Zaznacz stronę

Najlepsze zestawy Fanatec

Sim Racer

Pilote e-sport & Passionné de Sim Racing, j’ai décidé de partager ma passion sur ce site web.

Sim-rajdowcy na całym świecie stanęli przed tym samym problemem: co kupić, by rozpocząć zakupy? To bardzo trudne pytanie, biorąc pod uwagę mnogość urządzeń peryferyjnych na rynku, a także liczbę marek. Trzeba przyznać, że segment wyścigów symulacyjnych jest lukratywny, zwłaszcza jeśli jesteś firmą oferującą szeroką gamę produktów i urządzeń peryferyjnych.

Pomimo tego, że sim-racing jest dość spersonalizowaną dyscypliną pod względem urządzeń peryferyjnych, producenci zauważyli, że wielu zawodników ma trudności z dokonaniem wyboru lub kupuje niewłaściwe produkty. W rezultacie kilka lat temu pojawił się nowy trend: pakiety. Kilka marek zaczęło oferować pakiety swoich produktów, nawet tych najbardziej premium.

Poniżej przedstawię najpopularniejsze zestawy Fanatec. Opowiem ci o produktach, które są w pakiecie i co powinieneś wybrać, jeśli szukasz konkretnej konfiguracji.

Najpopularniejsze pakiety

Każda marka ma swoje własne pakiety, a wybór ten podyktowany jest głównie rynkiem docelowym. Niektórzy gracze oferują tylko zestawy baza + kierownica i korba, podczas gdy inni starają się mieć dość obszerny katalog, z zestawem dla każdego rowerzysty.

W tej chwili muszę przyznać, że najpopularniejszymi zestawami są bazy, koła zamachowe i korby, ponieważ wielu kolarzy tak naprawdę nie wie, co kupić, zwłaszcza jeśli producent ma obszerny katalog produktów (na przykład Fanatec). Te zestawy (podstawa, kierownica i mechanizm korbowy) oznaczają, że zawodnicy nie muszą się zbytnio wysilać i mogą skupić się na swoich czasach, unikając jednocześnie problemów z kompatybilnością między urządzeniami peryferyjnymi, jak ma to miejsce w przypadku niektórych produktów od Thrustmaster (zwłaszcza podstawy i lotki).

Zestawy Fanatec

Jak wspomniałem wcześniej, Fanatec jest głównym graczem w branży wyścigów symulacyjnych od ponad 20 lat. Niemiecki producent jest graczem premium, mimo że oferuje produkty, które często nie są zbyt drogie w stosunku do tego, co otrzymujesz w zamian; innymi słowy, bardzo dobry stosunek jakości do ceny.

Fanatec jest również producentem urządzeń peryferyjnych do wyścigów symulacyjnych z wysokim poziomem personalizacji i wysoce rozwiniętym ekosystemem. Mówiąc prościej: praktycznie wszystkie produkty Fanatec współpracują ze sobą i mogę zapewnić, że niewielu producentów urządzeń peryferyjnych do symulatorów wyścigowych może powiedzieć to samo.

W obszernym katalogu produktów Fanatec niemiecki producent oferuje 2 opcje pakietów: standardowe, które pozwalają na dostosowanie urządzeń peryferyjnych, oraz zestawy Ready to Race, które zawierają niezbędne elementy do wyścigów symulacyjnych.

Najlepsze zestawy Ready to Race firmy Fanatec

Zestawy Fanatec “Ready to Race ” zawierają co najmniej kierownicę, pedały i podstawę. Zestawy te zostały przygotowane przez niemieckiego producenta, aby zaspokoić potrzeby nowych symulatorów wyścigowych, którzy nie są zbyt dobrze zaznajomieni z tą dziedziną i dlatego będą szukać gotowych do użycia zestawów.

CSL DD Ready2Race Bundle na PC (5 Nm)

CSL DD Ready2Race Bundle na PC (5 Nm)

Jak sama nazwa wskazuje, ten zestaw jest przeznaczony dla początkujących riderów, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z tym sportem. Zestaw ten obejmuje kierownicę CSL P1 o średnicy 30 cm z dwoma dużymi łopatkami z tyłu, małym ekranem na górze kierownicy, polimerową strukturą i gumowym wykończeniem. QR na tej kierownicy jest wykonany z tworzywa sztucznego, więc będzie miał niewielką szczelinę pośrodku. Szczerze mówiąc, ta kierownica jest dość podstawowa, ale spełnia swoje zadanie dla tych, którzy chcą rozpocząć przygodę z wyścigami symulacyjnymi.

Zestaw zawiera również pedały CSL, podstawowy pedalboard Fanatec. Masz 2 bardzo proste pedały, metalowe i bez Load Cell. Również w tym przypadku jest to bardzo podstawowe urządzenie peryferyjne, które nie jest przeznaczone dla doświadczonych pilotów.

I w końcu danie główne: CSL DD o długości 5 nm. W rzeczywistości to właśnie ta baza jest najważniejsza w tym pakiecie. Rozwijając 5 nm maksymalnego momentu obrotowego, CSL DD zapewni doskonałą dawkę realizmu, przewyższając wszystko, co może zrobić konkurencja w swoim przedziale mocy i ceny. Co więcej, ta baza danych otwiera drzwi do całego katalogu urządzeń peryferyjnych Fanatec.

Ten zestaw kosztuje prawie 550 euro, ale często jest dostępny w specjalnej ofercie za 500 euro. Ponownie, nie ma oszczędności na przedmiotach, ale jest to najtańszy pakiet w ofercie producenta urządzeń peryferyjnych do wyścigów symulacyjnych.

Gran Turismo DD Pro (5 Nm)

Gran Turismo DD Pro (5 Nm)

Pakiet GT DD Pro jest zwykle dostępny wyłącznie na PlayStation, ponieważ jest oficjalnie licencjonowany dla Gran Turismo®. Podstawą jest jednak CSL DD i dlatego może działać na Xbox i PC. Tak więc w tym zestawie mamy podstawowe pedały CSL, 5 nm CSL DD i specjalną plastikową kierownicę Gran Turismo, a wszystko to za 699,95 €.

Kierownica jest piękna, ale jakość wykonania pozostawia nieco do życzenia. Można odnieść wrażenie, że Sony podyktowało specyfikację tej kierownicy, a Fanatec musiał się do tego dostosować, aby utrzymać jej cenę na mniej więcej rozsądnym poziomie. Podstawą jest 5nm CSL DD, ale wersja 8nm jest dostępna za 850 euro. W tym drugim przypadku nic się nie zmienia, z wyjątkiem dodania zestawu doładowania, który zwiększa maksymalny moment obrotowy do 8 Nm.

Jeśli chodzi o czucie, jest ono doskonałe, niezależnie od tego, czy jest to 5 czy 8 nm CSL DD. Wszystko jest precyzyjne, czujesz wszystko, co robi samochód w najdrobniejszych szczegółach i jest po prostu idealne. Jedynymi minusami tego zestawu są pedały, które są bardzo podstawowe i radziłbym kupić wersję Load Cell, oraz kierownica, która szczerze mówiąc nie spełnia tych samych standardów, co inne koła Fanatec, a także ma plastikowy QR.

Niemniej jednak, wciąż jest to dobry zestaw za niewielkie pieniądze, jeśli weźmiemy pod uwagę podstawę i kierownicę z licencją Gran Turismo.

Zestaw startowy CSL DD Forza (5 Nm) – Xbox i PC

Zestaw startowy CSL DD Forza (5 Nm) - Xbox i PC

Ten zestaw podnosi jakość koła, mimo że pozostaje ta sama podstawa i mechanizm korbowy. Kierownica to ClubSport Forza ze średniej gamy produktów Fanatec. Wykonane z aluminium koło ma 33 cm średnicy i płaską podstawę. Jest trochę duży, ale szybko można się do niego przyzwyczaić. Kierownica pokryta jest wysokiej jakości skórą. Nadaje mu to wygląd premium, a projekt jest bardzo stonowany: cały czarny, z białymi logo i banerem u góry.

Do koła dołączony jest Hub V2 firmy Fanatec. Ten ostatni zawiera przyciski, łopatki i mały ekran LED powyżej. Piasta ta może być używana z praktycznie wszystkimi kierownicami i podstawami niemieckiego producenta i jest po prostu doskonała, dając wrażenie przebywania w samochodzie wyścigowym.

Dostępne są również pedały CSL i 5nm CSL DD. Nie mam nic do powiedzenia na temat tych dwóch urządzeń peryferyjnych, z wyjątkiem tego, że radziłbym ci kupić lepszy pedalboard, jeśli chcesz poprawić swoje wyścigi symulacyjne. A jeśli naprawdę chcesz to zrobić, Fanatec oferuje ulepszenie tego zestawu o 8 nm CSL DD, ClubSport Shifter i pedały CSL Elite V2. Ten pakiet jest znacznie lepszy niż Starter, ale także kosztuje rękę i nogę: spodziewaj się zapłacić 1560 euro bez ofert specjalnych i 1460 euro z ofertami specjalnymi.

Podium DD2 Formula Premium Bundle (25 Nm)

Podium DD2 Formula Premium Bundle (25 Nm)

Teraz nadszedł czas na najlepszy zestaw Ready to Race firmy Fanatec: Podium DD2 Formula Premium. Ten zestaw zawiera podstawę Podium DD2 podstawę o momencie obrotowym 25 nm, pedały Pedały ClubSport V3 z ogniwem obciążnikowym, moduł Podium z 6 łopatkami i kierownicę ClubSport Formula V2.5. Ten zestaw jest wyraźnie skierowany do fanów wyścigów F1 i GT w ogóle, ale mimo to jest to najlepsze, co marka oferuje w formie zestawu.

Zasadniczo jest to proste: to najlepsze, co można obecnie znaleźć na rynku pod względem kompatybilności z tytułami i platformami, a także wrażeń i realizmu, jakie zapewnia. Moment obrotowy na poziomie 25 nm jest po prostu ogromny, i to dla wszystkich tytułów. Pamiętaj, że będziesz potrzebować kokpitu zdolnego do obsługi tego momentu obrotowego, w przeciwnym razie nie będzie działać.

Mechanizm korbowy to najlepsze, co Fanatec ma do zaoferowania, z hamulcem Load Cell o nacisku 90 kg i 2 pedałami z czujnikiem Halla. Konstrukcja jest elegancka i stonowana, wykonana w całości z metalu. W międzyczasie kierownica jest wykonana z włókna węglowego i jest równie przystojna, o ile masz doświadczenie w F1.

Ten pakiet można wymienić za książęcą sumę 2439,80 euro i jest to pierwszy, w którym można zaoszczędzić, kupując urządzenia peryferyjne w zestawie. Dostępna jest również mniej “agresywna” wersja tego zestawu z podstawą DD1 20 nm i pedałami CSL w wersji Load Cell za 2079,8 euro.

Najlepsze standardowe zestawy Fanatec

Pakiety te są liczne i zasadniczo zwiększają wartość konfiguracji. Na przykład, dostępny jest zestaw kierownicy i łopatek, kierownica i piasta, kierownica i QR, kompletny zestaw obejmujący dźwignię zmiany biegów, pedał sprzęgła i hamulec ręczny itd.

Kierownica ClubSport Formula V2.5 X Advanced Bundle

Kierownica ClubSport Formula V2.5 X Advanced Bundle

Tak więc ten zestaw zawiera kierownicę ClubSport Formula V2.5 kierownicę, moduł łopatek Podium oraz zestaw naklejek i nakładek na przyciski, a wszystko to w cenie 609,85 euro. Będę z tobą szczery: pod względem ceny nic nie zyskujesz. Celem jest zaoferowanie gotowego do użycia zestawu, bez zbytniego szukania produktów, które będą Ci odpowiadać.

Jeśli chodzi o kierownicę, jest to kierownica z włókna węglowego typu Formula o średnicy 27 cm z małym ekranem LED i diodą RevLED tuż nad nią. Konstrukcja jest udana, a jakość wykonania nie ma sobie równych. Do dyspozycji jest łącznie 11 przycisków, 2 przełączniki, 7 zabawnych przełączników, metalowy QR i analogowe joysticki. To więcej niż wystarczająco, aby ulepszyć konfigurację. W zestawie znajduje się również zestaw naklejek, dzięki którym można dowolnie spersonalizować elementy sterujące na kierownicy, a także moduł 6 łopatek z serii Podium.

Moim zdaniem ten zestaw jest idealny dla kierowców, którzy mają już konfigurację Fanatec i chcą dodać doskonałą kierownicę do wyścigów F1 lub GT. Aby korzystać z tego zestawu, musisz mieć podstawę Fanatec, w przeciwnym razie nie będzie działać.

Kierownica ClubSport Flat 2 V2 dla Xbox Advanced Bundle

Kierownica ClubSport Flat 2 V2 dla Xbox Advanced Bundle

Ten zestaw zawiera kierownicę ClubSport Flat 2, koncentrator przycisków Xbox i moduł Podium 6-paddle. Kierownica jest dość prosta, ma płaską podstawę i średnicę 27,5 cm. Podszewka to czerwony syntetyczny zamsz. Szczerze mówiąc, nie podoba mi się ten kolor, jest dla mnie zbyt krzykliwy. Konstrukcja koła wykonana jest z metalu z anodyzowanym wykończeniem w kolorze srebrnym. Sprzedawana za 579,90 euro w ofercie specjalnej, nie ma w niej nic dla ciebie, jeśli cena nie jest w ofercie specjalnej.

Wraz z kierownicą w zestawie znajduje się koncentrator przycisków do konsoli Xbox oraz moduł 6 łopatek Podium. Te dwa produkty wkręca się w tylną część kierownicy, dzięki czemu można z nich korzystać. Ponownie, aby w pełni wykorzystać ten zestaw, musisz mieć podstawę Fanatec. QR nie jest jednak dostarczany z kierownicą i należy go zakupić osobno.

Pedały CSL Ultimate Upgrade Kit

Pedały CSL Ultimate Upgrade Kit

Ten zestaw został opracowany przez Fanatec dla kierowców, którzy chcą wnieść więcej realizmu do swoich symulatorów wyścigowych. W menu: pedał hamulca Load Cell, zestaw płytek mechanizmu korbowego, ClubSport Shifter V1 . 5 z różnymi gałkami, hamulec ręczny ClubSport 1.5, wszystkie sprzedawane za 644,75 €. Jak to zwykle bywa, ten zestaw nie pozwoli ci zaoszczędzić żadnych pieniędzy, ponieważ wszystkie urządzenia peryferyjne są sprzedawane w tej samej cenie.

Niemniej jednak, ten zestaw z pewnością zachwyci jeźdźców szukających nowych wrażeń i sporej dawki realizmu. Manetka Fanatec jest prawdopodobnie najlepsza w swojej kategorii, łącząc H Pattern i sekwencyjną skrzynię biegów. Co więcej, zestaw zawiera różne pokrętła, aby dopasować się do wszystkich preferencji. Hamulec ręczny jest również doskonały, ale nie hydrauliczny. Ale w tym przedziale cenowym jest to całkowicie normalne. Posiada jednak podobny czujnik, pozwalający na dozowanie blokady tylnego koła podczas sesji driftu lub odcinków rajdowych.

I wreszcie, pedał hamulca Load Cell dla pedałów CSL. Zasadniczo jest to najlepsze urządzenie w tym zestawie, zwłaszcza jeśli chcesz ulepszyć swój podstawowy pedalboard CSL. Ogniwo obciążnikowe zapewnia większe zanurzenie w symulacji wyścigów, zwłaszcza podczas gwałtownego hamowania.

Którą z nich wybrać?

Szczerze mówiąc, wszystko zależy od obecnej konfiguracji i tego, co chcesz poprawić. Jeśli posiadasz już baseplate Fanatec (CSL DD lub Podium DD), dobrym pomysłem będzie wybranie standardowego zestawu zawierającego kierownicę i łopatki lub zestaw korb, manetek i hamulca ręcznego. Te zestawy są idealne dla tych, którzy już weszli do ekosystemu Fanatec i chcą ulepszyć swoją konfigurację.

Z drugiej strony, jeśli nie masz żadnych urządzeń peryferyjnych Fanatec i chcesz skonfigurować konfigurację z produktami tej marki, najlepszą rzeczą do zrobienia jest zakup zestawu Ready to Race, który zawiera co najmniej podstawę, kierownicę i pedalboard.

Notez cet article

Vous risquez également d’aimer…

Najlepsze pulpity Sim Racing

Najlepsze pulpity Sim Racing

Fani wyścigów symulacyjnych doskonale wiedzą, że każda konfiguracja jest mniej lub bardziej unikalna. Powód jest dość...

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

ZESTAWY FANATEC PONIŻEJ 400 EURO
This is default text for notification bar