znajduje się uniwersalny koncentrator przycisków ClubSport, który zawiera wszystkie elementy sterujące Xbox, a także mały ekran LED i 2 łopatki, oprócz QR1 w podstawowej konfiguracji. Piasta ta jest bardzo podobna do tych używanych w wyścigach GT, ale także za kierownicą Audi R8.

Ergonomia jest doskonała, a przyciski znajdują się bardzo blisko dłoni. Co więcej, 33-centymetrowa średnica kierownicy sprawia, że trzyma się ją niemal tak łatwo, jak kierownicę samochodową. Cena wynosi obecnie 680 euro na stronie internetowej Fanatec, z podstawą CSL DD 5nm i pedalboardem CSL. W przypadku Forza Horizon 5 to nadal przesada, ale jeśli ścigasz się w innych tytułach, jest to zdecydowanie możliwe.

#2 Fanatec CSL WRC Bundle

Kompatybilność: Xbox i PC

mclaren gt3 v2

Następna w kolejności jest niedroga kierownica od Fanatec: CSL Elite WRC. Kierownica posiada oficjalną licencję WRC, a jej design bardzo mi się podoba. Konstrukcja wykonana jest ze szczotkowanego aluminium, z alcantarą wokół kierownicy. Dzięki średnicy 30 cm ta kierownica jest idealna do jazdy po drogach Forza Horizon 5, ale może również pomóc w uzyskaniu doskonałych czasów we wszystkich wydarzeniach w grze.

Jeśli chodzi o sterowanie, dostępne są wszystkie przyciski Xbox, z 2 bardzo dużymi łopatkami z tyłu, w jaskrawym pomarańczowym kolorze. Ergonomia tej kierownicy WRC jest bardzo dobra, ponieważ przyciski znajdują się po bokach panelu czołowego.

Jeśli chodzi o podstawę, sugeruję sparowanie jej z CSL DD o momencie obrotowym 5 lub 8 nm, aby uzyskać doskonałe wrażenia wyścigowe i realistyczne, wciągające siłowe sprzężenie zwrotne. Zestaw 5nm CSL WRC jest obecnie sprzedawany za około 480 euro na stronie internetowej Fanatec. Powiedziałbym, że cena jest odpowiednia dla produktu wysokiej jakości.

#3 Moza R5 Bundle

Kompatybilność: PC

mclaren gt3 v2

Przyglądam się teraz opcji od Moza Racing, czyli pakietowi R5. Obejmuje ona Moza ES, podstawową kierownicę z aluminiową ramą i skórzanym wykończeniem. Średnica wynosi tutaj 28 cm, czyli jest nieco mniejsza od kół zamachowych Fanatec, które przedstawiłem powyżej.

Konstrukcja jest stonowana, łącząc kolor Gun Metal na dużej części produktu. Elementy sterujące są rozmieszczone po bokach kierownicy, dzięki czemu są łatwo dostępne w środku wyścigu, zwłaszcza duże przyciski na dole. Z tyłu znajdują się 2 sporej wielkości łopatki do zmiany biegów. Nie są one jednak magnetyczne, ale nie wpłynie to na wydajność w Forza Horizon 5. Ergonomia ES jest całkiem dobra, nawet jeśli kierownica jest stosunkowo mała.

Jeśli chodzi o model podstawowy, polecam R5 lub R9, które rozwijają odpowiednio 5,5 i 9 nm momentu obrotowego. Jeśli chodzi o platformę, standardowa wersja ES jest kompatybilna tylko z komputerami PC, takimi jak R5 i R9. Istnieje jednak wersja przeznaczona na konsolę Xbox, która jest praktycznie taka sama, ale wykorzystuje mniej materiałów premium.

I wreszcie cena. Sama kierownica Moza ES sprzedawana jest za 150 euro, a kompletny zestaw z R5 za około 500 euro. Szczerze mówiąc, cena jest idealna, ale ekosystem marki ogranicza korzystanie z jej produktów wyłącznie do komputerów PC, z wyjątkiem pakietu R3, który jest kompatybilny z konsolą Xbox.

#4 Moza R9 Bundle

Kompatybilność: PC

mclaren gt3 v2

Drugą pozycją Moza jest zestaw Moza R9 z kierownicą CS V2P. Ta kierownica ma średnicę 33 cm, jest całkowicie okrągła i ma konstrukcję ze stopu aluminium ze skórą dookoła. Jest to bardzo ładna kierownica, a na panelu czołowym zastosowano szary kolor Gun Metal.

Przyciski sterujące są dobrze rozwiązane, z przyciskami po bokach kierownicy i rodzajem tylnej płyty z tyłu. Wygląda bardzo wyścigowo, podobnie jak 3-kolorowy RevLED. Z tyłu znajdują się dwie ogromne magnetyczne łopatki, które ułatwiają zmianę biegów, chociaż chciałbym mieć ich więcej. Jest to jednak Forza Horizon 5, więc tak naprawdę nie potrzeba więcej niż 2 palet.

Jako podstawę sugerowałbym Moza R9 z tą kierownicą i Forza Horizon 5, co jest więcej niż wystarczające do wyścigów lub jazdy kabrioletem Ferrari.

Skończmy z ceną. CS V2P jest dostępny w sprzedaży detalicznej za 299 euro i 730 euro z dołączoną podstawą R5, co nie jest wcale takie drogie, zwłaszcza biorąc pod uwagę katalog Fanatec i jego oficjalne Porsche i inne licencjonowane kierownice, które czasami są skandalicznie drogie.

#5 Logitech G923 et Thrustmaster T248

Kompatybilność: Xbox i PC

logitech g923
thrustmaster t248

Są to kompletne zestawy z podstawą, kierownicą i pedałami. Wybrałem G923 z tego prostego powodu, że nie jest zbyt drogi, jest zupełnie nowy i jest również kompatybilny z Xbox.

Jeśli chodzi o kierownicę, jest ona piękna, prosta i wysokiej jakości. Konstrukcja jest aluminiowa, a kierownica obszyta skórą. Elementy sterujące są dobrze rozmieszczone na kierownicy, z dwoma łopatkami z tyłu, które również nie są magnetyczne, biorąc pod uwagę cenę zestawu.

Podstawowy silnik rozwija nieco poniżej 3 Nm momentu obrotowego, co jest przyzwoitym wynikiem dla Forza Horizon 5. Co więcej, ten zestaw jest dostarczany z pedalboardem, dzięki czemu możesz od razu grać w grę bez konieczności uzupełniania konfiguracji. Cena na stronie Logitech wynosi 430 euro, ale można ją łatwo znaleźć za około 300 euro na Amazon lub w innych sklepach internetowych.

W przypadku T248 jest praktycznie tak samo, tylko jakość wykonania jest znacznie niższa niż w przypadku G923. Zestaw Thrustmaster jest wykonany w całości z tworzywa sztucznego, ale podstawa jest nieco mocniejsza pod względem momentu obrotowego (w zakresie 4,2 nm) i nieco lepsza pod względem wyczucia. Silnik wykorzystuje system napędu pasowego, technologię dobrze opanowaną przez Thrustmaster.

I wreszcie cena. T248 jest reklamowany w cenie 400 euro na stronie producenta, ale można go znaleźć za znacznie mniej na Amazon i w innych miejscach, również w przedziale 300 euro. Jeśli chodzi o mnie, te dwa zestawy (G923 i T248) są idealne dla kierowców, którzy chcą dobrze się bawić w Forza Horizon 5 przy ograniczonym budżecie. Jeśli szukasz dobrej kierownicy do wyścigów symulacyjnych, gdy jesteś nowy w Forza Horizon, to po prostu wybierz te wymienione powyżej. Rachunek będzie jednak wyższy, ponieważ będziesz musiał kupić bazę Direct Drive i pedalboard.

gt dd pro

Fanatec Forza Motorsport

Najlepsza kierownica do Forza w 2024

Notez cet article

Vous risquez également d’aimer…

Najlepsze pulpity Sim Racing

Najlepsze pulpity Sim Racing

Fani wyścigów symulacyjnych doskonale wiedzą, że każda konfiguracja jest mniej lub bardziej unikalna. Powód jest dość...

Najlepsze zestawy Fanatec

Najlepsze zestawy Fanatec

Sim-rajdowcy na całym świecie stanęli przed tym samym problemem: co kupić, by rozpocząć zakupy? To bardzo trudne...

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

ZESTAWY FANATEC PONIŻEJ 400 EURO
This is default text for notification bar